Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

2 hours ago, Milutinac said:

osim ako nisu zapekli srafovi

Olaksam sam sebi, kao i za druge srafove na udaru vlage (suspleh, branik, itd...).

Kada ih prvi put skidam, uvek ih ocistim, dobro procistim navoje ureznicom/nareznicom (na stabilizatoru naravno ne mora jer je navoj nov) i namazem sa tovatnom mascu. I onda se, kada dodje vreme, skidaju bez ikakvih problema.

Namenjao sam se tih stabilizatora za skoro punu deceniju na JTD koji je tezak u nosu, pa sam naucio kako da olaksam sebi.

 

@Decak Iz Vode

Jeste da je sve poskupelo, ali bas toliko :) ...

Ljudi su ti sve lepo rekli, a steta sto mi je iz ovog mog starog DIY topica, PostImage "pojeo" slike (povratio sam samo 2 nebitne) - cisto da vidis koji je banalan posao u pitanju:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio..vrlo,vrlo neprijatno iskustvo sa cenom..da ne kazem da sam ostao blago sokiran. U februaru je "ruke" za mali servis naplatio 3000. Ovo danas mi je bilo bas previse..

Fora je u tome sto dugo nosim auto kod njega. Znaci,nisam neki "padobranac" musterija. Mislim,napisanim ne zelim da kazem da takve treba da "shisha", samo iznosim cinjenicu. Nista,moracu da promenim majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle par "lepih" iskustava u raznim situacijama i oblastima, uvek prvo pitam za cenu! Ako mi odgovara radim, ako ne - doviđenja! Ako mi kaže da će "napraviti" neku cenu za mene, odmah u toj rečenici reč napraviti, zamenim sa nakalemiti sve i svašta i kod njega više ne dolazim!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Decak Iz Vode said:

Fora je u tome sto dugo nosim auto kod njega. Znaci,nisam neki "padobranac" musterija. Mislim,napisanim ne zelim da kazem da takve treba da "shisha", samo iznosim cinjenicu.

Nažalost, većini majstora su redovni klijenti upravo to što si napisao. Treba da napišeš koji servis je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2022 at 7:37 PM, Decak Iz Vode said:

Danas mi je majstor zamenio stabilizator desnog prednjeg tocka. Zamena je trajala cirka sat vremena. Uslugu mi je naplatio 4000 dinara. Meni se to cini kao preskupo naplacena usluga.

Da li se varam?

 

Meni su za oba stabilizatora i to preko reda bez čekanja (ja samo svratio da pitam kad može) uzeli dve crvene. Ne varaš se, odrao te, ali uvek trebaš da pitaš i tog majstora zašto tako, zašto toliko...  Najgore je ne pitati za cenu unapred, i ćutke platiti koliko traži ako ti se čini da je baš puno. Al' to se vremenom uči...dođe s' godinama...

Bolje je sa njim obaviti pošten razgovor ako ti se čini da te je odrao, nego menjati majstora. Pogotovo ako se 'znate', ako si do sad bio zadovoljan, i ideš godinama kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar da li neko pogresi, nego da li prizna gresku. Usustini mozda je samo slucajna greska, a ne namerno dranje. Meni se par puta desilo da u zurbi pogresim na moj racun i na racun musterije i bilo je i sa jedne i sa druge strane da se javimo prvi i ukazemo na gresku. I do sada nikad nije bilo problem da se to regulise, a bilo je slucajeva da su ljudi bili iz inostranstva i da su usustini mogli da se prave ludi, a usustini mogao sam i ja jer su male sanse da bi se smarali za taj novac dolaziti ponovo.

 

Ali i da nije greska, nema razloga zasto ne razjasniti to i naspram toga odluciti sta raditi. Imao sam slucajeve da je ljudima moja usluga bila preskupa na kraju zbog odredjenih komplikacija, licno ja ponudim da vratim deo novca nazad, stim da znaju da su moja vrata nakon toga zatvorena za njihove posete.

 

Jer ako ljudi nemaju poverenje u moj rad, onda najbolje i da ne saradjujemo, jer to nikome nece doneti zadovoljstvo, njima sa strane toga da ce uvek sumnjati i morati proveravati za mnom, a ni meni jer niko nema dovoljno novca da mi plati nervozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc, ponovo za burazera. Majstor za Alfu Giuliett-u iz Bg-a da mozete da preporucite. Izgleda da mu je otisao alternator, a njegov majstor na odmoru.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce na malom servisu majstor kaze,sto si kupio filter za gorivo,kad se on menja na 30.000km.Nisam ni razmisljao nego posle 12000km kupio sve sa spiska.Jel majstor u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros i jeste i nije. Jeste sa te strane da nema potrebe da se menja, a nije sa te strane da je to jeftina stavka tako da kad menjaš sve menjač i filter goriva. 

Koliko znam, pravilo je svaki drugi servis ali cena od desetinu eur opravdava zamenu svaki mali servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitrosobzirom da nam gorivo nije baš najčistije drži se ovog što kaže kolega @andreja.micovic na svakom drugom malom servisu zameni i filter goriva.

