Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sta se, bre, desava na ovoj temi? Nestaju postovi, menjaju se lokacije u avataru :whistle: ... Opusteno pricamo o Stilo, 147, 156 polovnjacima, sto kaze sasha015 svi imamo neku svoju pricu i razlicita iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sve za 1 godinu ulozeno dodao sam i zamenu rebrastog , to je normalno mora se radit al eto stavio i taj racun.

bas95.jpg bas96.jpg

bas97.jpg bas98.jpg

Plus

Termostat 65 eura 20 ruke

Stabilizatori 24eura 15ruke

Kod Cubike 80 za glavu

Reparacija Dizni 320eu

2 puta mi pukla kajla na zubcaniku od bregaste po 3.000 i nesto dinara ukupno oko 6000 din, 100eura majstoru za ruke

i jos par stvari koje nisam vise pratio jer poceo sam da zaboravljam kolko se nakupilo :D

a kvarovi koji su ostali su ,viljuska leva 65eura plus zamena,radio pokvaren,airbeg senzor,asr esp failure,preheat failure,brisaci koji blokiraju, itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ćemo da malo uozbiljimo temu. :thumbup:

Članovi FLCS Foruma su dužni da poštuju mišljenje drugih članova, da ne vređaju, ne provociraju, niti omaložavaju druge članove (na Forumu i u Privatnim Porukama).

Jezik komunikacije mora biti takav da ne vređa ničiji stručni nivo, estetska i etička shvatanja, status u društvu, imovinsko stanje, godine starosti i sl.

Trolovanje je ostavljanje komentara koji potencijalno izaziva nepozeljnu i nepotrebnu raspravu koja nema veze sa temom ili nije konstruktivna. Takvi komentari će biti obrisani, a biće preduzete i mere saglasno ovom Pravilniku.

Trolovanje/Trovanje - 3 Warna

----------------------------

Tipičan primer za ovo gore je:

''...mene napali kao sto reko ko da sam im majku opsovao al sad moram da hvalim auto da nebi bio napadnut''

----------------------------

@ Macvanin

Za pitanja oko foruma je:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=66

Tu je odgovoreno i na:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=30&view=findpost&p=630786

----------------------------

@ edi

Radio si par stvari koje niko nikada nije radio na JTD motoru. Znam jer sam pročitao svaki od preko 10.000 postova za probleme oko Stila i to se nije pominjalo nigde.

Odmah po kupovini polovnog automobila (bilo kojeg) se radi veliki servis. To je uobičajeni trošak i pogrešno je stavke koje spadaju u veliki servis navoditi kao neko vanredno održavanje. Tvoj je problem što to nisi uradio prvi dan po kupovini auta. Tvoj je problem što si očekivao da kupiš polovnjak koji je pregazio preko 300.000 km (vidi se po tome što si radio i dizne), a nisi mu uradio ni veliki servis posle kupovine.

Veliki servis te naravno ne bi spasio troška za dizne, ali bi te spasio ostalih stvari.

Koliko vidim, van redovnog održavanja si imao trošak od 320 eura, tj. dizne. Sve ostalo što si nabrojao spada u veliki servis, ili u redovno održavanje (trap) automobila.

Tuner riknjava (ima tema o tome na forumu). Pogledati ko je proizvođač ''fabričke'' muzike.

Silen blokovi pozadi su od gume i verovao ili ne, guma gubi svoja svojstva posle 5-10 godina na plus 40 i minus 15...naročito je to ubrzano ako auto ''odstoji'' malo na placu u Evropi odakle je došao.

OCS je problem na goooomili Stila godišta uglavnom do 2004 (ima tema o tome). Loše isprojektovano, ili odrađeno, šta god...ali, je problem. Trajno rešavanje tog problema uz očuvanu funkciju svih vazdušnih jastuka košta maksimum 50 eura. Ko zna malo sa lemilicom, može i sam da odradi ako želi.

Greška na grejačima se rešava njihovom zamenom. Pogledaj ko je njihov proizvođač. Nisi menjao jer eto...pali mi auto.

