Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Guest 1499

Zanima me gde odrzavate vase mezimce...
Potreban mi je dobar i kvalitetan servis pa bih zeleo da cujem i vasa iskustva se nekima...
Koji je po vama najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam iskustva samo sa Ninicem iz Mirijeva. Kaiseve sam sam kupio i onu su ih zamenili. Sve ok odradjeno, ali to je relativno jednostavan zahvat.

Medjutim, cak sam tri puta menjao mali hladnjak za grejanje kabine i cini mi se da i sada pomalo curi. Svaku put su stavljali nov hladnjak. Kada nadjem malo vremena sam cu pogledati. Ne bih voleo da posle toliko zezanja ustanovim da u stvari curi na crevu ili slavini. Jako bih se razocarao u Ninica.

Znaci oni po meni nemaju bas veliki plus, ali svakako ni minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 725

Meni su preporucili nekog lika iz zemuna, kao jeftinog, a dobrog. Jedino je uvek u guzvi, tako da moras da se najavis. Recimo ciscenje dizni za Fiat-a kod njega kosta 20e, a na drugim mestima 40-50e. Preporucio mi ga je momak sa foruma, koji je prezadovoljan. Lik se zove Goran. Evo ti telefona, ako si zainteresovan. 011/193-543 , 063/242-007 Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1027

Evo ja od skora imam iskustvo sa NINICEM. Sto se tice rada i cena OK.

Ali imaju veeeliki minus od mene za azurnost i "brzinu". Sredjivao sam glavu, dihtunge, remenje, spaner, rolere .... i na kraju je Crni ustelavao komp.

Prvo sam se dva puta dogovarao o terminu kad ce da uzme auto i na kraju kad ga je uzeo radili su ga 16 dana. Vadili su se na strugara koji je obradjivao glavu i radio ultra zvuk ... ma nije nego.

To je velika zamerka, za to vreme sam mogao i generalku da uradim.

Doduse Crne je nastelovao motor super, dokazao je da je jedan od najboljih auto elektronicara.

p.s. ( al i dalje nemogu da skinem potrosnju ispod 14-15 L :mad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 393

Ja odrzavam FIAT Bravo kog dole navedenog majstor Goran-a. Adresa je Trscanska 17a (kod Teleoptika). Goran odrzava FIAT ali jako dobro poznaje i ALFA i LANCIA vozila. Ima korektne cene, ali se zakazuje ponedeljkom u 8:00 za tekucu nedelju. Ako je neka frka moze vas primiti i bez zakazivanja.

Lik se zove Goran. Evo ti telefona, ako si zainteresovan. 011/193-543 , 063/242-007

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 595

Ja za sad odrzavam auto u Ninicu, bili su OK do sad, samo slozio bih se sa komentarom Red Beast-a za azurnost i brzinu, moglo bi to dosta brze!

Skoro sam dobio telefon od jos jednog lika u Zemunu, rekli mi da je mag za Fiate, zove se Nesha i ima servis negde iza Kilera u Zemunu, pa sledeci put kad mi bude nesto trebalo, videcu da oteram auto kod njega i da podelim utiske , naravno.

Evo njegovog broja: 606740, mob. 0631921833.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1027

^^^ Crni je gazda "auto centra NINIC"

(t: 3430217, 3423351)

, a njegov brat drzi radnju za delove (T.C. kod Bogoslovije)

(Mirko t: 063253757)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2114

Kod tolko spominjanog gorana:

Ulje

Filter ulja

Filter vazduha

Leva viljuska

Svecice

Antifriz

Brdo sijalica

Od kocnica sve sem creva

22000din

Po meni sasvim prihvatljivo +gotovo istog dana

:applause:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5027

Poz svima! Na osnovu licnog iskustva, preporucujem vam Marea Trade servis (Specijalizovani servis za vozila marke Fiat, Lancia, Alfa Romeo. Prodaja rezervnih delova. Zemun, Prvomajska 112; 2193 036; 2106 993).

Momci su super, sitna "zatezanja", preglede i slicno nikad ne naplate, a ni za sve ostalo nisu skupi. Imaju i svoju prodavnicu delova, tako da nikad ne morate da jurite delove i donosite kod njih.

Sto se tice Gorana, on je takodje odlican majstor, za njega je preporuka kada zelice da nakacite auto na komp, posto mislim da u Marei Trade nemaju, ili bar nisu imali do skora. Goranova mana je to cekanje i zakazivanje, ponekad deluje kao da je nezainteresovan da odradi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4867

Samo da dodam da se "Goran" preselio u Altinu, ulica Gruje, cini mi se Vasovica, 18. U Trscanskoj kod "Inse" je sada Citroen- Renault servis.

