Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

On 3/1/2019 at 9:34 PM, Jeca731 said:

Cula sam da kradu... planiram da zalepim sa nekim lepkom pa kako bude. 

Ima li neko iskustva sa servisom Beo -car na NBGD? On mi je najblizi a trebala bih da uradim mali servis za pocetak :)

U Beo Car-u ces proci najjeftinije, ja sam tu uzimao delove za veliki i mali servis, razlika u odnosu na drugu radnju je bila par hiljada. Imas Beo Car kod arene i u Bloku 63, meni je tu u bloku blizu pa sam tu uzimao.

 

Sto se tice plastike, meni je neko skinuo, nasao sam na otpadu al ne secam se koliko sam platio.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala puno. Onda zakazujem Beo car pa cemo videti sta i kako. 

Veruj da razmisljam da skine nekome plastikicu hi hi hi ... Salim se naravno. Ma smislicu nesto ;-)

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto živim na relaciji  Bg-Zg, tj. oženjen sam tamo, došla mi je žena sa kolima koje tamo koristimo, to je GP 1.3 mtjd 75 KS. 

Pošto sam za jutros bio zakazan kod Gorana u Altini za svoja ovdašnja kola, iskoristio sam priliku da u servisu pregledaju i ovaj drugi auto.

Utvrdili su da lanac "samo što nije spao".

Sada dolazimo do problema - žena mora da putuje nazad u sredu, i to sa kolima, a ovo bi trebalo da se reši pre puta.

U servisu kažu da ne mogu da prime auto preko reda, ni danas ni sutra, tako da kod njih ne mogu da rešim problem.

 

Dakle, pitanje je, molim za preporuku za neki drugi servis gde bih se obratio za pomoć.

Stvar je hitna.

 

Edited by Laki21

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Laki21 said:

Pošto živim na relaciji  Bg-Zg, tj. oženjen sam tamo, došla mi je žena sa kolima koje tamo koristimo, to je GP 1.3 mtjd 75 KS. 

Pošto sam za jutros bio zakazan kod Gorana u Altini za svoja ovdašnja kola, iskoristio sam priliku da u servisu pregledaju i ovaj drugi auto.

Utvrdili su da lanac "samo što nije spao".

Sada dolazimo do problema - žena mora da putuje nazad u sredu, i to sa kolima, a ovo bi trebalo da se reši pre puta.

U servisu kažu da ne mogu da prime auto preko reda, ni danas ni sutra, tako da kod njih ne mogu da rešim problem.

 

Dakle, pitanje je, molim za preporuku za neki drugi servis gde bih se obratio za pomoć.

Stvar je hitna.

 

Javice Vam se Natasa.... Uradicemo to... Ne brinite.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee sta ti je ozbiljan i profesionalan pristup poslu, svaka cast. A ne kao u Krusevcu, sabanizam samo takav.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za kolege, gde mogu da odradim remont alternatora za 1.3 mj motor a da ne klepaju po usima?
Otisla je remenica a kad se vec skida zamenio bih i cetkice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd , pozeljno blizu Banovog Brda.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stevcho

U tom kraju ne znam nikoga... Imam kod Cvetkove pijace električara grćde sam radio alnaser... Goran na Altini ti je sigurica

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem i ovde iskustvo sa servisom Goran na Altini (pisao samo u mojoj temi). 

Goran mi je maksimalno izasao u susret po svim pitanjima (moguci i nemoguci popusti, rucak, vecera itd itd) i ostao debelo preko radnog vremena (do 21h uvece) kako bi se resio problem. Odradjena gomila stvari (zamena desne poluosovine, cev usisa, sajle rucne, blokiran egr, zamenjen brisac, nesto oko volana, flesovan kompjuter i ne znam sta jos bese) uz najbolji moguci pristup. Vrhunac svega je bio problem sa senzorom pedale gasa koji se desio u 20:30 blizu servisa i Goran je istog trenutka vratio auto u servis i odmah resio problem. Ne mogu ni da zamislim bolje iskustvo od ovoga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima! Da li mi mozete reci vasa iskustva, koji je najbolji ovlasceni FIAT-ov servis u Beogradu? Gde ste imali najbolja iskustva?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MarijaB said:

...ovlasceni FIAT-ov servis u Beogradu?

