Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

On 27.6.2016. at 3:36 PM, gickon said:

Danas sam bio do TIM auta..servis više ne radi, Toma je u penziji,a za Mikija ne znam di je

 

Tim Servis zvanično od 01.07.2016. ne radi.

Par dana pre toga Miki je otišao na odmor, ali po povratku sa odmora neće nastaviti sa radom na toj adresi.

Toma je i do sada bio zaposleni penzioner :) , sada je rešio i da definitivno ode u penziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao u Novi Sad, sve normalno i sad kad sam trebao da krenem kuci neće da upali. Sumnjam na senzor radilice, a možda nije on(imam rezervni ispravan u autu,) treba mi neki dobar majstor za fiat dobla 1.9jtd 2002god. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče krećem na odmor.  Auto skockan. Na izlazu iz dvorišta  (bez najave i odbrojavanja)lampica akumulatora ON. Alternator ne puni.

Zovem servis Goran Zemun. Objasnim situaciju prime me odmah iako svi znate u kakvoj su gužvi . Auto za par sati od kad sam se javio popravljen.

Jos jednom i ovim putem veliko HVALA Goranu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem jedno iskustvo za suboticane, sa auto kucom Annus. Poprilicno sam pozitivno iznenadjen cenom koju su mi naplatili za veliki servis i remont zadnjih kocnica. Dobio sam 10% popusta i na ruke i na materijal (navodno jer sam radio pregled pred kupovinu kod njih). Posle toga sam iz ciste razonode pitao za cene delova u KIT komercu i nazvao par majstora i pitao koliko bi naplatili ruke za te zahvate i kada sam sve sabrao ispadne slicno, mozda neznatno jeftinije. Sto se tice samog kvaliteta rada, ne mogu puno da kazem, jer ovo nisu bili kvarovi nego cisto odrzavanje. Mozda sam ja malo 'outdated' sa informacijama u vezi sa ovlascenim servisima, do nedavno sam drzao da su oni uvek astronomski skupi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje današnje iskustvo sa Annusom nije tako pozitivno. Odvezao sam im na popravku Lanciu Deltu 1998, 1.6 benzinac, opisao probleme (teško pali, guši se, obara obrtaje i gasi u vožnji), rekli su pogledaće, nakon pola sata me zvali i rekli da ne mogu da prikače dijagnostiku i da ne mogu ništa da urade, jer bi dugo trajalo da se nađe kvar. Ja sam im čak i rekao da sam imao probleme sa step motorom i senzorom leptira gasa, ništa nije vredelo, nisu hteli da uzmu auto da rade. Još sam ih i zamolio jer sam u Subotici u gostima, inače sam iz Beograda i ne mogu da krenem na put sa poluispravnim autom, ali nisu hteli.

 

Tako da comme si, comme ca sa Annusom.

Srećom, našao sam drugog majstora u blizini koji će pogledati auto sutra ujutro, pa možda o njemu budem imao sutra pozitivnije utiske.

 

On 7/4/2016 at 3:51 PM, neshaoct said:

 

Tim Servis zvanično od 01.07.2016. ne radi.

Par dana pre toga Miki je otišao na odmor, ali po povratku sa odmora neće nastaviti sa radom na toj adresi.

Toma je i do sada bio zaposleni penzioner :) , sada je rešio i da definitivno ode u penziju.

 

A jel' Miki i dalje administrator ovde? Mogao bi da se javi kad bude znao di će i da li će i dalje da radi Italijane? 
Nego, šta sad mi TIM-ove mušterije da radimo, kad je Toma okačio katanac? Ima li u okolini Vidikovca neki drugi dobar servis za Italijane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzibril Ivan sa Dedinja, istina nastavlja sa radom od 12. septembra jer je na odmoru, tako mi je odgovorio u poruci pre neki dan.

 

064/ 212-83-15, ulica Krupanjska preko puta dizajnerske skole.

 

A ja bih pohvalio auto servis Jagodic. Danas kod njih menjao obe viljuske, stavio reparirane (2.500 po komadu) + 2.000 zamena za obe, suma sumarum 7.000 i potpuno drugi automobil. Zavrsili su posao za oko 45 minuta.

 

Nalaze se preko puta Laste ili lakse za pronaci bivsi AP sporting na Auto putu. Adresa je Auto put 27, Mali Mokri Lug.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Axic said:

@dzibril Ivan sa Dedinja, istina nastavlja sa radom od 12. septembra jer je na odmoru, tako mi je odgovorio u poruci pre neki dan.

 

064/ 212-83-15, ulica Krupanjska preko puta dizajnerske skole.

