Jump to content
FAS Goran
ChobbyNS

Kakav je Peugeot 206 2.0 HDI?

Recommended Posts

Odmah da ti kazem. ocekuj 30% skuplje odrzavanje automobila uodnosu na Stilo.

Drugo, taj motor je teska mrcina, imao sam prilike da ga vozim u dva modela, 206 i 807. Neverovatno za moderan motor sa turbinom koliko je lenj. A potrosnja je za 1L veca u odnosu na JTD/TDI motore.

Iskren da budem - ja bih to preskocio. 2x smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za godinu dana sigurno je korigovao mišljenje.

Nezgodno na osnovu jedog polovnog ili dva donosti stav, bolje čisto staviti kao iskustvo. Zna da iz gomile istih automobila svi budu različiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

morao sam da se registrujem samo zbog @FantomX@ i njegovog komentara koji me je blago receno ''iznervirao', Znaci nema moj prijatelj, nema moj rodjak, nema moj komsija, nema vozio sam par puta, nego IMAm i VOZIM i PRESAO sam 30000km sa mojom 206-icom 2.0 hdi 90hp i ne moze niko vise gluposlti nisam procitao ni na jednom mestu o ovom automobilu nego ovde od ovih vozaca 206-ica koji imaju rodjake koji znaju ljude koji voze 206 :)))) Alfica je lepa masina, stilo isto, sve je to ok, jtd jako dobri motori, 1.9 sa 115hp zverke, ali molim vas A POSEBNO ti FATOMX, znaci znaci ja sam stajao na crtu sa mnogo masina, brdo kolega i prijatelja, pocevsi od punta 1.3, 1.9 jtd, lagune 1.9, audia a4 1.9, fieste, mondea, rovera, i vi ljudi ili ne znate ili se pravite tose kad kazete da je 206 2.0 lenj i trom auto, znaci do 100 parira audiu a4 2001 1.9tdi 130hp bez problema, daleko od toga da je brzi od audija ili nekihh GTI GSI masina sa zestokim konjazama ali nikako nije lenj i trom, max brzina mu je do 180, necemo da se lazemo da ide 200, bar ne ovaj od 90/hp. Idemo dalje Potrosnja, Sad je e.dizel 158din, znaci za soma uvek mora da predje 110-130km kombinovane voznje, moj max je bio iskreni 1150 km sa punim rezervoarom otvorene voznje DO PALJENJA REZVE, znaci sa nekih 44l, po bgd recimo min kilometraza mi je bila 105km za sipanih soma din ili 6.3l ko je imalo pametan videce izracunace potrosnju :), Idemo dalje, delovi i servisi, ne znam koliko je servis sa fiate ali mali servis za ovog o\mog je 5200din, veliki sam mu radio pre meec ipo dana, cene su se kretale delovi od12-17000, ja sam znaci komplet veliki i malo servis u najskupljoj varijanti sa delovima proverenih marki je do 23000 ili 200eura, sve je to moglo i za 150 eura ali ponavljam ja sam isao na najskuplju varijantu!!!! uporedite ove cene sa vasim alfama, punticima, stilovima, golfovima, lagumana itd pa recite posle da je 206 2.0 hdi PRESKUP za odrzavanje jer ste tako CULI od komsije ili prijatelja,.. pozdrav od mene.....

:lol:

Ae na crtu sa tom djuntom, moja je matori Bravo 1.9 JTD sa 101ks. Da vidim kako preskace te TDI, JTD i ostale....

Haaahh, nasmeja me do suza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim 2.0 hdi sa 130 ks i veoma sam zadovoljan sa tim motorom i potrosnjom goriva.

Ne bi smeo da se kladim da je bojli od JTD-a, :no

jtd je ipak motor koji je savrsen i koji nema mana, naravno sa redovnim odrzavanjem.

moja podrska Fantomu :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komisja ima 306 ,sa tim motorom,kazu da je mnogo dobar motor,samo po meni je to veliki motor za tako neki auto....1.4hdi je prava mera,samo naci dobar primerak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo po netu, Bravo JTD 105 0-100 11,5sek 402m 18 sek, PUG 206 HDi 90KS 0-100 11sek 402m 18,2.

