Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Ferrari u februaru predstavlja novi bolid

Recommended Posts

f1%202012.jpg

Ferrari će predstavi novi bolid za narednu sezonu Formule 1 u prvim danima februara rekao je predsednik italijanske kompanije Luka Di Montecemolo. Di Montecemolo je planove o novom i znatno poboljšanoj ''makini'' najavio u sredu na božićnoj proslavi Ferarija. Tim iz Maranela protekle sezone uspeo je da zabeleži samo jednu pobedu kada je u julu na Velikoj nagradi Britanije Fernando Alonso prvi prošao kroz cilj.

Sezonu bez mnogio uspeha za merila Ferarija Alonso je završio kao četvrti u generalnom plasmanu vozača dok je njegov kolega Felipe Masa bio šesti. U plasmanu konstruktora Ferari je bio tek treći iza Red Bula i Meklarena. ''Ove sezone pokazali smo da umemo da podnesemo poraz, ali to nije dovoljno. Vreme je da počnemo ponovo da pobeđujemo'', kazao je Di Montecemolo.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto se desava sa Skuderiom je stvarno cudno i porazavajuce vec par godina. Dodje tamo neki Red Bul i niko nema snage da ih pobedi vise.Meni samo nije jasno da veliki Ferari, koji pravi naj bolide nije u stanju da izabere vozace koji su sposobni da izvuku barem 80% mogucnosti bolida i da budu ubedljivo ispred svih. Dok je Sumi bio aktivan svaki dan su spremali bolid i vrsili modifikacije, dok ovi manekeni sad setaju i cekaju da uspeh dodje sam od sebe. Ako neko ima uslove za razvoj i ispitivanje to je Ferari, a ovako mu se vraca po mom misljenju samo zbog necije inertnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, sve se to okreće i dobro je dok je tako. A nije ni toliko čudno - seti se kako su tavorili u prvoj polovini devedesetih, recimo. Čak i sa Šumaherom im je trebalo 5 sezona do titule, a pre njega sam već zaboravio kad su uzeli poslednju titulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to neki Red Bull.

Iza njihovih uspeha stoji jedna sjajna ekipa, a pre svega Adrian Newey koji izmeđuostalog kao referencu ima šampionski bolid Mike Hakkinena. :D

Kod izbora vozača Ferrari nije menjao svoju strategiju više od 20 godina, prvi vozač uvek je bio dokazana veličina kao i sada dvostruki svetski prvak Fernando Alonso, a drugi je uglavnom bio dosta lošiji. Za 2013 tu će biti pomaka, ima nagoveštaja da će vozački tandem biti Alonso/Kibica :thumbup:

Kada se poredi Šumaherovo vreme i današnje valja znati da danas propisi u F1 gotovo ne dozvoljavaju testove u toku sezone, pa onaj ko promaši koncepciju na početku tu grešku vuče do kraja sezone, kao Ferrari sa blown difuserom ove godine.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe redbull je vec 6 7 godina u f1 i godinu po godinu je pravio pobednicki bolid,a iza imena redbull f1 tima stoji jedna jako mocna firma REDBULL i dosta strucnih ljudi i profesionalaca,a najveci mozak tima je adrian neway,najbolji konstruktor bolida formule 1 danasnjice

a sto se tice ferarri F1 tima,sledeca sezona mora da bude doosta bolja od ove godine,sam bolid treba da se poboljsa da bude konkurentan redbulu,setimo se ove godine da ferari nikako nije mogao da parira redbulu,a ni mclarenu.iako je alonso izvlacio maksimum iz auta,dok felipe masa mora i moze da se popravi i da vozi dosta bolje i agresivnije.a ako 2013,kao sto rece kole,da ce u ferari da sedne i vozi robert kubica,to ce za sam tim biti bolje,imace sjajan vozacki tendem,jer su i alonso i kubica sjajni vozaci,

posto masi istice ugovor sledece godine,a tesko da ce da produzi ugovor sa ferarrijem

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes. Ako sve bude tako, ostaje samo da se vidi na šta će Ćubica da liči kad se vrati na stazu. I Masa je bio daleko bolji dok nije popio feder, ipak nije stigao do Ferarija slučajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo naravno ni crveni bik nece sedeti preko zime i napravice i oni poboljsani bolid i nadam se da gresim ali verujem da ce i sledece godine biti najbolji crveni bik... A od vozaca najvise gotivim Kubicu i Alonsa i nadam se da ce zajedno voziti :thumbsup: A sto se tice izjave da je Alonso maneken, ne bih se slozio, Reno je prilicno napredovao bio u vreme kad je Alonso vozio i bili su vrlo konkurentni a i u ovoj sezoni je Alonso pokazao par puta da zna da vozi ali onda ovi omase (da ne kazem nesto za cenzuru) totalno zamenu guma... Sto verujem da lose utice na raspolozenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedite Hamiltona i Alonsa ove sezone. I jedan i drugi su imali bolid koji nije bio na niovu Red Bull-a, ali imam utisak da je Hamilton više pokazao, više se borio, bolje vozio, agresivnije. :thumbup:

Kada god je startna lista izgledala tako da je Hamilton u prvom redu, ili odmah u drugom, nije bilo sigurno da će Vettel izdržati prvih par krugova, dok nije bila takva situacija ukoliko je Alonso nekim slučajem bio drugi, treći na startu.

