Jump to content
FAS Goran
mario-stilo

Stilo - ugradnja xenona

Recommended Posts

posto sam ugradjivao sebi na auto xenone (u pitanju je Fiat Stilo), zeleo sam to da podelim sa ljudima sa foruma i pomognem ako neko zeli sam to da uradi!

Postavicu video link kako se skida branik i far..

xenoni

www900.jpg www901.jpg

skinut branik od alata potreban vam je torex, gidorica 8,10, krstak gidorica ili srafciger

www902.jpg

pozicija srafovi za skidanje fara

www903.jpg

skinut far

www904.jpg

obratite paznju prilikom spajanja dzeka fara na dzek balasta da je ZUTA zica + a braon - na balastu normalno CRVENA + , CRNA -

izvadjena h7 halogena sijalica i ubacen xenon

www905.jpg

potrebno je probusiti poklopac fara da rupa bude oko 25mm

www906.jpg

nakon toga treba provuci dzekove i zice kroz tu rupu i potrebno je navuci zastitnu gumu da far ne bih dobijao vlagu

www907.jpg

To bi ukratko bilo to, ee sad ono glavno, kako sija i razlika xenon-halogena sijalica :thumbup:

www908.jpg www909.jpg www910.jpg

nadam se da sam nekom pomogao ako se baci na ugradnju xenona.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si spakovao balaste...

ja sam imao problema sa tim jer sam ubacio i na kratka i na duga, znaci 4 balasta, haos.....

jedan, a mozda i dva mogu da se ubace u kutiju kod akumulatora, a za drugu stranu sam busio vezni lim pa na njega kacio sa onim nosacimo sto se dobbiju u setu

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 sam spakovao pored akumulatora, a drugi sam stavio iza branika tamo gde se srafi sirena na onaj nosac. vidis to sam zaboravio da naslikam :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam smestao bixenon u stila i oba sam smestio ispod farova.ona plastika ispod fara se izbusi i onim vezicana se pričvrste balasti sa donje strane.stoje jedan do drugog ima mesta dovoljno neko ko prvi put vidi nema sanse ni da provali odakle oni silni kablovi idu,ništa se ne vidi.a radi i stoji super evo već dve godine.

jedinu grešku sam letos napravio kada sam H1 prebacio na maglenke a na duga vratio halogene.samoubistvo iz zasede.ljudi nema veze sa vezom kakvo blicanje kakvi bakrači.bixenon je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze sve lepo da se upakuje, treba samo malo pogledati ima dovoljno prostora...kod mene se skoro ni ne vide kablovi sto idu od balasta, sve sam lepo upakovao... :thumbsup: sad planiram da uzmem xenon za dugo pa ce biti jos majstorisanja! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montirao sam juce xenone na Stila 1.9 jtd, pored xenona stavio sam i led pozicije. Jedan Balast sam ubacio u kutiju od akomulatora, drugi sam smestio izmedju posuda za vetrobransko staklo i hladnjak. Xenoni i pozicija rade fenomenalno ali imam problem sa "bulb failur" obavestenjem na kompu. Da li se tebi isto pojavljuje? I Kako si resio taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam pretpostavio, postoje li neke LED pozicije koje ne prave problem? Lose izgleda xenon sa zutim sijalicam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najjednostavnije da sa LED sijalicama paralelno povezes obicnu sijalicu i nju montiras iza fara, jeste da ce da ti obasjava motorni prostor ali eliminise gresku. Ovo nisam ja radio vec mislim da je neko vec pisao o tome u nekoj od tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenoni ne bi trebalo da prave gresku, to ti najverovatnije gresku stvaraju led pozicije, posto ne rade na istom naponu kao obicne sijalice za poziciju i kompjuter ti zato pokazuje gresku. Probaj da vratis obicne pozicije i vidi da li prijavljuje gresku. Nisi jedini sa tim problemom, pretrazi po forumu teme tipa led pozicije greska.

Malo kasnim. :) preko fona sam!

Ima led pozicija sa ponistivacem greske ali je dosta skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee na to sam mislio, znam da sam citao o tome! :-) sta bi mi bez admina?! ;-)

Morali bi da naučite kako se koristi pretraga foruma... :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto na mom fijatu koji sam kupio imam xenon sijalice H7 interesuje me kad crknu koje se uzimaju da li ima više vrsta, jačine, proizvodjača . itd..

dajte malo o tome šta uzeti

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima   da li neko moze da mi kaze koji su xenoni najbolji? Da li cena zavisi od kvaliteta sijalice ili je nesto drugo u pitanju?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko SAM otvarao far da bi ga sredjivao ili farbao i isto to pitanje za stop lampu?

Vidim da ima onih koji se bave time,ali me zanima procedura otvaranja u sopstvenoj reziji.

Valjalo bi ustedeti malo ako nije nesto komplikovano...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu  :thumbup:

Imas o tome u temama clanova koji su to radili u svojoj reziji,kao sto rekoh,ali i u temama partnera kluba koji se time profesionalno bave:

Članske pogodnosti

 

Nije to neki bauk za nekog ko ima potreban alat i malo umesnosti u majstorisanju,ali nije ni skupo za nekog ko nema uslove a zeli da mu se to profi uradi...

 

------------------------------------------------

 

Milutine jesi nabavio prskalicu? :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...