Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Bas tako, zato i kazem nije popularno da oni to govore. Secam se caleta dok je odrzavao Punta pre 10 godina.

Otisao isto tako nesto da zameni, ovaj mu rekao mora to i to.. Dolazi kuci besan, "zaaamisli molim te oce pare da izvuce".

A takvih je znas koliko. Neki ljudi misle da im je auto 101% ispravan pa im i to dodje ko uvreda neka, kaaaaaaaako moj auto da ima problem.. itd.

 

Ni u vecim servisima ne gledaju stalno sve, ako im se ne napomene, to znam sigurno iz prve ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svega ima. Meni je pre 3 godine na malom servisu majstor rekao da bi valjalo da remontujem turbinu na sledećem, eno je i dalje ista. Odem kod majstora, kazem mu da kolega njegov sumnja da je remenica radilice za zamenu, ali nema kad da je menja, lik pogleda, kaže nije, zovi me sledeće nedelje, sad ne znam kad imam termine da se dogovorimo da ostavis auto da vidim sta klepeće, zovem ga izbegava pozive. Okrenem ga sa drugog broja, zove čovek u roku od 2 min. Brate, kad bi stigao bilo sta da uradim kad bi se svima javio.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasno se vraćam u diskusiju, ali samo da kažem da jesam bio napomenuo da se homokinetički zamene.

Siva je situacija, jer ja sam to rekao dok smo pričali, ali kasnije kad je čovek zapisivao podatke nisam ponovio ..ali opet, on nije pitao  "dakle šta smo ono rekli, šta radimo?"...

Kako sad to reći? Da li reći - "ako primetite još nešto sumnjivo, javite mi pa i to da sredimo"?

Ako tako kažeš niko ti ništa neće uraditi.

A opet, smatram da ne mogu ja koji se ne razumem, da njemu kažem tačno šta da pregleda, zar ne?

Mislim da, ako je auto bio u probnoj vožnji, da bi trebalo javiti klijentu - e,ne valja ti još to i to, pa on ako hoće plaća i to.

Ja sam imao to često kod Cubija i nikad nisam smatrao da hoće da me oleše.

 

Ja npr. kad dobijem da popravim nekom računar, i vidim da je npr dobra investicija da se ubaci još malo RAMa ili SSD, ili da je pun virusa, gledam da javim čoveku da i to radimo, jer zašto da se pravim lud pa da klijent dolazi ponovo , ako sam i ja u gužvi..

To je moje mišljenje

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan razlog zasto idem (a i mnogi drugi) kod Gorana. Covek mi se javljao i nakon radnog vremena, uvek ispostovao, sredio auto, ostao nakon radnog vremena itd.

A takvih supaka sto im je pola auta za menjanje imam ovde za izvoz. default_D.gif

Kad sam uzeo auto tamo 2018, odem ja da odradim reglazu i da se pogleda trap i pozalim se da nesto zvace (kad je hladnije) kad penjem uz neku manju uzbrdicu (pisao sam u temi). I "strucnjak" je hteo pola trapa da promeni pa da "vidimo" kako se ponasa. Zahvalio se lepo i otis'o. Na kraju nista na trapu nije menjano jer je sve bilo ok. Inace je u pitanju firma "Gibanj" (mislim da ih i u Beogradu ima).

 

Evo dodao je covek dok sam ja kuckao. I sta je to ako ne bezobrazan i neprofesionalan odnos? Dodji ponovo, ko te 'ebe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali stvarno da ne ispadne da pljujem, a hteo sam da pohvalim! Stvarno sam bio zadovoljan

onim sto je uradjeno, a meni za nauk da budem "prodorniji" , jbg takvo je vreme.

Zato sad auto dok kupujem, gledam prvo proveren servis, pa onda marku i model.

Ali vidim da cu morati polako i mehaniku da ucim.

Edited by mladj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras. Tako sam i ja sve kao necu.. I oni na te na foru odrade posle psujem sam sebe. 

Pa ako zelis auto da ti bude odrzavan kako valja i potpuno isparavan, moras da znas od svega po nesto, gde, sta, kako.. Sreca na ovom forumu se o svemu pise pa mozes da pohvatas milion stvari i saveta. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2020 at 7:28 PM, MS PK said:

Upravo tako. Moras da znas sve a majstoru samo da platis da prlja ruke.

Da da.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumemo majstore u potpunosti,pogotovo kad u dva servisa u BG kazu da se predihtuje pumpa visokog pritiska.Posle ja odem kod boshiste a on pita KO TI JE REKAO DA TREBA DA SE RADI PUMPA?Suva kao barut,ispravna.100 eura je dihtovanje,malo se opere, dodje vlasnik i daje novac za nista,milina bozija..

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2020 at 5:07 PM, dekirs said:

Bas tako, zato i kazem nije popularno da oni to govore. Secam se caleta dok je odrzavao Punta pre 10 godina.

