Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Punto mk.2 - ima li opciju za automatsko paljenje svetala?

Recommended Posts

da li Punto Mk2 2002 god.

ima opciju da se porgramski aktivira automatsko paljenje i gašenje sijalica za srednja svetla (dnevna svetla)

Nisam uspeo da pronadjem sličnu temu na FLCS forumu pa reko da pitam, znam da pojedini atomobili imaju tu opciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muči me , kad startuješ motor sa upaljenim svetlima to je oko 10 ampera veće opterećenje akumulatora

brzo propada akumulator (znatno brže).

Mislim da nije trajno rešenje, kad vremenom akumulator oslabi bude problem startovati motor sa upaljenim svetlima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 nema tu opciju.

Mozda da ugradis one releje za automatsko paljenje svetla, 3-5 sekundi od paljenja motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, čujem sa više strana da nema , ali reko da proverim.

To sa relejima i automatima će se verovatno desiti.

Samo da isčeprkam uredjaj, da mi i prekidači u kolima budu u funkciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitivao sam se za svog Punta da li moze softverski da se resi, i dobio odrican odgovor.

Posto sam se u medjuvremenu navikao na paljenje svetla, i posto mi se ne desava da ih zaboravim upaliti, odustao sam od tih releja.

Oni su dobro resenje, prakticni. Jedino sto je malo teze ugraditi ih, zbog same rucice i sistema paljenja svetla - ovo su reci majstora. Ali je svakako resivo. Ne znam cene, ali oko 15-20e.

Ako budes stavljao releje za odlozeno paljenje, izbegavaj one koji pale svetla za sekundu.

3-5 sekundi je ok, nista ne gubis, a ceo sistem motor-alnaser-alternator radi kako treba i ne opterecuje se u startu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je krajnje smiješno da neko ima problem s tim što treba ručno palit svjetla, pa bar to nije teško. I sad zbog toga davat paru - ne logično mi je skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problem sa paljenjem svetala, ali ima ljudi koji imaju problem da se sete da ih upale preko dana, pa čak i noću kad kreću i voze se dobro osvetljenim ulicama, a čika cajac samo čeka takve :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravljam često ali i to malo će biti kobno za džep ničim izazvano.

Mnogo vozim , 300 stvari u glavi i ostalim elektronsko-digitalnim uredjajima ....ko misli na svetla DANJU ...100 ljudi sto ćudi ---100 žena 200 s..awhistle.gif

Elektronika i automatika treba da služi nama, ljudskom rodu a ne da je izbegavamo --- gazija2001

Jel neko namontirao automat za dnevna svetla u puntaća mk2..... koji valja itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...