Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

maximalni negativni poeni za "NisAuto" u Nisu jelte :)

maximalno su neprofesionalni, a ovlasceni su distributeri i servis za Opel (cale vozio vectru juce odrali ga a fuseraj zivi), ja sam skoro vozio stilo na pregled, nisu ni reglazu znali da odrade "jer nemaju program za fiat vozila posle 2000", otvorili su zvanicni fiat servis gde 10 dana nisu mogli da mi kazu cene delova..

sumnjam da ce nekom da zatreba ova informacija (posto je sve to u Nishu) ali morao sam da bacim h8 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13570

Pozdrav svima,

Posle visemesecnog pokusavanja da resim silne probleme sa Stilom u NS, upoznala sam nekoliko dobrih dusom ali izgleda losih i nezainteresovanih majstora...Mozda ce nekom koristiti..

Koliko vidim u NS i nema dobrog majstora za Stila..uglavnom su svi komentari vezani za BG. Dakle:

-Stojanov : jedan od njihovih "najboljih" majstora mi je private zbog kvara ler gasa hteo raditi generalku motora /700 E minimum/ sa komentarem da nije siguran da ce to resiti problem, kao mozda jos i varijator motora...:) (nije siguran da ce 700 e resiti problem)...sta bi bilo da odem u servis....Necu ni da mislim...i jos po koja sitnica...

- Majstor u futogu OKANOV...genijalan covek, radio mi veliki servis, dao mi racun :) Ali nema dijagnostiku i neradi sve...Preporucujem ga za bilo kakve mehanicke kvarove...

-Servis Janka...radili dijagnostiku par puta...slepali me par puta...Predusetljivi ali kvara je jos uvek tu...Dodouse nisu sigurni sta je ustavri pravi razlog kvara...I tako njih sam skoro jednom mesecno posecivala zbog stelanja tog ler gasa (izgleda su samo brisali gresku...)dodouse pretpostavili da je otisao motor ler gasa)

-U Jovana Cvijica ulici u NS, jedan majstor, da ne spominjem bas sad...Nije hteo ni da uzme auto da radi jer nije siguran sta je i da li ce to ressiti problem...

*napokon danas nadjem majstora u Futogu,Dragana, koji uradi dijagnostiku zadnjih sat vremena rada (petak 18h), nenaplati je , za 5min skine sva cetiri tocka cisto da proveri u kakvom su stanju kocnice, jer sam rekla da mi se ponekad cuju...proveri tecnosti ..dospe vode (one da se nesmrzne :))) dospe antifriz...sve to dzabe...Kaze da nenaplacuje ruke za menjanje diskova i to propratnog ako kupim delove kod njega u radnji, sto je ok...

U Fiatino sam htela danas da odem ali se zaglavih u gradskoj guzvi i nisam uspela da ih nadjem...

- Auspuh servis, ul.Kornelije Stankovica(: crevo na auspuhu promenjeno za 2 sata i 3.500 din ..brzo i nisam sigurna da li je cena ok..nisam dobila nikakav racun...

To su moja iskustva, ako neko zna nekog dobrog dobrog dobrog majstora za Stila nek mi hitno javi...

I da, nisam sa ovim zelela da opanjakav bilo koji servis ili majstora. Ako se ko nadje uvredjen, izvinjavam se ali to su moja iskustva..

Bilo je tu jos njih ali nisam naisla ni na jednog koji ce bas da mi zraci sa poznavanjem Stila.

Nazalost, vezana sam sa poslom i sa malim detetom i nemogu da odem do BG-a do majstora tako lako..Osudjena sam na ove iz NS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13654

za marea trade mogu da kazem sve najgore, a iz jednog posta gde su nekome rekli da su dizne okrenute naopako, potvrdila sam svoju teoriju da svim prodaju istu pricu, posto su i mom bratu to rekli pre par meseci. menjaju sta im padne na pamet, cak i kad im naglasis da nesto ne diraju,a pola stvari koje kazem ne urade. rade samo ako im stojis nad glavom. kad bih pisala sve probleme koje sam imala sa njima bio bi post preko cele strane! sta da vam kazem kad je poslednji put majstor rekao da mali hladnjak kosta 11000!!! i kad sam pitala gazdu koliko on inace kosta, kaze mi u ap sportu je 4000, ja okrenem ap sport i kazu mi 3000!!! to je nakon niza problema koje sam imala sa njima bila kap koja je prelila casu, tako da tamo vise necu krociti. za 4 godine, nijednom nisam izasla zadovoljna iz servisa, a otisla sam na preporuku, iako su sve sitne popravke bile u pitanju, svaki put sam morala da se vratim bar jos jednom!!! sada sam resila da vidim kako radi laki, posto ne mogu da cekam kod gorana po nedelju dana za neku sitnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426

