Jump to content
FAS Goran
Dovla

Temišvar

Recommended Posts

Ciuc gore je njihovo otprilike kao Jelen/Lav sto je kod nas...i nije lose pivo, pils klasican, lagan reklo bi se...

Kozel - Cesko vrhunsko meni, ima ga u tempu, uzmem redovno, 120 RSD

Krusovice - probao prosle godine u pragu toceno, odlicno isto kao i ^

Ursus sam uzeo gde i kolega, ali crno, uh ne pamtim kad sam lepse tamno/crno pivo popio...

*ebem ga sad, voda mi na usta krenula...moram stucem jedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao me Igor za troskove:

-kroz Srbiju nema troskova, cuvajte se policije ima ih stalno po Banatskim selima PA-VŠ

-Granica se prelazi lako, skoro da te niko nista ne pita sem Rumuna jer je zabranjeno uneti cigarete, alkohol, drogu, oruzje. Bas tako me je i pitao.

Kad predjes granicu negde kupis vinjetu. Vinjeta je elektronska tj kao kad kod nas platis parking. Na pumpama ce ti racunati 1€-4Lei a treba 4.25-4.3 :)

Meni je lik trazio 4€ za vinjetu i na racunu pise lepo 3€ + 1€ ili tako nesto, mada realno nije nista tako bitno...

U Temisvaru kao i kod nas, vikendom se ne placa parking.

Cene su jako slicne nasim.

Ako neko ide u razgledanje grada neka se prvo raspita sta treba da vidi i gde se to nalazi. Sve je blizu i jedno uz drugo. Imaju 3 trga (pobede, jedinstva i slobode) i 5-6 bas lepih parkova (ruza, botanicki, centralni, deciji...)

Da ne bude zabune, kao sto se kod nas Dinar skraceno pise RSD kod njih je Lei RON :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto bio ali na tri dana. Mogu vam reci da mi je bilo prelepo. Ima puno parkova i manjih trgova i stvarno svasta za videti. U centru smo jeli pecene kobasice i krompir a posle ono njihovo pecivo sto se rola na oklagiju i tako pece. Stvarno svima preporuka za obici. Kao i u NS vikendom nema guzvi jer su svi u prokletom molu (kao i ovde u Big-u). Meni su rekli na granici da kupim tu vinjetu,mislim da sam platio oko 8e i da je to najobicniji fiskalni papiric i meni nisu trazili na izlazu da pokazem. Inace na tom putu mi je na stilu otisao druk lezaj pa sam vozio 4 brzinom do kuce 50 na sat celim putem

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAaaa da, odlican kolac, peku ga u Vrscu na svakoj malo vecoj manifestaciji. U prevodu ga zovu "dimnjak kolacic" i to je koliko znam izvorno Mađarski kolac i pravo ime mu je kürtőskalács. Evo kako izgleda, a valja se u sve od krema do lesnika, oraha, secera, kokosa.....

 

80839130801014345_kurtoskalacs_variacio_ K_rt_skal_cs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, koliko je otprilike trebalo za gorivo za ceo put?

Za tu vinjetu znam da nije mnogo :thumbsup:

 

Razmisljam se nesto u decembru za to ili Pestu mada sam u Pesti bio vec 5-6 puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta treba :)

Od BG ima skoro isto kao od SD, u oba pravca oko 350km po recimo 5l goriva = 17.5l

Ajde racunaj 20l goriva.

3000-3500Din za gorivo u oba pravca

Jbg ja isao u tazbinu pa mi put bio dodatnih 150km u oba pravca :)

Mene je sve ukupno kostalo ~3000din ~400km ali sam bas lagano vozio pa je potrosnja bila mala. Jbg pun Banat policije, i nas i Rumunski Banat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta treba :)

Od BG ima skoro isto kao od SD, u oba pravca oko 350km po recimo 5l goriva = 17.5l

Ajde racunaj 20l goriva.

3000-3500Din za gorivo u oba pravca

Jbg ja isao u tazbinu pa mi put bio dodatnih 150km u oba pravca :)

Mene je sve ukupno kostalo ~3000din ~400km ali sam bas lagano vozio pa je potrosnja bila mala. Jbg pun Banat policije, i nas i Rumunski Banat...

 

To nije mnogo, ma vozio bi i ja lagano do tamo i nazad, posto bi to bio mali odmor gde pa zurim :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

AAaaa da, odlican kolac, peku ga u Vrscu na svakoj malo vecoj manifestaciji. U prevodu ga zovu "dimnjak kolacic" i to je koliko znam izvorno Mađarski kolac i pravo ime mu je kürtőskalács. Evo kako izgleda, a valja se u sve od krema do lesnika, oraha, secera, kokosa.....

 

80839130801014345_kurtoskalacs_variacio_ K_rt_skal_cs.jpg

 

 

Ovo se inače vodi kao češki nacionalni kolač i zovu ga trdelnik ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...