Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

U EU kazne za aftermarket xenone!

Recommended Posts

Koliko ja znam u Madjarskoj od prosle godine vazi pravilo da su svetla obavezna u zimskom periodu (tj po zimskom racunanju vremena kada pomerate sat napred i nazad) a tokom letnjeg racunanja vremena nije obavezno da se koriste. A pre toga je vazilo da su obavezna svetla stalno.

EDIT: a koliko ja znam i kod nas je zabranjena voznja sa naknadno ugradjenim xenonima ukoliko nisu ugradjene prskalice za pranje farova i autnivelacija...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam dosao iz Madjarske..Dva dana sam se vozao po njihovim putevima..Strasno koliko ih ima sa aftermarket xenonima u farovima bez sociva...I sto je najgore,niko od njih ni ne ode da se nasteluju farovi,nego to baca na sve strane,vise meni i drugima smetaju,nego sto oni vide sa njima nesto...I onda oni nas dodju da kaznjavaju....Oj Evropo!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...u Madjarskoj postoji dosta laznih pandura.

Meni su pre puta posavetovali da se pazim takvih. Rekli da ih dosta ima onaj deo posle Budimpeste, ka Austriji, i to su mi razliciti ljudi rekli.

Neki me savetovali i da ne stajem u Madjarskoj, nego tek u Austriji.

Na pumpama ako bas moram da stajem, da stanem negde blize samog objekta.

Navodno se ne razlikuju panduri od obicnih, jedino sto nemaju znacku.

Znaci fora je da im OBAVEZNO trazite znacku da vam pokazu, ne bi li vam nekako dokazali da su pravi panduri, pre nego sto platite bilo sta.

Moguce da su to ti koji naplacuju kazne za ksenone.

Inace su uzasno bezobrazni Madjari i kradu samo tako, pocevsi od cene za vinjetu pa do cene goriva na pumpama, ukoliko placate eurima.

Najbolje je placati ili karticom ili u forintama.

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, vinjeta nije tako skupa... ovo za plaćanje u eurima je itekako skupo to se slažem ;)

Kad si pomenuo već krađe i sl... najbolja mi je fora što oni imaju po autoputevima znakove koji otprilike znače "ako vam pukne guma zaključajte auto dok je menjate da vam ne bi ukrali stvari iz auta" :D:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vinjeta je od Nove godine 2975 forinti,oko 10€,ali je sad na 10 dana...

Edited by dulegti

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Mađarskoj se kazne, kao i kod nas ne naplaćuju na licu mesta i svi koje policija zaustavi to treba da znaju.

Mađarska policija je od davnina na lošem glasu i kod njih samih, to se ulaskom u EU veoma malo promenilo. Veći su kerovi nego naši i prilično su selektivni,

gledaće da se ne zamere onima sa EU tablicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...u Madjarskoj postoji dosta laznih pandura.

Meni su pre puta posavetovali da se pazim takvih. Rekli da ih dosta ima onaj deo posle Budimpeste, ka Austriji, i to su mi razliciti ljudi rekli.

Neki me savetovali i da ne stajem u Madjarskoj, nego tek u Austriji.

Na pumpama ako bas moram da stajem, da stanem negde blize samog objekta.

Navodno se ne razlikuju panduri od obicnih, jedino sto nemaju znacku.

Znaci fora je da im OBAVEZNO trazite znacku da vam pokazu, ne bi li vam nekako dokazali da su pravi panduri, pre nego sto platite bilo sta.

Moguce da su to ti koji naplacuju kazne za ksenone.

Inace su uzasno bezobrazni Madjari i kradu samo tako, pocevsi od cene za vinjetu pa do cene goriva na pumpama, ukoliko placate eurima.

Najbolje je placati ili karticom ili u forintama.

Da, ovo je istina, to znam jer imam rodjake iz Nemacke koji su tako prosli... Inace do sada sam bio 3 puta u Madjarskoj i oko 1000km presao i nisam nikad video njihovu saobracjnu policiju da radarise... Tj u nedelju sam prvi put i video da uopste nesto rade, zaustavili su neki stari audi (koji verovatno ne moze ni tehnicki da predje) koji je vozio bez svetla i presao preko crvenog :rofl: A to da se dere u evrima nije nista novo, i kod nas deru a nije potrebno ni da budete stranac... Ja sam prosao kod nas da sam hteo nesto da platim u evrima pa su mi hteli zaracunati 5din manje od kursa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo male dopune...Juce me carinik madjarski vratio sa prelaza da skinem xenone...Imao sam redovne H7 u kolima,skinuo xenone i stavio obicne i opet kod istog madjara odem,pogleda ponovo da vid da li sam skinuo i pusti me da predjem...Posle pricam sa kolegom,njegovog kuma kaznili svabe sto je imao naknadno ugradjene xenone sa 120€ ....Ali sam ja danas vec vratio sve nazad...Kod nas jos uvek sve moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram put sa stilom u hrvatsku na leto,problem je sto imam aftermarket xenone 4300k,dal neko zna ili je isao da li prave probleme na granici?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces imati nikakvih problema 100%, pogotovo ne na granici.. ja idem za Karlovac godisnje 5-6x nikad nisam imao problema, zaustavljala me je policija par puta i nista, samo rutinska kontrola.. inace na autu imam 8000k. mogu da ti prave problem ako vozis na lozaka, posto imaju rigorozne kontrole za to.. :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema, ja sam bio prosle nedelje i proslog meseca i pre nekoliko meseci skoro celo leto i niko me nista ne pita

A da li ce se sta menjati kad postanu punopravni clanovi EU u julu to ce da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, kod mene su 4300K i na Stilu i na Xsari, isao vise puta sa oba vozila za Makarsku (ulazio u CRO dole na Metkovic ili preko Vrgorca), kao i za Dubrovnik, nisam imao apsolutno nikakvih problema ni na granici ni pri par zaustavljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe da i ja potvrdim priču, na osnovu svog iskustva - u hrvatskoj ne prave problem sa aftermarket ksenonima. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebao imati problema jer su i kod njih naknadno ugradjeni ksenoni masovna pojava.

Ukoliko zaslepljuju (a plavci to primete) sigurno mozes imati problema ali i sa orginalnim svetlima!

Posto u Hrvatskoj za vreme letnjeg racunanja vremena svetla nisu obavezna mozes pre granice da ih ugasis.

Za lozu su nemilosrdni ali ne znam kako je sa strancima odnosno sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari sad mi je lakse,mada 4300 nisu upadljivi mnogo po danu a i ne bacaju mi farovi visoko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 4300 nemas sigurno brige, ja sam isao sa 2 razlicita jednom prilikom, jedan plav drugi beo i niko nista.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini ne bi trebalo da bude igde problema zbog toga. Vi ste stranac sa uredno registrovanim vozilom u svojoj zemlji. A to sto ste u njihovoj zemlji ne znaci automatski da za vas vaze svi oni tehnicki propisi i ogranicenja koja vaze za lokalne....

Primer 1. U nemackoj se za svaki zahvat tipa: promena dimenzija guma ili felni ili zamena volana sa nekim alfamarket sportskim, ili zamena izduvnog sistema a da te izmene nisu homologirane i nisu upisane u "Brif"-tehnicki dokument vozila moze "popiti kazna". To ne znaci da ce oni zezati strance koji voze Punta sa felnama od 16 incha.

Primer 2: U Srbiji morate imati komplet prve pomoci po standardu tom i tom, i taj standard ne ispunjavaju auta koja dolaze iz Nemacke. Da li ce zbog toga neki Nemac da bude maltretiran ovde? Pa nece, naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...