^^^ Meni su srecom rekli da ne rade starije FIAT-e, konkretno Cromu?! Inace znam da ih rade a i neke starije. Valjda su tih dana imali posla pa me otkacili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13570

Samo da dodam...Toplo preporucujem i ja kako i mnogi majstora Gorana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13654

Bila kod Lakija, i mogu samo da kazem sve pohvale. Posle nocne more sa marea trade-om, pravo osvezenje :applause: Sve preporuke za sada imaju od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites
za marea trade mogu da kazem sve najgore, a iz jednog posta gde su nekome rekli da su dizne okrenute naopako, potvrdila sam svoju teoriju da svim prodaju istu pricu, posto su i mom bratu to rekli pre par meseci. menjaju sta im padne na pamet, cak i kad im naglasis da nesto ne diraju,a pola stvari koje kazem ne urade. rade samo ako im stojis nad glavom. kad bih pisala sve probleme koje sam imala sa njima bio bi post preko cele strane! sta da vam kazem kad je poslednji put majstor rekao da mali hladnjak kosta 11000!!! i kad sam pitala gazdu koliko on inace kosta, kaze mi u ap sportu je 4000, ja okrenem ap sport i kazu mi 3000!!! to je nakon niza problema koje sam imala sa njima bila kap koja je prelila casu, tako da tamo vise necu krociti. za 4 godine, nijednom nisam izasla zadovoljna iz servisa, a otisla sam na preporuku, iako su sve sitne popravke bile u pitanju, svaki put sam morala da se vratim bar jos jednom!!! sada sam resila da vidim kako radi laki, posto ne mogu da cekam kod gorana po nedelju dana za neku sitnicu

Četiri godine ti je trebalo da se odlučiš za drugog majstora??? Ja sam posle drugog puta (servis koji sam opisao par postova iznad) odustao i prešao kod drugog. Doduše kod tog drugog sam bio samo jednom i ići ću sve dok budem bio zadovoljan. Čim me zavrne nešto, idem kod trećeg. Za moje pare da me drndaju, vraćaju po 3 puta, lažu-mažu ne dolazi u obzir. To naročito ne dolazi u obzir jer ja ne izlazim iz kola i nemam 7 dana da se ganjam s njima (govorim o ovim prvim) da mi poprave neku glupost koju sam na kraju sam popravio za 3 sata. :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidimo, sta smo ono imali...

1. Goran - Altina

2. Tim - Vidikovac

3. Ostali...

Posle malo cekanja i malo biranja uzeh i ja jednog Fiata. Punto 1.3 multijet. Mislio sam da cu prvi servis (u Srbiji naravno) odraditi u Marei jer su mi u komsiluku, ali posle ovakvih komentara ne verujem. Druga opcija mi je bio Ricambi, postoji samo jedan komentar za njih i nije bas dobar. Koliko sam shvatio (za Ricambi) ulje, filtere i ostale sitnice bi mogao da radim kod njih, a neke ozbiljnije zahvate da zakazujem kod Gorana (ih to zakazivanje :( ).

Dajte jos neki komentar za Ricambi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u Ricambiju, momci su OK.

Prvi put vozim Fiata, pa sam malo smarao majstora ;) . Ispregledao trapove, kocnice, objasnio na koje stvari da obratim paznju i to je to. Za sada + od mene za Ricambi.

U pitanju je Punto 1.3 MJ

3 l ulja + filter ulja + filter vazduha + dijagnostika = 5000din

samo je dijagnostika nekih 1200 din.

Sa sve delovima i kacenjem na komp je cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto to je u TIM-u 3.800 dinara i ne samo kačenje na komp nego komplet vizuelan pregled ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KACENJE NA KOMP :lool: :lool: :lool: OK,ako neko dodje i kaze majstore zakaci ga na komp,ti to uradis i uzmes neke pare.Ali kad obavljas neki posap onda naplacujes posao,a na komp ga kacis ako ne mozes bez njega da uradis posao kako treba.To bi bilo kao da ja kazem musteriji,ako ti uradim poso Hiltijem to kosta 100e a ako rucno stemam to kosta 50e.Alati sluze da posao uradis kako treba a ne da se od toga pravi raketna nauka.Zatosam preskocio mnoge servise koji su mi telefonom spomenuli da u cenu ulazi kacenje na komp.Sto se mene tice,moze da ga zakaci i na banderu,samo da posao uradi korektno i kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh nikako da se razumemo. Kupio sam auto, sada vec ima 10 dana, i zeleo sam da ga malo iskontrolisem. U pitanju je 1.3 MJ Punto. Auto je 2005, uvezen iz Italije. Sada sam mu samo promenio ulje (Selenia WR 3 lit.= 2300din) filter za ulje (780 din) filter vazduha (oko 600 din). Za ruke mi nisu nista naplatili jer sam delove uzeo kod njih u radnji. Ispregledao je ceo auto, proverio trapove, skidao tockove i ispregledao kocnice, proverio antifriz... To je sve izaslo oko 3700 din, znaci platio sam delove, a za ruke i kontrolu vozila mi nisu nista naplatili. Posto sam tek uzeo auto ja sam insistirao da ga nakace na komp i provere da li izbacuje neku gresku i cena za tu uslugu je bila 1200 din. E sad, mozda i nisam imao potrebe da to uradim (kacenje na komp) ali meni je nekako savest mirnija.

