Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

niko nije rekao da to mora da bude kafana,vec neka koca 2l keksic i pivo za heroje...ali evo ti recimo balon agrimes ili kako se vec zove-utorkom igramo fudbal od 22h. koca ti je tamo 95 dinara. za jednu crvenu pijemo svi osim heroja-njih je lakse oblaciti :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozicu se sa stikerom za tablu 147,uopsteno enterijer je na alfama prelep,po meni,volim takav dizajn i inace alfa je dizajnom broj 1.

Sto se tice motora na primer jtd,to je vec poznato,od benzinaca bi samo vozio 1.6.

Trapovi i nasi putevi,teska rana,koja nece skoro zarasti.

Po odrzavanju Stilo na mestu broj 1,ali samo po tome i nista vise,tako da je sve jasno :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao istu dilemu, na kraju sam se odlucio za Stila, meni je lepsi, nekako atraktivniji to je presudilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se ipak odlucio za Alfu 156.Tu je sa cenom kao i Stilo i 147,a ipak je cini mi se bolje uradjen auto,i najvise ima prostora.Sad krece skupljanje para.Ako neko misli drugacije,neka slobodno kaze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEpa je 156 ali je model iz 1998 godine i zato je trazenija 147 koja je i lepsa u kabini kao i spolja a tu naravno veliku ulogu igra i boja.147 je najlepsa u crvenoj i crnoj boji dok su ostale ok ali ne kao ove dve boje.

Ja sam svojevremeno imao crvenu koja je extra izgledala a sad sam uzeo crnu i opet mi je bas lepa.

Stilo u verziji sa 3 vrata je lep i uz dodatno sredjivanje moze mnogo lepse da izgleda jedino sto njegov enterijer zaostaje podobro za Alfom koja je i kvalitetnije uradjena. Kokpit u 156 je ispod kokpita u 147 osim ako ne uzmes restilizovanu 156 koja se pocela praviti krajem 2003 godine.To je ona sa novim farovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEpa je 156 ali je model iz 1998 godine i zato je trazenija 147 koja je i lepsa u kabini kao i spolja a tu naravno veliku ulogu igra i boja.147 je najlepsa u crvenoj i crnoj boji dok su ostale ok ali ne kao ove dve boje.

Ja sam svojevremeno imao crvenu koja je extra izgledala a sad sam uzeo crnu i opet mi je bas lepa.

Stilo u verziji sa 3 vrata je lep i uz dodatno sredjivanje moze mnogo lepse da izgleda jedino sto njegov enterijer zaostaje podobro za Alfom koja je i kvalitetnije uradjena. Kokpit u 156 je ispod kokpita u 147 osim ako ne uzmes restilizovanu 156 koja se pocela praviti krajem 2003 godine.To je ona sa novim farovima.

felne.jpg

Mislis kao ova moja? :thumbsup:

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi reko da je to još uvek starija.

Novija treba ovako da izgleda (mislim na farove)

alfa_147_tuning.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi reko da je to još uvek starija.

Novija treba ovako da izgleda (mislim na farove)

alfa_147_tuning.jpg

Moj post se odnosi na Duletovu konstataciju da je crvena najlepsa boja za Alfu, i da je imao takvu 147, a imao je 1.6, nije bila facelift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne ,ovo je bila moja Alfa koja je po meni ipak lepsa nego restilizovane.Naravno ukusi su razliciti ali to znam i po pozivima dok sam je imao i po komentarima kupaca da im je ipak lepsa starija verzija.

