Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

@PremieRacing nije Kia, prethodni auto je bio u pitanju. Stilo 1.6 16v... 

 

@vagenovac E da, i meni je isto okvire uvalio, jos prvi put kad sam samo na pregled dosao... i bas primecujem na puno kola u NS njegove okvire... bolje bi mu bilo da se kvalitetom reklamira, a ne okvirima, samo ajd... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam dosta ljudi da hvali Gorana na Altini.

Da li postoji neki ovlasceni servis koji bi preporucili?

 

Radulovic?

Bogunovic?

Kompresor?

 

Nesto cetvrto?

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GiDrA

Pitanje je iz opste teme o 500X prebaceno u odgovarajucu temu o servisima i dilerima. Pisano je vec, mozes da pogledas pomocu Search foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Lazarevca i okoline mogu da preporucim servis Degent. Vlasnik se zove Pedja, on je ujedno i majstor. Radi Lanciu, Fiat, Alfu. 064/1406148, specificno je samo to sto mu radno vreme pocinje od 17h :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlada u Žarkovu, jel održava neko kola kod njega, jel ok?
Preporučio mi ga je jedan rodjak, al on već neko vreme ne vozi alfu pa samim tim ne ide kod njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može neka preporuka majstora za zamenu zupčastog rolera i španera..Smederevo u pitanju..

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule,na sredini Musicke kada ides prema carini sa leve strane...ja sam radio pre par meseci sve ok za sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator @Pelemasca

Pitanje je iz teme "Sta od delova kupiti originalno" prebaceno u temu o servisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Da, spominje se ali nema testiranje nažalost. Izgleda da u NS ne postoji treskalica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne znam, to kod nas jos uvek nije popularno, a i ti sto imaju vecinom ne znaju da rastumace to ili ne koriste aktivno pa se ne trudim da saznam ko to radi iz razloga sto ne zelim da bude "ali ti si mi rekao da idem tamo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me iskustvo, ako neko ima, sa mehanicarem Vladom iz Velikog Mokrog Luga... Radi Alfe samo kao... Radi nekom drugaru Alfu, a klinja nema pojma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoć,  za 20 dana idem na more a na mom puntu 1.2 sa plinom nešto lupka iz motora.  Novi Sad je u pitanju pa mi treba broj od ovde pominjanih majstora Moše i Gala auto ili neki drugi dobar majstor... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam FIAT STILO 1.6 16v 2002 godiste sa BRC plinom.Imao sam problem pre oko tri ipo godine pukao mi je kais i napravio havariju.Radio sam poravku koja me kostla oko 400 evra.Nakon te poravke auto je radio lose tresao i gasio se svako malo.Vratio sam ga majstoru i rekao da auto nije tako radio pre poravke i da to sredi nasta je odgovorio to je kompjuter imam ja za to coveka.Iako je ispitivan kompjuter  i nesto stelovano opet je isto radio.

 

Odveo sam auto u servis Sahovic  i tamo su vidjeli da nije uzupcen fino kais i da je senzor radilice i to su popravili i auto je radio normalno nakon toga.pre otprilike 3 meseca sam primetio povecanu potrosnju ulja.Sipao sam Selenia 20 k i isto velika potrosnja na 450 km litar ulja.Pre 10 dana sam otisao u servis Sahovic i rekli su da su u pitanju sigurno gumice i verovatno i karike. Ostavio sam auto u servis da se sve poravi sto treba. Javili su mi iz servisa da je glava motora obradjena i da je prethodni majstor koji je radio glavu lose odradio posao da je zamenio osam ventila  a neostecene ostavio sa sve starim gumicama ventila i da su oni sada sve obradili kako treba i da su promenjene karike,kais natezaci semerinzi,dihtunzi.

Preuzeo sam vozilo popravka je kostala 540 evra.Auto radi kao sat ne cuje se ide lepo,ujednacen ler gas nema vise da trese.

Sve pohvale na racun servisa Sahovic u Podgorici.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ima li neki normalan i posten majstor u Krusevcu ili okolini a da zna posao? 

Takodje me zanimaju iskustva sa Nikomauto servisom iz Kragujevca. Posto je aktuelna ova zimska akcija provere zakazah kod njih pa da znam sta da ocekujem. 

Inace, servis Rakovac (Verko) kod kruznog toka (Makresane) apsolutno za izbegavanje. Ocajno odradio zamenu nosaca (ispod akumulatora) i jos gore obradio na strugu (treslo uzasno). 

Pit Stop servis (Citluk), vlasnik Boban, jos gore nego ovaj prvi. Ubedjivao me da nosaci nisu za zamenu a vidno su napukli. Airbag problem, nije znao ni gde da gleda.

Izvesni Aca iz Makresana (navodno radio u Delti nekada) - na prvu me otkacio pricom kako ima previse posla i da idem kod drugog. Neprofesionalizam i nabedjenost na maksimumu.

Bata (Poljaci) - Dogovorili se da oteram auto, nakon toga se nije udostojio da se javi a zatim mi da odgovori na poruku.  

Vulkanizer Cile (kod Pionirskog parka) - Menjao na zimske celicare (sa letnjih alu) i nisu mi vratili srafove. Kasno se setim, odem, ali naravno kazu vratili su. Eto to su neka iskustva za sada, nazalost negativna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Auto servis Vasić na Barama ili Lazarica kako se već to vodi. Ona uličica iznad vulkanizera Hofmana u Lazarici, baš gde stoji znak Kruševac kad ulaziš iz pravca Čitluka ka Kš, duple trake. Znači iz tog pravca čim pređeš vulkanizera Hofmana skreneš u ulicu desno i posle nekih 200m s leve strane videćeš servis u dvoristu.

Vasić već dugo održava Boss taxi, počev od onih prvih Škoda Roomster što su imali i sad ponovo ove nove Fiate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam da kradu... planiram da zalepim sa nekim lepkom pa kako bude. 

Ima li neko iskustva sa servisom Beo -car na NBGD? On mi je najblizi a trebala bih da uradim mali servis za pocetak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...