Jump to content
FAS Goran
mare1.6 16v

Fiat Bravo 1.6 16v - problem sa crevom za gorivo

Recommended Posts

Postovani,imam jedan problem oko creva za gorivo na pomenutom modelu,imam fabricki plin tako da se auto pali na gorivo pa onda sam prebacuje na plin.Desava se sve cesce da pri startu motora crevo za gorivo popusti i iz njega pocne da curi gorivo.Kupovao sam razna creva stavljao po tri selne nista ne pomaze pa se ja pitem nije li do pumpe za gorivo,da ona ima jaci pritisak iz nekog razloga jer se u toku rada cuje njeno zujanje vise od motora.ako ima neko slican problem voleo bih da podelimo iskustva.hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da dodam da sad i ne mogu da upalim auto.Vadio sam pumpu za gorivo i ona radi ali kad je vratim cujem zvuk pumpe ali na crevo nema goriva. :wallbash:

Jer moze neko da mi kaze jer postoji neki relej koji kontrolise pritisak pumpe.hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji relej pumpe ali ako kazes da se pumpa cuje da radi onda nije do njega.

Na koje crevo nema goriva,direktno na izlazu sa pumpe ili negde kod motora?

U sklopu pumpe se nalazi filter goriva i regulator pritiska goriva pa je moguce da je problem u jednom od njih ili je sama pumpa crkla pa nema vise snage da daje pritisak mada je ovo manje verovatno.

Najpre ce biti da je filter zacepljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao pumpu i pri kontaktu se cuje da ona radi,e sad na crevo koje je kod motora nema goriva i desilo mi se da kad sam vratio pumpu i pri prvom pokusaju startu motora nesto je puklo negde izmedju motora i hladnajaka.Mozda je pitanje smesno ali ja ne znam de se nalazi taj relej pumpe,i jos jedna stvar zadnjih mesec dana ostanem dvaput bez goriva i od tada pumpa pocne da se cuje vise nego ranije i desavalo mi se da je toliko jak pritisak da to crevo kod motora pukne. :no .sta predlazes?hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh ako ti pumpa radi onda ti relej nije vezan za ovaj problem.

Pumpe goriva su kod fiata inace prilicno cest kvar a ostajanje bez goriva im drasticno smanjuje vek trajanja.

Moguce da je pumpa povukla taloga sa dna rezervoara i da je zacepila regulator pritiska i da ti je zato nabijao prevelik pritisak u sistemu koji bi trebao biti oko 3 bara a sada ako nemas nikako pritiska moguce da je zacepljen i filter ili je pumpa jednostavno izdahnula.

Probaj izvaditi pumpu i pogledaj da li ima pritiska na njenom izlazu.

Kod brava filter goriva se nalazi malo ispred zadnjeg desnog tocka ispod zastitne crne plastike ili je filter goriva integrisan u kucistu pumpe.

Ako mozes doci do njega,skini ga i proveri da li je zacepljen.

Proveri i ima li na grani gde su dizne za gorivo ovakav "sesiric",to je regulator pritiska goriva koji isto moze da pravi problem.

Reg_presion_combustible_copy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam slican problem sa crevom za gorivo kod motora pusta mi gorivo kod selnice to mi je vec drugi put da mi se desava vec jedan put sam menjao to crevo i prepakovao pumpu za gorivo(majstor kaze da je do regulator pritiska pa dmo komplet prepakovali kao crko regulator pa ne regulise pritisak i crevo se siri ) stim sto sad to crevo se ne siri nego samo pusta gorivo po malo

dajte mi neki savet sta da radim molim vas

fiat brava 1.6 v16 2001 mi je auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni kad je puklo to crevo majstor mi je rekao nadji crevo sa jedne strane je navoj a sa druge klik-klak, nema nikakve selne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma sta znaci klik klak, valjda se cuje ono klik kad ga prikopca.  uglavnom taj deo ide gore a navoj na magistralu.

 

znam gde ima u bg-u da se nadje ali za pirot ne znam. ako hoces mogu da ti kazem pa mozda salju postom?

 

inace oni prodaju reparirana creva dosta ojacana, ima i polovna ali ocajna su a mala je razlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Jel ima neko broj telefona te prodsvnice gde moze da se kupi to klik klak crevo za gorivo? Bas mi curi a u svakoj radnji mi kazu da ne mogu to da nabave. Kaskabgd ako mozes pusti mi neki kontakt gde prodajubta creva?

On 21.4.2017. at 6:48 PM, kaskabgd said:

nemam pojma sta znaci klik klak, valjda se cuje ono klik kad ga prikopca.  uglavnom taj deo ide gore a navoj na magistralu.

 

znam gde ima u bg-u da se nadje ali za pirot ne znam. ako hoces mogu da ti kazem pa mozda salju postom?

 

inace oni prodaju reparirana creva dosta ojacana, ima i polovna ali ocajna su a mala je razlika u ceni.

Jel imas kontakt te radnje koja prodaje ta creva? U Uzicu nigde ne mogu da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako možeš i meni da daš kontakt, danas sam otvorio haubu da vidim gde da ispustim antifriz i vidim da kaplje benzin i da ima parče creva koje ide  na navoj na alu usisnu granu a drugi deo sa creva je stegnut sa 2 šelne ali opet curka i sad ne znam u čemu je problem nisam to do das primetio mada je auto kod mene tek 3 meseca u pitanju je mare karavan 1.6 16v 1997 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li kontakt za to crevo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adresa: Surčinska bb, Novi Beograd
Telefon: 060/3344-933
Telefon: 064/162-54-58

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko zamenio ovo crevo za gorivo sto preporucio kaskabgd i kako se pokazalo ? Ja vec treci put menjam to crevo za godinu dana i opet pusta gorivo ne znam vise sta da radim

Edited by hgt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod mene na hgt-u kupio neka creva u Kit komercu i sljakaju i dalje,evo vec 2 godine bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...