Alfa_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve stvar ukusa kao što reče. Meni su lepe i jedna i druga varijanta, a na facelift sam se odlučio isključivo zbog godišta. Sada posle nekog vremena, uočavam da ipak ima dosta detalja koji su promenjeni i sviđa mi se! :thumbsup:

2012_01_03_15_08_02jh.jpg

030120121691564.jpg 030120121696456.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika u twin spark motorima kod alfe 147, vidim da postoje 1.6 sa 16 ventila od 105 i od 120ks, pa mi nije baš najjasnije odakle tih 15ks viška i koji se motor bolje pokazao od ta dva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što ja znam o ova 2 motora je da je 120ks noviji,potrošnja i održavanje isti(neki tvrde da troši manje ovaj 120ks mada ne verujem baš..),u svakom slučaju jako dobra kola,a cene im baš padaju u zadnje vreme. Evo jedan klip što se potrošnje tiče koji je mene oduševio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje :) Kako to da je što se motora tiče i menjača sve slično na stilu i 147 jtd(8v),a stilu je po specifikacijama prosečna potrošnja 5,2l,dok je 147 5,8l? I koliko je ovo realna potrošnja za ova dva automobila.

Manje-više i ja dolazim u dilemu stilo/147 pošto sam prvo želeo puna mjt i vidim da je čak skuplji od ova dva modela 2002-2003 i da već na 120km/h prelazi 3000rmp što mi se uopšte ne sviđa pošto želim mali gradski automobil sa kojim 2-3 osobe mogu da pređu 500-600km autoputem uz ok potrošnju i da ne uguše isti auto,tako da odluka spada na jtd,samo je pitanje punto sporting,stilo 3v ili 147 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je drastično manji auto od Stila i Alfe, što za vožnju po gradu ima dosta prednosti, npr. potrošnja, lakše se parkira u tesnim prostorima, dosta je uži, što kada kreneš negde dalje može da ti bude problem sa manjkom prostora, mada ja sam sa svojim Puntom išao sa devojkom na more, sve stvari su stale u gepek, iako je u njemu plinska boca, ali kada sam menjao stan, pravio sam 7 tura da prebacim stvari, što pretpostavljam da bi sa Stilom bilo 4-5 :whistle:

Stilo ima dosta lepih primeraka sa panorama krovom što se lično meni jako dopada, a na našem tržištu ih ima pretežno na dizelašima, za moj pojam, lep auto, pa može da bude elegantan i lep čak i onaj sa 4/5 vrata sa malo stila...

Alfa 147 ima lep enterijer, ima dosta primeraka u ponudi sa kožnim sedištima, što drastično ne utiče na cenu, možda ima za neku nijansu manje mesta nego u Stilu, ali je i to jako lep auto...

Uostalom, kolega Banjo je prešao sa Punta na 147, oba sa dizel JTD motorima, pa može da ti da dobar savet što se oba modela tiče :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :) Stilo je zaista prelep,posebno trovratni modeli sa panorama krovom, ali bih pre uzeo nešto malo manje. E sad ono što me odbija od punta je to što je dobar mk2a sporting oko 3000e,a 147 isto godište može da se nadje za sličnu ili malo višu cenu, a iskreno nisu ista klasa..kontaktiracu onda Banja pa da vidim kako je on zadovoljan, pa ću polako da smišljam šta da uzmem jer mi još nije frka pošto čekam da mi na Jugu istekne registracija pa da ga menjam,tako da imam još malo manje od 5 meseci da odlučim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se odlučiš za alfu, samo obrati pažnju na trap,kažu da joj je to mana, mada za šta god da se odlučiš nećeš da pogrešiš...

Čak šta Banjo prodaje svog Punta 1.9 JTD, beše je cena oko 2.600 bolje očuvan za te pare teško da ćeš da nadješ

