Jump to content
FAS Goran
Mobtel

Fiat Brava / Marea 1.9 TD-JTD - problem sa paljenjem / snagom

Recommended Posts

Pozdrav

imam problem sa bravom 1.9 td 1998 god.

Naime nece da upali a vidim da se da skinuo kabel na delu pored onog kanistera za ulje za servo. Za cega sluzi i sta je to ustvari posto vidim da je kao jako zaprljan?

Izmerio sam i daje struju od 1V

Evo i slike:

IMAG0211.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros upalio auto normalno, vozio po ravnom 15-ak minuta i prva mala uzbrdica auto poceo da se gusi. Stanem sa strane, auto sekundu dve trokira i onda nastavlja da radi normalno. Odsarafim filter odozdo da mozda izadje voda ako je ima u filteru. Napravim krug opet mala uzbrdica i opet isto. Odustanem od puta, okrenem se i pravac kuci. Ponovo nailazim na uzbrdicu i sada auto radi i ide normalno. E sad je li moguce da se nafta zaledila? Ima li tu mozda kakve veze MAF ili EGR? Napominjem da auto dosta dimi crno ali ulja ne trosi skoro pa nista. Hvala na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si sipao u rezervoar? Obican D2 evro dizel ili lozak? Verovatno je problem u tome da je zaledilo i da se nakupilo parafina u filteru nafte ako ga nisi skoro menjao promeni ga... Imao sam ja slican problem kod mene na Dzipu (kia sportage) i sve je bilo ok kad se odledilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jednom desilo, da je poceo da gubi snagu na ravnom, taman dosao do 80 na sat u petoj, reko aj jos malo da ga stisnem, kad ono poce da pada kazaljka, ja nizu ona jos pada, bukvalno auto gubi skroz snagu, i sve dok nije stao, ali radio lepo u mestu a nema snage da krene, ja ugasim pa upalim ponovo, on prva druga vuce kao lud i vec pred kraj druge opet izgubi svu snagu, ja odem i kupim drugi filter nafte, stavio i upalio auto i onda sve normalon, nikada mi se vise to nije desilo, ali nije nit trzao nit purnjao dimcugu, samo jednostavno gubio snagu, tako da kreni od toga to ti nekako dodje najjeftinije. A da i da napomenem da isto ovako sve poledilo i bio debeo minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo mi se jutros da kad sam palio auto trebalo mu je malo duze da vergla (dosad palio na pola kljuca) kad je upalio poceo je da izbacuje crni dim a obrtomer mi je pokazivao na 400 poceo je da se trese i ugasio. posle je upalio iz prve i sve je bilo normalno! da lineko zna sta je problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerovatno vuce vazduh. Provjeri crijeva i provjeri ventil pritiska na pumpi, zna se desit da na njemu vuce vazduh. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo znam oko creva da proverim jedino ne znam gde se nalazi ventil tj.kako izgleda? stavio sam novu lucas pumpu pre dva meseca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti i jest na pumpi...ja imam isto 1.9 TD_100, 1999god, i mijenjao sam taj ventil... meni je vukao zrak i tesko sam palio...a kad upalim sao bijel dim...iz tog ventila idu dve zice i spaja se na neku elektroniku...pogledaj naci ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda to! koliko znam taj ventil je 80e a i njega sam stavio novi! to mi se desilo samo jednom a inace pali iz prve! provericu i njega a i creva! hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan mali prob.... treba mi nekakav tutorijal ili uputstvo za ciscenje injektora, egr, 2 ventila vezana za pritisak vazduha u turbini. posto se auto gusi, i nema snagu, a dimi pozadi.... usput nema nikakvih gresaka, a verovatno je prljav zbog loseg goriva i zato sto nije vozen jedno 6-8 meseci. ako meze neki link oko pomoci, posto sam nov na forumu.... a ovim majstorcinama ne verujem bas, samo da uzmu pare a ti se je****. hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo bi dobro da napises koji je motor u pitanju. Upustvo za ciscenje dizni mislim da ne postoji, mozes da ih skines ali moraju da se ciste ultrazvucno tj da ih odnese kod nekog ko se time bavi, za EGR imas na forumu malo vise o tome pa procesljaj, a imas i na yt dosta snimaka. Mislim da ne mislis na ventile nego na senzore MAF i MAP senzore, o tome takodje ima dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako nova godina je pa prvo pozdrav svima i iskrene cestitke i zelje .

Vozim fiat bravu 1.9jtd 105, nedavno sam isao na dijagnostiku jer je auto slabo vukao.

Pronadjene su dvije greske jedna je po kodu ne mogu se sjetiti bila senzor protoka zraka otisao sam i uzeo drugi. Eh sad da samo kazem i kad sam uzeo tek auto imao sam isti problem nisam ni imao senzora protoka pa ne znam koje su oznake na pravom ali sam trazio polovno i prodaju mi ovaj auto ide bolje malo sjecne na 2,500/3000 i onda povuce ali mu to uzme dosta.

Znaci uzeo, promjenio i provjerili greske vise nema osim one druge za koji kod isto ne znam kako je pisalo ali je u biti pisalo relej grijaca i upravljanje vremenom zarenja tako nesto.