Ja tako već godinama unazad radim kod sebe a pređem za 2 godine manje od 15k km. Jeftina stavka a znači puno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi dajte predlog gde da teram Seicenta da ga komplet istrestu. Relativno skoro sam ga uzeo i samo sam uradio mali servis a sad mi treba neko ko će da ga održava. Ne bih da ga vozikam od majstora do majstora već kod jednog čoveka koji zna šta radi i da mu bude redovan pacijent. 

Hvala

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jadnostavan auto tu i nema puno toga što bi moglo da crkne,ipak nađi krštenog majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlažem i Fiat Bogunović, Tošin Bunar,.............

ispali su iz zvaničnog Fiat dilerstva jer nisu hteli (mogli) da izgrade izložbeni salon,....ali, majstorski deo je na najvišem nivou...bez zezanja..., kod njh sam 14 godina održavao dva punta clasicc-a, tada su bili ovlašćeni servis, sve preporuke, zaista.:respect:

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Seipop

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Ako hoces, mozes i da prelistas zadnjih par strana, bar za svezija iskustva sa servisima. Videces vec i sam ko je za preporuku, na osnovu iskustava koje pisemo vec deceniju i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/26/2022 at 5:18 PM, nebojsa zvezdara said:

Predlažem i Fiat Bogunović, Tošin Bunar,.............

ispali su iz zvaničnog Fiat dilerstva jer nisu hteli (mogli) da izgrade izložbeni salon,....ali, majstorski deo je na najvišem nivou...bez zezanja..., kod njh sam 14 godina održavao dva punta clasicc-a, tada su bili ovlašćeni servis, sve preporuke, zaista.:respect:

Nisam siguran da je samo zbog toga... Neću da grešim dušu, ali meni nisu ostavili utisak profesionalaca. Giulietta koju posedujem je održavana kod njih sve vreme kao ovlašćenih servisera, a stanje koje sam zatekao kada sam samostalno uradio prvi servis je blago rečeno katastrofalno. 

Polomljena zaštita od zupčastog kaiša na pola koja landara slobodno, gomila plastičnih delova, nosača koji su ''smetali'' da bi se nešto odvrnulo, a mrzelo ih da skidaju je polomljeno. Šus pleh ispod filtera vazduha polomljen jer ih je mrzelo da ga skidaju celog itd... Mogao bih da nabrajam do sutra. Naravno, ništa to ne bih znao da nisam svojim rukama radio i svojim očima video. Čak je i samo ulje bilo katastrofalno loše, a bilo je unutar servisnog intervala.... Neću ništa da tvrdim bez dokaza, ali što se mene tiče, ne bih im ni biciklu ostavio bez nadzora. 

 

Generalno je stanje u mnogim ovlašćenim servisima alarmantno loše i neprofesinalno(ne mislim samo na FCA), a zašto je tako ne bih da razvijam dalje temu. Samo mi nije jasno, kako ne postoji stroža kontrola za obnavljanje licenci servisa, dilerstva itd... ?

 

Vodim se već neko vreme mišlju da bih sledeći autić uzeo nov, a najveća bi mi briga bilo to servisiranje, jer sam potpuno izgubio poverenje u servise. Ne govorim to iz jednog ili dva iskustva, već kroz godine svakakvih fejlova i nemarnosti majstora... Najviše bih voleo kada bih ga u sopstvenoj režiji održavao iako je nov. Nije mi garancija toliko bitna, ali uticalo bi na dalju pretprodaju... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,moze li pomoc oko servisiranja auta,tacnije potreban neki dobar - korektan servis na relaciji Batajnica,Zemun.... Odgovarala bi pre svega Batajnica ali mohu se iscimati i van...

Servisa na svakom koraku pa da se ne luta okolo naokolo... Hvala unapred

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Srdjan90

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Prelistaj bar nesto od zadnjih strana ove teme i sve ce ti se samo kas'ti...

Proverenu pricu imas upravo u komsiluku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2022 at 3:09 PM, neshaoct said:

...

Lična preporuka:

Servis Goran

 

On 11/26/2022 at 2:41 PM, darkman14 said:

 Goran Altina... 

 

@Srdjan90 evo dva puta spomenuto na ovoj strani... imaš i link, klik i zovi da zakažeš. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je iz Raskog okruga ili okoline, moje preporuke za majstora Neseca u Cacku, ja sam skidao klapne kod njega i radio veliki i mali servis, i jos neke sitnice. Sa njegovim delovima imate garanciju, ugradjuje kvalitetne delove, i objasnjava zasto.
Po meni vrlo dobar majstor i strucnjak za JTD i Multijet.
Lokacija na mapi AMSK WRR Cacak,, br. 060/44-14-999 Nenad (Nesec).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Tipovci,

 

Zamolio bih vas za vasu preporuku za servis gde da odrzavan auto nakon isteka garancije. Do sada je to bio AK Kole.

Zivim na Čukarici

Svaka pomoc je dobrodosla.

 

Hvala svima

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...