Naravno, sve ovo važi samo za Vettela kao boljeg na startu, jer ako je Webber u pitanju onda kao da ne vozi Red Bull na startu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso nikad i nije bio poznat kao posebno agresivan vozač, vozi prilično promišljeno. To naravno nije mana, samo je manje atraktivno za gledanje od Hamiltonovih jurišanja, čukanja i izletanja. Alonso je uvek više voleo da računa, što se često ispostavi kao mudrija taktika na kraju sezone (tipa bolje sigurno drugo mesto, nego rizična jurnjava i duel za eventualno prvo mesto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso nikad i nije bio poznat kao posebno agresivan vozač...(tipa bolje sigurno drugo mesto, nego rizična jurnjava i duel za eventualno prvo mesto).

Ma, pičk_ca... :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mene mozda secanje vara ali cini mi se da je bio prilicno agresivan u vreme kad je vozio Reno i takmicio se protiv Sumahera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da san ja šef tima, u njemu bih mnogo više voleo da imam Alonsa nego Hamiltona, koji je nesprno brz ali se nikad ne zna da li će završiti trku.

Iako je za osvajanje prvedve titule Alonso imao dosta sreće, tj. nekoliko okolnosti koje su mu išle naruku: mass damper, Mishelin, Flavio Bratore, prošle godine je pokazao da je sazreo da titulu osvoji i kad nije najbrži. Izgubio ju je u zadnjoj trci nesretnom taktikom tima.

Red Bull Mclaren i Renault tj. timovi koji su ove godine konstrukciju bolida prilagodili Blown Diffuseru, za sledeću godinu moraju da krenu izpočetka. Tako da se za sada ne zna koliko će biti konkurentni (naravno ne znači da neće).

Da podsetim. Na samo jednoj trci ove godine Blown Diffuser je bio zabranjen, Silverstone, Pobedio je Alonso tj bio je brži od Vettela na stazi. Posle trke timovi su sesložili da ne treba zabrane uvoditi tokom sezone, pa je posle sve bilo po starom

Pisali smo o tome:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=48846

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mene mozda secanje vara ali cini mi se da je bio prilicno agresivan u vreme kad je vozio Reno i takmicio se protiv Sumahera ;)

Ma ok, pa podrazumeva se da svaki vozač F1 mora da ima agresivnost kao sastavni deo takmičarskog duha. Ali mislim da je sasvim jasno šta sam hteo da kažem, a to je da se od Alonsa teško mogu očekivati nepromišljeni (ili čak suludi) potezi u stilu jednog Hamiltona, Montoje itd. To nikako ne znači da je Alonso lošiji vozač (uostalom, negovi rezultati govore o tome), već samo da su ovi ludaci zanimljiviji za gledanje :D

Da san ja šef tima, u njemu bih mnogo više voleo da imam Alonsa nego Hamiltona, koji je nesprno brz ali se nikad ne zna da li će završiti trku.

Upravo. Hamilton skoro da me podseća na Kimija iz mlađih dana u McLarenu - do daske ili ništa, nema sredine.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od vecih gresaka Ferarija je sto favorizuje jednog vozaca u odnosu na drugog u danasnje vreme kad ni jedan nije lider i nije spreman da radi prvenstveno za tim vec za sebe.Svi se secate kako je to funkcionisalo izmedju Sumija i Barikela, ali tada se znalo da je Sumi nekoliko klasa iznad i da je Barikelo jedino sposoban da cuva ledja. Takvom taktikom su osvojili bukvalno sve u F1. Sad je sve drugacije, doveli su Alonsa kao veliku zvezdu i mislili su da ce on da bude bolji od Sumija, a drugi vozac im je manje bitan. To bi mozda moglo da je Alonso dosao u Ferari kao talentovan vozac, a ne kao zvezda. Ko je tad racunao na Fetela i Vebera da mogu da budu sampioni-skoro niko, pa cak ni Red Bul, ali su se mnoge kockice slozile i oni na moju veliku zalost vladaju suvereno skoro svim stazama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to neki Red Bull.

Iza njihovih uspeha stoji jedna sjajna ekipa, a pre svega Adrian Newey koji izmeđuostalog kao referencu ima šampionski bolid Mike Hakkinena. :D

Kod izbora vozača Ferrari nije menjao svoju strategiju više od 20 godina, prvi vozač uvek je bio dokazana veličina kao i sada dvostruki svetski prvak Fernando Alonso, a drugi je uglavnom bio dosta lošiji. Za 2013 tu će biti pomaka, ima nagoveštaja da će vozački tandem biti Alonso/Kibica :thumbup:

Kada se poredi Šumaherovo vreme i današnje valja znati da danas propisi u F1 gotovo ne dozvoljavaju testove u toku sezone, pa onaj ko promaši koncepciju na početku tu grešku vuče do kraja sezone, kao Ferrari sa blown difuserom ove godine.

ja bi Fetela doveo za koju oće cenu a ne Kubicu.

Vreme je da Alonso (koga ne volim nikako) ode iz Ferarija pod hitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bih nekog birao iz Red Bulla to bi bili Cristijan Horner kao šef i već pomenuti Newey.

Po anketama kada su vaozači ocenjivali sami sebe, tj. ko bi bio najbolji kada bi se vozili isti bolidi, Vettel je bio tek na četvrtom mestu.

Ispred su bili Alonso, Button i Hamilton, ali su se složili da bi Vettel najverovatnije osvojio pol poziciju.

Svi se secate kako je to funkcionisalo izmedju Sumija i Barikela, ali tada se znalo da je Sumi nekoliko klasa iznad i da je Barikelo jedino sposoban da cuva ledja. Takvom taktikom su osvojili bukvalno sve u F1.

To su bila vremena kada je šef tima bio Jean Dodt :thumbsup::thumbsup: , verovatno najbolji strateg u novijoj istoriji automobilskih trka (preko 150 pobeda) a pomagao mu Ros Brown :thumbsup: . Upravo na tom mestu je sada Ferrari najtanji, Stefano Domenikali. :thumbdown:

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...