Jump to content
FAS Goran
Goga

Fiat Tipo 1.6ie - dizna monopointa

Recommended Posts

Imam Tipa 1.6ie 90-to godiste (svajcarski model). Ide na plin tj pali samo na benzin. Nedavno mi je otisla dizna na monopintu i ne mogu je nigde naci. Sve bi bilo u redu da je u pitanju napr boschova dizna, medjutim ovo je dizna koja je kompatibilna samo za ovaj svajcarski model. Oznaka na njoj je : GM 5234 255*RPD 2238 GM (pinovi idu na gore). S obzirom da pise GM (General motors) mozda se moze naci medju opelovim delovima ali ljudi moji to niko nema!

Moje pitanje je da li neko zna gde da nadjem tu diznu. Ili, da li je moguce staviti monopint sa diznom od Tipa 1.6 - kako bi se kompjuter ponasao? Ili, naposletku izmeniti ceo karburator? Da li je to resenje?

Dinzna_1.jpg Dizna_2.jpg

Dizna_3.jpg Dizna_4.jpg Dizna_5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno sa potragom!Danas si bio kod mene. :thumbsup:

Gosa(Goran Zemun),mozda moze to da ti resi.Pravi covek ti se javio,imas srece. :thumbsup::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ hocu, treba da prvo probam ono osnovno ciscenje pa da vidim rezultat. hvala sto si se javio. ako te ne mrzi previse posalji mi cenu, mozes i pp. meni je kum u zemunu, altina pa cemo ako bude trebala lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi sta se desava sa diznom? Da li si je merio omski?

Gorane, nije merena omski, ona prosto preliva benzin - neispravna je! Ne moze auto da upali na benzin. Fora je sto nigde to cudo ne mogu naci. Da li mozes negde da me uputis, ili ako ti to mozes nabaviti (sto bi bilo idealno). Sta kazes za opciju da se ugradi ceo monopoint sa boschovom diznom od tipa 1.6? Da li je to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat tipo 1.6 90god (svajcarac)

lepo radi na leru, lepo prima gas ,lepo ide ali mi se gasi kad kocim (ne svaki put ) uglavnom kad je vruc

probao sam sve menjao bobinu , razvodnik , kompjuter, gledao aksijalni lezaj na radilici

jos samo da probam sa step motorom ali ne mogu da ga nadjem, da li neko ima step motor ?

ima li ko neki predlog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao na istom modelu, monopoint (najgore rešenje u istoriji), i jedva sam našao kod nekog tipa na Zvezdari... Ti modeli su jako retki i jako se tesko nalaze, a ja sam auto odavno prodao otpadu, na Obrenovackom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pooz drugari..

ima li negde da se nadje monopoint dizna za tipo 1.4 ie, ova moja je otisla..bar mislim..merio sam instrumentom i omski zatvara strujno kolo. Pa je moje skromno misljenje da je gotova..

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa fiatom 1,4 benzin monopoint,auto je imao udes,motor sam mu izvadio, da bi limar odradio svoj posao  u medjuvremenu,sam ja sredio motor zamenio mu sve i odradio veliki servis i zamenio set kvacila itd,ocistio ga ofarbao i sredio kompletno,mortor sam ubacio i povezao sve ali nece da upali,upalio je jednom kad sam ga prskao start sprejom ali je radio samo dok sam mu drzao polugu gasa,posle vise nije hteo da pali,puca kao da je pomesao paljenje  a sve mu je lepo namesteno,sad se pitam da li je moguce da je kvar do monopointa,,auto ima i dovod goriva od pumpe i varnicu na kablovima.Moze pomoc prijatelja ili savet koristio bi mi hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...