Jump to content
FAS Goran
Zoranic MNE

Enterijer - rad sa karbonom?

Recommended Posts

Ovako, kupio sam kvadrat karbonske folije pa me interesuje kako se radi s tim :)

Nije mi problem ravniju povrsinu odradit bez greske, vec sam pepeljaru oblozio i normalno je sve, sjutra cu B stub izmedju stakala :) ali me interesuje,kako onu konzolu da oblozim da to bude uredno, rucke na vratima, poklopce sa visokotoncima iza retrovizora i sve te zaobljene djelove?

Treba li to da se grije? ima li sto da se maze prije toga? Nikad to nisam radio, pa bi volio da mi neko kaze bar neko osnovno pravilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno naprskaj vodom i foliju sa te strane gde je lepak i plastike, najbolje ti je onom pumpicom kakvu koriste frizeri, i posle mozes lagano fenom da grejes te obline.

Vodu isterujes spaklicom polako i nema da brines, mada ja nikad nisam radio nesto sa mnogo oblina

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao i ostale folije, možeš da se pomogneš fenom na krivinama, a možeš i da malkice okvasiš podlogu sa vodom u koju ćeš da prsneš malo sredstva za pranje stakla, to su trikovi kojima se služe profesionalci, sve ostalo je stvar majstorluka i veštosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

xm, ja sam nocas odradio pepeljaru,bez vode i cega jos,samo ocistio dobro,ali to je lako jer je ravna povrsina :)

primjetio sam da je folija cim se zalijepi slabije ljepljiva,evo sad posle pola sata carbon se stegao :thumbsup:

fino bas izgleda,ima sve unutra da bude takvo!

ali me zanima,ako budem previse te tecnosti nanosio,oce li izgubit ljepljivost? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece,ali ja ne bih to kvasio. Samo fen i polako. Kada se nakvasi onda ne mozes lepo da je razvucec tamo gde treba i tu nastaju problemi.

Ja ti preporucujem bez kvasenja i samo polako. Ako ne ispadne kako treba odnosno pojavi se visak tamo gde ne treba onda lepo odlepis pa ispocetka.

Ajde pa srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

foliju kvasis da se ne bi zalepila odmah, da mozes da je pomeras kako ti odgovara, posle samo isteras vazduh i vodu i ostavis da se susi, a na suvo ako se zalepi kad se skine to vise nije isto, kad se osusi onda vise nema mrdanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio sebi nesto unutrasnjosti sa karbonom, i usput jos gomilu stvari po kuci, miseve od racunara sam presvalcio, i treba grejati sa fenom, da bi se lakse oblikovala, pogotovo na krivinama, nije tesko raditi i razvalci se dosta, samo se ne sme preterati da se ne razvuce tekstura, onda ne izgleda lepo, ja imam neku jetiniju, pa se teze oblikuje, a za 3M sam cuo da je mnogo laksa za rad i kvalitetnija, ali kosta duplo vise, nista nisam prskao vodom, zato sto sam negde procitao da se neke folije prskaju a neke ne, a carbon spada u te koje se ne rade na mokrom, fenom treba zagrejati i ravne povrsine pa onda istraljati preko plasticnom spahlicom ili prstima da bi lepak bolje uvatio, realno nije neka nauka, posle jednog zalepljenog kvadrata, posle ce sve biti laganica, ja samo razmisljam sta sada da presvucem, presvukao sam i bejzbolku, i to sam, a mnogo je lakse kad jedan drzi fen. Mozete kod mene u temi predstavljanja videti kako je ispalo na bravu, plasticne delove gde su podizaci sam presvukao i oko rucki za otvaranje.

kolega me preduhitrio pa vec napisao za razvlacenje :)

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo par slika inace grozne unutrasnjosti i kokpita multiple,ko je ima zna o cemu pricam

i tako cu ja pokusati da prikrijem tu jako losu plastiku u kabini, s'tim da su prekidaci za stakla losije uradjeni jel sam njih radio bez fena,ipak za jace krivine treba fen za kosu da vruce duva jel je folia kruta treba da omeksa pod dejstvom toplog vazduha da bi se krivine bolje oblikovale, gledao sam na you tube koriste neki "prajmer" ne znam ni sta je to prilikom lepljenja ako neko zna nesto o prajmeru (to je valda neki lepak ili.....)......kad odradim i druge delove bice jos slika

s20.jpg s21.jpg

s22.jpg s23.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da to dodje kao neki lepak koji se stavlja po ivicama i nekim kriticnim krivinama da se ne bi odlepljivala folija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da nije FIAT, vec mrski vw golf, ali moj drugi rad... koriscena folija sa limunda, fen za kosu i skalpeli. Auto je od drugara, i uradili smo i suvozaceva vrata i celu centralnu konzolu, ali nisam slikao jbg

282.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo maste i dosta zivaca,sada kad ide da kazem hladnije vreme,treba ti fen,a kada je bilo ono +40 ili +35 nije ti trebalo nista,koristi lepak za coskove i krajeve,mozes i smrt lepak,ali u minimalnim kolicinama,ja sam karbon usavrsio za enterijer,kad skupim pare ,oticicu da mi urade nesto sto stvarno ja ne mogu,ali 90% posla sam radim ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da zalepim karbon na instrument tabli-konzoli u grande Puntu . Ne znam kako skinuti ovaj plavi deo?

 

karb001.jpg

 

karb002.jpg

 

Može li to neko vičan da zalepi na licu mesta?

 

Vidi se da je neko pre mene lepio  neke nalepnice pa su ostali tragovi lepka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lagano se to uradi bez skidanja,samo ako si bar nesto lepio pre toga pa da cisto znas kako se ponasa folija pod fenom,ja sam na bivsem autu sam resio da izlepim haubu i za probu sam prvo uradio retrovizore da vidim kako ide pa posle uradio i haubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima li neko prepruku gde moze da se kupi kvalitetan carbon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, zanima me da li se neko razume. Hoću da stavim karbon foliju u unutrašnji deo kola ali površina je izgrebana. Da li folija može da se postavi preko toga ili je potrebno šmirglati, ili postoji bolje rešenje? Hvala unapred, slika za ovo pitanje biće prva u prilogu, a drugo pitanje je- Da li na površini sa druge slike može da se stavlja isto karbon folija? 

 

2C50B249-EC1A-4B9A-BC45-5F6F356D58AB.jpegEF52A845-3CC3-4154-8FFF-CCD512D23087.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dušan Golf5

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Videćeš da je bitnija tehnika i grejanje fenom, od tih sitnih oštećenja. :thumbup: 

Koliko vidim gore, @bane1321 je pre dosta godina radio na Golfu karbonsku foliju baš za te prekidače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...