Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

U EU kazne za aftermarket xenone!

Recommended Posts

U hrvatskoj ko ima xenone a nema sociva u farovima je u potpunosti neispravan i kao takvog ga mogu poslati na vanredni tehnicki pregled ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremi 10-20e za njih naravno, jer je ocekivano da moras da ih castis ako krenu da zezaju za bilo sta...Ali nece te slati sigurno niko na vanredni tehnicki zbog xenona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ce mo tako ista stvar je i kod nas i jos stroza, pa jel iko skinuo ksenone ili nije prosao tehnicki?

Letnje je racunanje vremena-ugasi svetla i ne brini, a i da ih ne ugasis nitko te nece zezati ako se iz aviona ne vidi da bacaju gdje ne trebaju. dakle opusteno i bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje jer planiram da bacim neke kod mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ostalo nepromijenjeno tj. APP sistem. Ako prođe, prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno oni ne bi trebalo da cimaju jer je tvoj auto registrovan u Srbiji i ako tamo prolazi oni nemaju šta da ti pišu kaznu jer si ti kod njih samo u tranzitu. 

 

Ja sam u Mađarskoj imao neku priču sa policijom oko tamnih stakala i otprilike je njihova priča bila takva. Ako prolazi u Srbiji, njih ne zanima previše. 

 

Možete povući paralelu sa Engleskom... ako krenete tamo sa autom koji ima volan na levoj strani niko vas neće cimati. Daće vam nalepnice za farove i vozi. Ali ako hoćeš kod njih da registruješ auto, onda ne može volan da bude na levoj strani. Isto kao i kod nas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam iz prve ruke informacija iz Hr. Pola ljudi s Hr Fiat foruma je poskidalo ksenone jer im nisu da liprolaz na tehnickom. Jos nekako uspiju proci ljudi koji su ubacili projektore, perace, balaste i sve sto jos ide s tim. Srecom jos uvijek policija ne zeza za takve stvari ili ih uopce ne gleda, naravno sve ovisi na kog naletis, mog kolegu su poslali na vandredni tehnicki jer je imao zatamnjena prednja stakla, a s druge strane eto mene su kolko puta zaustavili i nikad nist.

Sto se kazni tice slazem se s ovim sto je Dovla napisao, a to je da ako je auto legalno registriran u Srbiji da se njih to ne tice, ali opet znam price s Hr Fiat foruma dok jos nismo bili u Eu kako su njemci i talijani znali djeliti kazne za preniske aute, glasne auspuhe i tako te stvari, tako da mislim da to nema toliko veze sa samom drzavom nego sa onim koji te zaustavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja kroz Hrvatsku idem samo kad ide do Banja Luke, znaci u prolazu, I to picim samo a.putom

Generalno preko granice sam najcesce prelazio preko dana, a s obzirom da planiram da stavil 4300k, sto I nije plavo, pretpostavljam da onaj na granici ne bi trebao da me jebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecan put, I javi kako si prosao.

Al ako ides za banja luku mozda bolje da ided preko koridora (brcko, modrica..) jer je guzva velika na Batrovcima

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DinoG

Što se tiče prvog dela to se svakako odnosi na registraciju u tvojoj državi tj. u državi u kojoj se auto registruje. Ako auto tamo može da se registruje strance ne treba previše da zanima zašto neko ima Xenone ili zatamnjena stakla. Što se tiče niskih automobila i njihove buke, opet mislim da je to više problem koji nema toliko veze sa samim saobraćajem koliko ima sa npr. oštećivanjem asfalta, remeđenjem javnog reda i mira i sl. 

 

Više puta sam rekao kada su se ovde prosipale neke lovačke priče skidanja xenona na granici, i plaćanja ne znam kakvih kazni, da bih voleo da vidim napismeno te kazne. Evo moj jedan kolega otišao u Las Vegas i hvali se lepo kaznom na FB okačio sliku... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim autom koji je veoma spusten,bucan,ima aftermarket ksenone prosao kroz celu Evropu i nazad bez ikakvih problema.Imao sam situaciju da su me zagledali panduri sa strane ali licno mislim da je to vise zbog tablica nego bilo cga drugog.Nije bilo nikakvih problema,na carini takodje. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

Ma je, sve to stoji sto si napisao, ovo za skidanje na granici cisto sumnjam, nekad ni dokumente ne gledaju, a ne auto hahah

Ja isto nisam cuo da su strancima pisali kazne, ali eto sad kao imaju razlog i izgovor, a svi znamo koji im je cilj, daj 10€ i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Hrvatskoj prvi put video ljubičaste ksenone. To je bilo prošle godine, na 2-3 automobila i to ne da smeta nego ubija. A vozač sumnjam da može bilo šta sa tim da vidi. Tako nešto bih mu i ja zabranio da vozi, a one koji zaista pomažu oko vidljivosti ne bih dirao sve dok drugima ne smetaju.

Ja planiram već dugo da ih ugradim kod sebe(4300K, ne ljubičaste :) ) pa se nadam da neće biti problema ni kod nas ni u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas ugradio. 4300k, far bez projektora. Cini mi se da nema puno rasipanja.

Slikano je u garazi, a namerno sam malo editovao sliku da se bolje vidi

7968ad4780344d15e44cd76ef8007d7d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u zadnje vrijeme vidjam dosta cesto ove skuplje aute s pokvarenim ksenonima pa je onda neka crvenkasto ljubicasta boja koja bas bode u oci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecan put, I javi kako si prosao.

Al ako ides za banja luku mozda bolje da ided preko koridora (brcko, modrica..) jer je guzva velika na Batrovcima

Evo me na Batrovcima. Stanje...... pa guzva je. Mala. 20-30min.

Stao na molu 600m pred granicu, uzeo kafu i sok, neki keks. Taman dok to sredim eto me na prelazu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ako je samo 20-30minuta. Kamioni cekaju nenormalno. A i putnicka do nedavno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pominjali su na vestima da se cekalo i do 15h. Al da ne idemo dalje u OFF :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...