Jedino sto fantomova bravulja nema 101 ili 105 nego mozda 110-ak :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte me zajebavati molim vas da 2.0 HDI sa 90KS ide dobro... Vozio sam ga u nekoliko različitih automobila, sa različitim težinama, pa ono kao, ne pričam napamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam vozio jedino 206 sa 2.0hdi motorom, sve su bili veci automobili 406, c5. U ova dva neide nikako, Mislim ne bukvalno nikako ali nije vredno price, a racunam da je 206 mali i da bi trebalo fino da ide sa tim motorom, sad be.. li ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da ide bas lose, ali je prilicno neubedljiv za svoju masu i snagu. Iz 2000ccm je 90ks sitno bas. A da sve bude jos gore, ni za chipovanje nisu Bogom dani, slaba vajda, a potrosnja im ode u 2-3 lepe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pindariss:

evo izazivam te na crtu, imam bravo 1.9JTD od 101ks (valjda je imao kada je bio nov). Po satu sam ga najviše odčepio 200 na obrenovačkom putu, GPS je pokazao 184, a morao sam da kočim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja kažem da 2.0 HDI 90 u odnosu na druge slične dizele deluje prilično neubedljivo.

Ne vozim ga čitav život, dovoljno mi je bilo par stotina kilometara pa da to zaklučim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio par meseci 307 2.0HDi od 90KS, svanulo mi kad sam vratio stila nazad :) Ne ide nikako, ama bas nikako, a trosi sacuvaj boze... Pritom je motor bio u dobrom stanju, eno ga kod komsije jos se vozi, ali u odnosu na stila katastrofa, potrosnja daleko veca, a performanse daleko manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta vi smatrate pod tim da auto lose ide?

Pa pre samo 20 godina sportski automobili (za narodne mase) su imali 100Ks, doduse bili su i 200kg laksi!

Pa nekada je san svih bio precenjeni Golf 2 dizel sa 55Ks! Nisam od nikoga cuo da lose ide ili da je spor (naravno i sam sam se uverio) Da ne pricamo o Mecama serije 123 od skoro 2 tone koji je ubrzavao kao brod!.... I za njega nitko nije rekao da lose ide!!!!

Pitanje za sve vas koji kazete da neki moderniji auto lose ide je: Sta ste vozili pre vasih JTD ova od 100- 150 Ks?

Da mi mozda netko nece reci da Bravo od 100Ks lose ide? isto tako i ta 206 ica!

Tko je god ikada vozio neku Zastavu-Yuga nikada ama bas nikada nece reci da 206 sa 2.0 HDI motorom od 90 Ks lose ide!!!!

Secam se kao klinac komsije sto je za ficu dosta starog i previse trulog svake godine zakacio malu kamp kucicu, na krov stavio krovni nosac i tako natovaren sa njih 4 svake godine polako i bezbrizno otisao na more i to preko Bosne! Nikada nije rekao da Fico lose ide!

Tko bi se danas usudio sa takvim autom i bez tereta otici na put?

Da ponovim! 206 sa 2.0 HDI od 90 Ks ide dobro, ide odlicno, ide kao raketa! kao i svaki drugi moderan auto od 90 Ks te tezine! Vi koji tvrdite suprotno pitajte svoje oceve ili prijatelje koji su vozili ili jos uvek voze Yuga od 45Ks kako on ide.

Kod te 206 je samo problem taj ogromni i pretezak motor koji je za tu malu i slabu karoseriju redukovan na 90 Ks! Mislim da tada jos nisu imali 1.4 HDI pa im je to bio jedini moderniji dizel u ponudi. Taj isti 2.0 HDI motor pokrece i 407 sa 1800Kg samo sto nije redukovan nego u njoj razvija svojih tada standardnih 136Ks.

BTW. Kada smo isli skupa na more kolegica je rekla a sto se je moglo i videti da je moj GP sa "samo" 75Ks raketa naspram nihovog P 407 sa 136Ks! Ali naravno u brdskoj voznji prepunih ostrih krivina!

Ja sam vozio par meseci 307 2.0HDi od 90KS, svanulo mi kad sam vratio stila nazad :) Ne ide nikako, ama bas nikako, a trosi sacuvaj boze... Pritom je motor bio u dobrom stanju, eno ga kod komsije jos se vozi, ali u odnosu na stila katastrofa, potrosnja daleko veca, a performanse daleko manje...

Zanimljivo! netko je u nekim prepiranjima ovde na forumu rekao nesto kao:" nisu ni svi konji isti! ovi nasi Talijanski su nekako zivahniji i brzi od drugih..."

