Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pedja

Fiat Stilo ili Lancia Lybra?

Recommended Posts

Bole vreme ti je odavno, bolje nego da bacas pare u kola :D
Da je lepsa nebi bila u tolikoj manjini posto je cena ista ako ne i manja, ista motorizacija itd itd...znaci nema sta da te odbije po tom pitanju, samo sto je Lancia i sto je toliko lepa :D I slazem se da se o ukusima ne raspravlja, ja se ovo salim zbog pojedinaca na forumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako se salis za drogiranje onda je OK (taman sam hteo da te saletim) , a pare ne bacam u stila jer sve sto ostane ja prodam skuplje ........ prc milojka ........... i dalje meni je stilo lepsi spolja i unutra jbg-a ......... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg. vidi kako je leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep ................. :P

 

 

20161117_152529.jpg.e639ac069131ee24d00a493aff8e5074.jpg

 

 

salu na stranu , covek ce sam resiti sta mu vise odgovara - unisticemo mu temu ............. ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je care gepek je bitan -- sta ce ti karavan a nemas gepeka tj. kao u limuzini maltene .............. :)

i uopste nije tacno da svaka libra ima konforniju unutrasnjost od stila (ja ne vide ni jednu kao sto moj stilo ima) --- koliko je onda moj kostao nov 2002 kad ima boga oca u njemu , a sve fabricko --- samo malo cekaj ako imas vremena , nalete i takvi primerci .......... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko to je socijala...:D

 

Ozbilno sad... gepek je racunajuci do plafona veci maksimalno 25%, do roletne nije ni 20%, ok vece je to, al ako je to presudno, onda .ebo taj pos'o.

 

Odrzavanje je razlika mizerna, ni za 5 godina neces ustedeti toliko koliko bi vise platio Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. I obrni okreni lybra ima bolja sedišta od stila, i bolji je položaj za volanom. 

U klasi Stila veličina gepeka prodaje auto, ali ne i u klasi lybre, koja je stepenicu više od Stila. 

Ako je gepek baš bitan uzmi Fiat ulise ili tako nešto, ima mesta za izvoz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se sa gotovo svime što je kolega @Ivan BG napisao a vezano za Lybru (Stila nisam posedovao) uz samo jednu opasku...

Ako će se gledati momenat prodaje pri samoj kupovini 'ebeš posao....onda svi ovde prisutni treba da gledamo neke VW-ove...jel tako?

 

A i za Stilaće imamo nekoliko primera "brze" prodaje jel da;)

 

Što se tiče cene za koju će otići...paaaaa za istu će i doći jel da?

Tržišna vrednost joj je niža od Stila svakako, kao i Y u odnosu na Punta a gde je predmetna u odnosu na njega? Daleeeeko!;)

 

Obzirom da je kolegi najbitniji momenat praktičnost Stilo MW je bolji izbor. A još bolji neki Scenic ili tako nešto....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko.jovanovic said:

Sa Stilom, al uz Diklofenak Duo :D

Ima gde da stavi flašu, mobilni i ostalo, al bole kičma i ostalo :P

 

Nasadis se na ono sediste, uvatis se za onu nazovi volancinu i pici...:D

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još nešto...

Da su Lybru predvideli za veliku porodicu ne bi je reklamirao g-din Harison Ford već bi recimo angažovali Mel Gibsona:lol:

 

Znači da se u naslovu teme Lybra našla greškom u startu:lol:

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih svakako, u ovoj sada koži, izabrao udobniji auto. Nisam baš neko ko je bogat iskustvom, u smislu da menjam kola ko čarape, ali mogu da kažem da bi pre ipak vozio grdobu od Fiat Idea (sada je vozim), nego Fiat Bravo mk1, koji sam pre imao. Pri kupovini auta mi ni gepek ni broj vrata nisu bili presudni, pa sam pre kupio brava, koji je remapiran išao super, preskakao sam uglavnom sve šta sam naumio. I onda posle 9-10-11h vožnje do Grčke (uz pauze), treba da idem u banju ili kod fizioterapeuta na oporavak. Idea je grdoba, sa 1.3mjet je puž, ali mene leđa i desna noga više ne bole, i unuka sam izlečila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, aleksa_indjija said:

 

Nasadis se na ono sediste, uvatis se za onu nazovi volancinu i pici...:D

 

 

Gde sam isao sa bivsim Stilom ili bivsom Lybrom idem i sa sadasnim Stilom, nikakvu, ali nikakvu razliku nisam primetio u kvalitetu sedista, polozaju sedenja i sl. Jedino sto sam primetio da mi se glava u Lybri nalazila na 2 ili 3 cm od "neba" u kolima dok to kod Stila nije slucaj, ono sto rekoh da se u njoj sedi skuceno i da je ceo auto tesan. A problema sa kicmom i kukovima Bogu hvala nemam, tako da nemam potrebe za lekovima protiv bolova. :thumbup:

Kako god sve je stvar ukusa svakog od nas.

Ukakismo coveku oglas, bezmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodjite da sednete kod mene u kozna direktoska sedista pa da vidite sta boli a sta ne ............ a zamisli stilo ............... ;)

 

bato samo oprema je vazna i nista drugo -- stilo ima aktual i dinamic i DIREKTORSKI KAO MOJ ........... :lol:

 

nemam nista protiv libre ali VOLIM STILA .......... to je auto koji ima dusu bre .............. :) a o prostoru necemo da pricamo. 

 

i da zaboravih i bulju greju , stiskaju lumbalni deo i imaju podesenja za kicmu (os napole os unutra) -- ko ne veruje nek dodje i proba sam a FABRIKA - jbt .............. jebeni auto :P

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko tih Emblemi ima prodatih, koliko ih u dobrom stanju?

Koliko je registracija za Lybru sa Emblema opremom, 99% njih su 2.4 jtd i ovde ne vrede nista, ili imaju neku cenu i na oglasima su godinu, dve, tri...

Nov Stilo u tamo nekoj opremi, daleko od maksimalne je kostao 28.595 eura.

http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-1.9-jtd-16v-150-business-connect-specs/12708

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onda je moj bio sa ovom opremom 40.000e - to nije merodavno ........... samo navigacija se tada doplacivala oko 1500 -2000 sadasnjih evra  ....... :stuart: a gde je koza i sve ostalo , sve je to tada bila LUX stvar i debelooooo se placalo 2002 godine -- KO JE IMAO PARA ........... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu boga ti, pa to ko Thesis...    2.4 JTD 10V => available in September 2002 => € 36,900 Executive Version => Version € 40,900 Emblema

 

A ima i vise ostava za sitnice, duplo veci gepek, vise mesta iznad glave,.. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali niko tu ne racuna dodatnu opremu koja je i u lybri bila poprilicno skupa. A i uopste ne znam zasto se vodi ovakva rasprava kada se zna da je lancia premium brend i uvek je bila skuplja od fiata u istoj klasi. Lybra sa najvise opreme je bila skuplja od stila sa najvise opreme :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...