Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Veki

TV LCD Samsung

Recommended Posts

E pazi,ja sam evo prethodna 3-4 dana proveo trazeci tv jer mi je iznenada umro stari samsung crt :wallbash: Nakom 2 dana potrage ovo je bio i moj favorit,zadovoljavao je sve kriterijume a hvale ga ljudi na netu, e ali onda sam se cuo sa nekim komsijama sto su do skoro radili u tehnomaniji i takodje su kupili tv pre par dan. Rekli su mi da im samsunge masovno donose na reklamaciju,tako da su oni uzeli LG 32LK450.

Ja sam pogledao karakteristike,video sam su skoro iste kao samsungove tako da sam ga i ja sinoc uzeo. Cena 39000 u winwin-u, ali imam zamerku na njih (do sad sam bio zadovoljan uslugom ali su se sad promenili ljudi izgleda). Prekjuce sam bio da vidim jel imaju i oni su mi rekli da ce naruciti za utorak (juce) i da je cena 42000 ali da imam popust. Ja pitam jel 12% tako sam video na sajtu i oni kazu jeste,juce ja odem kad ono iznenadjenje, popust je samo 5% na placanje u gotovini :thumbdown: Tu sam se ja malo raspravljao,ali me ipak mrzelo da idem do tehnomanije jer nisam bio siguran da li bih tamo dobio neki popust,pa sam ga uzeo.

Sinoc sam ga povezao,ima samo jedan kabal za napajanje i 6 srafova za postolje tako da nema nikakve filozofije. Ovo mi je prvi lcd tv (imam mislim monitor na kompu ali je to druga stvar) tako da se bas i ne razumem,ali je slika ok :thumbup: Sto se tice usb-a i filmova,prepostavljam da te to zanima,jer netom kruze price da ima nekih problema za zvukom u filmovima i da mora da se konvertuje :D Probao sam da pustim par u mkv formatu i svi rade :thumbsup: Subtitle negde cita,negde ne nisam jos provalio o cemu se radi,izgleda da .srt ne cita uvek vec samo ako je nalepljen a .sub cita. To jos moram da provalim.

Zakljucak - ja sam zadovoljan prelaskom sa 66cm crta na 81cm lcd, i konkretno ovim modelom tako da bih ga uzeo u razmatranje jer sam i na netu nasao da ga hvale :thumbsup: Mozda je najbolje da uporedis sliku izmedju lg i samsunga u radnji, ja nisam jer nisam zeleo da rizikujem sa samsungom cak i ako je slika bolja (sto ne znam) jer imam samo jedan tv

Ja se raspisa ali nadam se da sam ti pomogao :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 32B530 vec skoro dve(2) godine i radi za sve pare. Ne znam koja mu je cena ali probaj da se nadjes u varijanti LED ! Mislim da je ipak nesto zahvalniji.

Ipak , sve preporuke za ovaj pomenuti! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da se pohvalim da sam od pre dana ponosni vlasnik plazme samsung od 43 inca D450 i mogu reci da je slika odlicna i na signalu sa kablovske doduse digitalni a filmovi sa kompa 720p su extraaaaaaaaaaaaa :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi,ja sam evo prethodna 3-4 dana proveo trazeci tv jer mi je iznenada umro stari samsung crt :wallbash: Nakom 2 dana potrage ovo je bio i moj favorit,zadovoljavao je sve kriterijume a hvale ga ljudi na netu, e ali onda sam se cuo sa nekim komsijama sto su do skoro radili u tehnomaniji i takodje su kupili tv pre par dan. Rekli su mi da im samsunge masovno donose na reklamaciju,tako da su oni uzeli LG 32LK450.

Ja sam pogledao karakteristike,video sam su skoro iste kao samsungove tako da sam ga i ja sinoc uzeo. Cena 39000 u winwin-u, ali imam zamerku na njih (do sad sam bio zadovoljan uslugom ali su se sad promenili ljudi izgleda). Prekjuce sam bio da vidim jel imaju i oni su mi rekli da ce naruciti za utorak (juce) i da je cena 42000 ali da imam popust. Ja pitam jel 12% tako sam video na sajtu i oni kazu jeste,juce ja odem kad ono iznenadjenje, popust je samo 5% na placanje u gotovini :thumbdown: Tu sam se ja malo raspravljao,ali me ipak mrzelo da idem do tehnomanije jer nisam bio siguran da li bih tamo dobio neki popust,pa sam ga uzeo.