Random greške ASR failure i s.l su uglavnom posledica lošeg akumulatora. Da si imao 1.6 kao Saša, pa da posumnjamo i na nešto drugo, ali si imao JTD.

Saša je odavno napisao svoje iskustvo na forumu. To što je ti još uvek nisi pročitao znači samo da treba da pronađeš tu temu...a, ne da 100 puta tražiš da se piše opet ovde, iako već ima napisano. :thumbup:

EDIT:

Plus, malo su te odvaljivali za cene onako, domaćinski. Stabilizatori su oko 10 eura, viljuška oko 35-40 eura. Govorim cene u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno samo, na ovu temu sam se samo prikljucio i vidio da nemoze covek rec nesto sta mu se desilo...

Pozdrav i srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, baš se ne može:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=51802&view=findpost&p=798645

(klikni na link)

Baš je ono cool :whistle: kada se koristi matrica kako se nešto ne može napisati :D , a ono post stoji k'o vrata...čak promenim linkove u tom postu za slike kako bi se bolje videlo, kako bi se odmah prikazivale slike a ne samo linkovi, ali činjenica da post stoji ti uopšte ne smeta da po matrici pričaš kako se ne može napisati... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih rekla na osnovu napisanog, da doticni vise nema fiata, pa s'tim u vezi, ne vidim sto se sa njim ubedjujete ;) golf and audi rules: D i pusti pricu dalje, nek misli sta hoce. I da se vratimo na temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim nikoga da uvrijedim,ali posto sam iz Crne Gore,a Ulcinj je isto CG,znam jedno, Ulcinjani NAJGORE CUVAJU AUTA! znaci nikom ne preporucujem auto iz Ulcinja da uzima ako nije siguran sta kupuje (cast izuzetcima),ali ih je jako malo!

[edi/quote]

Haha znas sto zeznuo si se malo auto sam kupio u BR,posto vidim imas protiv Ulcinjana nesto to je tvoj problem.. da ne duzim bolje pricu ..

----------------------------------------------------------------

Druze Edi,svjestan nisi koliko ja imam prijatelja u Ulcinju,tako da to sto ti mislis da ja imam nesto protiv Ulcinjana,to ti ne pije vodu! daleko od toga,dobri su to ljudi,casni,ali sto se tice auta i redovnih servisa,pazenja i ostalog veliki procenat tvojih sugradjana je neodgovoran :rolleyes:

ali opet,kazem "cast izuzetcima" ja nisam sad striktno odbacio trgovinu sa Ulcinjanima,kupio bi ja sjutra auto tamo,ali bi 15-oro oci otvorio kad bi trgovao sto ;) eto vidis i sam druze,takvog razdrndanog Stila,sto bi se u narodu reklo "Macak u dzaku" ,ti si uspjeo da prodas ili bolje receno uvalis nekome ko je skupljao da sebi kupi auto,i sad ni kriv ni duzan treba da se pati s njim :realmad:

jos gore je to sto si ti koliko vidim bukvalista,sad si Fiata precrtao i svaki je smece za tebe,vjeruj mi da grijesis,to sto si ti imao probleme to je zato sto ti se desilo da ti igrom slucaja u ruke dodje neki mnogo los primjerak,ali to ti ne daje za pravo da bez odredjenog znanja pljujes jednu od najstarijih fabrika automobila zvanu FIAT!

i ja sam imao prije Golf 4 TDI,pa mi se u voznji prosu turbo,i unisti sve zivo jedva zivu glavu izvukoh,i sta sad treba da kazem Volkswagen je smece,NE druze ja na osnovu jednog primjera nemam za pravo da omalovazavam tu njemacku marku,i pored toga sto sam ponosni FIATISTA nisam od onih koji mrze sve drugo,naprotiv postujem sve ostale autoindustrije ukljucujuci i VW! :thumbsup:

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edine druže, niko ovde ne piše da bi se tebi kontriralo ili da bi neko subjektivno branio brend, jer je vlasnik istog. Ti si izneo argumente, i to je OK! ;) Drugi ljudi na forumu su ti objasnili zašto nije baš sve tako kao što ti generalizuješ! Vidim po ovim cenama da su ti poprilično naplaćivali delove! Druga vrlo adekvatna stvar, koja je definitivno odala stanje automobila su dizne. Postoji varijanta da je auto prešao preko 300 ili 400k km, ili da je neadekvatno održavan i da su sipana neka smeća od goriva!

