Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Dezurni vi ste stvarno dezurni :)....ja na poslu, radim sto stvari usput, i skapiram da Asterih misli na nekog od admina, dezurnih :p  .....elem, Dezurni, je l imate nekoga da predlozite? Nekog vaseg kolegu? Ne mora to biti danas, moze i za vikend, sledece nedelje....da vas posetim?

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje sto mi je dezurni Nenad drug i sto smo proveli dane i dane na grudobranu, ali stvarno u Novom Sadu nikoga ne bih imao da predlozim, pre bih ti rekao da ih sve zaobilazis u sirokom luku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije hitno, jer cu voziti drugi auto, moj ce da stoji, i ceka, ako kazete da vredi da ceka Dezurnog, ima da ga ceka, jer sam sit ofrlje majstora.....da je mogao covek danas da me primi otisao bih odma da uradi dijagnostiku, i kaze mi sta je ciniti i to je to....svakako Dezurni cujemo se, javicu vam se, hvala sto ste se javili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje sto mi je dezurni Nenad drug i sto smo proveli dane i dane na grudobranu, ali stvarno u Novom Sadu nikoga ne bih imao da predlozim, pre bih ti rekao da ih sve zaobilazis u sirokom luku.

 

ti ozbiljno? zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...pa ne bih se salio.

Stojanov, mozda znaju da prodaju automobile i istim tim novim automobilima da menjaju ulje i filtere ali sto se servisa tice su amateri, licno sa njima jos od pre 6-7 godina imam jako lose iskustvo?

Zoran, od jedno 4-5 ljudi sam cuo jako lose reci o njima/njemu...sa kim god spomenem...samo-ma bezi od njega. Opet lose licno iskustvo, i opet se davno opekao i nikad vise

Fiat ino - ista prica. Isto licno iskustvo. 5 dana pred moj prvi odlazak na more kolima, stilo jtd, pre recimo 5-6 godina, nisu znali da prepoznaju simptome zaprljanog egr-a...i svakog dana do pocetka polaska mi menjali deo po deo,onako random,a sve su naplatili,i nisu otklonili kvar. Secam se da su remenicu menjali...

Luka - paaa recimo da postoji tendencija da ti naplate ciscenje klapne a da ti je ne ociste, i recimo takodje desava se da im odneses ngk v-line svecice (2500 din) da ti ih zamene,pa onda na sledecem servisu dezurni i ja odvrnemo obicne ngk svecice (1200 din) itd.

Jel treba 5. servis u NS da nabrajam...ima li jos neki poznati servis da mi nesto naplati, a ne uradi, da mi na moju muku menja deo po deo i ne popravi, da mi ne promeni ulje...filter, da mi nesto isfušeriše još?

I onda ja nekome iz NS trebam da preporucim servis...neka hvala

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, ja imam isto lose iskustvo, otprilike servis Zoran nesto slicno, poput Milutina zakljucujem, jos oni otprilike imaju derikoza tendenciju da ti naplatate nesto, a nisu ni videli sta treba da se popravi, onda dodjes opet zbog istog, koje nije reseno, i oni ti svaki put uzmu 2.000 za dijagnostiku, sto je bezobrazluk, jer se radi o istom slucaju, istim kolima, istom vozacu, istom kvaru, i nakon toga sam konacno odlucio da vas ovde pitam da mi predlozite nekog, jer sam jednom dobio preporuku za Altinu i Gorana, i covek je bio jako korektan, ali nije u NS, nazalost.... Stojanov je imao dobre majstore, ali odose privatno da rade, Fiatino ne mogu nista da napisem, necu da gresim dusu, jer sam jednom isao kod njih, dok sam jos vozio Stila, ali je samo zamenjen alternator. Ali slika, poput Milutinove, generalno nije bas najbolja. NS ima dosta bolje majstore za nemacka vozila, to su neka iskustva od ranije, barem moja, dok mislim da fali dobrih majstora, koji ce jedan kvar opraviti jednom. A to je sustina dobrog majstora, oni koji ti promene sve delove, dok ne nadju sta je, ti su zapravo najveci problem. Svakako, dobar majstor je za svako postovanje, i treba ih vise faliti, te dobre, na ovakvim forumima.

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna majstor Jocu sa Ledina? Drugar koji je nekada vozio AR mi ga je preporucio kao dobrog majstora kod kojeg je on održavao auto.

 

E sad, zvao sam ga da se dogovorim da mi uradi servis na automobilu i usput sam se raspitao oko delova koje ima. Kaže mi za filtere da je to manje-više sve jedno šta stavljaš.