Dedinje baš i nije neposredna okolina Vidikovca :) ali hvala u svakom slučaju. Sad još i da se dovučem iz ove Vojvodine nekako do Bg još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mozes Lav auto, to ti je blize. :)

Inace za dobar servis vredi preci i par kilometara vise ako znas da je pouzdan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/30/2016 at 0:09 PM, dzibril said:

Moje današnje iskustvo sa Annusom nije tako pozitivno. Odvezao sam im na popravku Lanciu Deltu 1998, 1.6 benzinac, opisao probleme (teško pali, guši se, obara obrtaje i gasi u vožnji), rekli su pogledaće, nakon pola sata me zvali i rekli da ne mogu da prikače dijagnostiku i da ne mogu ništa da urade, jer bi dugo trajalo da se nađe kvar. Ja sam im čak i rekao da sam imao probleme sa step motorom i senzorom leptira gasa, ništa nije vredelo, nisu hteli da uzmu auto da rade. Još sam ih i zamolio jer sam u Subotici u gostima, inače sam iz Beograda i ne mogu da krenem na put sa poluispravnim autom, ali nisu hteli.

 

Tako da comme si, comme ca sa Annusom.

 

Srećom, našao sam drugog majstora u blizini koji će pogledati auto sutra ujutro, pa možda o njemu budem imao sutra pozitivnije utiske.

A jel' Miki i dalje administrator ovde? Mogao bi da se javi kad bude znao di će i da li će i dalje da radi Italijane? 
Nego, šta sad mi TIM-ove mušterije da radimo, kad je Toma okačio katanac? Ima li u okolini Vidikovca neki drugi dobar servis za Italijane?

 

e jbg danas sam bio u su, mogao sam poneti laptop i kablove, imam za lanciu i sam je vozim. ako se ne snadjes do sutra javi mi sms na 0649105555. opet sam u su posle 16h

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Milosnis18 said:

e jbg danas sam bio u su, mogao sam poneti laptop i kablove, imam za lanciu i sam je vozim. ako se ne snadjes do sutra javi mi sms na 0649105555. opet sam u su posle 16h

 

Hvala svakako kao da si mi pomogao.

 

:)

 

Elem, auto je danas popravljen, servis je Božik Trade na Karađorđevom putu 8, kažu bio neki kvar na elektroinstalacijama, nažalost nisam saznao detalje, pošto je gazda bio odsutan kad sam preuzimao auto, a na radnom nalogu piše samo popravka elektro instalacije. Ako nekom zatreba, pogotovo za starije modele Fiat/Lancia/Alfi, a rade i druge firme (VW, Ford, Pežo...):

 

Božik Trade 

Karađorđev put 8

024/557-348

Subotica

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2015 at 1:16 PM, lancemi_zen said:

Da li je neko imao iskustva sa Masters Servis-om na nbg.Radio bi dijagnostiku,a ovo je rekao bih bagatela..

Evo linka:http://www.super-cena.rs/ponuda/deal/2208/kompletna-kompjuterska-dijagnostika-automobila-sa-%C4%8Ditanjem-i-brisanjem-gre%C5%A1aka

 

Da li je neko kod njih ugradjivao parking senzore? Naleteo sam isto preko popusta za 400 dinara sto je smesna cena, a ne deluje mi ni da su im senzori skupi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li preporuke za neki servis u Nišu ? Lancia Y 1.2 8v, dodje mu kao punto, valda mogu i FIAT servisi.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bio neko u Nebojša NS servisu na Telepu? Dobio sam preporuku od kolege, kaže tri godine kod njega održava auto, ali čovek radi pretežno Nemce. 

Ima li ko kakav info?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS ajd onda preporuka za nekog? mora negde da održavaš svog dizela :D zato i pitam. jbg, na brzom biranju mora da bude neki koji zna da promeni zamajac,uvek može da iznenadi:sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se i ja upisem u red zadovoljnih musterija koji su auto servisirali kod majstora Ivana sa Dedinja. Cuo dosta pozitivnih komentara, poslusao kolegu @Ivan BG i odneo auto kod njegovog imenjaka. Ostavio auto, rekao sta da pregleda i zameni i naravno covek zvao i rekao sta je za zamenu i koliko bi kostalo, nije hteo nista da menja bez pitanja. Prepravio je sve ono sto su prethodni "majstori" uradili.

 

Cena sasvim korektna i od mene velika preporuka za Ivana. Otvorio servisnu knjizicu, sve racune za delove stavio uz nju. Od sada znam gde cu nadalje odrzavati oba Puntica.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je konkretno radjeno, koliko komplikovani zahvati, cene ruku za te stvari... Nista ne napisa :) .

11 minutes ago, Axic said:

Prepravio je sve ono sto su prethodni "majstori" uradili.

Ovo je poznata igranka u Srbiji koji god majstori da su u pitanju... Kuca, stan, auto, ma isto, zato se i trudim da sam uradim sto vise mogu u okviru svojih mogucnosti...

Najjace mi je bilo kada sam jedne godine zamenio tockove sa zimskih na letnje kod obliznjeg vulkanizera. Vozio celu letnju sezonu, tockovi nisu ni pipnuti, stize zima i zamena za zimski set. Dolazim kod istog vulkanizera koji se muci sa nekim srafom i pita - "Pa koja ti je budala ovako pretegla sraf, majku da mu je*em nenormalnu!". I ocekivana faca kad je cuo odgovor :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...