E sad mi ostalo jos da proverim kompresiju, ali to sam zakazao posle nove godine.

I jos jednom da se razumemo, ovo sve radim jer sam na mnogim forumima, kao i na ovom, na vise mesta procitao sta je osnovno sto bi trebao da pogledam prilikom kupovine polovnog vozila(Izmedju ostalog ljudi su preporucili KACENJE NA KOMP ;););) ). Posto nisam mogao bas pre kupovine auta to da uradim, ja reko aj barem posle kupovine, da znam na cemu sam. Za sada sam zadovoljan, videcemo kako ce se stvari odvijati za dalje...

Ako koristim neke laicke izraze nemojte mi zameriti, mislim da ste razumeli sve gore napisano :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pregled auta pre kupovine se naplaćuje. Tu spada provera trapova, kočnica, itd...itd..., i kačenje na komp.

Kačenje na komp tokom servisa se ne naplaćuje.

Npr. na Stilu mora da ti poništi servisni interval, mora da podesi nov interval, a usput mora da pogleda koje greške je auto izbacivao...On prosto mora da podesi taj interval, to spada u servisnu proceduru, i nema šta da se dodatno naplaćuje. :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na šestoj strani ove teme negde 15-i post je moj u kome opisujem svoje iskustvo sa jednim servisom. Iz tog posta se može videti da nisam pitao za cenu. Jeste mi možda bilo mnogo, ali kontam - samo neka urade kako treba. Međutim loše sam kontao. Šta hoću da kažem? Može majstor da napiše na računu i ''kačenje na komp'' ili da poveća cenu radnog sata, ma neka napiše i ''hvatanje zjala'' i neka mi naplati tih koliko već 1000-2000din, ali kad ja uzmem auto da mu se ne vraćam više, a ne da se vratim kroz sat vremena :roll: Koliko sam shvatio to je poenta ove teme i ni u jednom postu nisam video da je neko nešto posebno komentarisao cenu... bilo je komentara tipa ''skupo'', ''nije skupo'', ali nisam video da je neko nekog negde pljuvao zbog cene... svi mi imamo cenu pa kome se sviđa može da radi s nama, kome se ne sviđa hvala Bogu ima drugih... Ja sam uvek spreman da platim i više ako treba i ako vidim da se čovek zaista trudi, a ne da me pravi budalom i priča mi o nekakvoj dijagnostici (kao u dotičnom servisu o kome sam pričao), a moj auto uopšte nema komp tj. može onu dijagnostiku samo meni da nabije u du... :)

Dakle, najbolja preporuka za nekog majstora je kvalitet i korektnost, cena je skoro pa marginalna stvar ako je neki majstor POŠTEN i korektan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje i jedan utisak.

Pitanje glasi, da li prijatelji sa foruma imaju preporuku gde zameniti obrnuto kvacilo na Lancia Lybri 1,9jtd?

Utisak je los, a odnosi se na Kit Commerce u Zarkovu. 2 tipa koja tamo rade su jako neljubazni, a pritom ih verovatno i mrzi da rade jer ni na jedno pitanje nisu znali/hteli da odgovore. Jako, jako lose...

Pozdrav.

EDIT:

Dopunjen los utisak u vezi Kit commerca u Zarkovu. Posle telefonskog razgovora i moje razocaranosti u uslugu prodavaca, otisao sam licno da kupim neke sijalice i tu sam se i svojim ocima uverio u potpuno neznanje i mrzovolju radnika. Verujte mi da sam postavio 5-6 pitanja i na svako dobio odgovor "ne znam","ne moze" ili samo "ne".

