Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo i mog skromnog misljenja kao ponosnog vlasnika Fiat Palio Weekend. Ako ti treba karavan i nadjes restyling model 2002. godiste, onda Palio. Ako ti ne treba karavan onda Punto! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoše Punto je lepši i bolje se prodaje, a cene delova su iste, motor je isti, pa i pošto posedujem baš Punta sa tim motorom, i moj glas ide za Punto :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa dragi forumasi da podelim danasnje iskustvo sa vama:

Elem, kao sto vec napisah, imao sam dilemu oko Palia i Punta. Naravno i ja sam navijao za Punta, a obzirom da su oba auta bili na istom auto placu, krenem danas put Novog Sada. Ustanem u 5 ujutro, pa jedan prevoz, pa drugi prevoz i eto me na cilju. Javim se vlasniku ( da, zaboravih da spomenem, u tlf razgovoru naglasio je da su auta u besprekornom stanju, nista im ne fali, kao iz salona i da su cene fixne a ako mislim da obaram cene da ne dolazim jer su ``auta stvarno BESPREKORNA``), doceka me kao rod rodjeni. Odvede me do kola....kad me slog nije strefio :wallbash: . Branici izguljeni, ali bas izguljeni,na par mesta i pukli, zamazivani ( ne farbani ), ceo auto farban, prakticno matiran, kako su stavljane zastitne trake tako ostale ostre iskrzane granicne linije, krov na 4-5 mesta ulubljen kao da ga je grad uhvatio, branici na jednom delu nabijeni uz lim a na drugom i vise od 10 mm zjape, podmaska branika ulubljena kako da je natrcao na neki pajser, i da ne nabrajam vise ( e tek sad sam poceo da se nerviram :rant: ). Zapisem krisom sasiju, kasnije da proverim. A on hvali li hvali. Ja se smijuljim i kazem da je auto stvarno ``besprekoran`` i da vredi svaku paru ali da moram prvo tetki lek da odnesem pa cu posle doci da ga kupim. Pokupim se i odem ( Palio nisam ni hteo da gledam ) kod drugara da proverim preko eper-a, bas da vidim da li je nesto ``kuvao`` sa njima. Naravno, ocekivanja su mi se ispunila: ne samo da je podmladjivan neku godinu nego je i boja druga, ma sve je drugacije.

Do sada sam se nagledao svakojakih sklopocija i naslusao svakojakih prevaranata ali ovaj je nadmasio sve. Tako je bezocno i beskrupolozno lagao da zasluzuje da udje u parlament.

Iako sam izgubio dan na poslu, potrosio 30-ak evra ( bolje nego 3000 ), ostatak dana sam proveo sa meni veoma dragim prijateljima. I stekao iskustvo vise. Danas se nisam dao prevariti zahvaljuci ovom forumu :respect: . Nemojte ni vi.

Ziveli :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee stvarno,sad sam se i ja iznervirao,kakvih ima bolesnika sto prodaju automobile,pa misle da su sve pajseri sto kupuju kola

eto taj ga bio nahvalio,a uzivo auto izgleda kao da ga je udario brzi voz,a jos,kao sto rece i druga boja je na njemu,uzas

dobro je,nisi ga uzeo i to je nauk za ubuduce i za tebe i za sve nas forumase :thumbsup: da gledamo i pazimo sta kupujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, neverovatno , svega ima...pa da li je on mislio da ti nemas oci ili sta...ne mogu da razumem da neko moze da dozvoli da potencijalni kupac dodje iz PM (i tu ne mislim na Private message) i da bez trunke blama i dalje hvali nesto sto ocigledno nije tako, ma taj je za usr... motku... :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog skromnog misljenja kao ponosnog vlasnika Fiat Palio Weekend. Ako ti treba karavan i nadjes restyling model 2002. godiste, onda Palio. Ako ti ne treba karavan onda Punto! :whistle:

I ja se slažem sa ovim mišljenjem. Dodao bih, ako ti je ulica, ili put kojim često ideš, pun rupa... opet palio! Iako je palio manji od punta, u toj karavan verziji baš lepo izgleda a i praktičan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubitelji Fiata ..... propremam teren za novi polovnjak ali mi je budzet prilicno ogranicen a trebao bi mi bar malo veci auto pa sam naisao na odlican odnos velicine auta i cene .... Fiat Palio 1.2 weekend ! Ovako ne izgleda lose a po velicini mi sasvim odgovara. Potrebno mi je misljenje o ovom auticu, limarija, motor, vesanje ..... iskustva vlasnika i tako to ??? Pretpostavljam da je motor 1.2 isti kao u Puntu ?! Zna li neko kakav je sa ugradjenim gasom, jer sa ovom cenom benzina nema ni voznje ? Sve sto iko zna o ovom autu nece biti na odmet cuti. Hvala svima unapred .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da pocnem: http://www.fiat-lanc...l=&fromsearch=1 Imas jos nekoliko Palia na forumu. Nisi napisao da li je motor 8V ili 16V. Koje ti je godiste auto? Ako je kao moj onda je situacija sledeca: Motor i menjac su isti kao kod Punta II , Prednji trap je od Fiata Doblo, limarija je pocinkovana, tako da ako nije udaran, ne bi trebalo da bude korozije! (BTW moj imao 12 godina garancije na boju i antikorozivnu zastitu.) Ja sam licno vise nego zadovoljan autom. Imam ga skoro tri godine. Isao sam do Grcke dva puta, ide kao zmaj za porodicne potrebe. U gradu trosi 8 - 8,5 litara, a na putu do mora i nazad sa klimom je trosio 5,8 litara. Moras da shvatis da kupujes auto star desetak godina i da ce da pati od svih bolesti od kojih pate i ostali Fiati te starosti. Mehanicki je malo jednostavniji od Punta (nema City servo i sl.) Tako da i problemi su malo manji. Odrzavanje ti je isto kao za Punta, ali kada se pokvari nesto sto je specificno za Palio, onda su delovi skuplji, jer moras da uzmes original... Eto toliko pa javi sta si pazario... :D

