Jump to content
FAS Goran
petricz

Interface za podešavanje ili dijagnostiku za LPG

Recommended Posts

@petricz

Reklo bi se da sema `pije vodu`(klasika sa MAX232),ali koji softver koristiti za STAG4,npr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvezim temu, posto je napolju veeeeliki sneg i mraz. Dijagnostiku na mom Stilu radim sa ELM 327 1,4 i FES programom sto mi sasvim zadovoljava potrebe, ali posto imam i STAG/LANDI sekvent plinski uredjaj voleo bih da mogu i to da povremeno proverim, jer mi auto na plin kada se dobro zagreje trza i kada mu stisnem gas prebaci na benzin sto po meni indikuje nizak pritisak/dotok plina. Da li kolega Mijaljevic ima tako nesto u ponudi :fun: ili zna koga da pitam.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne , nemam ja nista slicno... i ne bavim se izradom , trgovinom i slicno. Sebi sam nabavio od jednog lika iz PA i zadovoljan sam.

Evo kontakt

Pancevacki put 99

26232 Starcevo, Srbija

Južno-banatski okrug

Telefon 1: 013632576

Mobilni: 0654249804

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pravio za lovato.Sema je malo prostija od te gore,a ovako izgleda original fabricki

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Ako pravite i konektor GND (masa) mora biti malo duza od ostalih pinova.

Interface.jpg

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lovato smart sistem i za njega sam ga i pravio.Interface je isti za stag i jos neke,ali su konektori i raspored pinova drugaciji.

Koristim software lovato 1.6.1 ,a u njemu nasao "EASY FAST SMART control unit" odradio podesavanja i to je to.

Ako nekog zanima, mogu postaviti proceduru podesavanja.Ne bavim se ugradnjom gasa,niti me to interesuje.

Poznati problem sa gasenjem,trzanjem,paljenjem check engine me nateralo da se i ovim pozabavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i seme na koju je mislio crnisale...

interfejs_STAG.jpg

P.S.ima li neko iskustva oko podesavanja mape za STAG plinske uredjaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Limundu sam kupio Usb kabl sa Max 232 cipom za Autogas Italia sa tri zice RX TX GND ima i sa cetiri. Na nihovom sajti skinuo program i sve funkcionise besprekorno tako da se ne morate muciti da pravite.Ako nadjem poslacu link pa kome treba nema kupi.Ja sam ga platio 300 din.

http://www4.slikomat.com/13/0323/jre-IMG-20.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi soft 1.8.1 sa usb kablom  i drajvere za win 8 http://www.ecoengines.eu/eco_partner/index.php?kat=25_4&pid=e58f468e2d19caf845e76e3da6d92165_825

Povezivanje preko modula USB-TTL - 400rsd

Paznja!

Jako bitno da se iskljuce opcije za stednju energije baterije na laptopu,jer se desavalo da zablokira posle 15s.

SANY0795.jpg

Interface konektor.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam lovato.Isti interfejs bi trebalo da moze i kod drugih,jer je stari mogao.Razlika je sto se vise ne koristi 12V za napajanje interfejsa ,jer isto dobija sa usb-a.

Znaci povezujete samo masu(GND) ,RXD i TXD.

Naravno koristite softver za svoj sistem!

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...