Ipak da sve ne bude tako crno pobrinuo se momak u prodavnici GMS (fiat-lancia auto delovi i oprema) svega par metara dalje od Kit-a, koji je bio fenomenalno usluzan, seo za racunar i pronasao sve delove koji su me zanimali, bio super ljubazan i spasao mi dan. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako me poznaju u Kit-u, poslednji put su zabrljali, i to bas ovi u zarkovu...

oni u Dimitrija Tucovica me takodje poznaju, ali ozbiljnije rade i nikad nismo imali nesuglasica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Mareom sam sve manje i manje zadovoljan, ali to je samo zato sto su se pojavili neki cudni ljudi tamo. Dok sam u servisu cesce vidjao gazdu i sa njim se dogovarao, bio sam mnogo zadovoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopunjen los utisak u vezi Kit commerca u Zarkovu. Posle telefonskog razgovora i moje razocaranosti u uslugu prodavaca, otisao sam licno da kupim neke sijalice i tu sam se i svojim ocima uverio u potpuno neznanje i mrzovolju radnika. Verujte mi da sam postavio 5-6 pitanja i na svako dobio odgovor "ne znam","ne moze" ili samo "ne".

Ipak da sve ne bude tako crno pobrinuo se momak u prodavnici GMS (fiat-lancia auto delovi i oprema) svega par metara dalje od Kit-a, koji je bio fenomenalno usluzan, seo za racunar i pronasao sve delove koji su me zanimali, bio super ljubazan i spasao mi dan. :applause:

Ovo si dobro napisao. Prodavce u tom Kit komercu mrzi da zive, dok je momak u GMS uvek raspolozen da te saslusa i pomogne. Desavalo mi se kad nema posla da pricamo neobaveyno 15-tak minuta. Neki dan sam trazio zadnji brisac za Stila. U GMS nisu imali i osdem u Kit komerc, a tamo guzva. Pitam preko reda, imate li, ovaj kaze imamo metlice i brisac. Reko, ajd da sacekam i kupicu samo metlicu. Cekao sam 20 minuta da bi mi onda rekli da imaju samo brisac za 900 dinara... :rant:

Mene tamo videti nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2901

pod cudni ljudi mislis na majstore ili...? sta ti je konkretno zamerka? jer i ja tamo vozih auto par puta, ali nikad nisam ostajao da gledam sta rade jer je uvek neki radni dan. mislim da zavrse posao po dogovoru, bar sto se mene tice. ako nadju nesto pored dogovorenih popravki, pozovu da pitaju da li da rade. zanima me zato sto nisu jedini, pa ako su ljudi vecinom nezadovoljni, mozda treba promeniti majstora. meni je njih tj. jednog od njih preporucio ortak, pa se ja sa njim direktno cujem i dogovaram, i mislim da je tip ok. e sad, da li odradi posao kvalitetno, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene tamo videti nece.

Taj fazon. Ali u GSM cu se uvek rado vratiti, evo pre neki dan sam na nesrecu morao da dam silne pare za kvacilo i zamajac, ali bar sam dao te pare ljubaznim ljudima koji su se iscimali da nadju delove, provere po broju sasije da liodgovoraju i na kraju pomognu mojoj zeni da se onaj teg od zamajca odnese do auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jel ima neko iskustva sa servisom AMAGu bokeljskoj ulici (kod juznog bulevara). Oni su vise servis za alfu, ali rade i fiate, ovlasceni su servis, a u komsiluku su mi pa bih voleo ako neko ima neko iskustvo sa njima da cujem... Imam veliki problem trenutno, uskoro bih trebao da radim veliki servis na stilu, a nemam pojma gde da ga odrzavam. Citao sam ceo topic i uopste nisam uspeo da skapiram gde otici. Znam samo da hocu da auto odrzavam iskljucivo sa originalnim delovima. Inace moja dosadasnja iskustva sa fiat servisima dok sam vozio punta su bili sa bogunovicem i auto ricambi u ugrinovackoj i to su takvi prevaranti da je to strasno. Sa ninicem sam imao lose iskustvo u smislu da su mi prilikom zamene malog hladnjaka zeznuli spulnu i dva meseca sam vozio bez airbaga (iskljucen jer spulna nije radila) dok im nije stigao nov iz italije koji su namontirali. Ispali su korektni u smmislu da su sve o svom trosku sredili, ali ne bih isao ponovo u servis gde ti pri popravci jednog kvara naprave novi. A u deltu uci vise necu jer sam kad sam kupio stila odvezao auto da mi pregledaju i rekli sta treba da se menja, ja posle nedelju dana odem da odradim sve to, kupim u njihovoj prodavnici delove koje su mi rekli, odnesem u servis i i oni kad sam vratio kola, a ko ti rekao ovo da menjas, to ti super, ono drugo ti nije dobro... I tu puknem izvadim njihov papir od pre nedelju dana i pokazem im i kazem da vrate sve moje delove i sve kako je bilo, uzmem pare nazad i oteram ih sve u pm... Tako da ja trenutno pojma nemam gde da odrzavam svog stila, a servis mi je vrlo blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stefanu se izvinjavam jer nisam znao da je kolega sa foruma pa sam nastupio kao prema nepoznatoj musteriji(bio u guzvi ali to me ne opravdava da odvojim koji minut za razgovor)nadam se da je zadovoljan uslugom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...