Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

2 hours ago, MarijaB said:

...mali servis, na koliko bi trebalo da uradimo prvi? I kolika je cena :)?

Za cenu ćeš videti kod ovlašćenih. Sa karticom Kluba imaš popust, najviše kod AK Kole (10% na delove, 20% na ruke).

 

Interval za mali servis, kao i za sve ostale stavke, možeš pogledati u vlasničkoj knjižici. Ako je nemaš, evo je online na Forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70330-fiat-500l/

Ovo je za verziju pre restajlinga, pa se razlikuje malo u delu oko npr. instrument table (pronaćiću ovih dana i za verziju posle restajlinga i okačiti u istoj temi). Ali, bez obzira na to, plan održavanja je isti:

 

Screenshot_33.jpgScreenshot_34.jpgScreenshot_35.jpg

 

Kao što vidiš, mali servis na 20.000 km ili godinu dana (šta pre nastupi).

 

=====

 

@Jhony2503

 

Opusti se malo. Polako sa zaključcima o radu bilo kog servisa kod kojeg nisi nikada ni otišao. ;)

 

Verovao ti ili ne, ali isti delovi idu i za neke druge modele u okviru Fiata kao i za tvoj auto, pa je verovatno zato napisano tako ''šareno'' jer je u njihovom (Bogunović) šifrarniku delova tako uvedeno...a, onaj koji je pravio predračun zna da ide isti deo kao kod tog i tog modela, pa je zato naveo njega, a ne tvoj auto. Možda i nije zato. Svejedno, uvek možeš pitati odgovornog čoveka za to u Bogunoviću, klikom ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44436-auto-servis-fiat-centar-bogunović/&page=12

 

Videćeš kako drugi ljudi lepo pitaju, niko ne pretpostavlja... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ne osudjujem nikoga  i posebno ne ocenjujem kvalitet njihovog rada, stavise zhvalan sam im na ponudi koju su za mene sacinili

... Prosto komrntarisem sadrzinu ponude u smislu da mi tu nesto i nije sve bas logicno (mada ja nisam zaista neki veliki strucnjak i u tom smislu sam se ogradio).. Ako neko pita za servis za Fiat Bravo, a isti deo ide i druge modele, logicno je mozda u ponudi navesti, recimo spaner Fiat Bravo, cisto da se musterije ne bi zbunjivale, a ne Fiat Punto, buduci bi to moglo izazvati sumnju kod musterije u servis.. Ali u redu nista strasno... Ali set zupcastog kaisa valjda ukljucuje i spaner i roler (za pumpu ne znam), a onda se pored njegovog fakturisanja, fakturise posebno i spaner i roler i posebno jos jedan klinasti kais..?? (izvinjavam se ako u Mjet 1.9 16v idu dva kaisa, a meni to nije poznato) To mi vec zaista nije jasno... Ali zaista nisam nikada koristio usluge u tom servisu, i ovom prilikom ne ocnjujem kvalitet njihovog rada..I dodajem da je cena rada veoma povoljna (osim ako nije tako povoljna na racun dupliranja kaiseva, rolera i spanera).. I hvala na informaciiji da im se putem ovog sajta mogu obratiti... 

I izvinjavam se ako sam bio pregrub... 

Edited by Jhony2503

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jhony2503

Ja sam sad pogledao ovu ponudu za veliki i mali servis.

To što piše delovi za Stila, Punto i Alfu, mislim da je u pitanju da su ih u svojoj bazi delova tako nazvali/zaveli.

Da bi u ponudi pisalo deo za odgovarajući model, u tvom slučaju, Bravo (koji je zapravo isti i za Stilo, Punto...) morali bi iste delove zavoditi kao:

Španer KK Bravo, Španer KK Punto, Španer KK Stilo, pa varijacije po zapremini motora..., pa tako za skoro svaki deo i nigde kraja spisku.

Majstor sada, verovatno, otvori program, čekira potrebne delove i gotov račun/ponuda.

 

Mislim da je to objašnjenje ove situacije.

