Jump to content
FAS Goran
odejan

Značenje Fiat dijagnostičkih kodova

Recommended Posts

Kod OBD greške 172 grupe P0 ili P1 označava problem sastava smeše gorivo-vazduh. Mislim da se odnosi na prebogatu smešu ali me nemoj držati za reč, nemam spisak kodova za Lancia 2.0 motor. I pitanja: kojom dijagnostikom je očitana greška, da li se može obrisati i koliko učestalo se pojavljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru . Greska moze da se obrise ali se pojavi posle par dana . Ocitana je pomocu MINI ELM327  i ODB CHECK aplikacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pojavi tokom vožnje na plin (a sigurno ne voziš na benzin kad imaš plin) - proveri plinski uređaj. On remeti mapu benzina i izaziva tu vrstu greške. Kako motor pali hladan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sumljam da plin ima veze sa pojavom greske i zanima me kako to moze da se resi . Pali odlicno imam ovaj auto sest godina i lampica je stalno upaljena pa sam odlucio da resim ovaj problem . Mislim da kada vozim na benzin vise trosi ,losije ubrzava nego kad mu ugasim gresku . Nikada se ne  pali lampica u toku voznje nego kada se startuje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već imaš ELM 327, instaliraj MES (MultiEcuScan, free verzija ti je sasvim dovoljna) i odradi dijagnostiku motorskog računara kada se ponovo pojavi greška. Nakon toga, treba ugasiti ček-lampicu, provozati auto na benzin 20-50km negde na otvorenom putu tipa Ibarske magistrale (brzine 50-80km/h) i nakon toga u vožnji podesiti gasni uređaj. Ako je uređaj iole u dobrom stanju, ne bi trebalo da se više pojavljuje greška niti da pali lampicu. Koji ti je plinski uređaj, koji je kontroler gasnog uređaja? Pretpostavljam da je ubrizgavanje gasa, sekvent?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo

Da li neko zna sta znaci ova greska C1522 abs to instrumental panel data line? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je realno.Naime povremeno mi se pali engin dijagnostika kaže p0172,ugasi se bez problema i tako u krug.Nije bilo često pa nisam mogao da uhvatim šta se dešava,dok nisam malo propratio ozbiljnije.

Naime kad je hladno vreme i vozim relaciju kuća posao oko 12 km uvek se palila na istoj deonici od 0,5 km.Konstatovao sam sledeće.Pošto vozim na plin auto prebaci na plin kada stekne uslove temperature i obrtaja i to radi dobro međutim u momentu postizanja radne temperature i otvaranja termostata ako vozim na malim obrtajima upali lampicu.A uglavnom se dešava na toj deonici od 4-4,5 km od kuće otvoren put 5 brzina 60-80 km.

Ja dolazim do zaključka da u momentu otvaranja termostata pušta hladnu tečnost na isparivač i baci sirov plin u sistem te se ovo dešava zbog toga.

Da li je neko ima slična iskustva i da li je moguće da sam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisam napisao pošto ja redovno održavam auto plinske dizne su u međuvremenu servisirane ali je problem isti.I javlja se samo na plinu.Auto i na benzin i na plin inače radi normalno i ima normalnu potrošnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna sta znaci greska U1700? Danas sam terao auto na dijagnostiku i tu gresku je izbacilo. Valjda je neka konekcija sa kompjuterom. Ako je neko imao isti problem neka se javi. pozz

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OlyPk

 

Imaš li auto neki simptom, osim što si očitao tu grešku?

- U1700 CAN network NCM-NBC, no signal, fatal

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/422939-Fiat-Stilo-CAN-problems

 

Možeš pogledati šta je sa onom pločom sa osiguračima i relejima u motornom prostoru, da se očisti malo, ko zna možda pomogne. Vidim da su to pominjali.

Ali, te CAN linija greške...meni su rekli (svojevremeno) da bežim od takvih auta. Da bežim u figurativnom smislu ne zato što to ne može da se reši, nego nije jednostavno pronaći razlog. Jednom sam jednog Stila gledao, dovežen u servis na pregled, prijavio je jednu od tih CAN grešaka i rečeno mi je može da sija lampica i da nikada nema ozbiljnijeg problema, ali može i sutra da me auto ostavi negde. Da bi se otkrilo šta tačno zeza, auto mora da ostane u servisu više dana, da se skine tabla, cela konzola prednja napolje, i da se onda gleda takoreći žica po žica, senzor po senzor, šta i gde pravi problem...a, to su skuuupe ruke. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad krecem gusi se i kad saltam u visu brzinu kao da ga nesto zagusi pa dobije snagu pa opet i sve tako. Izbacuje crni dim pozadi isto kad ga saltam kad dam naglo gas. Inace ovako normalno ide na otvorenom bez problema nema nikakve razlike. Nekad malo poveca potrosnju. Ta greska se pojavila posto sam zamenio remenicu alternatora kod nepoznatog majstora ne znam da li to ima neke veze sa ovim. Kad sam otiso kod mog majstora izbacilo je tu gresku U1700. Sta je najbolje da uradim?

Sto se tice lampica sija samo onaj motor zbog toga sto je blokiran egr ventil. Nikakva druga lampica se nije upalila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

P2015 greska, nesto jeste u vezi klapne ali nisam pronasao detaljno objasnjenje.
Ako je neko imao slican problem, molio bih da pomogne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi potrebna hitno pomoc trebam krenuti na put a upalila mi se pre par dana chek engine ,engine fault lampica ocitana mi je greska P0141 za lambdu sondu ,kako mogu to resiti ovo zaokruzeno na slici ..

 

20190805_213947.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da zamenis lambdu sondu i resetujes gresku. Tih lambdi sondi ima i po prodavnicama, a mozes i sa otpada da uzmes. Mislim da nece biti nista strasno cak i da vozis tako, jedino postoji mogucnost da ce ti puno trositi i svakako, ako se pojavi jos neka greska - neces znati, jer ti vec gori lampica. Ako sam dobro razumeo gresku, u pitanju je lambda sonda iza katalizatora, ali to nek ti jos potvrdi neko, nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristio neko ove mini dijagnostike, da ih tako nazovem.
Planirao sam da uzmem jednu samo zbog brisanja gresaka.
https://www.kupujemprodajem.com//Automobili-Delovi-i-alati/Alati-i-oprema-za-autoservise/Bluetooth-auto-dijagnostika-OBD2-ELM327-2-1-v2-1-84035489-oglas.htm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kolega je koristio na službenom Puntu Grande 1.4, radi preko tog Torque-a, mislim da za brisanje grešaka mora da se nađe krekovana verzija jer free dozvoljava samo iščitavanje, kod mene na Albei recimo nije htela da radi...

Edited by gagyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo istraživao i te super jeftine dijagnostike valjda ne poštuju protokol 100% i zato negde rade negde ne. Isto tako sam čitao da treba izbegavati V2.1 jer nisu implementirane sve komande. Jedan od uređaja za koje sam našao preporuku je ovaj: https://s.click.aliexpress.com/e/LSaZMIxQ. Meni radi odlično na Lybri, mogu da brišem greške, ali ne mogu u free verziji AlfaOBD-a da pokrećem procedure. I mogu samo da pristupim ECU-u, AlfaOBD mi ne prihvata adaptere za pristup airbag-u i ostalom. 

Edited by BGMilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mala pomoc prikacio sam kola na dijagnostiku izbacio mi je ove greske koliko ja kontam neki relej je u pitanju jel zna neko sta je tacno u pitanju greske su DF 122, DF 031,DF 001  ? Hvala 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...