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima,i ja sam se dosta dvomio oko 147 i stila 3v i na kraju mi ispao dobar stilo sa dobrom opremom,iskreno mala je razlika izmedju oba automobila i samo odlucuje neki licni afinitet,alfi je malo skuplje odrzavanje al je opet malo kvalitetnija od stila tako da na isto se dodje..najbitnije je da nadjes dobar primerak dobro ocuvan mislim da kilometraza i nije specijalno bitna vec kako i koliko je auto odrzavan i naravno kad uzmes kola da nadjes dobar servis da odrzavas kola (imas na forumu temu) iskreno i ja sam u dilemi planiram da vozim stila koju god pa onda ili croma ili alfa 159:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema preterane razlike u potrosnji izmedju Stila i 147 ( jtd ) ,jedino sto je kod Alfe drugi tip elektronike i kraci prenosni odnosi tako da su i performanse nesto bolje pa verovatno ima uticaja na potrosnju...Ako je izbor izmedju punta i 147 mislim da tu nema preterane dileme,jedino sto za dobru Alfu mora da se izdvoji nesto vise od 3000 eura.Vecina modela koja se prodaje kod nas,pogotovo placevi moze da stvori dosta problema i ulaganja koja su kod Alfe dosta veca nego kod FIATA.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slatke muke kupovina auta. Meni se Alfa mogo dopada i sigurno ce biti na tapetu u buducnosti. Vozio sam bratovu 156, 2.0TS, sport paket 2... ide kao metak i stvarno pruza fenomenalan osecaj.

Kad spominjemo rentabilnost... u momentu kad sam ja kupovao auto (2007. god), Stilo sa 1.9 jtd motorom je bio skuplji oko 1500e EUR-a vise od Stila sa benzincem 1.6.

Ako zanemarimo cimanje oko TNG instalacije (svakih 20.000km zamena filtera itd), 1.6 motor sa TNG instalacijom u Fiat Stilu je najrentabilniji automobil u ovoj klasi.

Steta sto tog motora kasnije nema u ponudi. Ima neki GM-ov 1.6. Jel zna neko do kad se ugradjivao 1.8 motor sa varijatorom?

Iskreno ja bi opet kupio auto sa benzinskim motorom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče te veće potrošnje kod alfe, ulogu igra i aerodinamika koja je kod 147 nešto lošija nego kod stila. Razlika u potrošnji se najviše oseti pri većim brzinama kretanja vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako da ti ja kazem moja iskustva sa Fiat stilom 1,9jtd , sto se tice elektronike javlja ti greske na sve strane,preheat failure proverio sve kablove pa onu crnu kutiju pa grejace sve ok bilo nekad ta greska nestane pa opet se pojavi,onda suvozacev airbeg i tu greska moras kupit simulator ili popravit postojeci,onda esp,asr failure u toku voznje se upali i moras auto ugasit i upalit pa ta greska nestane pa opet za neko vreme moze i proc par dana da se ne pojavi,onda radio fabricki pokvari se tjuner za fm prijem to sam citao ima mnogo ljudi sto imaju taj kvar i nema popravke sem nov ili polovan,onda zadnje caure ili silen blokovi crkavaju pa se cuje ko da cigle lomis isto i sa prednjim stabilizatorima,pa u zadnje vreme pocela turbina da mi se cuje itd itd imam jos da pricam za stila i racune od serviza oko 1000eura i opet mogu rec jossss ima da se ulaze nego sreca prodao sam ga pre par dana :D

Sto se tice potrosnje extra je proverio ga 5 Litata sa upaljenom klimom al sve to ti izadje kroz nos na delove

Nemojte mi sto zamjerit sto sam ovolko pisao lose o Stilu al bolje jedan golf 3 nego Stilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

POz za Ulcinj Edi.Imam familiju tamo :thumbsup:

Dobro si uradio sto si prodao auto.Jedino razumno resenje."zabo" te los primerak i tu nema pomoci.Isto kao i mene benzinac 1.6. :thumbdown:

Ali eto,drugi nemaju bas toliko kvarova i voze i ne obracaju mnogo paznju na greske.

Da sad biram isao bih na alfu.Ako bas kosta odrzavanje,neka kosta ali je alfa bar kvalitetnije uradjena i 2x "smekerskiji" auto.Ako kosta,neka kosta sa razlogom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...