 

Inače sam pre mesec dana odradio veliki servis na Alfi 159: zupčasti kaiš, pumpa za vodu, filteri, ulje motora, antifriz + usluga rada (8.000) = 32.740 dinara

Kod majstora u N. Sadu koji je nekad radio u AMSS.

I slažem se sa konstatacijom ostalih da je bolje raditi kod nekog proverenog lokalnog majstora nego u ovlašćenom servisu.

Ovlašćeni servisi žive od ovih što su im vozila u garanciji, službenih vozila i slično. Zadovoljstvo mušterije im nije na prvom mestu.

Trud majstora u ovlaš. servisu pre svega zavisi od plate.

A majstor privatnik je mnogo svesniji da zadovoljstvo mušterije direktno utiče na njegov dobar glas i džep.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima logike, al dobro.. Sta je tu je, zakazao sam AK Kompresor u ponedeljak, pa cu videti... Al nije ovde toliko problem sto se navode delovi  za druge modele.... To sam i sam pretpostavio da je u pitanju... Al niko da mi odgovori otkud da se fakturise set zupcastog kaisa (koji ukljucuje valjda spanere) a onda posebno opet spanere i jos opet neki klinasti kais.... Da li 1.9Mjet 16v 150 ks ima dva kaisa, jedan zupcasti a drugi klinasti i ako ga nema zaasto je u fakturi.? To je pitanje? 

Postavio sam to pitanje servisu Bogunovic na ovom sajtu, pa cemo videti.. 

Edited by Jhony2503

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da Bravo ima zupčasti za pokretanje bregaste, klinasti za alternator i klinasti kaiš za kompresor klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da kazem da sam laik u oblasti automehanike i zbog toga sam neopravdano istrcao sa odredjenim komentarima i sumnjama u pogledu ponude za servisiranje mog automobila koju je sacinio auto-servis "Bogunovic"... Ponuda je u potpunosti ispravna a razlog moje inace neosnovane sumnje je iskljucivo moje neznanje... Auto-servis "Bogunovic" je danas pokazao svoju profesionalnost i brigu za klijente, kontaktirajuci me telefonskim putem, pruzajuci mi sva potrebna obavestenja, cime mi je pomogao da otklonim bilo kakvu sumnju u eventualnu neispravnost ponude i shvatim da je rec o nesporazumu do koga je doslo najvise zbog moje  nestrucnosti u oblasti automehanike. 

Hvala! 

A danas sam obavio veliki i mali servis u AK Kompresor i usluga je bila odlicna...Pruzena je izuzetna paznja automobilu, i apsolutno su svaki detalj pogledali i prekontrolisali... Na svu srecu sve je ispravno (osim nekih sitnica kao sto je recimo sajla rucne kocnice za koju su rekli da bi je trebalo promeniti u dogledno vreme) 

Sipali su Shell-ovo ulje 5w30 c2 bure itd itd... 

U jednoj recenici odlicna usluga

Cena 53.442, 13 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo je prebačen u odgovarajuću temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66302-cene-održavanja-vozila-u-ovlašćenim-servisima-ford-je-najskuplji/&do=findComment&comment=1502568

 

@Jhony2503

Jesu li rekli u Kompresoru kolika je garancija, tj. koliko km/godina do narednog velikog servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat servis Goran (uz svo poštovanje gospodina Gorana) cene velikog i malog servisa sa originalnim delovima za 2009. Lancia Delta 1.6 dizel:

 

..., cene iz originala su sledece;

set zupcastog kais sa pumpom vode-23913rsd

pk kais -4752rsd

spaner pk kaisa-6215rsd

roler pk kaisa-3460rsd

roler pk kaisa 5020rsd

filter ulja-2000rsd

filter vazduha 1720rsd

filter goriva 9756 rsd

filter kabine-4150rsd

Rad-10000rsd

uljje mobil-5200rsd

Ukupno veliko i mali servis-76183rsd

P.S: Ja sam tražio Mobil1.

 

S obzirom da su u pitanju original delovi, moje mišljenje je da cena nije previsoka. Štaviše, verujem da je cena sasvim u redu. 

