Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Necu vala vise nista pisati po forumu, posto ovde svoj utisak kad napises naprave od tebe kretena a komentarisu teme u kojima ih nisam dotakao tekstom. Pise pre i posle, iskustva sa jesnim i drugim pa sad sta ja mogu sto je cas dobro cas lose.

Realno he.e me karma sa kolima to je sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bumblebee said:

Prvo Milutine u tvojoj temi si vec dva puta hteo da prodajes brava jer stalno imas neko srnj sa kolima a zelis da sve bude tip top a to kosta para i zivaca, ispravi me ako gresim... Drugo astra nije skripala i ne sprdajte se sa skripanjima vec je bila nocna mora dokazati da je auto prodat falican i resavanje u garanciji haos i nrprijatno. 

 

 

Ne mozes tebe i mene stavljati u isti kos. 

Ja ni u jednoj prilici nisam za ozbiljno rekao da prodajem kola...moj izjave "pod mac" i "bacicu ga u Dunav" ne treba shvatati ozbiljno. Da sam posle nekih gluposti (tipa kurcslus sa proletanjem necega kroz turbo) bio ocajan pa pisao da razmisljam o tome - jesam. Ali ja da sam hteo da ga prodam - prodao bih ga jos kod prvog nekog sitnog problema.

A u cemu se jos razlikujemo - to je da ja i pored tih nekih par problema...pa evo i jos neko sra*e da ispadne - ne bih se odrekao kola koja sam JA izabrao i za koja sam JA odredio da su ono sto zadovoljava moje potrebe u narednih par godina. 

Dok za tebe imam osecaj da lutas. Pocevsi od one prodaje stila. Od novih do polovnih kola. Croma karavan ne valja. Astra ne valja. Bmw - opet ne valja. Mislim posle jako malo vremena prodajes bmw, ako si konacno nasao sta ti odgovara pa nema tih para za koja bih posle lomova prodao jedan bmw. Ne, ti otisao na more i aj u oglase. Ko od nas koji citamo sta pises da ti veruje. Zamena valjda za astru bese moze zamena za punta, corsu, mercedes, fiat, pezo, volvo, hyu...daj sta das

Astra - ukoliko se dobro secam bio je problem oko zamajca gde ti je i ponedjeno da ti ga zamene komplet...ja znam da je astra nova zavrsila u oglasima a ti izgubio para i para verovatno. A neko voza novu astru i hebe mu se bas. Tvoje pare...moš ih spalis...ok

 

Sve ovo govorim najdobronamernije, iz ugla eto nas tu forumasa - mislim da jako lutas i da godinama vec ne znas ni ti sam sta hoces. I sta sad prodaces bmw i sta onda...?

Ti druze i punta classica 1.2 da uzmes nesto nece biti kako treba...ja mislim - kod tebe...

Bizarna prica 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Milutin-NS said:

Bmw - opet ne valja

BMW valja ne valja majstor.

Ne pratiš... Od svih kola jedino BMW valja. Jbg, malo ga deca izgrebala, malo majstor popravio, inače sređen za zimu, tako piše u oglasu. 

A čovek nema potrebu za njim, vozi ga samo jednom dnevno. Zato ga prodaje. 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad je kupovao nikako nije dolazio dizel u obzir i ni slucajno zadnja vuca. Iskljucivo benzinac zato sto malo prelazi i prednja vuca. Al' sta biiip mi znamo kad ne citamo izmedju redova nego svaku trecu stranu. I eto MI ne razumemo a on jasno pise sta treba i gde treba... Nego, otisao je... a mozda i nije B)

 

Vrati se bmbr, sve ti je oprosteno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Imam Ulysse 2.0 2003.Zna li neko majstora koji se bavi ovakvim mesancima a da nije servis za popravku autobusa?:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi preporuci servis u Bg. za promenu dihtunga glave i obradu.Zvao sam servis Ivan ,kod njih cena sa njihovim delovima oko 30k dinara. Auto je Brava 1,2 16v.Ne znam da li je ovo povoljna cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.1.2018. at 1:51 PM, lomisa said:

Moze li neko da mi preporuci servis u Bg. za promenu dihtunga glave i obradu.Zvao sam servis Ivan ,kod njih cena sa njihovim delovima oko 30k dinara. Auto je Brava 1,2 16v.Ne znam da li je ovo povoljna cena?

