Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Da li neko zna ko još poseduje originalni examiner u NS I okolini?

Poslao sam mejl[mention=947]Goran Zemun[/mention] ali mi još nisu odgovorili, možda čovek ovde vidi pa će odgovoriti.

Ubacio sam satove iz q2 Alfe 147 koja je 2007 u moj GT koji je 2005 godište.

Blinka kilometraža a proxy alignment ne može da se odradi s ovim amaterskim dijagnostikama.

Hteo sam da vidim da li je izvodljivo upariti te satove s mojim body kompjuterom i da li je moguće upisati kilometražu iz starog sata u ovaj novi, na novom ima oko 20.000km više a mene to nervira pa bih I to odradio ako je moguće.

Stojanov sam kontaktirao, traže mi 12.000rsd što mi je iskreno previše...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ChobbyNS said:

Da li neko zna ko još poseduje originalni examiner u NS I okolini?

Poslao sam mejl[mention=947]Goran Zemun[/mention] ali mi još nisu odgovorili, možda čovek ovde vidi pa će odgovoriti.

Ubacio sam satove iz q2 Alfe 147 koja je 2007 u moj GT koji je 2005 godište.

Blinka kilometraža a proxy alignment ne može da se odradi s ovim amaterskim dijagnostikama.

Hteo sam da vidim da li je izvodljivo upariti te satove s mojim body kompjuterom i da li je moguće upisati kilometražu iz starog sata u ovaj novi, na novom ima oko 20.000km više a mene to nervira pa bih I to odradio ako je moguće.

Stojanov sam kontaktirao, traže mi 12.000rsd što mi je iskreno previše...

 

 

Imamo... Mozemo probati naravno.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kuća Kole iz Zemuna prevarantska firma. Lažovi najgori! Sve dok se dogovarate može,al kad date pare onda počinju laži,jedna za drugom. Za sopstvene pare vas vozaju ko poslednje g...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detalji? Detalji su da dobiješ uveravanje o roku isporuke za auto i kad se približi kraj roka, počinju maltene svaki dan da dobijas "info" kako samo što nije sve završeno vezano za kola,jos kažu dodjote sutra(krajnji rok) da preuzmete papire i kola,a onda sutra te zovu i kazu da nema nista od toga jer fali nesto u dokumentaciji?! I da sacekas jos neko vreme,al  ije to do njih.... Svugde u ovoj zemlji prevaranti i lažovi,ali za sve. Platiš pošteno da bi te pošteno jbl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto ? 

Jbg svuda se ceka, mislim da to nije samo do ove zemlje i mislim da Kole i slicni nemaju nikakvog uticaja na isporuku. 

Tuzno jeste, ali deluje mi tako. 

Kolega sa ARCS je Giuliettu debeeeelo preko roka cekao kod Stojanova, ali nista nisu ni oni ni on mogli da urade, sto naravno ne opravdava jer je neko to posteno platio..

 

Kapiram da si frustrian ali to ce proci ko i sve a za par meseci se neces ni secati dok budes vozio auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi dobio auto na kraju? Koliko je bilo ukupno 'prekoracenje' u roku isporuke? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa rokom isporuke zna da bude i do dilera, odnosno...oni dobiju jasne instrukcije šta da kažu potencijalnim kupcima koliko će čekati na auto, ali u želji da pridobiju više kupaca (u gradovima gde imaju konkurenciju drugih ovlašćenih kao što je BG), onda oni ''ulepšaju'' taj rok kupcu, pa npr. umesto dva meseca kažu mu mesec ipo, iako znaju da neće moći taj rok da ispoštuju. Potencijalni kupac se ne zapita kako to da je samo kod tog dilera rok kraći za npr. 15 ili 30 dana nego kod ostalih ovlašćenih u tom gradu...već ''poleti'' za tim obećanjem i kupi kod njih (jer bi eto kod onih drugih čekao 15 ili 30 dana duže).

 

U praksi mu bude rok isti kao i kod onih drugih naravno, ali nije njima dao pare nego onima koji su mu rok ''ulepšali''. Tako se dobije kupac koji misli da su kasnili, da mu nisu rok ispoštovali, a ustvari... Naravno da nije dobra poslovna praksa da se na taj način pridobijaju kupci, naročito ako se gleda dugoročno. Imao je FCA dosta priče o tome sa dilerima, i iako se takva praksa smanjila, kao što vidimo i dalje nije sasvim iščezla, i nije samo FCA sa tim problemom u odnosu sa dilerima...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što 80% majstora/firmi/ustanova daju rokove za koje ZNAJU da ne mogu da ispoštuju! Za razliku od ozbiljnih država sa razvijenim mehanizmima zaštite potrošača. Pa umesto da dodaju koji sat/dan/mesec i da budu sigurni da će posao biti završen, oni skinu to vreme iako znaju da od tog roka "nema leba"! Tako je od prodavnice brze hrane, do kupovine stana!