Kada ulazite sa novosadskog preko puta "Balkana", ulica polu- desno, pa mala ulicica pre kioska- prodavnice sa desne strane nekih 80 metara, pa 30- ak metara po sljunku do radionice.

Jednostavniji proces za one koji idu iz grada (kako kome, vasem automobilu sigurno- onaj sljunkani put je uzasan)- novosadskim do raskrsnice kod pocetka naselja Nova Galenika, polukruzno na semaforu i posle 50- ak metara "neformalno" iskljucenje u malu ulicicu. Prva desno i videcete servis sa leve strane.

Inace, servis je sada mnogo profesionalniji, veci, sa prikladnim parkingom, tri dizalice i vise zaposlenih. I pored ovoga covek se ocigledno razbija od posla, uzevsi u obzir da sam ga, po dogovoru, nazvao u ponedeljak 12. marta u 08.10h da bi zgrabio prvi slobodan termin- 20. marta u 08.00h!

Videcemo kako ce odraditi posao, u principu sam i pre foruma cuo od vise ljudi pohvale za kvalitet usluge, a sto se cena tice:

Ulje

Filter ulja

Filter vazduha

Zupcasti kais

Lezaj zupcastog kaisa

I jos jedan artikal, zaboravih spisak

+ "ruke" 3000din

=7800din.

Jel' to OK cena? Pitam jer prvi put vozim Fiat, a otici cu svejedno. U principu, ukoliko se posao odradi kako treba, misljenja sam da je cena fer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5470
Pozdrav...

Rekao bih nesto o Crnom i Ninicu...

Servis deluje za respekt i zaista cini mi se da su jedini koji imaju dijagnostiku za sve italijane cak i starije a i mehanicka radionica deluje impresivnije od drugih.

No, bio sam kod njih na dijagnostici 4-5 puta i odustao na kraju. Svako "Dobar dan" je 30e i bilo kakav oblik provere i dijagnostike. Nakon sto mi je auto nastelovan (i dodatno uradjen Vins za ciscenje celog injection sistema pa je bilo 50e i izemenjao jos silne delove) bio je sjajan jedno mesec dana onda potpuno ista prica... opet nazad tamo... (iskreno pre toga sam pokusao nesto u svojoj reziji da tu pokusam da sredim) i Crni kaze sto se petljam u ono sto ona uradi i naplati ponovo 30e... odem ja a ono posle nekog vremena opet i vratim se kod njih... ovog puta Crni opet odradi stelovanje i ne naplati vec je kao reklamacija... vozim auto par meseci i ponovo... tako da sam batalio da idem kod njih po tom pitanju...

Jos da dodam sto se mehanike tice... stelovanje ventila na Themi niko ne radi (ili bar ja nisam cuo pa ako neka zna molim vas da me obavesti) sem Ninica i pitam ih koliko kosta a oni meni ni 5 ni 6 vec 250 evra!!!???

PS lazem setih se u Prvomajskoj su mi trazili 50e ali mislim da su rekli da mi to nije ni potrebno...

Nije bas specijalizovan servis ali su momci extra. Naime, lik se zove Sale i radi klime, elektriku, hi-fi... Nesto me je zezala struja i vozacka brava, ostavim ja auto kad me lik zove za sat vremena, gotovo!!! Namestio mi bravu(spasao mi 20e jer sam hteo da kupujem na otpadu), lampice na tabli, migavce, stopove, proverio klimu, za nekih 1600 din. Ma lik je profi, samo mora da se zakaze par dana ranije. Inace nalazi se u zarkovu ispod restorana pink.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3746

odmah da se prikljucim pohvalama za Gorana, ali zbog tog zakazivanja sam nasao majstora u Novom Sadu.

Servis se zove Auto Italija (naravno :lool: ) a majstor Jovan.

Nalazi se u jednoj bocnoj ulici odmah prekoputa Sajma.

Koga interesuje naci cu i telefon, jer su OK i sto je najvaznije posto sam iz BG ako se najvim dan dva ranije uvek mi rezervisu, jer ako ja mogu da dodjem iz BG, mogu i oni da izadju u susret . :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem kod Stojanova i generalno sam zadovoljan, malo su skuplji ali mi sve odrade sto trazim i uvek sam tu dok rade. Ako dodjes i kazes nesto mi lupa i sl. onda si ga ugasio, zamenuce sve sto ima i nema veze sa tim lupanjem. Jako dobra stvar je sto imaju pravi Fiatov examiner sa najnovijom verzijom softwarea, a moj auto je pun elektronike i nemoze nista da se uradi bez njega. Par puta sam hteo da odem u Autoitaliju pre par godina ali uvek je bilo dodji sutra u 8 ujutro, a to mi je veliki smor pa odem kod stojanova i sve mi urade odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5204

Trebao sam da sredim par sitnica na Puntu I i pokusavao sam da zakazem u servisu Goran ali tip je prezauzet. Slucajno sam naleteo na Fiat servis "Neša" na Smederevskom putu i zadovoljan sam i uslugom i cenom:

- ciscenje indžek. dizne (ultrazvucno),

- promena zupcastog sa španerom, dihtunga poklopca ventila i ulja u menjacu za 30evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2786

U Zarkovu imate servis 'Laki' odlican je, kupuje delove u AP sportu, naravno bez PDV-a pa je nesto jeftiniji nego da sami jurite delove.