Sinoc sam ga povezao,ima samo jedan kabal za napajanje i 6 srafova za postolje tako da nema nikakve filozofije. Ovo mi je prvi lcd tv (imam mislim monitor na kompu ali je to druga stvar) tako da se bas i ne razumem,ali je slika ok :thumbup: Sto se tice usb-a i filmova,prepostavljam da te to zanima,jer netom kruze price da ima nekih problema za zvukom u filmovima i da mora da se konvertuje :D Probao sam da pustim par u mkv formatu i svi rade :thumbsup: Subtitle negde cita,negde ne nisam jos provalio o cemu se radi,izgleda da .srt ne cita uvek vec samo ako je nalepljen a .sub cita. To jos moram da provalim.

Zakljucak - ja sam zadovoljan prelaskom sa 66cm crta na 81cm lcd, i konkretno ovim modelom tako da bih ga uzeo u razmatranje jer sam i na netu nasao da ga hvale :thumbsup: Mozda je najbolje da uporedis sliku izmedju lg i samsunga u radnji, ja nisam jer nisam zeleo da rizikujem sa samsungom cak i ako je slika bolja (sto ne znam) jer imam samo jedan tv

Ja se raspisa ali nadam se da sam ti pomogao :whistle:

I ja sam ga sinoc uzeo popust 5% na cenu od 4499 ekstra je pustio sam filmove ali nema titla izgleda da mora i titl i film da se isto zovu, tako da ako ti je naziv filma marko i titl se mora zvati marko.srt, tako nesto i moraju biti u istom folderu danas cu da proverim jer nisam stigao sve opcije da precesljam...A za opciju slika u slici jos nisam nasao kako to da pustim i da li moze na dva kanala negde nadjoh da ta opcija moze tek ako se na neki drugi ulaz gleda nesto tipa kao ako povezes pc onda mozes da gledas i tv ako neko zna nesto oko ove opcije nek pise inace tv je vrh bar za kratko vreme sto ga pregledah...

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vlasnik 3 LCD TV-a, i svi su LG televizori i prezadovoljan sam kvalitetom slike.

1. 42LG5000 42" LCD, kupljen 2007 godine, plaćen ~ 800€, crko ekran 10-ak dana pošto sam prodao drugu, kod mene je bio mažen i pažen i pod UPS-om a čim sam ga prodao crče :thumbdown: a znam da su ga čačkali i prčkali i skidali sa zida non-stop, gurali konektore na jedno, drugo, treće mesto da vide na koje će raditi IPTV jer nisu znali da nameste. Naravno, vratio drugaru novac i uzeo TV nazad kod sebe, sad jurim da popravim ekran ili da nađem zamenski panel. Crkla je neka elektronika utopljena u sam LCD panel od televizora i niko u okolini nije mogao da popravi.

2. 32LD320 32" LCD, kupljen prošle godine, plaćen ~ 350€. Kupio kevi za rođendan, za sada je sve uredno... :thumbup:

3. 47LW5500 47" LED 3D Kupljen pre prodaje mog prvog TV-a, plaćen ~1200€. Do sada nisam video bolji TV i lepšu sliku, a što se tiče 3D filmova :unworthy: :unworthy: :unworthy: PERFEKCIJA!!! Posebno mi se sviđa pasivna 3D tehnologija, mogućnost da se gleda sa dosta većim uglom, naočare bez baterija, nema treperenja slike, pored toga TV ima Smart mogućnosti pa može da se zakači na internet i na mrežu, da pušta filmove direktno sa mreže, da skida aplikacije, povezuje se na facebook, youtube.... Jednom rečju, extra je...

Dobio sam od momaka iz SBB-a informaciju da najlepšu sliku na njihovoj televiziji upravo imaju LG televizori.

Toliko od mene.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 inča i full HD je samo po sebi paradoksalno. Sa 3m na televizoru te dijagonale ne može da se vidi razlika izmedju 720p filmova i DVD Ripova. Imao sam 2 godine takav televizor u stanu koji sam iznajmljivao i bilo mi je prosto neverovatno kome je to namenjeno.