To sve govori u prilog tome kakvu je prošlost imao taj auto, i da ti je sreća okrenula leđa prilikom kupovine.

Pozdrav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

opusteno ljudi bez nervoze :D

@Zoranic MNE

Auto kao sto reko kupio od momka iz BR,priznajem uvalio mi los auto al moja greska sto ga nisam odma prodao,auto je izgledao extra ocuvan ,enterijer itd nigde ogrebotina ili nekakvi tragovi,prvi veliki servis sam odma uradio rebrasti itd,ali kad sam to krenuo radit nije bilo kraja vidi se po racunima,posto si reko da sam ja sad nekome uvalio kola nije tacno auto sam sredio do nekle ali sam reko ne vise,auto sam prodao i kupcu reko mane: Airbeg failure,esp,stabilizatori jos par sitnica,da nebi ja vise ulagao prodao sam ga i kraj price,a kupac je svestan toga.

Ja ne znam koga ti imas od prijatelja ovamo i da si ti odma zakljucio da mi kvarimo kola ko da nismo ljudi vec zivotinje ,kao sto reko to je tvoj problem,i necu oko toga da duzim pricu ko je los a ko nije ovde pricamo o kolima a ne o ljudima ``Alfa 147, 156 ili Stilo?``

Tako da opusteno,reko sam sto sam imao rec i nemam sto da dodam jer ova prica ode predaleko cak smo i presli na ljude.

Edine druže, niko ovde ne piše da bi se tebi kontriralo ili da bi neko subjektivno branio brend, jer je vlasnik istog. Ti si izneo argumente, i to je OK! ;) Drugi ljudi na forumu su ti objasnili zašto nije baš sve tako kao što ti generalizuješ! Vidim po ovim cenama da su ti poprilično naplaćivali delove! Druga vrlo adekvatna stvar, koja je definitivno odala stanje automobila su dizne. Postoji varijanta da je auto prešao preko 300 ili 400k km, ili da je neadekvatno održavan i da su sipana neka smeća od goriva!

To sve govori u prilog tome kakvu je prošlost imao taj auto, i da ti je sreća okrenula leđa prilikom kupovine.

Pozdrav! ;)

Svaka ti cast,kad bi jos neki znali ovako da pisu bilo bi sve ok i nebi se duzila prica. :thumbsup:

Pozdrav i tebi

Jeste, baš se ne može:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=51802&view=findpost&p=798645

(klikni na link)

Baš je ono cool :whistle: kada se koristi matrica kako se nešto ne može napisati :D , a ono post stoji k'o vrata...čak promenim linkove u tom postu za slike kako bi se bolje videlo, kako bi se odmah prikazivale slike a ne samo linkovi, ali činjenica da post stoji ti uopšte ne smeta da po matrici pričaš kako se ne može napisati... :D

Hvala ti sto si promenio linkove,kad dodjes u cg imas pice od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se da smo se odaljili predaleko,ali ti ne treba sve licno da shvatas,to sto sam rekao za Ulcinj,ne mora da znaci da su losi ljudi,vec da ne brinu puno o autima,kao i sto jes :)

eto ja sam porijeklom iz Niksica,i volim svoj grad i moje Niksicane,ali isto sto se Niksica tice,vecih unistavaca automobila nema nego kod mojih gore u NK,samo voze dok ne stane,nema servisa i slicnog,eno isto ka oni u Ulcinju! :) (opusti se druze Edi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug Edi je uvek opusten :ice:

Kad budes dolazio u Ul javi,da vidis kako drug Edi cuva kola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko posedujem fiat mareu karavan 1.9jtd 2001 godiste,vrlo sam zadovoljan sa njom ali imam priliku da je prodam i da doda za auto do 4000 e.Razmisljam se izmedju fiat stila ili alfe 156.Koje su prednosti i mane ovih automobila u odnosu jedan na drugog i koji moze biti bolji izbor?