Pronasao sam servis u kraju. Servis Boki, ljudi ozbiljni nemaju klince segrte i ne rade kao na traci, vec se svakom autu posvecuju detaljno. Ruke za zamenu dihtunga glave, obradu, zamenu svih pratecih dihtunga, gornjeg nosaca motora i velikog hladnjaka 80e. Ostali trazili duplo. Auto sada sapuce. Servis se nalazi kod petlje Frans gde su vulkanizeri, majstori Igor i Bojan odlicni. 011/3690-983.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih na ovo, svoje negativno iskustvo, a vezano za isti posao (obrada glave, zamena dihtunga) u servisu "Test" na Petrovaradinu. Prethodno sam nosio kod coveka auto za manje kvarove, i bio zadovoljan, deluje veoma profesionalno i precizno. Pitao sam ga za ovaj posao, trazio je 100e za ruke, sto sam smatrao da je korektna cena. Dok je auto bio u radionici, eksplicitno sam predlagao da uradimo i karike, kad je vec otvoren (naravno za dodatni iznos, ne u istoj ceni), ali je govorio da ne treba. Uradio je automobil, koji je dve nedelje posle toga poceo da trosi ulje (u ekstremima i do 1.5L na 1000km) i da dimi plavo na hladnom startu. Bilo je vise iteracija reklamacija na uradjen posao, gde sam svaki put dobivao sve smesniji i smesniji razlog, navescu neke: "Zna se desiti kad se motor zaptije od gore, da probije kompresija na dole (karike)", "Dim nije plavi (iako je ocigledno plav), nego je siv, i oseca se miris zivog benzina u auspuhu, to je neki problem sa ubrizgavanjem", "Sipaj gusce ulje".... Na kraju je ishod bio da ce rastaviti motor ali pod uslovom da platim sve ako utvrdi da nije do njega. Bas se pitam sta bi utvrdio :D Na kraju sam se otarasio auta. Veoma veoma neprijatno i neprofesionalno iskustvo. Posle ovoga, ne bi mu dao ni biciklu da mi podmaze lanac... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davnih dana sam imao negativno iskustvo tamo sa pasatom b5.5 tamo.
Cuo se neki zvuk kada je radila klima, ostavio da pregleda, covek rekao da je kompresor I da treba cca 250-300e, zahvalim se I odem dalje, mislim da je bila remenica klime za 50e recimo u drugom servisu.

Posle I provalim da su mi bez pitanja nabrzaka I na kvarno zamenili okvire tablica njihovim valjda radi reklame.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/4/2018 at 9:56 PM, horvat said:

...Uradio je automobil, koji je dve nedelje posle toga poceo da trosi ulje (u ekstremima i do 1.5L na 1000km) i da dimi plavo na hladnom startu...

 

Kia Ceed 2009god. ?!?  Pretpostavljam da ne...

 

A od ovog nema gori u Petrovaradinu, žena odvezla auto koji je kupila na placu nakon što ga je ovaj majstor pregledao i dao zeleno svetlo za kupovinu, da uradi servis i utegne šta treba. Auto vožen normalno, registrovan, prošao tehnički, a pogledajte stavke na računu bez da uopšte pita vlasnicu šta i kako hoće da radi...:

 

image-0-02-05-19efaede1712cdcea80fc69d45a1ee150c65718692351afbc94be9db7ab87d28-V.jpgimage-0-02-05-f91cf18b77d3dace17c4b364b65105cd7aa2b3ba6012ad6dfd0f3b27246b1f89-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji majmun, menja samo jednu oprugu i to prednju LJevu, pa i KAJS je zamenio sveee, pa PUPU vode, a sta mu je na kraju revizija menjaca? Lopina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena platila auto 1450,-eur a servis 1200,-    :X  A mislila je DO 1500 da potroši...

 

I zamisli situaciju da joj frajer ništa nije rekao dok nije došla da preuzme auto.

Onda dobila račun i išla autobusom da pozajmi novac da plati. mislim da bi ga svako normalno muško odrobijalo za takvo zajebavanje...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao je da ubaci stavku, zamena auta......xy rsd, jeftinije bi prosla.

Tako pre dvanaest godina, kada su moji kupovali Tipa za mene, poveli "prijatelja" automehanicara, koji je odrzavao Tristaca. Elem, odu oni u BG, covek im kaze da ce platiti put ako se auto ne svidi, oni dosli videli Tipa sa svim onim lampicama, odusevili se I ovaj rekao kupuj... Uglavnom ja ulozio gomilu para posle da ga dovedem u, meni, dobro stanje. Homokineticka oba, reparacija menjaca, alternator, prednji branik krpljenje, dva retrovizora... Plus mu je levo krilo bilo ofarbano u drugu nijansu... Ja pitam tog autokobajagimehanicara, pa dobro prijatelju jel si bre ti video sve ovo? A on ce meni, pa da je sve to ispravno, auto bi bio skuplji! Pa bre jel sam te ja poveo ili te je prodavac doneo... Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revizija menjaca 34k ? 

Izvadio bih mu 200e ili koliko je vec zena bila spremna da plati i rekao uzmi ili skidaj ovo sve i vracaj staro :D WD bi dobio u guzicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvalio bi mu se..pocepao "paragon blok" platio eventualno ruke do 3000 i izasao. Kakva dzukela...ja ne verujem. Ovo nije normalno. Nije mu zena valjda platila jos jedan auto????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sa inspekcijom se ode lepo. Mora da ima nepravilnosti nekih u radionici. Da ga upropasti skroz. Strasno..jadna zena.

Tako je kada nemas nekoga ko se iole malo razume u kola...sramota! Kao da je kupila auto od 10.000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...