Jump to content
FAS Goran
alekpk

Fiat Grande Punto 1.2 8v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav drugari, danas upalim auto normalno. Odvezem se do vracara i ugasim ga, u medjuvremenu covek se isparkira i reko ajde ja tu da stanem. Medjutim, auto nije hteo da upali, samo vergla i trese se ceo auto. Kaze drugar da drzim plin i tako sam ga nekako upalio. Inace je u pitanju Grande Punto 1.2 8 v 2006 godiste benzin/gas.

 

Kada ga upalim na plin i kliknem posle min da ga prebacim na benzin on nece, ne reaguje nista. Sada ne znam sta mi je ciniti, da li je pumpa goriva, da li su se dizne zapusile mada cisto sumnjam. Ili je neke relej, osigurac. Jel imao neko isti problem ?  a da, s vremena na vreme mi je posle voznje od 45min sat vremena znao da upali check engine lampicu ne znam sto i kada ugasim auto i odstoji nekih pola sata upalim ga normalno i lampicase ne pali do opet nekih sat vremena voznje. Hvala puno 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika. Danas kada sam bio kod majstora da uzmem moja kola bila je jedna Alfa 166. Crkao RPM senzor. Kaze ugasio ga na Slaviji i vise ga nije upalio. Doterao ga slep i kad ga istovarili upali. Posle jedno 5,6min stajanja da ga ubaci u garazu nece da upali. Samo vergla. Hoce da upali kada se malo ohladi. Otisao lik, kupio novi senzor i zavrsili posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, danas upalim auto normalno. Odvezem se do vracara i ugasim ga, u medjuvremenu covek se isparkira i reko ajde ja tu da stanem. Medjutim, auto nije hteo da upali, samo vergla i trese se ceo auto. Kaze drugar da drzim plin i tako sam ga nekako upalio. Inace je u pitanju Grande Punto 1.2 8 v 2006 godiste benzin/gas.

 

Kada ga upalim na plin i kliknem posle min da ga prebacim na benzin on nece, ne reaguje nista. Sada ne znam sta mi je ciniti, da li je pumpa goriva, da li su se dizne zapusile mada cisto sumnjam. Ili je neke relej, osigurac. Jel imao neko isti problem ?  a da, s vremena na vreme mi je posle voznje od 45min sat vremena znao da upali check engine lampicu ne znam sto i kada ugasim auto i odstoji nekih pola sata upalim ga normalno i lampicase ne pali do opet nekih sat vremena voznje. Hvala puno 

Druze, cula se u pocetku ali se vise ne cuje. Prva 2-3 puta dok sam verglao cula se, medjutim sada nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ujutru na prvom paljenju motor se upali ali posle 3 do 5s se ugasi kao da ne dobije benzina isto ako u za to vreme dam gas auto pocne da stuca gusi se obrtomer pada i ugasi se. Bio sam na diagnostici nema nikakve greske pre 6 meseci menjan je akumulator, svecice, cistio dizne i onda i sada ali opet se isto desava. Da li neko zna  o cemu se radi ili je imao ovakav problem.?

Cini mi se da malo slabije prima gas u voznji kada upalim.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

Vlasnik sam novog Grande Punta 1.2, 69ks, kupljenog prošle godine (oko 10.000km pređeno). Vozilom sam zadovoljan, međutim ponekad se desi da neće uvek da upali iz prve (nekad je to 3-4x mesečno, nekad 1x u dva meseca), nebitno da li je vruć ili hladan motor, pravila nema. Bio sam do jednog od Fiatovih ovlašćenih servisa, dijagnostika ne pokazuje ništa, ispitana pumpa za gorivo i ostalo šta treba, sve je u najboljem redu. Od strane servisa mi je dat predlog da promenim pumpu na kojoj sipam gorivo.

Da li zaista kvalitet goriva može biti uzrok ovog mog ''problema'' ili ne?
I da li mogu da probam da sipam benzin od 100 oktana? Do sada sam sipao na NIS pumpi BMB 95.

Da dodam još i ovo, automobil palim bez dodavanja gasa i problema prilikom vožnje apsolutno nikakvih nemam. Auto vuče extra, auspuh je čist kao staklo, ulje ni gram ne troši, gorivo troši koliko piše u tehničkom uputstvu, gareži na auspuhu ni najmanje nema.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eastpak

 

I treba da ga pališ bez gasa, taj deo je ok. :thumbup: 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Videćeš tako i ovo:

 

On 9/13/2012 at 4:01 PM, alexa06 said:

...molim za malu pomoc ujutru kad palim auto nece da upali iz prve a preko dana pali na pola kljuca inace vozim na plin ali je to pocelo da se desava pre 3-4 dana pozdrav!

On 9/13/2012 at 10:48 PM, SasaBgmk2 said:

Ako ti samo zavergla na prazno može biti nepovratni ventil na pumpi za gorivo. Tokom noći se gorivo slije od motora ka rezervoaru dovoljno da ne upalis iz prve. Već drugo paljenje bi trebalo da ti je ok u tom slučaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo potrebna pomoc. Fiat grande punto 1.2 benzin,problem je taj sto ujutro moram 7do 8 puta da ga upalim da primi gas.Ocu da kazem on svaki put upali ali se sam ugasi i ne aktivira se saug.Neki od majstora kazu da je u pitanju pumpa mada mi nema logike kad ga upalim kasnije radi perfektno bez ikakvih trzanja i prim gas odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno misljenje je da ne prima dobru smesu za sagorevanje... pozdrav

A ja kad sam imao benzinca za sve sam krivio struju :) 

Edited by mijat1989bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bio neki od senzora,ili nesto drugo 

Pumpu sam vadio sve cisto i filter ali nikad se nezna

Mozda da probam sa map senzorom

Prvih 4do pet palenja ne reaguje papucica gasa i cim prmi gas to je to 

Najgore sto mi ne pokazuje nikakvu gresku na tabli

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...