Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pedja

Fiat Stilo ili Lancia Lybra?

Recommended Posts

postoji ,postoji jos,eno po italiji,a uzivo sam video onih novih Ypslilonki,kolko hoces,to su sve novi auti,prodaju se kao new cars

nemoze se porediti kvalitet Fiata i Lancie kao ni VW sa audijem

a ovaj sa oglasa stilo je korektan,moze malo da mu se sousti cena,odlican je,coveku treba prostora,a stilo je tu sampion i u poredjenju sa potpuno novim karavanima

al tebi bi trebalo ovako nesto,najprakticnije,zbog dece

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8851193/fiat-ulysse-2o-jtd

 

c02a9e251a3d-800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/19/2016 at 3:14 AM, Ivan BG said:

Imao Stila, pa imao Lybru, pa imam ponovo Stila.

udobija je bar dva puta od Stila, i toliko puta bolje lezi na putu.

 

13 hours ago, Ivan BG said:

 

Gde sam isao sa bivsim Stilom ili bivsom Lybrom idem i sa sadasnim Stilom, nikakvu, ali nikakvu razliku nisam primetio

 

Daj pojasni ovo...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksa_indjija

Na sedista sam mislio, posto vidim da se odredjeni zdravstveni problemi pripisuju losim sedistima, losom pozicijom sedenja i sl. u tom i tom autu.

Eto celog posta.

14 hours ago, Ivan BG said:

 

Gde sam isao sa bivsim Stilom ili bivsom Lybrom idem i sa sadasnim Stilom, nikakvu, ali nikakvu razliku nisam primetio u kvalitetu sedista, polozaju sedenja i sl. Jedino sto sam primetio da mi se glava u Lybri nalazila na 2 ili 3 cm od "neba" u kolima dok to kod Stila nije slucaj, ono sto rekoh da se u njoj sedi skuceno i da je ceo auto tesan. A problema sa kicmom i kukovima Bogu hvala nemam, tako da nemam potrebe za lekovima protiv bolova. :thumbup:

Kako god sve je stvar ukusa svakog od nas.

Ukakismo coveku oglas, bezmo.

Nije uredu to sto hoces da iskrivis ono sto sam rekao.

 

Posto si tamo takodje pomenuo "volancinu" cisto da ti kazem da samo slep covek moze da kaze da je na Lybri lepsi volan nego na Stilu.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepši je volan na džibri nego na Stilu, i Lybra je lepši auto, naročito karavan!

Stilo karavan je simpatičan u svojoj ružnoći, dok je petoodvratni baš bljutav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG

Pa ja kad sam pitao koji bi auto izabrao za neki duzi put, mislio sam upravo na te tako neke stvari sto si u prvom postu rekao, da je udobnija i da bolje lezi na putu, da je verovatno i tisa u kabini (to ja kazem)...

 

Valjda je to na putu bitnije od guranja flasa i telefona po pregradama, i da li mu far kosta 2500 dinara, a za Lybru celih neverovatnih 3000 dinara, ili hauba 60 naspram 70 evra.

 

Sto se tice volana, sve Stilo-ve sto sam vozio, imali su onaj najosnovniji volan,i ostao sam bez teksta...:wacko:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja imao Lybru sa osnovnim paketom opreme i gumenim volanom, isto gumeni bio na prvom Stilu, nisam primetio razliku, guma tamo, guma ovamo isti djavo.

Trokraki volan je ipak lepsi na oko.

Kozni na Lybri je pretanak, dok to kod Stila nije slucaj.

@marko.jovanovic

I sto si onda kupio tu konzervu (izvinjavam se na terminu, ali ti je prvi pljujes i tako nazivas) od auta, sto nisi kupio nesto sto ti lezi, odgovara?

Svuda po forumu citam kako ti smeta, nece da ide i sl. Nemoj sebe da mucis i uzmi nesto sto ti odgovara. :thumbup:

 

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konzerva je, kofa, papučomobil, šta da kažem, ali ne mogu joj poreći praktičnost za grad, uz mnogo veću udobnost i prostornost od automobila tipa punto i slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da i to, Lybra ti je starija od 15god, a šuška se da vozila starija od 15 godina, 2 puta na tehničkom od nove godine. :(

Stilo ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra je klasa za sebe!

