Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Ugradnja amortizera na haubu

Recommended Posts

Evo predstavicu vam kako sam ja kod mene na bravu ugradio amorizere na hubu..

Kao prvo korisceni amortizeri su od Golfa 2 duzine 52 cm...Komsija ih skinuo sa auta jer mu nisu drzali gepek i hteo da ih baci a meni su posluzili za haubu :)

Picture_001.jpg

Kao drugo potrebni su mi srafovi sa glavama za amortizer potrebno je 4 komada...

Picture_005.jpg

E kada sam nabavio sve to onda sam uzeo metalnu sinu sirine nekih 1,5 cm i debljine 0.5 cm i iseko je.Dva parceta od po 5 cm i dva parceta od po 4 cm i na njima sam na krajevima busio rupe sa burgijom osmicom.. I posle toga sam na svakoj zasrafio po jedan sraf sa glavom za amortizere i to ovako izgleda...

Picture_006.jpg

Onda sam manju sinu zasrafio na prvom srafu od makaza koja drze haubu

Picture_002.jpgPicture_003.jpg

A drugu duzu sinu sam zasrafio na srafu koji drzi krilo..

Picture_004.jpg

I posle toga sam to ofarbao i zakacio amortizere

Picture.jpg

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, samo ako mozes da nam kazes gde si nabavio te srafove, i sto nisi ih srafio direktno na mesto ovih fabrickih, bez ovih limova sto si pravio, ja sam tako kontao, cini mi se da je tako i na stilu. U svakom slucaju hvala na podeljenom znanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvalama :)

Srafove sam imao vec ostali mi od kadeta koga sam imao pre brava...Njih mozes da nabavis na bilo kom otpadu sigurno nisu skupi..A nisam ih srafio iz dva razloga: Prvi zato sto su mi amortizeri malo duzi pa nebi mogli da se sklope skroz a drugi razlog jer fabricki navoj i navoj na srafovima nisu isti..Hteo sam na haubi da razbusim navoj pa da narezem odgovarajuci za ovaj novi sraf ali nisam bio siguran koliko ima mesa za rezanje novog navoja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, mislim da je sve ovo slično i kod Tipa pa cu pokušati čim imadnem vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, mislim da je sve ovo slično i kod Tipa pa cu pokušati čim imadnem vremena!

Probao sam i odustao za sada. Nema dovoljno prostora jer su makaze koje drže haubu drugačije, pa bi trebalo malo izmjena napraviti da bi se hauba mogla zatvoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko probao da odradi ovo na Tipa?Ja planiram da uradim pa me interesuje da li je neko uspeo,ili da pisem kad odradim :-) Pozdeav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko probao da odradi ovo na Tipa?Ja planiram da uradim pa me interesuje da li je neko uspeo,ili da pisem kad odradim :-) Pozdeav

Kad odradiš obavezno da slikaš i pokažeš, da se nemučim prvi već da prepišem od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se nadje vremena,vec imam neke ideje,ali dok ne otvorim haubi i osmotrim ne mogu da garantujem da je izvodljivo.U svakom slucaju javljam kakva je situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...