Naravno, ne daj Bože da ti ponude popust ili neku drugu satisfakciju zbog probijenog roka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država poruči nekoliko Craftera, poruče sa višljim tovarnim prostorom, firma koja im pravi radionicu za tovarni prostor poruci sve sta treba u mm maltene (police 'čke materine), stigne isporuka, ali nisu visoki no niski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo off-Topic-a:

U poslednjih par meseci pisao sam žalbe na nekoliko usluga: post-expressa, prodaizvodjacu obuće, zaštitniku prava pacijenata. Svi su debelo probili rokove za odgovor, koji su bili više nego smešni. Svi su naveli kao razloge neistine, ili presli na drugu temu, samo da odgovore i da ispune formu.
Npr. poštar iz post ekspresa je probao da zove 063 broj sa predznakom 021, pa mu je prijavio nepostojeci broj, te nije mogao da me obavesti da je pristigla pošiljka, pa su je vratili... zaštitnik pacijenata je odgovorio na pitanje zašto nece da prime bolesno dete po hitnom prijemu - Da je izabrani lekar na bolovanju i da postoji aplikacija za mobilni za zakazivanje pregleda, (Koja usput ne radi) a koja je napravljena da bi pacijentima bilo lakše da zakažu (a o drskoj službi koja je zaboravila zakletvu naravno ništa)...

Znao sam da neće ništa pametno, ali ovi nas prave debilima... dokle bre ljudi ovako??!

Naravoucenije, prestao sam da se nerviram - ne vredi se nervirati, ne možemo ništa promeniti. 

 

 

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Oktagon said:

Auto je sa lagera,dakle tu je, uredno stoji od juna prosle godine. 

Na čijem lageru stoji...od AK Kole ili na FCA Srbija?

Ako već sigurno znaš da je odavno proizveden i da stoji na lageru FCA Srbija, onda ga AK Kole ne dobija od FCA za isporuku tebi zato što ga AK Kole još nije platio.

Ako već sigurno znaš da je odavno proizveden i da stoji na lageru AK Kole, onda ga tebi ne isporučuju iz meni nepoznatog razloga, jer su ga oni već odavno platili ako stoji na njihovom lageru.

A, koji je auto...500L ili Tipo, ili? Pitam jer je malo drugačija procedura ako auto nije napravljen u SRB nego je iz uvoza, imaju dileri praksu da carine aute (ulaze u taj trošak) tek kad imaju poznatog kupca za konkretan auto...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

iako sam cuknuo Puntica i nemam nameru da ga popravljam, zeleo bih da ovde samo pomenem, za Novi Sad,

auto servis Ognjen, Futog. Da ne bude bas da cela Srbija mora u Zemun za sve FIAT.

 

Coveka sam nazalost "otkrio" tek prosle (2019) godine, nakon 8 godina patnji sa "majstorima" po NS, koje sada necu pominjati, ali ni sa jednim servisom nisam imao pozitivno iskustvo, i nikada nisam isao dva puta u isti servis. A da sam imao problema sa Puntom, imao sam na pretek. Nema sta nisam menjao, prevaren sam najverovatnije prilikom kupovine, a zatim i losom ugradnjom TNG.

 

Uglavnom, Ognjen je ljubazan, brz, spreman da izadje u susret (dolazio sam posle radnog vremena),

i jeftiniji od ostalih, sto ne znaci da je dzabe.

 

Radio sam kod njega prvi put veliki servis sa svojim delovima, drugi put zamenu seta kvacila, i oba puta sam bio zadovoljan odnosom prema kupcu, uradjenim poslom, i cenom.

 

Jedina, uslovno receno, zamerka ,sto mi je uradjeno tacno ono sto sam trazio i nije mi predlozeno i primeceno nista drugo, a auto je imao npr. lupanje tj. oba homokineticka za zamenu, i jos stosta sto se da primetiti. Ali to je verovatno zbog guzve i zurbe, kod dobrih majstora je sad verovatno svuda tako, pa nisam nezadovoljan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju svi u Zemun ima i jos servisa za Italijanska vozila kod proverenih ljudi u BGu.

Verujem da kolege sa foruma koje zive u NS imaju isto neke svoje majstore za koje mogu da daju preporuku.

 

Sto se tice toga, dosta njih izbegava to da ne bi doslo do situacije "oce da uzme pare, izmislja da treba nesto da se menja". Najbolje je kada se odveze auto da im se i kaze, tipa proverite mi trap, kocnice itd..

Uostalom ako si vec cuo lupanje mogao si da im kazes, sigurno bi primetili. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rade valjda neku test voznju posle odradjenog posla, kao sto rade kod Gorana? Trebalo bi da primete ako je tako ocigledno kao sto covek kaze.
Po meni nije to mala zamerka, treba 100x da se vraca a moglo je odmah da se resi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako u principu i nije, jer ga vrlo verovatno ceka sledeci auto a on je recimo uracunao 3 sata za zamenu seta kvacila. Ne odgovara mu da uzme i da menja kugle jos sat i nesto a vec mu dolazi neko drugi. 

Mora to da se napomene. Bar ja takva iskustva imam do sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na to gledam drugacije. Ajde ne odgovara mu i nema vremena da menja kugle jos sat preko, to je ok. Ali zasto nije napomenuo da to ne valja i da bi trebalo odraditi?
Malo mi je glupo da oteram auto npr. na mali servis a ne valja recimo turbina. Normalan majstor ce mi reci sta je primetio, nece samo da odradi servis i aj vozdra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumite i majstore, dodje mu klasican vozac neki na servis i ovaj mu kaze treba menjati turbinu ili nesto drugo sto vlasnik nije primetio, odma je majstor prevarant koji izmislja kvarove i uzima novac :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...