Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Ja servisiram auto u Abarthu na Zarkovu i bas sam zadovoljan.Momci rade dobro i imaju dobre cene,nisu deraci.Neke sitnije stvari nece ni da naplate.

Marea se dosta iskvarila u poslednje vreme,majstori te konstatuju jedino kad je Beli (gazda) tamo jer moraju.Inace ovako,mozes da cekas nekoliko sati i niko te nece konstatovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8651

Imam i ja jednog "dobrog majstora" u KG-u. Samo treba da odete do njega i da prezalite silne pare. Necu da imenujem "postovanog", bice dovoljno da kazem da je u Erdogliji. Strasan majstor! Odete kod njega, pozalite se, on vas prosledi dalje i nabedi da skinete sajlu za vucu i pored toga sto vam svetli lampica za ulje u motoru. Cak cete ispasti i glupi i smesni ako ga ne poslusate. Predjete 2 km do narednog majstora i ceo motor ode u ..... Javite se ponovo tom majstoru i ispricate mu sta se dogodilo zahvaljujuci njegovim nabedjivanjima i on ce vam reci: "Da sam ti rekao da skocis u bunar, ti bi skocio." Ironicno, nema sta! Sad mu nije nista

Njegovo "znanje" me sad kosta oko 800e. Prepoznacete ga, jedan od trojice majstora u Erdogliji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8316

negativno: crko mi servo na puntu 2 pre 2-3 godine. auto mota ko kad je ugasen. Odem do delte, kazu to mora sve da se menja, lupe neku cenu sacuvaj boze, valjda oko 35000 ili vise din.

pozitivno:Goran, (jos je bio u zemunu i nije bila tolka guzva kod njega) popravi servo isti dan, i naplati nesto malo cini mi se oko 2000.

Pre neki dan drugar me vozio na Altinu da uzmem auto(curilo nesto ulje). Na putu do tamo primetimo da su dva srafa na prednjem tocku olabavljena. Oba srafa ojedena, navoja skoro nema. Kad smo stigli pita ortak Gorana jel ima mozda srafove. Ovaj kaze evo ti ovi za alu felne i da mu dva komada, ortak da plati Goran kaze ne treba nista, vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8559

Fiat servis Goran - Altina

Veliki servis Fiat Punto II, 1.9 JTD:

- Zupcasti kais u kompletu sa 2 spanera,

- jos jedan kais (ne znam koji),

- ulje u motoru,

- filteri vazduha, ulja, goriva i klime,

- ruke,

= 19.000 DIN

Od toga, ruke su 5.000, ostalo su delovi.

Nije lose, dobar majstor, istog dana gotovo, zakazivanje 1-2 nedelje unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8559

...Da dodam...

Radio sam kod pomenutog Gorana skoro i homokineticki zglob i jos neke sitnice (grejac motora i selna na menjacu). Takodje sve gotovo istog dana, ovaj put bez zakazivanja, jer je bilo hitno - poceo vec dosta da lupa.

Sve to, delovi + ruke (2.500) kostalo je 8.000 DIN.

Opet da dodam, korektno, nema sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POzdrav svima iz Loznice.....Moje 6godisnje iskustvo sa servisima u bg....Ninic je prvi servis u kome sam servisirao tipa 1.4ccm,95 god.,cim sam ga uzeo 2001.Stvarno su ok i korektni.Mozda malo skuplji,ali usluga na nivou.Svracao sam kod njih s vremena na vreme do 2003,kada sam presao u MAREA TRADE koji su dosta jeftiniji i iskustva su mi pozitivna i sa njima.Kod Ninica sam zadnji put bio krajem 2005.Imao sam sudar u Ruzveltovoj,kasno kocenje na semaforu...btw,cim je policija zavrsila uvidjaj i sklonili auto na trotoar,prvo sam nazvao Ninic servis.Ljudi su mi sve organizovali,od slep sluzbe do auto limara i kontrole auta na kraju..Moje je bilo samo da platim.Sve pohvale.Bogunovic....Svracao par puta za informacije i na tome ostalo....Sada auto uglavnom servisiram u LO jer sam mu promenio toliko delova da su se majstori ispraksali :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8916

Pošto vidim da svi imate više-manje i dobrih i loših iskustva,ja se javljam da kažem par ličnih pozitivnih iskustva.Imao sam isto iskustvo prošle godine kao mikele sa city servo uređajem na Fiat Puntu II.U Delti su mi isto lupili cifru da sam odmah hteo da prodam auto...Od druga sam čuo za Vecu na autokomandi i oterao kola kod njega.Prvo što me je čovek umirio i rekao da ima caka koju je on provalio i koju niko u gradu ne radi te da se ništa ne sekiram.Vratio sam se po auto popodne istog dana i auto je bio savršen.Cifra je naspram Delte i još nekih "filozofa bila zanemarljiva!!!Usput mi je pregledao komplet instalaciju i rad klime jer pored serva kaže da se specijalizovao za njih.To leto sam dočekao spreman i sa klimom tako da je majstor za svaku pohvalu! Da ne napominjem da smo posle toga ostvarili redovnu saradnju te mi je sada skoro pre desetak dana radio Fiat Brava čiji sam vlasnik tek tri meseca, kada mi je crkao step motor.Ja se pojedoh živ jer nigde nisam našao kućište ler gasa za plastičnu usisnu granu a Veca mi kaže:"Šta se sekiraš namontiraću ti metalnu pa ako ikada išta crkne možeš pojedinačno promeniti."Tako i bi! Sada imam metalnu usisnu i mnogo opcija i za gas i dr....Da nepominjem da je cifra isto bila veoma prihvatljiva! Prednost je što uvek ima polovnih delova i za fiat-lanchia-alfa program jer uvek ima neki auto za "kobasice".

