Jump to content
FAS Goran
ChobbyNS

Kakav je Peugeot 206 2.0 HDI?

Recommended Posts

Kad je tako dobar Stilo,što je onda najjeftiniji auto u klasi ??!!?? Kvalitet mora imati i svoju cenu...neko je spomenuo da nisam radio veliki servis-nisam imao potrebe jer je kupljen auto par hiljada posle urađenog,a čovek kom sam prodao i dalje je oduševljen kolima...ipak retko koji auto može da se pohvali prodajom od 7 miliona ,budite malo realni,ipak je Fiat Punto i Stilo neka zamena za stojadine i jugiće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet sam sebi uskačeš u usta. Taj ortak je kupio leša od stila. Jasno je meni da prekupac, nakupac i preprodavac govore iz tebe, ali budi realan. Sigurno je dobar taj motor 2.0HDi u 206-ci, ali nije u redu da tako pretenciozno iznosiš neke stvari, i prećutkuješ neke, ne bi li dokazao nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto je Pug 407 na oglasima i za 2500e ponekad, a dobar je auto?

Ili zašto ima 159 od 4000 i 15 000e, obe polovne?

Zašto postoji Sitlo od 1500 i 4000e?
Po meni se odgovor sam nameće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaci A8 menja Ladu a e46 peglicu :laughing:


neko je spomenuo da nisam radio veliki servis-nisam imao potrebe jer je kupljen auto par hiljada posle urađenog,

 

Jel ti tako rekao prodavac? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prodavcu je tako rekla baba koja ga je vozila :laughing:

 

Da ne ispadnem licemer nisam ni ja radio veliki servis nakon kupovine, ail zato što je urađen u Beogradu i jer sam sa računima, servisnom knjižicom i kolima otišao u taj servis i pitao ih ko je odgovoran ako dođe do havarije zbog servisa i rekli su da su oni i da garantuju da je servis rađen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, mešaš opet babe i žabe, e39 i e46 ne mogu da se porede sa Fiatom, imaš po oglasima 1700€ 5-ce iz 1996,7,8-e sa 2.5 dizelom koji ne valja ništa motor,pričamo o kolima istog godišta,

Pug 407 ne možeš kupit za 2500,možda za 3500 ponekad  iskoči neki,a pritom kao auto me ni malo ne oduševljava (realan sam- ne hvalim Pežo generalno kao marku) za njega je C5 model od 2004 tata po svim parametrima! Kad spominješ i e46, model od 2001 ristajling ne možeš kupiti za 3000€


Pa znaci A8 menja Ladu a e46 peglicu :laughing:


neko je spomenuo da nisam radio veliki servis-nisam imao potrebe jer je kupljen auto par hiljada posle urađenog,

 

Jel ti tako rekao prodavac? ;)

Ne ,to su mi rekli računi i oči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee bre, kolega dragi beli_Punto, gde nađe Bimaksa. Daleko je do njega, mada ako se potrudi može da dogura.

Elem, Stefane, zašto mešaš babe i žabe. Eto, pošto voliš da tako šaraš, i ja ću. Menjao sam pre nekoliko meseci pletenica auspuha na mom Bravu 1.9JTD, koju sam probio negde, inače je fabrička bila. I znaš šta mi kaže majstor Pirke? Kaže da ubedljivo najgore auspuhe imaju PUG206 1.4. Njemu dobro, namenjao ih se samo tako.

Možemo ovde da potežemo i oglase, ali mislim da nema potrebe za time.

PS

Daj molim te, prodaj nam par trgovačkih fazona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je tako dobar Stilo,što je onda najjeftiniji auto u klasi ??!!?? Kvalitet mora imati i svoju cenu...neko je spomenuo da nisam radio veliki servis-nisam imao potrebe jer je kupljen auto par hiljada posle urađenog,a čovek kom sam prodao i dalje je oduševljen kolima...ipak retko koji auto može da se pohvali prodajom od 7 miliona ,budite malo realni,ipak je Fiat Punto i Stilo neka zamena za stojadine i jugiće

Evo ja kad sam uzeo stila pre malo jace od godinu dana, nije bio najjeftiniji u klasi, za te pare sam mogao da biram golf 4 sto mi je par njih praznoglavaca i predlagalo, i sta sada to znaci da je moj stilo kvalitetniji od golf 4? Isto tako sam mogao da kupim 2 pezoa 206, i pogodi nisam. Moze taj 206 biti prodat i u duplo vise primeraka, kada je posle par godina se pokazao kao obicna kanturina od auta, nesto najgore sto je pezo napravio.