 

Zamenskim delovima cene se kreću od 33k do 42k, a kojim delovima stvarno ne znam. Pa sad, šta ko može da priušti...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim da iznesem svoje izuzetno negativno iskustvo sa Fiat servisom Goran na Altini. 

Gorane, molim te ubuduće da na vrata servisa zalepiš fotografiju nepoželjnih mušterija, kao i da svim svojim zaposlenim dostaviš podatke o njima. Napiši lepo: neredovnim mušterijama zabranjen ulaz i zakazivanje telefonom. 

Možeš da počneš od mene: Marko Jovanović, telefon 064-203-87-75.

Molim te, nađi gde sam te pljuvao na forumu, ili si čuo od nekoga lično. Nešto si opasno pomešao. Vozio sam pre crveni Fiat Bravo 1.9JTD, u saobraćajnoj je bio 2002g, auto je 2001. Ranije sam održavao auto kod tebe, pa sam prestao zato što se zakazuje za 2-3 nedelje unapred. Optužio si me da sam te pljuvao za set kvačila, što nije tačno. Kod tebe nisam nikada radio kvačilo, niti sam ti se obraćao tim povodom. Proveri u radnim nalozima, registracija BG 467FW, vlasnik Marko Jovanović, a takođe potraži po forumu. 

Jeste, auto mi je bio čipovan, i nisam imao nijedan problem sa tim, sem klizanja novog seta kvačila Valeo, koji sam ugradio kod drugog majstora pre nego što sam saznao da postoji Fiat servis Goran. I to sam na kraju sredio tako što sam ugradio Sachs, samo ne znam kakav problem imaš sa tim? 

Jeste, ne održavam sada Ideu kod tebe, zato što se čeka 2-3 nedelje, i zato što sam do pre godinu dana živeo u Mirijevu.

Hvala ti na pomoći do sada, kada sam imao problem sa autom, kao kada mi je crkao body kompjuter na Idei, i kada mi je pukla opruga i polomio se amortizer. Ne znam zašto si me onda primio? A da, pa ne radiš besplatno, već naplaćuješ svoje usluge, jel tako? Da li sam ikada kukako da je skupo, tražio popust, jeftinije delove? 

Zato sam i zakazao servis kod tebe jer idem na more, pa auto može duže da ostane kod tebe. Ne moraš da praviš scene, i to pred mojim klincem koji je bio u autu kojim sam došao (crni Golf 5, bila su otvorena zadnja vrata), da izigravaš velikog gazdu i da se spremaš da daš otkaz Nataši ili nekom drugom ko me je primio. 

Od sada ću da te pljujem gde god stignem, jer onako ponašanje od tebe nisam očekivao, nisi jedini majstor u Beogradu sigurno, naročito za Fiat Idea 1.3mjet. Ali sujeta je čudo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Svako može da napiše svoje iskustvo. Nije važno da li je pozitivno ili negativno.

2. Iskustvo može da bude o bilo kom servisu, bez obzira da li je servis u listi partnera Kluba, ili nije, ili je bio, ili će biti.

3. Bitno je da bude lično iskustvo, a ne ''rekao mi ovaj, onaj, ili čuo sam ovo ili ono''.

 

Eto, to su pravila, veoma su jednostavna, takva su od prvog dana Foruma, takva su i danas naravno. :thumbup: Da je drugačije, sigurno ne bi trebalo preko 10 godina postojanja Foruma da se to vidi u bilo kom pojedinačnom primeru. 

@marko.jovanovic Ima li nekog tvog posta koji sadrži iskustvo o bilo kom servisu, a da je obrisan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro da vlasnici servisa konkretno kažu svojim zaposlenima nešto poput:

"Kada izvezeš auto na probnu vožnju vodi strogo računa šta radiš i kako se ophodiš prema tom automobilu jer ti to nije tata kupio. Niti ti sam. To je tuđ auto za koji je neko dao pare i nije sredstvo za kratkotrajno tretiranje tvojih kompleksa. Jeste da sam te zaposlio za male pare ali to ti ne daje za pravo da se iživljavaš nad tuđom imovinom."