Topla preporuka za majstor Vecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7655

Da li neko zna nekog majstora na Novom Beogradu ili Zemunu koji vari branik. Naime 5-6 cm mi je napukao, pa bih hteo da ga zavarim da ne nastavi da se cepa.

Hvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5866

u zemunu imas dobrog plasticara, Ruska 38, evo broj 062/223-025

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9102

Evo, ja sam bio kod Gorana u Altini po upravo preporukama sa foruma i relativno sam zadovoljan. Rad, cena ok, brzo zavrsili ...sve sto dobri majstori treba da poseduju je ok. I opet ću ići, ali ću im onda ovo naglasiti.

Senku mi je bacila ogrebotina na tek ofarbanom (metalik farba je u pitanju) krilu koju sam primetio tek kući. Posto nisam tip koji se vraća da se svađa alalio sam. Nije neka ogrebotina ali auto je limarijski perfektan pa mi krivo. Ovo nema veze sa Goranom, covek je vrlo ok tip. Majstori su mlađi momci, grebanje su sigurno odmah primetili ali su precutali gazdi, sto opet mogu da razumem, ali nije profesionalno. Ono sto su uradili dobro onda se ponisti. Ugled kod musterije se tesko stice ali lako izgubi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8
sremska mitrovica auto servis andjelic fiat,alfa lancia

begec italo moto group,sinisa

glusci mislim da je torino

ovo je za one koji su iz srema a imaju vozila iz fiat grupacije

svi su i servisi i auto otpadi tj.moze se naci dosta i polovnih delova

A najjace od svega sto gazda vozi BMW....i kaze ipak je to auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236
Da li neko zna nekog majstora na Novom Beogradu ili Zemunu koji vari branik. Naime 5-6 cm mi je napukao, pa bih hteo da ga zavarim da ne nastavi da se cepa.

Hvala. ;)

Ja sam radio branike nekoliko puta kod Ace u Zemunu, Geteova ili Šajkaška, nisam siguran. Sređivanje branika je oko 20-30?‚¬, ali ja sam svaki put farbao ceo branik pa je izlazilo na oko 100?‚¬.

Evo ti broj: Branik Servis 063/8062730

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna pohvala za Gorana na Altini.Svaka mu cast-neverovatan je dijagnosticar.Ja sam se uputila cak iz Subotice put Beograda da popravim mog Stila.Bilo mi je dosta zavlacenja po ovdasnjim servisima a da pri tome problem nisu resavali vec su samo komplikovali postojecu situaciju.Pozvala sam Gorana u cetvrtak,(mislim da je vec i preko telefona postavio dijagnozu),primio me je vec u subotu i za pola sata resio problem (ocistio leptir gasa i resetovao komp.)Auto se preporodio.Cena prava sitnica-1500 din. a u Subotici su hteli da mi promene "protokomer"(cinjenica-Stilo nema protokomer vec MAP senzor ali ovo je deo koji su hteli da mi zamene u OVLASCENOM servisu :-) za bednih 15000 (a pri tome problem ne bi nestao).Od sad znam gde cu dalje servisirati mog ljubimca.Bravo Gorane!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7872

Meni su u servisu "Laki" u Žarkovu za rešavanje istog problema uzeli 500 dinara u decembru 2007., doduše Punto Mk2 je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa 500 je ciscenje a 1000 kacenje na komp. ali kad sam bila spremna da platim 15000 mozes zamisliti koji je to pozitivan shok bio za mene kad mi je rekao cenu cbczabava

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodajem servis Imola na pozitivnu listu, bio danas jako korektno odradjen posao po jako dobroj ceni profi i stvarno super ljudi ;)

nalaze se kod koshutnjaka, vlasnik je radio u AMAGu ovlashcenom servisu za alfe i stvarno se razume, btw hvala killazu na preporuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan plus za servis Imola i majstor Boru. Odvezao sam auto na pregled, oko sat remena smo proveli u garazi, objasnio mi je neke stvari, rekao sta bi valjalo da se uradi i nije hteo da uzme ni dinar.

Ako ovako nastavi, cini mi se da sam nasao majstora za Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9649

Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa ovlascenim servisom Fiat Djukic u Zrenjaninu, bicu par dana tamo pa bih otisao da mi proveri klimu, zamene polen filter i uopste urade jedan pregled celog auta...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2451

Dragan Dab, ina;e Gandrak sa foruma.

Provereno dobar majstor, + diagnostika...

062/583-642

011/3168505

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam imao iskustva sa Djukicem iz ZR samo znam da ovi moji zrenjaninci idu kod Stojanova u NS a i on je da ne pricamo!

bem li ga!

imas na ulazu u Beograd iz Novog Sada Goran servis za fiata

tako da netreba da se zavlacis u grad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je goran sa Altine ali se zakazuje i to traje. Imate extra majstora isto goran ali iza fabrike teloptik u zemunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...