 

Nešto sam kroz čitanje ovog foruma shvatio da uopšte nije sve jedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa nije svejedno... Čak ni zamensko krilo ili branik koji kupiš u kopiji nikad ne možeš lepo da upasuješ na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže mi za filtere da je to manje-više sve jedno šta stavljaš.

Da, da, svejedno... Ovi sto stavljaju par puta skuplje delove imaju para za bacanje.

Procitaj iskustva sa zacepljenim i blokiranim filterima goriva, paljenjem lampica zbog losih filtera ulja, itd, itd... Nekako se to bas uvek desi sa najjeftinijim boflukom. Imas odgovarajuce teme o tome, da ne off-ujemo ovde.

Zbog toga sam odavno poceo sam da nabavljam delove.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na tehnickim temama ("Veliki i mali servis", "Sta od delova kupiti originalno" i sl.) sta se u praksi dobro pokazalo, a sta pravi probleme, pa prelistaj ;) .

A i svaki pravi majstor ce ti reci sta imas u kojoj klasi delova i po kojoj ceni. A ne ugraditi najjeftinije (da bi pridobio musteriju, na ustrb kvaliteta) ili ono sto je njemu najlakse pod parolom "svejedno", kao sto dosta njih radi. Bar je moje skromno misljenje i dosadasnje iskustvo takvo, jeftinije uglavnom bude skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NEka preporuka za nekog majstora u Kragujevcu,može i servis al da ne bude baš dranje sa cenama  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...svakako Dezurni cujemo se, javicu vam se, hvala sto ste se javili...

 

Razvoj price...nadamo se svi sa happy end-om :)

cxcv980101.jpg

 

I po zavrsetku...

 

cxcv980102.jpg

IDeeeeemoooooo^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje je gradacije ovo Lasko sto ste sipali u Libru, 5W-40 :D ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne ne...sto se mene tice - posto sam posle imao okrsaj sa accordom 2.4 - znaci da racing je u pitanju. 10W60 :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Prvo da kazem da je ovo moj prvi post ovde a verovatno i jedan od retkih (mozda ako ubuduce budem imao pitanje neko - a imacu za limariju :) . U svakom slucaju imao sam potrebu da podelim svoje misljenje i iskustvo sa Auto Servisom Ivan na Dedinju.

 

Vozim Punta 2003 1.2  vrlo sam malo ulagao u taj jadni auto :) i retko kada radio bilo kakve servise (izuzev povremenog dolivanja ulja, menjanja plocica i to je u principu to  i tak osam oko 100 000 km presao:) znam lud sam: )auto mi je za od tacke a do tacke b.  Nikada nisam imao mehanicara a onda sam gledao par postova ovde uglavnom se pominje Goran sa Altine, negde sam procitao da ima taj Ivan koji je radio kod Gorana i kako sada radi sam. Pozvao sam oba servisa, kod Gorana su mi rekli veliki servis 20 000, Ivan mi je trazio 15000 sa svecicama oko 16000, obzirom da sam na autokomandi on mi je bio i brzi i blizi te sam zakazao kod njega.

 

Otisao sam, lik vrlo ljubazan i kulturan, odmah sam mu rekao da se nista ne razumem niti da je ista radjeno tu, mnogi majstori su mogli da mi naplate i navale na grbacu ko zna sta kad dodjem sa tom pricom, i da ja nasednem na to ali Ivan je pogledao rekao mi da mi je pored velikog servisa hitna zamena sajle za menjac  i sledece donji nosac motora sto ne moram odmah bas da radim. Dogovorili smo se sve da uradi, pozvao predamnom Kitkomerc za cene delova, rekao mi izacice oko 28000 sa sve rukama i da ce do 17h biti gotovo.

 

U 16:45 Ivan je pozvao da mogu da dodjem po kola, racun je ispao cak i manje 26400, od toga ruke 7000 sajla je oko 5500, veliki servis 15000, svecice oko 1200..., pritom je naknadno zamenio 3 sijalice.

Auto ide super rekao mi je da treba sajlu za rucnu da menjam, dobio sam garanciju na veliki servis 5 godina ili 60 000km. Prezadovoljan sam uslugom, brzinom. Tako da sve pohvale i za njega i za ekipu. Drugaru koji vozi brava sam ga vec preporucio te ce ga i on uskoro pozvati.

 

Tako da na 6godina i 100 000 koliko sam presao 26400 mu dodje kao super cifra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...