Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Ja odrzavam auto kod "KRIVOG" nalazi se u Zemunu ulica Zagorska 13a, nekada sam zadovoljan nekada ne, mnogo uzima za ruke, recimo za zamenu vodene pumpe mi je uzeo samo za ruke 4500 din. nekada mi se auto preporodi kada izadjem od njega ali poslednji put me je razocarao em nije zavrsio posao em je naplatio.Krivog mi je preporucio Goran jer on ne radi Fiat tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7565
Servisiram auto kod Lakija, lepo radi, zadovoljan sam i cenom i uslugom...

potpis. Evo da dodam i fixni 011 / 251 96 55

Share this post


Link to post
Share on other sites

radio sam Punto 1 gt koji je odrzavan prethodno kod Gorana u Zemunu,ne vidim zasto neko uzme da radi nesto kad se ne razume bar u taj model ne...u crevima i vakumima od turbine izvadio sam 3 pampura i jednu staru svecicu...a auto je prethodno bio kod tog Gorana...turbinu nije ni palio jel mu je on zapusio vakum koji gura ventil na turbini...nemam ja nista protiv njega al to ne moze tako

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7903

Za sada imam jako dobro iskustvo sa servisom "FIATINO", Karađorđeva 15, Novi Sad. Dragan, Voja i ostali momci ne odustaju dok ne otklone problem. :cool

Lancia Delta II 1.8 vvt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je naci dobrog majstora.Pogotovo za punto GT,to ne zna da radi niko,ponavljam niko u Srbiji. On je za nase majstore visa matematika :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto gt je jako jednostavan ako razumes taj motor i ako znas cemu sta sluzi ali ako ne znas onda ne treba da se uhvati da ga radi ako ne zna. Ne moze da u dva creva gurne pampure a u trece svecicu a sve jhe vezano sa turbinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Ja sam sest meseci imao problem sa turbinom na mom GT,nije punila kako treba...Prosao sam sve servise i "Goran" i "Ninic" i... na kraju sam problem resio sam za 10 min :lool: uzrok-takodje majstori!

O servisu Ninic sve najgore ovi iz Gorana su se makar potrudili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ninic nije kao pre...evo ti prica..doneo sam i nemacke chip za punta gt..decko mi dotera auto izvadimo mi komp ubacimo cip posto je na vadjenje... pritisak turbine sa tim cipom treba da bude 1.4 bara...sednemo mi u auto kao da probamo kad ono auto ko da nema turbinu...otvorimo haubu a majstor Goran koji je inace odrzavao auto udario 2 pampura i svecicu po raznim vakumima i ventil koji gura polugicu na turbini uopste ne radi...a samim tim i turbina...e zato ja kazem ako ga NISI NIKAD RADIO I NE ZNAS DA GA RADIS NEMOJ NI DA GA RADIS

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako isao je kao 1.1 tj bolje reci nije isao...ali decko koji vozi nije ni znao kako to treba da ide i bez cipa...pa ko veli kao spor mu malo pa da kupi chip...ja ga nisam ni pitao sta ce mu cip aj reko oce malo da se igra...kad sam otvorio imao sam sta i da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram :lol:

Meni se javio problem,turbina nije htela da puni. Hoce ali ne kontinalno,krene pa stane i tako u krug.U medjuvremenu palio mi je i cek lampicu za gorivo.Odem ja kod Ninica a on kao naredi nekom klincu od 2 dana prakse da skida sve sto moze??

Zakacio i na kompjuter,procitao greske i zakljucio-pop off ventil ne radi ;) A sve vreme u servisu guzva satro svi zakazali,popravlja opele,fiate,lancie integrale :lol::lol: ,KIE sa plinom :lol: ,ma ludilo!

Naravno od te price kao ni dijagnoze nije bilo nista, preko njega sam porucio Pop-off koji nikad nije stigao, niti su mi se javili? Pa ti vidi,zali boze bacenih para i vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kazem ja da treba kod Ninica....i on je prevara nego se ljudi loze kao bruka i to a ono strasno,pa kad krene sa pricom e vidi moram da ti merim signale sa lambda sonde i te price odma ti sve jasno,ja sam mehanicar i bio sam prisutan par puta kod njega kad tako kaze musteriji...znam o cemu pricas

