Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Za Novi Sad imaš Mošu, Gala auto u kineskoj četvrti.
Nemojte da vas zavara izgled, ni Moša Fiat, ni Dora autogas,Bata SportAuspuff, ni Mix i tako još neki majstori nemaju velike šljašteće servise ali znaju šta rade.

Sent from my F8331 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nije u vezi sa srpskim dilerima, ali  jeste sa Grckim. 

Trenutno sam na moru, i  na racunaru mi izasla ponuda na koju nisam mogao da ne kliknem. Koliko shvatam isti auto koji je u Grckoj 19.400, kod nas je 25.000 (bez PDV-a su obe cene). Toliko o tome koliko nas Fiat voli kao trziste...

 

New Fullback - PICK UP 
of 19,400 € * and 8 year warranty

 

sledeci link je na grckom, al postoji google translate...

 

 

http://www.fiatprofessional.gr/prosfores 

 

i cene kod nas

 

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiU8LSGo9TVAhXrJsAKHc3WD-0QFggsMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.fiatprofessionalsrbija.rs%2Fcenovnik%2Ffiat-fullback.pdf&usg=AFQjCNEelhQHBlrRxyanJ3-NyzJAra8gBA

 

To new professional 4x4 Pick up the Fiat Professional is a tireless partner that meets real needs. 
 
New Fullback - PICK UP 
of 19,400 € * and 8 year warranty
 
THE BEST PROPOSAL IN HIS CATEGORY
 
With Top 4X4 All Terrain System
Diesel engine 2.4lt and up to 180hp
Payload up to 1000kg
Towing capacity up to 3,100kg
Ready
* The price is exclusive of VAT, concerns the new Fullback Extended Cabin 2.4 150hp 4X4 M / T E6 standard and includes a month's promotional energy for a limited number of cars and distributors involved in the energy. 
** Includes 3 years factory warranty (or 100,000km) + 5 years warranty extension (or 150,000km) through Mopar's Maximum Care program. The protection program is designed to cover all mechanical and electrical components. For the warranty to continue, you must maintain your car in accordance with the manufacturer's scheduled maintenance plan. Travel and travel assistance is included throughout.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, ata said:

Koliko shvatam isti auto koji je u Grckoj 19.400, kod nas je 25.000 (bez PDV-a su obe cene).

Stvar je maaaaaalo drugačija.

Fiat Fullback i Mitsubishi L200 su isti modeli. To mu je konkurencija. Pogledaš njegovu (L200) cenu kod nas:

 

l200.jpg

 

Dizel sa 180 konja, dupla kabina, total cena od 39k do 42k evra. Kod Fiata, sam si napisao koliko je total cena za isti takav auto ali sa drugim imenom - 30k evra. Jeftinije je. 

Pomenuti model ima dizel motor...a takvih je u Grčkoj 5%-10% voznog parka. Grci (kao i njihove firme), ne kupuju dizele, ne vole dizele, i ima logike zašto uvoznik u Grčkoj mora bilo kom autu sa dizel motorom da obori cenu u odnosu na druga tržišta gde je dizel potpuno ok izbor. To isto (obaranje cene za dizel verziju u Grčkoj), možeš videti ako uporediš cenu Mitsubishi L200 dizela u Grčkoj sa Srbijom. Mitsubishi L200 sa tim dizelom od 180 konja i duplom kabinom je oko 29.5k evra u Grčkoj...tj. dobrih 10-12k evra manje nego u Srbiji. Isto kao što je i Fiat Fullback dizel u Grčkoj jeftiniji nego isti takav u Srbiji. 

 

ggggggg.jpg

 

U Italiji, Fiat Fullback počinje od 24.800 evra (bez poreza), ali sa onim slabijim dizelom od 153 KS.

 

ththtr.jpg

 

Ispade da italijani više vole Grčku od matičnog tržišta. :D:D 

Nema tu kategorije ''voli - ne voli'', nego uslovi tržišta i konkurencija diktiraju cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se u potpunosti. Trziste diktira cenu, pa bi po tome  u Srbiji trebalo da bude najjeftiniji, a ne najskuplji.

A mozda i gresim? ...jer je onima koji kupuju obakva kola u Srbiji svejedno da li su 25.000 ili 50.000 eura... ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, ata said:

Trziste diktira cenu, pa bi po tome  u Srbiji trebalo da bude najjeftiniji, a ne najskuplji.

Je l u Srbiji Audi jeftin, ili Mercedes? Najjeftiniji u Evropi, je l dolaze švabe kod nas da ga kupe pa teraju za Nemačku? :) Naravno da nije.

