Jump to content
FAS Goran
batakolestb

Šta treba znati pre ugradnje uređaja za auto gas?

Recommended Posts

A zasto nikada i mene to zanima??? :smoke:

If you're looking for trouble

You came to the right place :smoke:

Edited by kanjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo će zvučati kao da sam lud jer se ne slažem sa većinom, a i isto tako ne znači da nisam u pravu jer se ne služim logikom "kud svi Turci tu i ćelavi Mujo" i "lako babu na jeftin sapun navući"

Gas u kolima nikada

Potpisujem to sa svojom diplomom za mehaničara za gaso i pneumoenergetska postrojenja

Neću se dalje mešati u vaš post

A da objasnis svoje misljenje? Ovako sam i ja mogao da kazem da je Zemlja ravna ploca i da se potpisem svojom skolom. :)

8 godina vozim automobile na plin i stvarno mi nije jasno zbog cega "gas u kolima nikada" :blink:

Ja jednu godinu manje. Ali sa ogromnom kilometrazom na vise automobila. Pa ni meni nije jasno sta je to toliko lose. Ok imaju dobre i lose strane ali da se bas izricito izbegava to je vec nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja jedno 6-7 godina, na tri različita automobila, nikad nisam imao nikakvu intervenciju na sistemu za gas..:) ..istina, nijedan sistem nije bio sekvent..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kapiram da sekvent moze da bude samo bolji... :) na jugu i puntu sam imao obican uredjaj, sad na bravu sekvent... sve preko kompa, nema vise rucnog stelovanja, zavrni za cetvrtinu, odvrni za polovinu i tako to :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de ljudi, coveku doslo malo pa sad svi navalili ...Uostalom, ima tema za to pa da jos i ja ne pocnem bacati drvlje i.... Koliko vec ja vozim , i tako toooo... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uopste nije poenta koliko dugo ko vozi kola (cak sta vise mislim da ima mnogo njih na forumu koji voze kola dosta duze od mene), nego je lik napisao to sto je napisao bez ikakvog objasnjenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam dovoljno para da vozim samo na benzin, nikada ne bih ugradio plin. Jos kad bi bilo i neke subvencije pri registraciji, jer manje zagadjuje. Nego, upravo suprotno-plati atest, plati naknadno upisivanje u saobracajnu. I konstantno plin poskupljuje iako nema razloga za to. Ali, logicno je- benzinci na plin na 100km predjenih potrose 10% benzina(ispravite ako znate koliko tacno), a 90% plina. To se nikako ne svidja naftnom kartelu. Drzava, NIS i ostala petrolbanda ne mogu da zarade na plinu osim ako ga ne marziraju i akcizuju kako njima odgovara. Kako je ovo povezano sa temom? Pa, i ovo treba uzeti u razmatranje da li se isplati davati preko 350eur za gasni uredjaj i 50eur za atest ako ce uskoro plin doci do 100din/l. Naglasavam to za macchine sa malim kubikazama i koje malo prelaze godisnje. Kad ce se isplatiti i koliko ce plin preko noci poskupeti?

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gas kod nas drže na ceni koja je otprilike 50% cene benzina (zimi je ta cena malo veća). Da bi gas došao na 100 dinara, cena benzina će onda biti verovatno 200 din, pa ćemo opet biti na istom. Moguće je, što da ne. No čak i da je ušteda pri vožnji na gas daleko manja, recimo svega 5 ili 10% - ušteda je ušteda i uvek se isplati, a pogotovo nama čiji su se uređaji odavno otplatili i prelazimo lepe kilometraže. Gasni uređaj je jedina stvar u automobilu koja vrati svoju vrednost i nastavi da štedi dalje, ne zaboravite to.

p.s. Moje iskustvo sa Puntom i fabričkom gasnom instalacijom je da na otvorenom troši oko 15% više gasa nego benzina, pri laganoj vožnji.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gas u kolima otplati samog sebe vec posle 10.000 kilometara a to je manje od godinu dana (sto se mene tice 8 meseci). Pri tom ovaj sekvent stvarno ubija koliko je dobar, ja razliku osecam preko 4500 hiljade obrtaja (retko kada vozim preko 3500), na benzinu tada nastavlja da vuce ko blesav a na plinu tu krece da opada snaga, bar na mom automobilu.. Pravio sam rutu do Budimpeste za vikend, sa 60 litara presao 780 km, auto put, 110-120 kmh.. to je malo vise od 7,5 litara a da ne govorim da je moglo jos manje, da sam vozio do 100 kmh.. Mislim da je samo bitno ugraditi ga kod nekog provereno i nema glava da boli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đavola uštediš, jeste jeftinije ali se više i voziš. I na kraju meseca troškovi plina=troškovi benzina pre ugradnje plina :thumbdown: Tako je bar kod mene bio slučaj. Doduše sa plinom sam se družio od 2003-2011 g. Sećam se cene plina oko 18 din, bagatela. Mislim da je benzin bio 3 puta skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nameravam da ugradim sekvent plin u svom Puntu 1.2 8v, jer dosta prelazim, u proseku 100km dnevno, i po iskustvima dosta prijatelja, isplatljivo je i te kako, imam drugara koji ugrađuje već godinama, i svi su prezadovoljni. Baš mi priča skoro drugar, za isti novac pređe maltene duplo veću kilometražu s plinom... Nalazio sam raznorazne polovne plinske uređaje, ali nisam siguran u njihov kvalitet, tako da još uvek ne znam šta da radim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš jeftiniji? Malo skuplji a mnogo sigurniji? Ne znam cene novih uređaja kako se kreću.

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đavola uštediš, jeste jeftinije ali se više i voziš. I na kraju meseca troškovi plina=troškovi benzina pre ugradnje plina :thumbdown:

Ovo treba uramiti. Ivane matematika je prosta: nemoj vise da se vozis pa ce biti jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ga ugradis za 350-400 eura... I mislim da je u pravu Martini, ja nisam jos cuo da je neko ugradio polovan uredjaj

Nikad nisi čuo? :D

Mogu ti reći da ljudi masovno ugrađuju polovne uređaje, jer nemaju kinte za nov, ali ja sam uvek bio za to ako nemaš, onda nemoj ni da kupuješ, ali to postaje danas normalno. Neki ugrade plin, prođe par meseci, ugrađuju metan, skinu taj plinski uređaj star par meseci i prodaju za smešne pare, znam dosta slučajeva. :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna pojedinosti, vezano za atest uređaja na TNG, sada. Čujem da je usvojen neki novi pravilnik i da nekakva taksa poskupljuje atest za 250 jura?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je ova tema vec zatvorena, ali imam jedno pitanje sto se tice map senzora... da li je bitno da se na njemu cevi auto gasa postave ispravno tj. da se cev sa isparivaca postavi na gas in, a izlaz ka diznama na gas out... ako zna neko odgovor,bilo bi lepo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...