Ali bez obzira na to ja i dalje ostajem pri tvrdnji da 206 sa tom mrcinom od motora ide kao raketa ali naravno da Stilo ide nesto bolje! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspram Juga i Fiće, sa kojima porediš 206, sve dobro ide :)

Ne znam šta su oni redukovali na tom motoru, ali je prvo trom, treba mu vremena da se zavrti, a kad se zavrti jako brzo izgubi snagu, i nema je na višim obrtajima. Kad sedneš u tako malen auto i znaš da unutra ima moderan 2.0 dizel, očekuješ da leti, a on jednostavno ne ide. Najviše me podseća na performanse dizela bez turbine, ne bukvalno, ali liči, tako razvija "snagu" i tako ga moraš voziti.

Verujem da bi na nekom potezanju ili međuubrzanjima Punto 1.3mjet otišao ispred iako ima 700ccm i 20ks manje. Nismo probali, ali imam takav osećaj kad vozim jedan pa drugi. Da ne pričamo o Puntu JTD, tog ne bi video dok prebaci u četvrtu.

Poenta svega je da naspram očekivanja, to jednostavno nije to, daleko od onoga što treba da bude. A porediti ga sa Jugom i Fićom... :D

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo:

lupetaš kao Maksim po diviziji :p

Kupi mečku 200D pa krstari. I moj ćale je imao Renault 4 TL od 800cc, i svugda smo stizali i prevukao je tone koje čega. Ali standardi su se izmenili. Evo ja sam imao Samaru 1.3, Feliciju 1.9D, i vozio sam sam svašta. Smučilo mi se da vozim te sporaće. Ne možeš bre kamion na Ibarskoj da pretekneš. Naravno da je jugo 55 lenj, kao i kec. I šta onda.

Bravo od 100KS ne ide loše, ali čipovan ide daleko bolje :D

Ako 5 ljudi ovde kaže da 206 sa 2.0HDi ide loše onda je to tako. I koje su to gluposti o prejakom motoru. Lično smatram da se francuzi retardi što nisu metuli neki jači motor. Znači 90ks je prejako za 206, a GTi varijanta nije??? Daj bre čoveče.

PS

Inače mi je PUG 206 sav nekako gay ako ćemo iskreno :p

Evo malo cifara:

PUG 206 2.0HDI http://www.carfolio....car/?car=100782

Bravo 1.9JTD http://www.carfolio..../car/?car=75559

PUG 206:2.0 HDI 0-100 ide za 12.6 sec

BRAVO 1.9JTD ide za 10.4 sec

I šta sada tu nije jasno. Džaba 206-ci što je lakša 120kg.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo po netu, Bravo JTD 105 0-100 11,5sek 402m 18 sek, PUG 206 HDi 90KS 0-100 11sek 402m 18,2.

Jedino sto fantomova bravulja nema 101 ili 105 nego mozda 110-ak :p

Loši ti podaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo:

lupetaš kao Maksim po diviziji :p

Znas li uopste tko je Maksim?

Zasto lupetam? Pa lepo sam napisao da drugi auti slicniih karakteristika idu MALO bolje!

Jesi li ikada vozio auto sa 2.0 HDI motorom?

Kazes da si svasta vozio, Moze li se 206 uporediti sa ijednim od tih auta? Naravno da ne moze jer je kao sto kazes 5 ljudi reklo da ta 206 ne ide dobro! a za ove sto si nabrojao nitko nije rekao da ne idu dobro!

Tko je napisao da je to prejak motor za 206?

Jasno sam napisao da je PREVELIK!

Ugurali su ga u malu i slabu karoseriju!

Da su ga ostavili na 136 Ks ogroman momenat bi isavijao karoseriju! Dakle morao bi se dodatno ojacati motorni prostor i nosaci a to povlaci dodatne troskove pa im je bilo daleko jednostavnije da "oslabe" taj motor i smanje mu snagu i momenat. Desilo se je to da motor deluje uguseno, slabije reagira na gas te se CINI lenj, a u stvari ide odlicno ali kada se sedne u drugi auto onda se vidi neka MALA razlika! Najveci problem je sto mu je okretni moment smanjen te nema onog karakteristicnog turbo dizelskog povlacenja iz podruma okretaja.Mislim da mu je najveci momenat na 2000 okretaja a na jacim motorima na 1750 okretaja!

Da 206 svima izgleda gay ne bi se proizvodila toliko dugo. Meni je on tipicno zenski auto a i po rezultatima uglavnom su zene vlasnici.