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju kvar sam otkrio slucajno-vakum creva su bila pogresno povezana,majstor koji je skidao turbo,nije ih vratio na svoje mesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8574

sremska mitrovica auto servis andjelic fiat,alfa lancia

begec italo moto group,sinisa

glusci mislim da je torino

ovo je za one koji su iz srema a imaju vozila iz fiat grupacije

svi su i servisi i auto otpadi tj.moze se naci dosta i polovnih delova

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7655

Fiat Brava 1.2

Kada sam ga kupio (septembar 2007) odvezem u servis Marea Prvomajska 112 Zemun. Bog zna kako usluzni. Pregled - sve OK. Nesto kasnije otkrijem da djuskanje broja obrtaja nije normalno. Do tada vozio Juga. Javim se njima i pocinje zavlacenje. Te ovo, te ono. 150 evra mi uzme za zamenu step motora, broj obrtaja se ustale na 800 ali ujutro nema automatskog gasa. Pocelo hladno, ujutro startujem motor sa noznim gasom. Cekam 3 meseca da mi nabavi polovnu klapnu (kako ne bi platio posto sam dosta dao). Ugrade je krajem januara, sve radi kako treba 7 dana i opet po starom, samo povremeno.

Otkrijem antifriz ispod nogu na patosnici i magli mi soferka. Sa foruma saznam da je mali hladnjak. (od pocetka sam im rekao da po malo gubi antifriz) Tu nastupaju. Traze mi 13500 din za deo i ruke i jos 1500 din za antifriz. Nazovem Gorana, da mi telefon Saleta u Zarkovu, dogovorim se, covek uradi za 45 minuta i to za 2500 ruke i moj deo (3500 u AP sportu).

Toliko. Svaka im cast svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5322

Ljudi ima li neko iskustva sa servisom Bogunovic ili Bogutovic nisam siguran na lazi se na tosinom bunaru posele servisa Curcic i Kiler auta.

Bio sam kod njih da pitam za cene i jeftiniji su od Maree u zemunu u svakom smislu stim da je servis ogroman ,odma su me primili iako je bila guzva pogledali auto i uradili konstataciju za dzabe. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mozda su promenili politiku cena, ali davno...pre jedno 2 godine sam trebao da menjam set kvacila na Bravi 1.6...Samo za set [ Valeo ] su mi trazili oko 14.000, plus ruke...

Inace, cena tog set-a je oko 10.000 dinara...

Cini mi se da su oni i ovlasceni serviseri za Fiat-a...u to vreme su

bar bili... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bash za njih chuo da su skupi, ali i da dobro rade. e sad nemoj to da uzmesh zdravo za gotovo jer sam to chuo, nikad nisam odvezao auto kod njih. servisiram auto kod Lakija i zadovoljan sam i cenom i uslugom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5322

Pazite ovako pitao sam za cenu za zamenu seta kvacila ruke su deset i trista a u marei su mi trazili dvanaest hiljada ,set kvacila fiatov 15300 , valeo je koliko samvideo u ap sportu 14 800, redovan servis sa svim filterima uljem i uljem menjaca trinaest i nesto. Kod ovih u marei u poslednje vreme posto stalno imaju guzvu imam utisak da me odrade a provalio sam cim sa necim trebaju da se mlate malo vise tu deru sa cenom verovatno zato sto za to vreme mogu da odrade 3-4 manje popravke i da uzmu vise para

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1963

Moj ti je savet da ako vec odvezes auto kod Bogunovica, nikako ga ne ostavljas. Budi tu dok ti rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bogunovic pre 2 godine trazio 3000din za zamenu sajle kvacila na tempri,pri tom nisu hteli da mi pomognu da doguram auto do radionice,a bio je max 100m od njih,i naravno u tom trenutku servis je zvrjao prazan...Onda sam sacekao ove iz maree,ljudi dosli za pola sata i sa sve dolaskom i sajlom uzeli 1000din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo nemoj da se lepish za ap sport, kit komerc prodaje iste delove kao i oni a jeftiniji je...

drugo nadji bolji servis...

u zarkovu pored lakija postoji i servis abarth, za koji sam chuo isto sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1963
Durango zasto jel petljaju nesto ako im ostavis auto???? Imas losa iskustva??? Pa kada b provalio da us nesto zajebali demolirao bi im garazu .

Vlajku Bogunovicu (vlasniku servisa) ne treba verovati ni kada spava. To je retko kvaran covek, a ni majstori mu nisu nista bolji. Znam 4-oro ljudi koji su bili zaposleni kod njega i znam da su svasta radili. Izvacarili su brdo ljudi. Uvek su imali problema sa nezadovoljnim musterijama. Cudi me da mu neko do sada nije zapalio servis, ali sreca njegova da ne radi BMW jer bi do sada visio na nekoj banderi 100%!

Ili idi u neki drugi servis ili budi sve vreme pored auta dok ti budu radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...