Jump to content
FAS Goran
jevta

Brže zagrevanje motora zimi?

Recommended Posts

Nabavite grejače za sedišta, kao dejica, da ne zahtevate auto u mestu.

Nedavno sam i ja dobio jedan grejač koji se ušteka u mesto za upaljač ali još nisam imao realne potrebe za tim.

Da napomenem da mi auto boravi u garage ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavite grejače za sedišta, kao dejica, da ne zahtevate auto u mestu.

Nedavno sam i ja dobio jedan grejač koji se ušteka u mesto za upaljač ali još nisam imao realne potrebe za tim.

Da napomenem da mi auto boravi u garage ! ;)

Kad sam ubacio alfina sedista hteo sam da povezem i grejac vozacevog sedista posto sam video da ima instalacija na njemu, onda se ispostavilo da je to instalacija za lampicu od pojasa. :angry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma, pa valjda neka kolicina tog goriva isparava kada je ulje na tadnoj tempetaturi...
@Kolega J. Rekao sam i pre, to je i moja filozofija a i spas u danasnje vreme jeftinoce i kvaliteta


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nije dobro grejati moderne motore u mestu zimi. Okej je ako moraš da odmagliš stakla, odlediš auto i slično, ali to ne treba da je praksa. Upravo se više haba kad je hladan, nego kad je topao, a mnogo brže postiže radnu temperaturu ako se lagano vozi, nego dok radi u mestu. Uputstva za sva kola relativno novijeg datuma su jednoglasna - ne grej kola u mestu, nego kresni i vozi umereno dok se ne  ugreju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

E sad pitanje za ostale- da li mislite da zagrevanje u mestu istim obrtajima kao u voznji manje steti motoru? Ja mislim da mu je svejedno, pa mi je lepse da ga odmah vozim!

Eh sad... a šta ćemo sa tim što fabrika u korisničkom uputstvu govori da zagrevanje u mestu ne treba da bude duže od 30s i da automobil treba odmah voziti lagano do postizanja radne temperature? Poenta je u tome da ravnomerno treba zagrevati CEO automobil tj. sve njegove sklopove, a ne samo motor... ako se zagreje samo motor i ti kreneš da ga ganjaš u fazonu "ugrejan je" stradaće nešto drugo (amortizer, deo šasije, trapovi...).

;)

Ja zimi ostavim upaljen auto par min u garazi, da prebaci sa benzina na gas. Posao mi je udaljen oko 6 -7 km od kuce, pa ako krenem odma, maltene i ne prebaci dok stignem.

Ili ja nešto pogrešno računam ili na taj način zapravo trošiš više? Ako radiš tako kako radiš, onda troši benzin dok ne prebaci, pa kad prebaci ti voziš na plin. A ako bi odmah krenuo on bi trošio samo benzin i možda malo pre posla prebacio na plin i potrošio nešto malo plina.

Ili sam negde pogrešio? :)

 

Ali kad ja sednem u topla kola i vozim se tih 6 - 7 km, a ostali se voze sa zamagljenim staklima i kapom na glavi, to je neprocenjivo :D

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

 

tako je i ja ne sedam u hladna  kola dok se neugreje kabina  samo stipse  za gorivo sedaju u hladna kola i voze sa kapom na glavi u zamagjena stakla :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je i ja ne sedam u hladna  kola dok se neugreje kabina  samo stipse  za gorivo sedaju u hladna kola i voze sa kapom na glavi u zamagjena stakla :unworthy:

 

 

Webasto? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Webasto koristim samo kad su temperature u velikom minusu  za sad ga jos nekoristim jer nije jos opasno :turned: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh Dejice, tebi sa potrosnjom od 4l u gradskoj guzvi nije problem da grejes auto u mestu :D do iscasenja, a i imas i vremena za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je misljenje da ce pre prebaciti na gas u garazi na +15 nego napolju na -15 (kojih doduse jos nema). E sad sta njemu (motoru) vise prija ne znam, a i necu ga voziti toliko dugo da bih ja osetio posledice toga, a ne znam ni da li su ga prethodni vlasnici grejali u mestu u proteklih 12 godina. I rekao bih da se potrosi manje benzina kad auto radi 5 min u mestu nego kad se vozi 5 km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali da li je preporucljivo da radi u garazi? Nemam iskustva u toj oblasti, ali sam u mnogim filmovima (verodostojan izvor, nema sta...) ;) gledao kako su se ljudi ugusili u garazi. Ako otvoris vrata ili imas dobro provetravanje onda vise nije +15... ??

Druga stvar (ne narocito bitna, kao I cela rasprava o potrosnji prilikom zagrevanja), za tih 5 min vec predjemo odredjenu razdaljinu, sto je za gradsku voznju ne tako zanemarljivo... mogu npr.preci skoro pola puta do posla, tako da mi je za gradsku voznju besmisleno zagrevati kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo vise trosi kada je hladan motor, a i cak i da otvoris vrata to ne menja pocetnu temp na kojoj motor startuje jer je i tecnost u motoru na na istoj temp. kao i u garazi, i ulje, i jaci je sam akumulator itd.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je motor vec na 15 stepeni u garazi, onda ga ne treba ni zagrevati... za njega nije ni zima, vec je stiglo prolece! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor treba da se zagreje do 35 ili 40 stepeni, sad nisam bas siguran. Ja nisam u garazi dok se on greje, tad oblacim radno odelo :D. Osete se malo izduvni gasovi, ali nije to kao u holivudu. :p

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...