011/2519-655

Ima dosta posla pa se zakazuje ali nije da se ceka po 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisiram auto kod Lakija, lepo radi, zadovoljan sam i cenom i uslugom.

Ne odbijaju njemu PDV u AP sportu, vec dobija popust 10% zato sto ima dogovor sa AP sportom, da kupuje samo kod njih, pravi im posao, a oni njemu racunaju "garanciju" (to je vec malo dublja prica, ako nekoga zanima neka pita)...

Nije jeftinije uzimati kod njega delove, zasto...

Primer:

Set kvacila "VALEO" za Punto 1.9d u AP sportu 13.000 RSD ( sa popustom od 10% koji se dobija kod Lakija izlazi na 11.700 dinara) + Lakijeve ruke izlazi na kraju 15.700 dinara.

Set kvacila "VALEO" u KIT komercu 10.000 dinara + Lakijeve ruke izlazi na 14.000 dinara..

Prosta matematika.

Posto je druga pomenuta radnja svega 500 metara od Lakijevog servisa nije mi tesko da kupim deo kod njih i odem kod Lakija da mi zameni.I sama zamena ulja i svih filtera ispada oko 500 dinara jeftinija, a dobija se isto...

Sve u svemu, nema chekanja na red po nedelju dana, u glavnom mi uradi servis bas kada dodjem, bez poziva i zakazivanja, na "bum", a ako je prezauzet, zakaze mi najkasnije za sutra.

Samo dobri utisci i preporuka.

I bolje je pozvati ga na 063/281-171 jer se javlja direktno on. (to mu je sluzbeni telefon)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Primer:

Set kvacila "VALEO" za Punto 1.9d u AP sportu 13.000 RSD ( sa popustom od 10% koji se dobija kod Lakija izlazi na 11.700 dinara) + Lakijeve ruke izlazi na kraju 15.700 dinara.

Set kvacila "VALEO" u KIT komercu 10.000 dinara + Lakijeve ruke izlazi na 14.000 dinara..

Prosta matematika.

Los primer,setovi kvacila su najproblematicnija roba kod nas na trzistu cesto su ili divljaci ili reparirani,zato je najbolje pustiti majstora/servis kod koga se radi auto da izabere prodavnicu,naravno ako je spreman da stane(garancija) iza celog posla,jel ako posle nevalja set a sami ga negde kupite pocinje takva igranka na relaciji prodavnica-servis...

Inace moja preporuka za odzavanje fiat/lanca/ar automobila je srvis 'marea trade' prvomajska zemun 011/316-49-66.Odrzavam kod njih kola skoro 3 godine,vrlo su korektni,vise puta dokazali na delu,uvek stanu iza onoga sto urade i nabavka delava je njihova obaveza.Svaki posao je ispracen i popunjavanjem servisne knjizice.Naravno cene su vise nego ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mom slucaju set je bio nov, znam da postoje i reparirani naravno, tako da postoji mogucnost uvaljivanja...ali postoji dosta stvari koje ne mogu jednostavno da prodju kao nove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na okretnici autobusa 53 i 23 [ ali na Vidikovcu,ne na Karaburmi :) ] je servis '' TIM ''...rade Fiat-a,ali i Alfu...Imaju dve dizalice, plus kanal...zakazivanje postoji, ali na par dana unapred, ne i na nedelju ili dve...tamo vec idem 2 godine, i samo reci pohvale...Imam Bravu 1.6 16v, dosta stvari smo menjali, i uvek su bili korektni, i sa cenama i sa kvalitetom rada...Sve preporuke ako nekom treba servis za Fiat-a u tom delu grada... Toma i Miki su majstori za vas... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7060

Da li postoji u Nisu ovlasceni FIAT servis. Zapocetak mi je potreban zbog procene ispravnosti vozila koje bi mi neko dovezo iz inostranstva (Punto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti ovlasceni servis da bi procenio vozilo.Dovoljno je da nadjes nekog majstora za FIAT koji se iole razume, da ga nakaci na komp i da pregleda sta vec treba da se pregleda.

Kupujes polovan auto, nemoj ocekivati perfekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7859

ja sam se slucajno zatekao u nisu i odveli su me u mesto mislim da se zove brzi brod ili tako nesto,lik ima radnju zove se dr.fiat,sve preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...