Otisao isto tako nesto da zameni, ovaj mu rekao mora to i to.. Dolazi kuci besan, "zaaamisli molim te oce pare da izvuce".

A takvih je znas koliko. Neki ljudi misle da im je auto 101% ispravan pa im i to dodje ko uvreda neka, kaaaaaaaako moj auto da ima problem.. itd.

 

Ni u vecim servisima ne gledaju stalno sve, ako im se ne napomene, to znam sigurno iz prve ruke :)

Moj cale je kupio Zastavu 10 pre 4 god,samo radi servis i kupio gume od tad.Nema sekiracije,da li lupka,skripi..boli ga uvo:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, zanima me kog majstora preporučujete u Novom Sadu za ovaj model?
Kupljen nov, rađeni samo mali servisi u Stojanovu, ali prošla je garancija pa će auto da se seli kod nekog drugog, samo mi treba preporuka ko zna sa njim u Novom Sadu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš 10000 din. , za mali servis kod ovlašćenog servisera , onda se potrudi da ga uradiš sam po ceni delova od 6000 din. Tako si uštedeo  4000 din. Malo mi je besmisleno tvoje pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi imalo više smisla kad bi se pročitalo kako treba. Do sad su rađeni samo mali servisi, jer mu drugo nije trebalo. Tražim savet za majstora koji bi održavao auto od sad pa na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M1K194

 

Pogledaj temu (sada nakon spajanja) unazad, svaki servis koji ozbiljno radi Fiate može da radi i novi Tipo.

Nema Tipo ništa što Fiati pre njega nisu već imali (pravi se na produženoj platformi Grande Punta, menjači isti, motori 1.4 16v/1.3 MJet/1.6 MJet isti kao kod drugih starijih modela), tako da verujem da svaki ozbiljni servis za Fiate već odavno ima novi Tipo u dijagnostičkim uređajima koje koriste...a mehanički je sve isto kao kod starijih Fiata koje već rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2020 at 4:13 PM, Oktagon said:

Auto kuća Kole iz Zemuna prevarantska firma. Lažovi najgori! Sve dok se dogovarate može,al kad date pare onda počinju laži,jedna za drugom. Za sopstvene pare vas vozaju ko poslednje g...

Vidiš, ja sam kod njih poručio 500L, "iz proizvodnje", sa opcionalima koje sam ja želeo i na isporuku kola sam (nakon moje uplate avansa) čekao 40 dana (nikada kraće nisam čekao kola "iz proizvodnje", ali, i ta su jedina bila "iz Srbije"). Bez ikakvog zavlačenja. Sve kako je dogovoreno. I mogu samo da pohvalim čoveka iz AK Kole sa kojim sam to sve dogovarao i realizovao ( Gojko Rakulj ).

A bili su korektni i u periodu dosadašnjeg servisiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Woodoo said:

Gojko je direktor u AK Kole.

Jako prijatan čovek. I poslovan čovek. Znao sam da je neko "odgovorno lice" u firmi, ali, zaboavio sam mu "formacijsku oznaku" :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedno pozitivno iskustvo sa AutoMig prodavnicom/servisom.

Prvi servis odrađen tačno kad je i zakazan, dok sam čekao da završe dobio kafu, sok. Dobio dodatne savete za u buduće. Naplatili dosta manje od očekivanog, menjali samo što po uputstvu piše, nisu uvaljivali ništa.

Ovo su sve sitnice ali to prodaje auta i kupuje kupce.
 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozitivno, veoma: Jaza Auto u Borči.

Čovek zna posao, korektan je sa cenama i ono što je najbitnije, ne zavlači ljude, treba ovo i ono, već uradi tačno ono što treba.

 

Problem, kao i kod svih majstora koji tako rade, nema slobodnih termina :( 

 

Sada je kod svih majstora problem nedostatak radne snage, neuređeno tržište delovima ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zakazah redovan servis za 500L u Fiat servisu "Goran" negde za drugu polovinu juna, pa, posle napišem "utisak"  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozdrav, jel moze neko da mi kaze gde u Rakovici ima dobar servis za Alfe, brat hoce da kupi alfu 159 pa bi voleo da odveze negde na dijagnostiku i pregled auta pre kupovine. Neke preporuke ko moze to da mu odradi za razumnu cenu ? Hvala

 

Edited by Ivan
Spojeno, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sinisavb

Pitanje je spojeno sa postojecom temom. Mozes da pogledas i zadnje 2-3 strane sa preporukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, tek sam napravila ovo pa ne znam kako da posaljem poruku. Videla sam ranije da je neko pisao za menjanje malog hladnjaka u zemunu (fiat bravo) kod nekog majstora.

Ako mozete da mi date ulicu i broj. Hvala i pozdrav

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...