Edited by neshaoct
spojeno - by wlad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan i pozdrav za svakog clana na forumu!

Ja sam novi clan na nk-i i pratim vase postove vec jedno vreme jer pricate "po naški" i u objasnite to sto narod trazi :)

Pa sam po tom pitanju i dosao vamo da se raspitam.

Ja se mislim da kupim jedan pristojan autic ali ne mogu da se opredelim za kojeg(jer bas i nisam neki carobnjak za automobile, ja sam prodao dusu IT-u) pa ako ne shvatim nesto mozda odmah oko auta nemojte se ljutiti :) , google ce mi pomoci za objasnjenje toga.

Nego moje pitanje bi bilo "sta da uzmem? Stilo ili Alfa 147? Benzin ili Dizel?"

Naravno gledano na:

- potrosnju(jer je danas prilicno skup dizel) i ako bih uzimao benzin onda bih ugradjivao GAS.

- odrzavanje benzinca ili dizelasa

- opremljenost(tu spada i pitanje da kakva je elektronika, jer se i o tome lose prica?)

- registracija?

Daljnje, da li ima neke razlike odakle je uvezen Italije ili Nemacke?(sem u carini)

Ta dva auta mi se svidjaju jer su onako "mladalacki - sportski" pa i takvog i trazim. Ako imate neke sugestije u tom rangu poslusao bih i to.

Dakle po mocnosti i vasoj volji voleo bih da cujem misljenja o Stilo (dizel i benzin) i 147-ici (dizel i benzin)

Budzet bi mi bio 3000-3500e.

Pozdrav svima i Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Pre 2 godine kada sam kupovao auto, trazio sam dobru Alfu 147, nije mi bilo bitno jel benzin ili dizel samo neka je dobra!

U 6 meseci potrage za sto novijom i ocuvanijom, pogledao sam ih zaista mnogo, medjutim sve sto sam video je blagi uzas!!! Cak interesantno neki stariji primerci su bili malo bolje ocuvani nego mladji! Ukratko u to vreme nisam mogao naci Alfu bez ulaganja i sa prihvatljivom kilometrazom!

Bio sam spreman dobro platiti za dobar auto ali jednostavno ne vredi! Tako da sam odustao od Alfe i ponovo kupio Fiata! Naleteo na primerak sa nepunih 40 hiljada Km (cak i carinjen na tu kilometrazu) i star 2 godine bez ogrebotine!!! Gotovo sasvim nov auto.

Strpljenje mi se je isplatilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam drugaru odradio B stubove u karbon foliju na Alfi 146 1.9 JTD 2004 godište, ali nije restajling, i seo da je okrenem, znači bilo je samo prva, druga i rikverc, i mislim da je stanje mog Punta jedno 10 puta bolje i utegnutije... U prvom metru sam osetio da su korpa i trap zreli za zamenu... Ne znam kakva je na dužim relacijama, nisam osetio čar turbine, ali sam se jednom rečju razočarao :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ok, ali malo je neobjektivno porediti jedan ispravan, a drugi neispravan auto ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, nisam ja uspeo ni da steknem kompletan utisak o njemu, to je bilo minut vožnje, ali opet mi je malo tužno za tako mlad auto, a da bude toliko razdrndan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto može da se razdrnda i za godinu dana. 2004 je već ohoho mator auto, tako da mu je potrebno zameniti štošta od bolesnih delova. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj za promenu neku utegnutu Alficu i razvuci negde bas taj JTD (ili JTDm)... Cisto sumnjam da ti nece izmamiti osmeh.

Dosta stvari je kvalitetnije uradjeno nego na Fiatu (pre svega enterijer), pa je glupo da ti neki raskantan primerak bude reper za bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode plivajući zamajac, raskanta se neki nosač motora, ode poneka viljuška, i kad to sve sabereš verujem da je užasno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...