Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Ovo su najgori vozači koje ste ikada videli

Recommended Posts

Afrički kontinent može se pohvaliti poraznom titulom najopasnijeg mesta na svetu sa najvećim učešćem saobraćajnih nesreća sa smrtnih ishodom po glavi stanovnika. Na putevima Južnoafričke republike svaki dan pogine 43 ljudi, a reč je o najnaprednijoj ekonomiji Crnog kontinenta.

Uprkos tome što tek svaki peti stanovnik JAR-a poseduje automobil, smrtnost u saobraćajnim nesrećama dvostruko je veća nego u Velikoj Britaniji, gde svaki drugi Britanac ima vozilo. Problem nije u zakonima koji su strogi poput evropskih, već u mentalnom stavu Afrikanaca koji veruju da će se podmićivanjem izvući iz bilo koje situacije. Koliko je situacija u JAR-u loša najbolje pokazuju video prilozi koje je južnoafrička Vlada objavila sa ciljem osvešćivanja javnosti.

Strašno je kada saobraćajnu nesreću izazove vozač koji je zaspao za upravljačem ili je ometen pisanjem SMS-a. Dve sa istim uzrokom, na istom mestu, sa tek nekoliko sati razmaka su jezovite i da se ne poveruje očima.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su zaspali, pa ne vezuju pojas, šetaju se auto-putem i voze se zaustavnim trakama...katastrofa!!! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se vama cine snimci, ali ja sam tamo samo video da imaju bolje puteve od nas i sto se ljudi zaustave da pomognu povredjenima sto kod nas nije situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas,tesko je komentarisati .

Ja ne verujem da nema ljudi koji nece pomoci,svakog na forumu da pitamo,rekao bi da bi pomogao!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se na autoputu desi nesreća, najbolje ti je da begaš glavom bez obzira i gledaš svoje dupe nego da zaustavljaš auto u nameri da pomogneš...surovo zvuči ali tako je! Ja bih uvek pomogao, ali na autoputu, ako nemam gde da se sklonim sa puta - paljba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a u ovom pretposlednjem, ubi coveka i ode dalje :blink:

Evo,sta se desilo kod nas,citali ste sigurno i videli na TV/u,pregazili coveka minimum 4 puta,ne mogu da utvrde,tako da ni mi nismo mnogo dalje od onih fantoma,a kao sto neko reci,necemo ni da stanemo da pomognemo,ispade da je tako :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neviđena blamaža: Preambiciozna probna vožnja Porschea 911 GT3

 


 

Prevelika želja za dokazivanjem, a premalo vozačkih sposobnosti često se vrlo loše završi. Po sredi je probna vožnja izvesnog vozača u Južnoj Africi, koji je izvezao novi GT3 ''na jedan krug''. Međutim, vozačke sposobnosti dotičnog ljubitelja Porschea očigledno da ne prate njegovu želju da se pokaže i dokaže u saobraćaju. Rezultat svega jesu veeeeliki troškovi za popravku!

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo najgori vozač kojeg ste videli u poslednje vreme!?

 

vozac

 

Kažu kako je brzina uzročnik najvećeg broja saobraćajnih nezgoda, a sve se čini da je dovoljno samo imati ovako nekog za volanom, pa makar i na parkingu, i haos je zagarantovan! Svakodnevno smo svedoci da u saobraćaju zaista ima svakakvih učesnika, od onih nasilnih, pa do onih za koje se pitate kako su i da li su ikada položili vozački ispit… Naravno, ovi drugi će se neretko “busati u grudi” kako vozačku dozvolu imaju već par decenija, kao da im to daje na važnosti i kvalitetu vozačkih sposobnosti. A vrlo često, situacija može bude vrlo slična ovoj, nedavno zabeleženoj u Rusiji, gde je jedan ''vozač'' potpuno izgubio kontrolu, ali ne nad vozilom, već više nad sobom i sopstvenim rasuđivanjem, te za kratko vreme napravio pravi karambol. I na kraju, da li ste se iznenadili kada je iz automobila izašla sredovečna gospođa!? I pri tome, pogledala samo oštećenje na zadnjem delu svog vozila, kao da se ništa drugo nije dogodilo…

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, najgora je debilka koja je prosla na crveno danas u Pozeskoj, malo je falilo mene da udari i pokosi 20 pesaka na pesackom..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikao sam se vec na te scene u Pozeskoj. 

Kad se ukljucujem iz neke sporedne ulice, skoro pa kao pesak gledam levo i desno, iako ima semafor naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...