I nešto što sam naučio kupujući teve baš dugo vremena - TV nikad, ali nikad, ne može da bude prevelik. Ima mnogo dobrih ponuda, doduše kod nas nema, ali u okolini su drastično jeftiniji (Madjarska npr). Kod nas deru kožu sa ledja, marže su po 50 posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo lepo nov sam u ovim tehnologijama :rofl:

Ali zasad se lepo snalazim :coffee:

Najace je sto je povezan preko krovne antene pa slika samog prenosa bez kablovske i total tv mi nije bas vrh...

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se nadovezem na nidzu - ispod 42" nema primetne razlike izmedju slike na Full HD (1080p) i HD Ready (720p) televizorima.

Btw, LG-jevi televizori sa LK oznakom su odlicni, odnosno imaju fenomenalan odnos cene i dobijenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neki PV, svaki dan se odusevim kada nesto lepo gledam na njemu.

Nego, neko spomenu TotalTV. Ako nemas alternativu, Total je biiip. Svaka preporuka. Ja cu uskoro da ga skinem jer su mi pre nedelju dana dovukli SBB u zgradu. Uzeo sam ga jer mi je u zgradi bio Radijus Vektor. Mnogo slabu ponudu imaju, a nemaju SK Prajm da gledam formulu. Jos to cene isto kao SBB, e pa nema sanse... Kad sam se uselio na gajbu i skontao da cu formulu da gledam samo preko neta, ooooooma sam iscimao Total.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tamo nekog januara Panasonic daje 5 godina garancije. Meni ta garancija igra najveću ulogu kod odluke za tehničku stvar. Siguran si, a ako često menjaš - lakše prodati kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neki PV, svaki dan se odusevim kada nesto lepo gledam na njemu.

Nego, neko spomenu TotalTV. Ako nemas alternativu, Total je biiip. Svaka preporuka. Ja cu uskoro da ga skinem jer su mi pre nedelju dana dovukli SBB u zgradu. Uzeo sam ga jer mi je u zgradi bio Radijus Vektor. Mnogo slabu ponudu imaju, a nemaju SK Prajm da gledam formulu. Jos to cene isto kao SBB, e pa nema sanse... Kad sam se uselio na gajbu i skontao da cu formulu da gledam samo preko neta, ooooooma sam iscimao Total.

Meni preostaje total jer gde sam ja sbb nece doci dok sam ziv :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u septembru uzeo LG LD550 i za sada sam prezadovoljan. Sto se tice titlova, titl mora isto da se zove kao i film, inace drugacije nece da ga pusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ga sinoc uzeo popust 5% na cenu od 4499 ekstra je pustio sam filmove ali nema titla izgleda da mora i titl i film da se isto zovu, tako da ako ti je naziv filma marko i titl se mora zvati marko.srt, tako nesto i moraju biti u istom folderu danas cu da proverim jer nisam stigao sve opcije da precesljam...A za opciju slika u slici jos nisam nasao kako to da pustim i da li moze na dva kanala negde nadjoh da ta opcija moze tek ako se na neki drugi ulaz gleda nesto tipa kao ako povezes pc onda mozes da gledas i tv ako neko zna nesto oko ove opcije nek pise inace tv je vrh bar za kratko vreme sto ga pregledah...

nekad nece ni tako,ja sam probao i da stavim u .sub i .srt u folder sa filmom + da nalepim prevod na drugu kopiju. Ovaj sa nalepljenim nece da pusti (ali neke sto sam skinuo sa neta a imaju nalepljen hoce), ista stvar je i sa .sub i .srt neki hoce neki nece iako se zovu kao film. Isprobao sam 20 kombinacija i zakljucak je da je najbolje imati sve 3 opcije jedna ce da upali :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tamo nekog januara Panasonic daje 5 godina garancije. Meni ta garancija igra najveću ulogu kod odluke za tehničku stvar. Siguran si, a ako često menjaš - lakše prodati kasnije...

I LG daje 5 godina garancije na 3D Home Cinema modele :whistle::evil::smoke:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi,ja sam evo prethodna 3-4 dana proveo trazeci tv jer mi je iznenada umro stari samsung crt :wallbash: Nakom 2 dana potrage ovo je bio i moj favorit,zadovoljavao je sve kriterijume a hvale ga ljudi na netu, e ali onda sam se cuo sa nekim komsijama sto su do skoro radili u tehnomaniji i takodje su kupili tv pre par dan. Rekli su mi da im samsunge masovno donose na reklamaciju,tako da su oni uzeli LG 32LK450.