 

Znam, nije lako ovo reći niti čuti. Ali vlasnicima automobila se prosto skurčilo da im se neki klinac iživljava nad njihovim automobilom. To je realan problem već godinama i krajnje je vreme da se tome stane na put. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, OmenVeritas said:

Bilo bi dobro da vlasnici servisa konkretno kažu svojim zaposlenima nešto poput:

"Kada izvezeš auto na probnu vožnju vodi strogo računa šta radiš i kako se ophodiš prema tom automobilu jer ti to nije tata kupio. Niti ti sam. To je tuđ auto za koji je neko dao pare i nije sredstvo za kratkotrajno tretiranje tvojih kompleksa. Jeste da sam te zaposlio za male pare ali to ti ne daje za pravo da se iživljavaš nad tuđom imovinom."

 

Znam, nije lako ovo reći niti čuti. Ali vlasnicima automobila se prosto skurčilo da im se neki klinac iživljava nad njihovim automobilom. To je realan problem već godinama i krajnje je vreme da se tome stane na put. 

Imate neki konkretan primer? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh pardon, Gorane. Nije mi palo na pamet...

 

Moj prethodni komentar nema ama baš nikakve veze sa prethodnom diskusijom u temi - da budem apsolutno jasan.

 

Ipak, ne bih previše konkretizovao. Prosto jer mi nije bila namera da prozovem nikoga konkretno jer (jbga) u svakom servisu može da se desi da auto izveze neki neiživljeni klinac... Sa Deltom sam bio u četiri servisa i u dva je napravljena šteta; koje popravke sam sam platio. To je sve što bih trenutno mogao da napišem.

 

Verujte mi svi, ne bi bilo dobro ni za koga da do detalja napišem šta je bilo gde i kako. Ja sam velika sitničara kada je auto u pitanju i mnogo toga primećujem. Ne samo sa mehaničarske strane. Pa možda u nekom aspektu ne bih bio fer. Ali meni je jasno da u današnje vreme raditi sa ljudima i strankama nije ni malo lako. 

 

Zato, zamolio bih za razumevanje za moj prethodni komentar uz molbu da se ipak obrati pažnja na prezentovan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bi trebalo da napises da se zna da se izbegava taj servis.
Kod Gorana sumnjam da se tako nesto desava jer su momci maksimalno korektni i pazljivi prema autu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što napisah, moje eventualne primedbe se ne ograničavaju samo na operativni deo poslovanja servisa već uzimam u obzir sve druge aspekte uključujući i organizacioni gde je stanje prilično haotično verovatno uzrokovano mahom nerealnim očekivanjima stranaka... 

Zato mi koji znamo šta hoćemo ispaštamo u vidu generalizacije klijenata i time uzrokovanom nepažnjom od strane servisa.

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je davno priča gde je čovek ostavio korsu opc na redovan servis u ovlašćenom, imao ugrađenu kameru. Lik ima dokaz da su se iživljavali. Posle tražio nov auto ili da objavi snimak. Druže, seva nam Paja, objavi šta hoćeš.

Dosta puta se čula slična priča iz raznih servisa. Pogotovo za "zanimljivije" aute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam za Corsu gde lik zove drugara da ga provoza...

 

A šta da ti kažem kada su likovi u servisu u mom autu isključili kameru sa napajanja? Hajde, reci... Ja sam stavio full-hd kameru da snima i kada su videli, isključili su je sa napajanja, tj, upaljača u gepeku. I šta ćeš? Šta koji K možemo da pričamo na tu količinu bezobrazluka?!

 

Kod mog auta je jedino zanimljivo što je selectronic i ima leptire za promenu brzina iza volana. Inače je jadni 1.6 dizel. Ali srpska stoka na probnoj vožnji kada to vidi prosto utripuje da je Šumaher i uzme da se iživljava nad jadnom 1.6 dizelu...

 

Veruj mi, toj istoj stoki kada bih dao 5.7 HEMI sa leptirima, pa slupali bi se u roku od par kilometara... Jbga, zato ovo i pišem...

 

Image040.thumb.jpg.48fc367784294866d3b20beb28621a03.jpg

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...