Vozio sam dva nova iz salona 1.1 (ili bese 1.2 nesecam se davno je bilo) i 1.4, i polovnog 2.0 hdi 90, pa ne zna se kom vise lupa menjac pri saltanju, o kvalitet plastike necu ni da trosim reci. I spomenuo si neku zivahnost tog motora u odnosu na punta/stila, pa ti nisi onda vozio nista drugo, ti motori jesu super i mali potrisaci ali zivahnost i elasticnost nisu videli, pricam samo o tom motoru od 90ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo cale 206 2.0 HDi SW 90KS 2004. Pored njega vozi mog bivseg Punta 1.4 16V mk2b 95KS 2003. Ja vozim Bravo 1.9MJ 150KS 2007.

 

Bas cu ovih dana da osvezim malo temu poredjenjima - da vidimo koji je najveci krs :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je tako dobar Stilo,što je onda najjeftiniji auto u klasi ??!!?

Druze, kad nekome spomenes Fiat on dobije ospice i prvo sto ce reci sra**, ali stavi malo prst na celo, mi zivimo u Srbiji, svaki drugi covek u ovo je**** zemlji bi pre dao 1500 za nekog drmbolja od nemca nego da doda jos 1500 i kupi Stila, ali ne on bi pre dao 3000 za neku olupinu od Golfa IV ili Audija/Mercedesa neko Fiata, bravo, oni su sada ispali kraljevi zato sto su to uradili a mi vozimo Fiate.

Teca mi ima Stila jace od 5 godina, tetka isto toliko vozi Punta, jedino II SAMO STO JE MENJANO NA NJIMA jeste redovan servis, dodatno na Stilu trap, a na Puntu ce uskoro senzor pozicije i sta im fali, nista, oba se voze svaki dan, Stilo uveliko gazi 250.000 a Punto oko 190...razumi da se preko NAJVISE VOZE STILCICI koji gaze po 300-400k km i posle dodju ti ISTI u Srbiju i vrate km sat na 120k i kazu NOV, djavo moj nov, taj kosta 2500e i ima da se radi na njemu,naravno i on moze da se dovede u besprekorno stanje, ali to kosta, zapamti da smo mi srbi i voZE se samo nemci, rekao sam da necu uzeti nemca da mi platis jer su precenjeni i ne vrede ni go k***c. Sve moze, ali oni ne.

Te krsine od BMW Kockica i to za 1900e okaci macku o rep,zasto to ti ne vozis?

Na put do CG otpadne ti svo kamenje iz bubrega i izadjes iz nje kao iz bicikle. Ne bi 30% auromobila u Srbiji je nemacke proizvodnje, ostalo je sve ostalo.

Ovo gore moze samo da napise neko ko nikada u zivotu nije seo u italijana, stavi Stila 3V 1.9 140ks i Audi A3 2.0 140, pojesce ga Stilo, znam iz iskustva ;) ali ajde sada ne uporedjujemo brzinu,ne vidim nikakvu razliku izmedju multijet motora i tdi, vozio oba i vise me iznenadjuje jedan Stilo koji kosta 3500 od neke A3jke koja kosta 12000, probaj sam pa ces videti.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je bolji, kazem da je u istom kosu sa njima, drugo je sto ga podcenjuju ;)
Inace ja razmisljam kao osoba kojoj auto treba da se preveze od tacke A do tacke B i da nije puno skup za odrzavanje, da ima neku snagu motora za preticanje i uznrdice i da ne kosta puno auto kao auto, tu je Stilo na prvom mestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ja Stila kao da je moj, a kola najkasnije do sledeceg maja uzimam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar nesto gleda da uzme 206 1.4 HDI, iscitao sam ovu temu, koliko vidim generalno najvise zamerki je na torziju i dizne? Koja je cena otrilike u pitanju toga i koliko je to cest kvar? Posto njemu auto treba uglavnom za po gradu i okolini da malo trosi, nisu mu toliko bitne performanse neke, samo da je traktor. :)  Je l' 206 ima plivajuci, lanac/kais? Budzet je 2500-3000e.
E sad, ja gledam da ga vrbujem za ovu nasu sektu i glavni konkurent 206-ici je po meni Punto 1.3 MJT. Sa cenom su tu negde, a mislim da je za Punta malo jeftinije odrzavanje, a i proverena masina, a on se bas zalepio za 206. :D
Neki savet, komentar, informacija su dobrodosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...