Ni Stiliša nije loš, moderniji, prostraniji bla bla... ali kad vidim unutrašnjost Lybre meni lepo :D

 

Ukusi su različiti naravno, meni je Lybra solidna spolja, a unutra mi je prelepa, odiše luksuzom i kvalitetom, dok je Stiliša nekako plastikaner (osim table koja je gumirana pa deluje lepo).

 

Pokretaču teme savetujem da odvoji po primerak sa oglasa od oba, ode da ih natenane ispregleda, posedi unutra, provoza i ispipa pa da sam donese odluku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/19/2016 at 3:14 AM, Ivan BG said:

Lybra starija, u najosnovnijim paketima opreme ume da bude opremljenija od Stila, udobija je bar dva puta od Stila, i toliko puta bolje lezi na putu.

 

Ovo da leži bolje na putu sam i ja razumeo kao i @aleksa_indjija, tj. to nema šanse. :) 

Stilo sa 5 vrata stvarno ''ljulja'' u odnosu na Stila sa 3 vrata koji je 5 cm niži i 5 cm širi...a tih po 5 cm su oooogromne razlike po pitanju uticaja na ležanje na putu. Lybra nema šta da traži kada je ta kategorija u pitanju u odnosu na Stila sa 3 vrata, a i kod verzije sa 5 vrata pitanje je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje gledanje na nedoumice ove vrste je sledeće: Fiat je ekonomska klasa vozila, Alfa je ciljano namenjena sportskijem sloju kupaca a Lancia onom delu koji traži luksuz. Stilo je u najavi trebao da bude " Ubica Golfova", Lybra " mnogo Mercedesa, za malo para".
Kupce Stila SW je zanimalo da dobiju što više, za što manje para, one koji su kupovali Libru, uopšte nije zanimao Stilo i veći prtljažni prostor, a kupce Alfe SW nije zanimao ni gepek Stila, ni elegancija Lybre. Fabrika je imala svoje ciljne grupe i u tome je uspela. Po meni, Stilo, Lybra i Alfa, uopšte ne treba da se porede jer svaki od njih ima one prednosti koje su tvorci i zamislili. Lybra ima dozu elegancije, bolju opremu, bolje ležanje, veću udobnost, a što u Srbiji kupac hoće da pomiri sve osobine, i praktičnost i luksuz i sportski duh, to je već samo NAŠ problem !

Послато са HTC Desire 626G dual sim уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sročeno! Baš me zabole što nema gepek ko stilo SW, ako mi se auto sviđa. Nije sve u tome da bude najpraktičnije i najjeftinije. 

Tako i meni kažu da sam lud što sam kupio Ideu 1.3mjet  2004 g za 3000 eur. Em skupa, em skupi karoserijski delovi, branici, optika... Po toj logici trebao sam da kupim Punta, Stila, Golfa, jer ih ima na svakom ćošku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj Lybru :) jedan kolega na forumu je nadrljao, čak je i živce pokidao :doc: :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto je zanimljivo da je gepek postala bitna kategorija. Nekad smo se svi spakovali u stojadina ili 128 i vozi. Bez krovnog kofera ^_^

 

Kupiš auto koji ti se najviše sviđa, koja ti najviše odgovara za vožnju i čija cena je bolja. Nemoguće je da uvek treba pun gepek, sezona lubenica je prošla a i kupusa je pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, andreja.micovic said:

Prosto je zanimljivo da je gepek postala bitna kategorija. Nekad smo se svi spakovali u stojadina ili 128 i vozi. Bez krovnog kofera ^_^

 

Kupiš auto koji ti se najviše sviđa, koja ti najviše odgovara za vožnju i čija cena je bolja. Nemoguće je da uvek treba pun gepek, sezona lubenica je prošla a i kupusa je pri kraju.

 

Kao sa moje tastature :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Prosto je zanimljivo da je gepek postala bitna kategorija. Nekad smo se svi spakovali u stojadina ili 128 i vozi. Bez krovnog kofera ^_^

Nekada se stvari pakovale u torbe a sada isključivo u kofere....jer ko će oblačiti ako nije ispeglano do perfekcije?! 

Žene.....:X

3x više stvari ćeš ubaciti u gepek u torbama nego li u koferima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...