Jump to content
FAS Goran
Mobtel

Fiat Brava / Marea 1.9 TD-JTD - problem sa paljenjem / snagom

Recommended Posts

Dizne, pumpa, ventili, uzubljenje pa mozda i turbina

Kreni od uzubljena i stepena paljenja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sledeci,marea1,9td upalio i ugasio se posle 3 min.imao sam slican problem i prije pola godine kada je imobilajzer ostao bez napajanja jer je neki kontakt u onoj crnoj kutiji ispred akumulatora oksidirao pa je verovatno aktivirao code kljuca.to sam uspio otkriti i otkloniti tada,al ovaj put nemam ideju sta bi moglo da bude.znaci vergla normalno,al grejace ne pali uopste,onaj cuveni "tikk"kada dam kontakt desno ispod instrument table se ne cuje,ventil pored filtera nafte ni on,nema naftu na diznama...sve mi izgleda kao code kljuca!!pa zar opet meeniii da se desi???ona zarulja code na instrument tabli mi ne radi od prije pa ne mogu biti siguran!pitanje:jel neko imao slican problem da mi pomogne?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, nema pritiska goriva a ro znači da negde nešto zeza na liniji od pumpe što može biti relej, konektori, pumpa ili onaj taster za prekid dovoda goriva. Možda!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da pitam koji je onaj relej ispred akumulatora za imobilajzer?(koje su boje zice na njemu)kako da provjerim ima li napajanje na comp(jer ne cujem ono tiik desno prema compu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri na pumpi, zaboravio sam kako se zove prekidac koji sluzi da kad gasis motor zaustavi naftu. desilo se i meni isto crko je i samo vergla( kosta 15e)

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci hvala na savjetima,ocekivao sam sugestije nekih "autoelektricara"al jbg oni su toboze prepametni pa nece da to podele sa nama smrtnicima!doveo napon na elektro ventil na pumpi(sa nekog od releja ispred akum.koji nema stalni+),malo problema sa ozracivanjem iste i sve radi.eto,mozda nekome i pomogne da moze da se doveze do ovih strucnjaka elektricara.moze tema LOCK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo zadnji mjesec dana imam problem sa Bravom jtd 77kw izgubio je dosta na vuci pogotovo u nizim okretajima,

prije nekoliko dana sam bio na dijagnostici  i ocitali su mi gresku  "pressure turbo senzor  " ili tako nesto otprilike te zatim ocistili senzor na usisnoj grani i ponistili gresku, međutim auto i dalje lose ide dimi puno.

 

egr mi je odavno blokiran ,maf je uredu poslije toga su mi poceli bubati kao navodna da mozda ne radi turbina ili vakum ventil na njoj pa poslije da je mozda zacepljen katalizator  te da im ostavim auto na nekoliko dana. danas sam ocistio i pregledao sva crijeva od turbine nijedno nije napuklo  sve uredu .

Molim pomoc ako je ko imao kakva slicna iskustva da mi pomogne jer vise nemam pouzdanja u ove svoje majstore. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

protokmjer nije sigurno jer sam isao kod drugog majstora koji je isprobava sa raskopcanim pa zatim je stavljao svoj testni ali razlike nije bilo, on mi je predlagao da zamjenim senzor na usisnoj grani posto je ranije prijavljivao gresku ali nije siguran pa mi je rekao da navratim iduce sedmice da detaljno pregleda sve oko turba .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.9 TD

Kad palim prvi put na hladno, prvih par sekundi nekako čudno neravnomjerno radi kao da par cilindara nemaju sagorijevanje ili kao da možda par grijača ne radi? uglavnom to nakon par sekundi nestane ali i dalje ima nekoliko minuta drugačiji zvuk nego kad je zagrijan, ne znam kako bih to opisao zvuči mi grublje, a kad se ugrije -uglađenije.  normalno za hladan motor ili ne?

 

potrošnja goriva je mala, nekih 5-6 litara na 100km.

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude gusto ulje pa da mu treba par sekundi da ga podigne i da zato drugacije radi...meni je sa 10w40 imao slican problem koji je nestao kada sam nasuo 5w40...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cenjenji fiat ( brava) opet ima fantomski kvar kao i 386 puta do sad raznih kvarova .Naime desava mi se sa vremena na vreme da ne mogu da upalim auto iz prve .mislim da je uzrocnik anlanser mada nisam 100 posto siguran.dal je sam automat ili su pak cetkice.Eh sad sta se desava: dam kontakt sacekam da se pogase lampice i da cujem rele kad odradi ( dizlo) obrnem kljuc cujem krk ...nista

probam opet i opet opet sve dok ne zavergla ...cim zavergla pali sto bi se reklo na pola. Eh sad ne zelim da teram kod nekih derikozica da mi izbijaju pare iz dzepa za nesto sto je mozda glupost,tj hocu reci treba mi neki dobar i posten autoelektricar na novom bg u ili u zemunu svejedno posto sam u bloku  koji ce da mi resi problem a da nije pritom skup jer nemam garazu i alat pa da sam cackam a bilo bi i malo glupo da mu vadim crevca ispred zgrade na parkingu.Hvala unapred na odgovorima momci.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne vergla a cuje se "klik" verovatno je automat anlasera, ako se nista ne cuje mogu biti cetkice ili neki prekid struje od anlasera. Kad crkne bendiks onda proklizava, vrti na prazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj to sto mozes ispred zgrade, kleme akumulatora i eventualno kontakte na alnaseru. Za sve drugo mora da se rastura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja, kad krene-krene a radi se o sledećem: u pitanju je Fiat Bravo td 74kw(100ks) 1998. Vozim taj auto od Avgusta 2014. Predhodni vlasnik je radeo remont Lukas pume 2013 a auto se ponaša ovako: Posle stajanja od par sati jednostavno nije hteo da upali, odšlepan kod nazovi majstora, on ga je upalio na vuču i on radi par sekundi i ugasi se. Mislili smo da je gorivo pošto mi i lampica ne radi. Skinuo sam plovak kad tamo bar 5-6 litra čorbe. Onda ga je posle dva dana dovezo a auto ko švajcerski sat,prede, na pitanje šta mu je bilo odgovor je bio: nemam pojma sam je proradeo. Proveravao je creva da ne vuče falš vazduh i kaže da su dobra. Posle toga je radeo par meseci dobro a onda isti problem pre par dana ugasio se na ravno na ler. Upalio sam ga opet na vuču samo što sad primećujem da malo dimi i da uz brdo gubi snagu i cima a onda povuče ekstra. To se dešava kad ga upalim a posle radi super i vuče. Mada imam utisak da motor na leru kad je zagrejan stoji na 1000 o/m a hladan na 900 o/m. da lije pumpa opet ili nešto drugo. Probao sam dijagnostiku ali dva majstora kažu da neće da se poveže. Al sam ga odužio... UPOMOĆ!!!

ne znam zašto je moj problem u temi oko paljenja. Izvinite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet, ponekad mi na leru digne obrtaje do 1500-2000 to traje par sekundi i ond radi o.k. danima radi pa opet. U pitanju je Bravo td 100

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo,novi sam clan foruma i trebala bi mi pomoc i savjet od nekoga.inace vozim fiat bravo 19 td 100,imam problem sa autom kad je  hladan dok palim, sastavi odma alii mi radi neravnomjerno i hlupa kao na 3 klipa da radii i uz too furnja na auspuh bijel dim sve dok ne odradi malo.posle  se to smiri i bude ok.ne znam jeli tko imao slican problem,ak jeste volio bi da znam sta je jer sam se nadavao para na to auto pokusavajuci to rijesitii.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...