Jump to content
FAS Goran
mario-stilo

Stilo - ugradnja xenona

Recommended Posts

Ja sam danas uspesno montirao xenone u Stila 1.9 JTD, sve po uputstvu sa foruma, e sada ono sto mene interesuje, ako bi morao da zamenim sijalicu pozicije ili dugih svetala kako mi se cini da se opet mora svuci branik dole vadit far napolje da se zameni sijalica. Jer sada je plastika probuusena i ne verujem da se moze svuci (kao ranije dok nije montiran xenon)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da svuces plastiku, raskacis dzekove spolja sto su, uvuces kablove, tj vucesbih sa unutrasnje strane plastike i dobijas na prostoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da svuces plastiku, raskacis dzekove spolja sto su, uvuces kablove, tj vucesbih sa unutrasnje strane plastike i dobijas na prostoru...

Ali opet je to malo prostora za manevrisanje u odnosu kad se mogla skinuti komplet zastitna plastika pa menjat sijalice.

 

I kad raskacis kablove opet ne mozes svucii komplet plastiku jer oko kablova koji idu u far ima zastitna guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tu gumu uvek mozes da izvuces i da je vratis ;) meni je dovoljno i na sprintera i vito, jer tih 20 cm tamn izvucem poklopac na gore i oslonim.na.aku, krilo ili nesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li iko zna mozda kako bi moglo ili da li je neko ugradio morimoto projektore u far od stila sa troja vrata. Ali sam u kucnoj varijanti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sam otvarao i ubacivao projektore u stilove fabricke farove i mogu ti reci da sve sam mozes da uradis, najvise ces se zajebavati dok ih otvoris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta, montaza je prosta, maltene ti se sve samo kaze kad otvoris far, to je ujedno i najteze. posle sama ugradnja projektora traje pola sata-sat. samo pre nego sto zatvoris farove obavezno da ih vratis na auto i proveris jel si lepo okrenuto projektore, da se ne ukose, kako da se izrazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ces ih fiksirati pozadi?  koliko vidim nemaju navoj kojim bi se stegli

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam ni obratio paznju.^_^

Ipak je dobro sto si mi skrenuo paznju. Zamisli da sam otvorio far a ovo ne moze unutra. Ova sociva imaju sa strane neke rupe za sraf tako su bila pricvrscena . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko nekad imao problema da xenon isprazni alumulator. Da napomenem kao sto svi znaju na Stilu je nemoguce ostaviti upaljena svetla. Sve je pogaseno ostalo bilo. Juce ujutru je upalio jedva a danas nije nikakve znake zivota pokazivao. Aku je na 7,8 V pao . Pisem u ovoj temi jer sam pre par dana tacnije cetvrtak vratio xenon svetla u farove. Pa povezujem stim. Mada 4 pune godine je star akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je verovatnoca da ti je sam akumulator bio pred crkavanje ? (Nagadjam samo, losa celija i fabricka greska) 4 god je malo da iole neki solidan akumulator crkne, al desi se. Premda i meni je na fabrickom accu na bravu crkla celija ali je opet mogao da upali jer nije toliko bilo lose.

Ako mozes da negde proveris gde ti vuce jos struju kada je ugashen (elektricar, ortak sa opremom, sve dolazi u obzir). Eventualno ako xenoni negde u zicama imaju spojku pa vuku struju dovoljnu da isprazne akumulator (je, zvuci glupo al ajde).

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...