Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo JTD - ulje u motornom prostoru, na aktuatoru klapne usisa

Recommended Posts

Pise sve vec i vise nego detaljno na temama koje smo ti ostavili... Samo ce sad Nesa biti u zbunu sa kojom od njih da ovo spoji :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sve sada spojimo izmešaće ih forum jer postove ređa po vremenu pisanja...a, ovako ako ostane u tri teme (ali ne i više od toga ;) ) veće su šanse da Google pogodi jedan od rezultata pretrage. Ljudi ne znaju ni šta da kucaju u pretraživač jer ne znaju ni šta im pravi problem...pa zato kucaju ulje, gorivo u motornom prostoru i sl....tako da je možda i bolje da ostane na nekoliko različitih naslova...šta znam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbrčkaćeš ti to. Treba ti dva dana. 

Sastavi od tri jedan veliki naslov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi.Vozio sam kola po gradu i nije izbacivao ulje do sada niti je trosio.Juce izasao na otvoreno i malo ga "zgazio" 120 - 150 kmh.Kad otvorim haubu, imam sta i da vidim.Ajde kazite mi sta bi moglo da bude ? Majstor mi rece da je nesto u vezi EGR-a.Vozicu mu ga pekosutra da vidi.Potrosio mi je i ulje naravno.Evo slika pa pogledajte sami.

 

EGR_002.jpg  EGR_008.jpg  EGR_013.jpg

 
EGR_005.jpg  EGR_008.jpg  EGR_011.jpg  EGR_013.jpg
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to pre lico da je problem u leptiru usisa tj tom crnom plasticnom crevu. Kod vecine JTDa se na tom mestu pojavljuje curenje preko osovine leptira ali u minimalnm kolicinama. Mozda je tebi puklo to crevo pa izbacuje dosta vise. U EGRu nema ulja tako da mislim da to nema veze sa njim. Skini poklopac motora obrisi svr i upali auto pa vidi gde baca ulje.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da mi je majstor jednom probao onaj pipak ili sta vec na EGR- u i da mi  je rekao da kad se stisne treba da ugasi auto sto se u mom slucaju ne desava.Ne znam da li je to bitno za ovaj problem ? Auto vuce odlicno, ne dimi pri paljenju ni u voznji uopste, lepo pali.

Edited by sdonca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mnogo. Tebi samo ne zatvara egr zbog čega će ti auto dimiti malo više. A ovo zaista deluje kao da je sa usisa. Malo diht mase/silikona bi trebalo da pomogne, ali ako ovako baca moguće je da je i to crevo puklo negde. Probaj ovo što Branko kaže i sve će ti biti jasno.


EDIT: Ovo malo ne moraš ni da primetiš :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sdonca

nije to egr sto se pritiska pipak nego vakuumski aktuator klapne usisa.

 

Ocisti to sve nekim cleanerom pa probaj da vidis gde izbacuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ovo strasno i jel ima veze sa stanjem motora ? Juce mi je potrosio onako solidno.Oteracu ga kod majstora pa neka ga rasklapa i pogleda sve.O kom crevu pricate da je puklo ?

Edited by sdonca

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bi najpre rekao da je ovde u pitanju turbo, tu ljudima po malo masti zbog uljnih para, ali ako auto nije trosio ulje i posle jedne voznje toliko zafali i toliko zamasti, veoma lako je moguce da turbina baca ko luda a tu negde pusta. Ako je tako, resenje nije da predihtujes mesto gde pusta nego da resis turbo, u slucaju da samo to predihtujes a turbo nastavi da baca uci ce ti auto u iberturu i onda caoooo. Lepo ti kod majstora pa nadji uzrok, to sto tu izlazi ulje je samo posledica, ne bih ti preporucio da ga vozis ako ne moras a i ako moras samo u niskim obrtajima ga vozi dok ne ustanovis sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je da sam poslednjih 1000 km presao po gradu i nije izbacio ni gram ulja.

Cim sam izasao na otvoreno to se desilo. Verovatno je zbog veceg pritiska u tom crevu zbog vece brzine u voznji? Nisam prelazio 2000 obrtaja. A za sta je to plasticno crevo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato i kazem.Jeste da je vozen malo brze,ali nije forsiran sa obrtajima i zbog toga mi je cudno da se ovo desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam prelazio 2000 obrtaja.

A vozio 150km/h, na toj brzini bi trebao u 5. brzini da se vrti negde na 3000rpm, ne kazem da su to strasni obrtaji ali nije 2000rpm. Nemoj mnogo da mudrujes nego kod majstora ako ne zelis da te posle kosta mnogo vise. Kontam da nije slucajnost da do sada nije trosio ulje, a sada je potrosio i to sve masno i u toj kolicini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguce da je isao i do 3000 , ali nije bilo nikakvo silovanje.Idem sutra kod majstora.Nadam se da nece biti nesto mnogo strasno. Zelim da mi je sve suvo na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je slinio na tom plasticnom crevu... Probao vise puta da predihtujem - bezuspesno.. Izgleda da je od vibracija nastala mala pukotina, golim okom nevidljiva... Onda mi je pukao film i kupio sam originalno crevo (gornje) interkulera. Cena oko 5000 din, pre godinu i kusur.. Meni ni tada dok je musavio nije primetno trosio ulje... Ovo kod tebe je bas alarmantno.. Javi sta si uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidim i ja da je kod mene nesto ozbiljnije pa zato i pitam sta sve jos moze da bude da bi znao sta da ocekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oterao sam jutros kola kod majstora.Kaze da ce da rasturi sve komplet i da ocisti.Ako i posle toga baca ulje, kaze da je motor onda otiso u aut.Kaze takodje da je mnogo,mnogo prljavo sve i da je interkuler verovatno pun do vrha.Sta vi kazete u vezi ovoga za motor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kao da neces da cujes, kazem ti proveri turbinu, motor nema veze sa tim uljem tu, a majstor je za zaobici ga u sirkom luku, pun interkuler a on ce ovo da predihtuje, nije ni posumnjao na turbo. Nek ti to predihtuje pa ga tako teraj pa ces sigurno menjati motor, kad budes upoznao iberturu neces znati sta te tog trenutka snaslo.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva dana ti ne pisem rekoh da te ne plasim, ali sada vec moram i ja da ti kazem da ti je najverovatnije propiskila turbina i da treba da se predihtuje, ali Turbina :D  Ako je jos i pun Ic nema tu sta da se razmislja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...