Nema veze što smo mi kao tržište ukupno siromašni, i kod nas će nov Audi biti skup, kao što je i u Nemačkoj Audi skup iako su sa mnogo većim standardom. Treba da se manemo logike po kojoj će u SRB isti proizvodi da budu jeftiniji nego bilo gde drugde jer smo eto mi kilavo tržište. Fiat Fullback je jeftiniji od konkurencije u Srbiji. To je merodavno. A, da bude najjeftiniji u celoj Evropi jer smo mi siromašni - nema od toga ništa. Tako je i za bukvalno sve druge proizvode.

 

Glavni kupci ovakvih modela su firme. Firme uglavnom kupuju nekoliko ovakvih automobila odjednom, ili nekoliko desetina ovakvih automobila odjednom. A, kada je flotna prodaja u pitanju važe neke malo drugačije cene i uslovi svuda. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije jeftiniji od konkurencije. Jeftiniji je Ford Ranger i mogu dodati bolji za vožnju, udobniji, više mesta u kabini... Ovo je od nekog ko je vozio ili se vozio u L200, Rangeru, Hiluxu, Isuzu, Mahindri, Navari. I to ne samo po asfaltu ili autoputu već je videlo i brda i planina. 

A firma u kojoj sam radio je prvo kupila 2 L200 pa sledeće godine 2 Rangera, mislim da su sada uzeli još kojeg. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranger nikako nije bolji od L200 i Hiluxa, nema čak ni bolji pogon. Govorim o novim verzijama, poslednjim koje su izašle. U vezi cena, te cene na sajtu Fiata nemaju veze sa onim što može da se dobije u pregovorima, a nije baš tačno da se prilikom cenovnog pozicioniranja ne uzima u obzir situacija na domaćem tržištu. Neki proizvođači itekako uzimaju u obzir domaće "siromaštvo". Ne svi ali dosta njih uzima to u obzir (Hyundai, Kia, Suzuki, VW...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da preporuci postenog majstora i neki normalan servis na Cukarici ? Moze i dalje ako je bas covek strucan i posten sto je najbitnije?

Vise mi je muka da trazim normalnog majstora, kad malo bolje razmislim najbitnije da je covek i da moze da ispostuje dogovor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,

 

Mozete mi pomoci oko odabira majstora to jest nekog dobrog i pouzdanog servisa a da nije preskup?

Upitanju je Fiat Stilo.

 

Unapred hvala.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima i cela tema o servisima, pogotovo za BG koji su i gde su i koji valjaju. 

 

Goran ima najviše preporuka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slabo se snalazim ovde

tek sam se regitrovao

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane 83

Pitanje je spojeno sa postojecom temom. Na par strana unazad ces videti uglavnom aktuelne preporuke, a cela tema je starija nego FLCS forum :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ocistio protokomer kod majstora Branka,u Kaludjerici.nije cak ni pokusao da izmislja kako treba novi protokomer,kako mi jos tri dela prave problem i kako treba pola auta da promenim da bi to bilo kako treba.covek ga otkacio,seo probao i kaze samo da se ocisti.auto sada ide za 10-ku.

 jedan od predhodnih majstora mi je rekao da je turbina "krenula" i mozda senzor radilice i ne znam sta jos.ja razumem da oni od nasih "muka" profitiraju,al umeju i da preteraju,sto se veoma cesto desava.na zalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo razocaran sa Marea Trade servisom. Letva volana sa rukama 15 000, prednje solje obe 8 000 sa rukama, dve manzetne home.zgloba 3000 sa rukama i prednja plocica sa rukama 4 000. Iskreno, moje misljenje je da je malo mnogo ali cu sutra po racune za delove koje su kupili (jer iste nisam dobio) pa da vidim da li sam u pravu.Neko misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za šolje je ta cena - šolje oko 3000 + ruke 1000 pa sve to X 2 = 8000 rsd.

Letva i zamena letve (ukoliko je nova ili rempont) može biti samo preko 15000 rsd.

Homo i pločice - tu su negde, možda 2-300 manje/više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se. Nisam dobio racun za delove pa sam se zato zapitao. Zasta 10 2007 1.2 sa klimom. Citam za neke delove da su jeftiniji bas. Velika je glupost sto niau zapisali koji deo su stavili da moze da se izracunaju ruke. I ovo post pre mog gde su iznece cene nisu realne jer se razlikuju od proizvodjaca zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Srdjan88 said:

Vrlo razocaran sa Marea Trade servisom. Letva volana sa rukama 15 000, prednje solje obe 8 000 sa rukama, dve manzetne home.zgloba 3000 sa rukama i prednja plocica sa rukama 4 000. Iskreno, moje misljenje je da je malo mnogo ali cu sutra po racune za delove koje su kupili (jer iste nisam dobio) pa da vidim da li sam u pravu.Neko misljenje?

Moram da napomenm. Kada je pregledan auto recena je cena koju sam prihvatio. Nisam ja razocaran servisom ili iznenadjen cenom. Problem je sto sve to nije na pravi nacin zavedeno. Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...