Edited by vpejcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na objasnjenju. Sad je slika jasnija. Nisam ni znao da verzija 1.2 ima sa 8 i 16 ventila, pa to je bas kao i kod Punta. Procitao sam negde gde kazu da je motor 1.2 slab za karavan verziju ali meni netreba trkacki vec porodicni auto, stedljiv ali siguran i sa dovoljno prostora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi ti bilo ako naletiš povoljno na 1.2 16v, još ako već ima plin još bolja solucija :thumbup: delovi su većinom kao i na Puntu

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav. nudi mi se u zamenu fiat palio dizel 1.9 D 2002. godište, registrovan do maja, kaže čovek urađen mu je veliki servis, ima neka sitnica samo još da se zameni, četiri zimske gume, tvrdi da troši pet litara na 100 km, ja pitam a po gradu, a on kaže ma isto ti to :S... sad se ja pitam kako je moguće da na otvorenom i po gradu troši istom al ajde :)

eto, moje pitanje je vredi li uzimati ovaj auto? čuo sam da je održavanje jeftino, ali da se teško prodaje, i da je navodno dosta bolja 1,9 JTD verzija...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav. nudi mi se u zamenu fiat palio dizel 1.9 D 2002. godište, registrovan do maja, kaže čovek urađen mu je veliki servis, ima neka sitnica samo još da se zameni, četiri zimske gume, tvrdi da troši pet litara na 100 km, ja pitam a po gradu, a on kaže ma isto ti to :S... sad se ja pitam kako je moguće da na otvorenom i po gradu troši istom al ajde :)

eto, moje pitanje je vredi li uzimati ovaj auto? čuo sam da je održavanje jeftino, ali da se teško prodaje, i da je navodno dosta bolja 1,9 JTD verzija...

Vidiš odmah da nešto mulja čim mu auto troši 5l u gradu :laughing: Meni je na jtd-u prosek malo preko 5l, ali prosečna brzina je 65km/h što znači da g od gradske vožnje nije video. Vozi se on po gradu, ali uglavnom uveče kad možeš brže da voziš i uhvatiš zeleni talas.

Za veliki servis ne veruj dok ne pokaže fiskalni račun i majstor isto to potvrdi. Inače, ja bih jurio kola sa turbinom, otprilike je ista cena polovnjaka ili neka neznatna razlka u odnosu na cenu vozila, a znači turbo priilično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda dobro pretresi auto i ako sve valja uzmi :) Tj majstor neka pretrese, ali odmah da znaš da ne može ni 1.3mjt da troši 5 litara u gradskoj vožnji i lagano očekuj 7l ili jače u nekoj stani-kreni vožnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda dobro pregledaj auto, za cene se raspitaj dobro da se nezeznes, taj 1,9d nema nikakvu potraznju a ni cenu naravno. Obavezno na dijagnostiku da nebi imao problema sa pumpom goriva jer sve imaju problem sa senzorom rotora( oko 250e), i ostale provere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto 1.9D trosi 5.2 l/100km na otvorenom putu pri 90km/h. U gradu trosi od 6.5 (kao baba, bez grejanja, bez klime), pa do 8 (sa klimom i malo tezom nogom na gasu), ali recimo da je oko 7 l/100km realna prosecna potrosnja u gradu za taj motor. Taj motor voli nesto vise obrtaje od JTD-a.

Punto 1.9D se slabo prodaje, a Palio sa tim motorom jos slabije. Uglavnom su ga zaklale price o tome kako taj motor ne valja i kako mu lukas pumpa ne valja, sto su notorne gluposti. Ona zaista ume da pravi problem kada se ne vodi racuna o tome gde i sta sipas u auto. Taj motor ne voli bas nesto D2, predvidjen je za ED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to za dizel sam čuo... :(

Potrošnja mene ne brine... koliko zavrćeš gas, tolika ti potrošnja... pri putnoj brzini od 180 na autoputu, moj motor troši 8.5 litara, a kad idem 150 6.5...

znate li koliko majstori naplaćuju da se proveri auto? ali da ga provere, a ne da ti kažu da je sve kul, da bi posle dolazio kod njih na servis :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to za dizel sam čuo... :(

Potrošnja mene ne brine... koliko zavrćeš gas, tolika ti potrošnja... pri putnoj brzini od 180 na autoputu, moj motor troši 8.5 litara, a kad idem 150 6.5...

znate li koliko majstori naplaćuju da se proveri auto? ali da ga provere, a ne da ti kažu da je sve kul, da bi posle dolazio kod njih na servis :(

Moj nešto manje na 150 6,3. A kada ga cepam ibarskom (prosek oko 80 km/h) 5,3. Grad Beograd sa brdima 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...