Jump to content
FAS Goran
Dovla

Temišvar

Recommended Posts

cxcb480117.jpg

Ovaj put manji ulov :(

Interesantan Tuborg u staklenoj flasi od 0,75l po ceni od ~70din

Inace u Temisvaru nista novo, privode radove kraju, bice na prolece bas fino za setnju i obilazak.

 

Isti Tuborg u Tempu 73rsd

Jesi probao Kozel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ga slabo kupuju u BG pa ga ima dosta. Cena oko 110 po limenci. Onaj smek koji ostavlja je hmmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je potrebno od opreme u kolima tipa PP aparat ,zeleni karton i sl. ? ili je sve kao kod nas? planiram sad u nedelju za Temisvar pa mi ovo zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od opreme standardno kao i kod nas...

Imas vinjetu koju kupujes odmah na granici, a zeleni karton je potreban samo za Bosnu i Makedoniju by the way...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas za hvalu, niti to preporucujem, ali cisto eto jedno moje iskustvo: iz neznanja sam isao u Tesmivar bez vinjete, vozio se po gradu nedelju dana (poslovni put je bio u pitanju) i u povratku kuci, napravio sam prekrsaj (115 km/h magistralom), zaustavio me policajac, i nije uopste ni pitao za vinjetu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri stranice putopisa, a na dve rasprava o pivu :D

Elem, u subotu idem na jednodnevni izlet u Temisvar pa me interesuje gde mogu parkirati, da li je i dalje besplatan parking vikendom? Imate li neke skorije utiske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termini naplate parkinga su slicni kao kod nas, znaci subotom negde do ~2 se naplacuje otprilike, posle ne, i nedeljom ne. A gde parkirati, pa sta da kazem, svugde gde je obelezeno se moze parkirati... Ja ne znam sad za neko bas specificno mesto gde ljudi parkiraju, ima mesta oko centra dosta, mislim da neces imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za parking bi mi najvise odgovaralo negde sto blize centru, kontao sam tamo kod trga slobode, ali da se ne zavlacim bespotrebno skroz tamo, a da nema mesta, samo cu sebi zakomplikovati zivot :D zato pitam, ko ima vise iskustva sa posetama ovom gradu...

I da, a sta je sa vinjetom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinjeta je obavezna za sve puteve, i kupuje se minimalno na 7 ili 10 dana, ne mogu da se setim. Mislim da za vinjetu mozes da pronadjes i na netu info neki. Sto se parkinga tice, pa TMS ti je svakako 'u krug' tako da mislim da ti je zavlacenje do centra neizbezno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinjeta 7 dana je oko 4e tako nesto, ja uzeo na petrol pumpi sa leve strane bukvalno pred sam ulaz u temisvar, mesto Șag. Putovao sam nocu pa je to prvo mesto na koje sam naisao da imaju vinjetu, danju je mozda druga prica. Ali eto da znas da mozes i i na toj pumpi

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2019 at 2:41 PM, Ticma said:

Za vinjete online, ja kupovao pre mesec dana. Samo naravno se neka slova ne vide na vinjeti ali ok je.

A treba onda da odstampam, dobijem kao neku potvrdu na mail ili?

Jedino nisam siguran za gp, google mi predlaze Nakovo, ne znam kakav je prelaz, da li je guzva tamo i kakav je put na dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guzve na prelazima nema, mozes na Nakovo, samo obrati paznju da je radno vreme od 7 do 19 po nasem, odnosno od 8 do 20h po njihovom. Srpska crnja/Jimbolia ti radi 0-24h :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijes potvrdu na mail pa je stampas ali nije obavezno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinare tesko...

 

Ja sam samo eure menjao u centru, u nekoj menjacnici ali eventualno probaj da pitas kod srpskog pravoslavnog doma, tamo ima neki restoran karadjordje se zove ako se ne varam, mozda oni mogu nesto da ti smisle... 

 

https://goo.gl/maps/S2rArzsydtj

 

Stavio sam lokaciju crkve, ali i restoran je tamo iza coska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...