Ja sam pogledao karakteristike,video sam su skoro iste kao samsungove tako da sam ga i ja sinoc uzeo. Cena 39000 u winwin-u, ali imam zamerku na njih (do sad sam bio zadovoljan uslugom ali su se sad promenili ljudi izgleda). Prekjuce sam bio da vidim jel imaju i oni su mi rekli da ce naruciti za utorak (juce) i da je cena 42000 ali da imam popust. Ja pitam jel 12% tako sam video na sajtu i oni kazu jeste,juce ja odem kad ono iznenadjenje, popust je samo 5% na placanje u gotovini :thumbdown: Tu sam se ja malo raspravljao,ali me ipak mrzelo da idem do tehnomanije jer nisam bio siguran da li bih tamo dobio neki popust,pa sam ga uzeo.

Sinoc sam ga povezao,ima samo jedan kabal za napajanje i 6 srafova za postolje tako da nema nikakve filozofije. Ovo mi je prvi lcd tv (imam mislim monitor na kompu ali je to druga stvar) tako da se bas i ne razumem,ali je slika ok :thumbup: Sto se tice usb-a i filmova,prepostavljam da te to zanima,jer netom kruze price da ima nekih problema za zvukom u filmovima i da mora da se konvertuje :D Probao sam da pustim par u mkv formatu i svi rade :thumbsup: Subtitle negde cita,negde ne nisam jos provalio o cemu se radi,izgleda da .srt ne cita uvek vec samo ako je nalepljen a .sub cita. To jos moram da provalim.

Zakljucak - ja sam zadovoljan prelaskom sa 66cm crta na 81cm lcd, i konkretno ovim modelom tako da bih ga uzeo u razmatranje jer sam i na netu nasao da ga hvale :thumbsup: Mozda je najbolje da uporedis sliku izmedju lg i samsunga u radnji, ja nisam jer nisam zeleo da rizikujem sa samsungom cak i ako je slika bolja (sto ne znam) jer imam samo jedan tv

Ja se raspisa ali nadam se da sam ti pomogao :whistle:

ovo za zuk primetih malopre gledao sam film i od pola kao da je zvuk poceo da izostaje pa dodje izostaje i tako a onda sam pustio iz pocetka i radi ok a pusto sam pre toga dosta filmova i nisam imao takvih problema znaci da definitivno ima neka zajebancija sa zvukom...Da li si sta primetio :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni radi ok,odgledao sam 15ak filmova. Jedino mi je na cowboys and aliens malo kasnio zvuk ali mislim da je to do snimka a ne do tva.Verovatno ti je to bio samo bag, ako ti je prepunjen usb i ako su dugacki filmovi a ti ih zaustavljas i premotavas stalno, hoce i na kompu nekad za zapne a kamoli tv :thumbup:

Ovo sto sam ja pisao gore su izgleda imale samo starije serije LG,jer da ih i ovaj nas model ima zvuka ne bi bilo uopste u filmu koliko sam ja ukapiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je do snimka bilo :wallbash: a ja sam plus premotavao pa prekidao vraco pa je malo pobrljavio a onda kad sam opet pustio sve savrseno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto desava da ponekad kasni zvuk, ali sam se navikao, pa mi vise skoro da ne obracam paznju. Inace jedino sto me nervira je sto ne moze da pusti full hd u 1080 rezoluciji.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko za sta sluzi mrezni ulaz na samsungu 32d550 jel to za internet ili se mogu umreziti racunar i televiyor pa deliti fajlovi ako neko zna nek pise?Unapred zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201201/20120128150225116/LX5DVBEU2A-SER.pdf

Može da šeruje preko LAN-a, trebao bi na kompu da imaš neki program kao Nero i sl pa preko njega odabereš koje fajlove deliš. U principu sve što pušta preko USB-a trebalo bi i preko LAN-a. Imaš opciju i Wireless ali samo pomoću Samsungovog stika.

Čitaj malo upustvo i puno se igraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ovaj model? Ako jeste, piše da ima AllShare, odnosno trebalo bi da može da strimuje audio/video/foto sadržaje preko lokalne mreže.

EDIT: preteče me ivan.ik

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...