Pogledaj teh podatke za HDI od 90Ks u 206 i 136 Ks u vecim pezoima sve ce ti biti jasno!

Zar nije slicna situacija sa Puntom i vecim Fiatima?

Tada Fiat nije imao manji savremen dizel motor pa ga je ugurao u Punta i naravo smanjio mu snagu i momenat.

I?

Ide li Punto sa tim motorom lose?

Ide odlicno kao i 206 ica ali daleko slabije od Stila ili P 307....

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ljudi, svi vozite fiate sad ja ispade najcrnji ovde sa pug-om :( samo sam hteo da naglasim da nije mrcina kao sto je FantomX rekao na pocetku.., Terza kaze da je vozio 307 2.0 hdi pa mu je svanulo kad je vratio svog stila jer 307 slabo vuce, pa u pravu je covek 100% a nema veze sto je stilo 116ks a pug 90ks :), Marko.kovanovic hoce na crtu bravo 101ks vs 206 90ks, kaze da je svog brava razvuko 200, ok, ja znam da mogu da sanjam 200 sa 206-icom, vise od 180 nece to mu je to, ali sto se ubrzanja i tromosti tice nemojte da kazete da je trom i za kojom masinom iste konjaze zaostaje 206-ica, mozda putno sporting 66kw 90ks? :) Imao sam lagunu 1.9 dci e to je tromo i sporo, sledece sam uzeo volva v40 benzinca 120ks, on je bio malo brzi, sa njim 200 lagano je moglo, ali 206 nije nimalo tromiji i sporiji od bilo koje masine klase 90ks,, za 307 2.0 i ja znam da nije neka masina, slabije vuce a potrosnja je mali veca, ali to nije 206.. respect za jtd masine sve je to ok al nemojte da pljujete hdi, nije ni to toliko lose, sta reci onda za dti dci dtl sdi.. Marko.jovanovic- bez gay izraza molim!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

206 cc sa dizel motorom sam uvek voleo da imam, kako ide ovo oko cega vi raspravljate nemam pojma jer nisam vozio, vozio sam se jednom u sluzbenoj 307, ali nisam stigao da pitam dal je HDI i koliko moze da razvije, mada ako punto JTD ide ok, onda i pezo HDI ide tako normalno, meni je i obican punto dizel od 60ks dobar, jer ako znas koliko auto moze da pruzi neces traziti od njega nesto neizvodljivo ... i nemoj da kazete da je to pederski auto, meni se svidjao i svidja mi se, a i moze milicija da vas hapsi zbog nepostovanja pederskih prava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz!

Pindariss

Ma sta ti znas kako tvoj auto ide?

Pa vidis da je 5 ljudi koji voze jace aute reklo da ne ide dobro!!!

Prema tome ni ti a jos manje ja nismo u pravu!

Da naravno molim bez vredjanja pederske manjinske zajednice! :2guns:

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu jos jednom ponoviti ono sto sam pricao i u temi o izboru polovnjaka, ne zeleci da ulazim u raspravu - vozim Stilo 1.9 JTD 115 KS kao svoj auto i vrlo cesto Xsaru 2.0 HDI 90 KS kao porodicni.

Naravno da se ova dva motora po performansama ne mogu porediti, ali bih stao u odbranu ovog HDI-a. Ako je lepo odrzavan, sasvim korektno ide za tu snagu, a naravno da je daleko od nekog trkaca... Meni smeta ta tromost iz malo nizih obrtaja, kada jednostavno treba sacekati na odziv masine.

Prilicno je jeftiniji je za odrzavanje od ostalih verzija 2.0 HDI (naravno, jer je i jednostavniji). Ovi snagom manji HDI su poznati kao mali potrosaci i naravno da je ovaj od 90 ks ekonomicniji od JTD 115. Pa ko sta voli, po meni sasvim korektan motor ciji odnos zapremine i snage govori za sta je prvenstveno namenjen. A vec sam pomenuo da dodatno u sluzbenim Peugeot-ima vozim od malog 1.4 HDI 68 KS u 206 (sampion ekonomicnosti) do 2.0 HDI 140KS u 407, tako da i njih medjusobno mogu da uporedim. A naravno, moj izbor je JTD/Multijet, jednostavno mi vise odgovara.

E sad ko ce koga da pocepa i iskida, vi dalje raspravljajte ;) ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...