Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Slike članova Foruma

Recommended Posts

Ti si ovo plavac vazduhoplovac ili grešim, ne znam kako izgledaju novi šinjeli od kako su promenili izgled činova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sačekaćemo Makija da nam kaže ;)

Nisam ni ja siguran ali mislim da su ovo gardisti, ako jeste onda ima na šta da bude ponosan :thumbup:

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruka &sramota!!! :rant:

Vas klince bi sve trebalo u vojsku poslati!

Ako ne zbog iceg drugog makar bi znali kako izgleda koja uniforma!

Pa sta cemo ako opet zaratimo sa nekim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ciljaš na mene pošto sam ja taj koji je započeo diskusiju, služio sam vojsku regularno u kasarni, nisam od onih koji su išli civilno i bio sam plavac i imao sam priznanje za najboljeg vojnika na Aerodromu Lađevci, sa najboljim rezultatima na obuci na protiv-avionskom topu Bofors L70 i najboljim rezultatom na gađanju iz automatske puške m70 (kalašnjikov), ali pre par godina je nekome palo na pamet da promeni uniforme i činove i sada nemam pojma koji je koji čin, sve je skroz drugačije, evo slike starih i novih da uporediš, nigde veze jedno sa drugim..

oznake_VS3.jpg

yugo_rank_chart_2b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam preterao ili ne daj boze nekog uvredio,ali ne poznavanje gardijske uniforme ne mora da znaci da netko nije sluzio vojsku nego taj netko nema ni osnove kulture! Pa namanje jednom nedeljno na TVu u vestima ili sl. bude snimljena gardana nekim docecima ili komemoracijama. Pa sta ste mislili sta predstavljaju ti momci? Mozda odred nekih majstora ili postara?

Za one koji nisu prosli skolu zivota ( sluzili vojsku) pitajte oceve ili bilo koga tko je sluzio vojsku tko i sta je garda i kakva je to jedinica i koji su uslovi bili potrebni da bi stekli tu čast da u njoj služite?

Sikter bre!

Nisi sluzio vojsku kod privatnika a ne znas kako izgleda gardijska uniforma??? Neverovatno!

Uniforme se jesu menjale ali garidjska je ostala ista! Naravno necemo ici u detalje ali samo strucni poznavalac bi znao tacnu razliku izmedju sadasnje i one od pre 40 godina.

U cemu je problem sa cinovima?

To su sve razlike kozmetičke prirode dakle u sustini isti kao i pre 60 godina. Možda si ti služio u ratnoj jedinici pa te bune oznake na prsima oficira?

Maki!

Ljubi te majka! Ala si faca!!! Blago majci sto te rodila!

Samo jedna ispravka! Nisi na poslu nego na dužnosti u SVETOJ SRPSKOJ VOJSCI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije se niko uvrijedio. Ja sam sliku gledao sa Tapatalka, a on slike prikaže u jako lošoj rezoluciji. Po boji sam pretpostavio da je garda u pitanju. Inače otac mi je bio gardista još 1965 god ;)

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo Pozdravi ćaleta!

Jel on tada imao paradnu sivo maslinastu uiformu sa crvenim rubovima ili plavu!

Stavi sliku Ćaleta da momci vide kako izgledaju gardisti!

Izvinjavam se još jednom!

Meni je vojska i ratovi usla u krv! Ja sam ona sjebana generacija koju je svaki rat od 91-99 odveo iz kuće u čizme.

91 odsluzio JNA pa se zaratilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne zbog iceg drugog makar bi znali kako izgleda koja uniforma!

Pa sta cemo ako opet zaratimo sa nekim?

Prepoznavacemo se po hrabrosti !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo Pozdravi ćaleta!

Jel on tada imao paradnu sivo maslinastu uiformu sa crvenim rubovima ili plavu!

Stavi sliku Ćaleta da momci vide kako izgledaju gardisti!

Izvinjavam se još jednom!

Meni je vojska i ratovi usla u krv! Ja sam ona sjebana generacija koju je svaki rat od 91-99 odveo iz kuće u čizme.

91 odsluzio JNA pa se zaratilo.

Pozdraviću ga :thumbup: Vidjeću da li ima koja slika ali većinu tih foto uspomena je odnio rat 90-ih. Kaže da je nosio plavu svečanu uniformu. Služio je od septembra 1965 do marta 1967 i dočekivao razne strane delegacije koje su dolazile kod druga Starog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

danko@ :hrhr::respect:

Ovde svi imaju nekog u Gardi ! Mogao bih i ja slike svoga matorog da postavim ali ce tema liciti na ispovesti ... :D Ono, pomalo i licim na cala :hrhr: pa bi se moglo podvesti pod temu ! ;)

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda ti je Ćale sigurno faca ipo! :unworthy:

On zaista ima čega da se seća!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam preterao ili ne daj boze nekog uvredio,ali ne poznavanje gardijske uniforme ne mora da znaci da netko nije sluzio vojsku nego taj netko nema ni osnove kulture!

Nisi me uvredio, samo nema potrebe da temu shvataš previše lično.. Jednostavno nisam od ljudi koje to zanima, niti vidim sebe kao osobu koja bi to trebala da zna jer se ne krećem u krugovima ljudi kojima su to teme za razgovor, moje sfere interesovanja su otišle u nekom skroz drugom pravcu, tako da ne pratim nikakve komemoracije i dočeke, jednostavno me to ne interesuje, a pitanje koje sam postavio, sam postavio iz čiste radoznalosti jer vidim da je šinjel plave boje, a od odsluženja mog vojnog roka se nisam toliko interesovao o tome kakvu uniformu nose, samo sam eto načuo da se to sve promenilo i da je drugačije od onoga što sam ja imao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno prijatelju moj!

Ja TV upalim jednom u nedelju dana eventualno da pogledam dnevnik i ako nije neki drzavni praznik ili godisnjica onda nam neki dolaze! A koliko smo jadni i kada dodje MMF u goste i njih docekuje garda!

Ti to ne primecujes ali ja sam ne bas sto sam voleo, proveo najbolje dane moje mladosti u čizmama i pod opasacem pa zbog toga primećujem sve vrste uniformi ali gardijska mi je uvek bila posebno draga. Mnogi misle da je garda samo za paradu ali barem po pričama kažu da im je obuka strava, dakle jedna od elitnih jedinica svake vojske.

Odosmo mojom krivnjom i emocijama previše u off!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod uniformisanih...

IMG_0787.jpg

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...