E sad a na dijagnostiku sam otisao jer mi je svijetlila lampica brizgaljke, grijace sam provjerio na konektoru moze li ta lampica svijetliti zbog te iste greske koju prijavljuje za relej i grijace ili ne?

unaprijed svima hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me ,ako moze neko da pomogne, gde i ko moze da vrsi ciscenje dizni ultrazvukom, stelovanje i remont..... moze i neki link naravno.... hvala unapred

Ultrazvucno ciscenje u Tim, ali stelovanje i remont cika Pera na Altini (Bosch servis Dmitrovic, 011-3163-717).

Share this post


Link to post
Share on other sites

...treba mi nekakav tutorijal ili uputstvo za ciscenje injektora

Ne možeš sam, mora u servis jer nemaš aparaturu.

egr, 2 ventila vezana za pritisak vazduha u turbini

Klik na:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=32497

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=33151

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41463

...na dijagnostiku sam otisao jer mi je svijetlila lampica brizgaljke, grijace sam provjerio na konektoru moze li ta lampica svijetliti zbog te iste greske koju prijavljuje za relej i grijace ili ne?

Grejač ima svoju posebnu lampicu.

Svetlela ti je check engine lampica koja se pali zbog više desetina mogućih problema, tj. ona je opšta lampica. Šta tačno pravi problem vidi se prilikom priključivanja na odgovarajuću dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Imam problem sa Fiat BRAVO 1.9TD 97 god

naime auto nece nikako da upali tj.auto mi vraca naftu sve do one pumpice tj.drukalice tzv za naftu.

Znaci nekako upalim auto adradi pa minuta ili podjem nedje.Posle toga kad ga ugasim i ne palim ga za 2, 3, 6 sati sva se nafta vrati i ona drukalica mi je potpuno prazna

Da nije neko od vas imao slican problem i moze li to biti do filtera nafte koji sa kojim sam prosao 5000 km!

Molim vas ako iko zna nesto o ovome problemu neka mi javi jer poludjeh vise!

Pozdrav!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ti ta drukalica ne valja, ne zadrzava naftu, probaj nju da zamenis ona je jeftina, ja sam je zamenio cim sam kupio auto cisto preventivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam kupio filter nafte pa cu ga zamijenit mozda je do njega ako ne bude bilo to onda cu drukalicu kupit ako opet ne bude sljakao onda ne znam sta da radim.

Lukas pumpu sam reparira prosle godine sve dihtunge kod Boschiste odradio tako da stvarno ne znam sta moze biti problem!

Eventualno jos da ocistim rezervoar!

Imam jos jedan manji problem kad upalim auto to mi se desava kad sam moga da upalim da se zna izbaca mi dimi bijeli kao da ide visak nafte i trokira dok je ledan

Posle par turiranja to prestaje!

jeli moguce da neka od dizni ne radi kako treba ili sta!!!

Edited by marjanpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam cuo da te pumpe nikada ne mogu dobro da se urade kad jednom pocne da pravi problem posle se to stalno desava, e sada koliko je to istina ne znam stvarno treba popricati sa dobrim majstorima, meni je isto tako trokirao kao da radi na 3 klipa, i purnjao dim kao lud, i promenjen mi je ventil visokog pritiska na pumpi, to sam citao i na stranim forumima da se to desava na tim motorima, da je taj ventil cest kvar, meni se sve to izdesavalo 2006 kada sam uzeo auto i od tada vise nemam problema sa tim, znam da je tada cena tog ventila bila 160 evra, mozda ne bi bilo lose ako poznajes nekog sa istim motorom pa samo da pozajmis njegov na par dana pa ustanovis da li je do njega, a trebalo bi na dijagnostici da ti izbaci gresku ako je do njega problem. Posto vidim da si iz Podgorice ne znam kakve majstore imate tamo , ali ako te put nanese za Beograd ne bi bilo lose da svratis do Gorana na Altinu, on je stvarno majstor u svom poslu, resice ti problem sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam montirao nepovratni ventil izmedju rez.i filtera gore kod one drukalice.

Opet ista prica na guranje pali iz prve a na kljuc ni da cuje.Opet vraca naftu tj.ona drukalica je prazna,mislim da je u pitanju nepovratni odvodni ventil na pumpi.totalno mi je nelogicno da na kljuc nece a na guranje oce da upali!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam velikih problema sa autom. posle servisa pumpe auto poceo da cakce kao traktor odem kod bosiste da proveri uzupcenje i sve super dok nije skinuo remenicu, otkinula se kajla i remenica se okrenula za dva-tri zuba, covek je izbusi i obradi klin od sipkice stare dizne uzupci opet i auto ko  nov, nedimi netrese i nelupa. moje novo iskustvo!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo imam ogroman problem. auto mi se ugasio u voznji i stao sada vergla al nepali kada dam kontakt nepali se lampica za grejace i lampica u obliku dizne jel zna neko do cega je? HVALA

 

Marea 1.9 TD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

naso sam deo kvara izgoreo mi osigurac od 15a kod suvozacevih nogu zamenim ga i auto upali iz prve ali se posle 10m ugasi i sada ima sve lampice al nece da upali!!  bilo kakvo upustvo bi mi dobro doslo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa bravom 1.9td soft(75 ks).u petoj brzini na 100 km na sat trese i bruji motor brze ne smem ni da probam.

Motor radjen jesnas pali na zub cele zime nema dima na auspuhu. isto se desava u svim brzinama na oko 2500 obrtaja (nemam obrtomer to je od oka). ima li neko ideju sta moze biti? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...