Pitano je za servis u sistemu ovlašćenih. :) 

 

Kao što možeš videti (nakon spajanja tema) iz ranije napisanih iskustava, kad je Beograd u pitanju faktički se svede na AK Kole i Kompresor. Tu je i Bogunović na NBGD, sa Milančetom na Forumu.

Od skoro je Nikom auto (diler i serviser iz KG) otvorio svoj objekat u Beogradu, nalazi se na autoputu kod Laste (bivši objekti AP Sporta). Za njih u KG imaju pohvale, ne znam ko im čini ekipu u BG. Možda bi oni najviše ''potrčali'' da se pokažu, možda imaju i najpovoljniju cenu jer su novi na BG tržištu (treba proveriti).

Za uslugu malog servisa čini mi se da je svejedno, jer im je posao da dignu auto i odvrnu filter ulja. Šta mogu tu da urade loše, to je ono baš rutina... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buduci da mi je hitno  potreban veliki i mali servis, a auto servis Ak Kole ga moze zakazati tek u Julu (??), zakazao bih ga u "Kompresoru" na Rakovici... Da li neko zna da li je to dobar izbor ili ih treba izbegavati... 

Fiata Bravo Mjet 1.9 16v 150KS

Hvala

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & dodata u post oznaka modela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koja je razlika, i tamo rade ljudi kao i u ovom prvom a i nekom trecem manjem servisu. Ne moras da placas i ime jos pored delova :D Raspitaj se malo u okolini koji je na dobrom glasu od manjih privatnika i tamo i idi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako sam otprilike i mislio... Ali upravo danas, od Bogunovica (ovlascenog servisera) dobijem predracun, na cenu od 50.000,00 din..(veliki+mali servis)... Od tih 50.000,00 din cena radova je 9.000,00 din, a ostalo je cena delova.. Goran naplacuje 40.000,00  ovu uslugu, a cena rada je 10.000,00 din (ako bi doneo svoje delove, rad majstora bi bio 10.00,00 din)... Neki lokalni majstor ne verujem da bi trazio manje od 8.000,00-9.000,00 din (jer za zamenu plocica uzimaju po 2.500,00 dindzi za sva cetiri tocka).

Ne znam da li sam u pravu, ali mi se cini da se onda cene razlikuju samo u pogledu delova koji se ugradjuju, tako mozda i nije bas pametno stedeti na delovima ugradnjom najjeftinijih (pod uslovom da ovi ovlasceni servisi ne drpaju na delovima, u smislu da ugradjuju lose delove, a naplacuju ih skupo) 

 

Ponuda Bogunovica...

Nije mi bas sasvim jasno zasto se spominju Fiat Stilo, Brava i drugi modeli kada sam trazio cenu za Bravo... 

 

20190621_165702.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odradi kod Gorana. Nisu susteri kao iz ovlascenog koji gledaju samo da ti uzmu pare a i jeftinije ti je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno! Mi smo imali problem da nam ne radi navigacija kako treba pa smo morali u ovlasceni posto je auto nov 3 dana.. otisli smo u bogunovic i nisam za sada zadovoljna uslugom.. A reci mi kada si vec spomenuo mali servis, na koliko bi trebalo da uradimo prvi? I kolika je cena :)? Hvala ti!

Edited by Woodoo
Ne citiraj upis neposredno pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po ovoj ponudi Bogunovica, ispade da je on zaista suster, ili se ja ne razumem najbolje u temu... Navodi da ide set zupcastog kaisa, pa onda klinasti kais?? Zar ne ide samo jedan kais?? 

Edited by Jhony2503

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gledao ponudu nego kazem iz sopstvenog a i iz tudjih iskustava. Ovlasceni servisi samo deru a nikakvu vecu profesionalnost ne dobijas. Dok ti je kod Gorana sigurno da ces dobiti ono sto platis, pa i vise.

Za delove i kvalitet istih, neko strucniji ce se vec javiti.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj ovu ponudu sto sam okacio, ako imas vremena... Ja zaista nisam neki ekspert, ali koliko mogu da vidim, stvarno je ponuda cirkus.... Kais klinasti Brava, spaner Punto?? Pa onda kaze set zupcastog kaisa?? (pa zar set ne ukljucuje i spanere i rolere i vodenu pumpu)???? 

Edited by Jhony2503

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...