Jump to content
FAS Goran
ANDRIJAIJELENA

Fiat Grande Punto MJet - problem sa digitalnom klimom / ventilatorom klime

Recommended Posts

Lagano je, nego kicma malo boli kad legnes preko praga da se zavuces glavom ispod suvozacke pregrade.

1. Skines bocnu plastiku sa sredine (levo od suvozackih nogu) kao da pristupas filteru vazduha
2. Skines plastiku ispod pregrade. Obicna plastika, drzi se sa dva plasticna srafa koje rukom okrenes da otkljucas poziciju i izvadis. A onda i tu plastiku malo povuces ka sebi i skines. Postoje 2-3 mesta sa zlebom koja drze plastiku.
3. Odsrafis jedan srafic koji drzi plasticni kanal izduva za noge. Plasticni kanal izvuces polako napolje, ubacen je u izduvni kanal klime, tako da ga izvlacis dole i na stranu gde je bio srafic.
4. Poskidas dzeksne sa motora
5. Skines 3 zlatna srafica koji drze motor. Mislim da je gedora 5 ili 5.5 velicina i motor izlazi iz kucista.

Obavezno iskoristis priliku da zamenis filter vazduha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene od skoro ne radi duvanje na soferku i na noge,samo sredina radi.Opcija 1 da je otisao donji motoric,cena zavisi od toga da li je nov ili polovan odnosno od 5000 do 14000,opcija dva da je otisao onaj krajnji iza,tu su samo ruke minimum 100 e.Ne pada mi na pamet da bacam pare,moj savet dobra krpa u kasetu i brisi:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A telefoni koji koštaju i 1000 e se prave na Marsu a ne u Kini?

Tko kaže da taj original nije iz Kine?

Ako original ima garanciju od godinu dve a Kinez nema onda je u svakom slučaju bolje uzeti original.

Kinezi sve proizvode samo je problem što istu stvar proizvode u različitim klasama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod reč "kinez" mislim na stvar lošeg kvaliteta ili da od sad koristim reč "turski"? Kada sam ja menjao majstor mi je rekao da je preporuka taj deo ugrađivati original, a ne kinesku kopiju, kao što sam gore lepo i napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi imam veliki problem sa dvozonskom klimom u mom grande puntu 1.4 8V,klima ponekad neće da se uključi, tj. uključe se sve lampice i sve što treba ali neće da duva uopšte, tek posle nekog vremena se uključi na kratko pa opet stane. Ponekad radi najnormalnije tako da ne znam šta joj je činiti 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola993

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Videćeš da su ljudi pominjali regulator brzine ventilatora kao čestu boljku, a nije skupa za rešavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam našao ništa u vezi regulatora brzine ali potrudiću se da pronađem, eto jutros je radilo normalno ali posle 5,6 minuta opet prestane da duva pa šoferku brišem ručno, pogledaću oko tog regulatora brzine, hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola993

 

Vidi da li u ovoj knjizi za servisere za Grande ima to oko digitalne klime:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38863-uputstvo-fiat-grande-punto/&do=findComment&comment=667793

 

Vidim da se reč ''klima'' pominje na skoro 100 mesta, da ima opis celog sistema (strana 510), kako radi, koje senzore koristi... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam navedeno o klimi u onoj knjizi ali nisam nasao na resenje problema,mislim da je nesto sitno jer kad klima radi normalno meni rade sve funkcije tipa mogu da podesavam brzinu ventilatora ili menjam temperatru kojom ce da zagreva,nema mana ali problem je sto to traje kratko pa se posle nekog vremena opet ukljuci i tako u krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas radila bez problema,samo mi se ponekad čini da se ubrza i uspori ventilator na kratko i opet nastavi,ići ću kod majstora pa neka pogleda verovatno je tako najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 2/12/2019 at 12:33 AM, Nikola993 said:

Pozz ljudi imam veliki problem sa dvozonskom klimom u mom grande puntu 1.4 8V,klima ponekad neće da se uključi, tj. uključe se sve lampice i sve što treba ali neće da duva

Pozdrav druže, sinoć me zadesila ista stvar, ventilacija je radila normalno i odjednom se isključila pa opet nastavila sa radom. Mada kad vratim film, sad preko zime mi se desilo jednom kad je bio onaj lep minus, uključio sam duvanje ali je ono krenulo tek posle 5 sekundi, samo nisam to uopšte povezao sa nekim problemom, mislio sam da mu je hladno :D

Vidim pisao si da ćeš ići kod majstora i mislim da nam je isti problem. Dakle sve funkcije rade samo se desio taj prestanak rada ventilatora na kratko.

Da li si to rešio i šta je bilo u pitanju, ili imaš neki info oko ove problematike? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze,resio sam problem sam,posto kod mene nekada duva a nekada nece i ja krenem redom,kod mene dvozonska digitalna klima ispod fioke kod suvozaca pogledaj kablove ventilatora kod mene je bio los kontakt kod jednog kabla i kada ga pomerim na stranu ono radi savrseno a kada ga vratim kako je bilo onda nece.Verovatno mi se to desavalo i u voznji pa prilikom potresa ono proradi na kratko i opet prestane.Tako da pogledaj prvo to pa idi sistemom eliminacije deo po deo ako ga nadam se vec nisi resio.Ako ti zatreba poslacu ti slike gde se nalaze kablovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola993

Slike će svakako biti od pomoći :thumbup:

Sve je radilo bez problema par dana pa to nisam ni čačkao, ali pošto je stiglo lepše vreme mogu da zalegnem i pozabavim se tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...