Jump to content
FAS Goran
pozarevljanin

Punto 1.2 16v / 1.2 8v - konverzija u turbo?

Recommended Posts

Ja bih vise opruge, amortizere, balans stangle, poliuretan, unibol i slicno da vidim :D

images?q=tbn:ANd9GcQL1a4-y8FyZ_sbARARPjG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je link za jedinu tubro konverziju koju ja priznajem.Velika šteta samo neka sića (malo para nije puno samo 2800 eur ???????????????).Ako ima neko bolje rešenje ,a da od motora ne bude samo nekada jedan motor 1,2 8v i to TURBO :D. Ako te konverzije mogu da izdrže klipovi (koji primer-automobil),klipnjče (one nisu problem može da se reši od drugih modela),ventili mogu da se stelitiraju.Ako neko ima bolji predlog ,ruke na sunce. Ja skidam kapu ako ima.

 

http://www.protoxide.eu/en/performaces-tuning-kit/1514-conversion-kit-turbo-fire-engines-fiat-alfa-lancia-8v.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima,imam neke ideje oko pakovanja auta,imam Z10 sa motorom od punta 2,i poceo da razmisljam kako da napravim zvrk od njega.I naravno prva ideja je da mu upakujem turbinu...da li je neko vec to radio? Pitam cisto za savet ako ima nesto na sta treba posebno da se obrati paznja

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa od toga. Auti koji imaju fabričku turbinu imaju motore unapred prilagođene tome, a ovako da se to samo nakači raspao bi se. Razmišljaj u pravcu ugradnje drugog motora, recimo onaj HGT što je išao u njih. Pitaj našeg drugara na ovom linku:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/profile/4386-yugisa/

 

On je ubacivao druge motore u kola pa će svakako znati da objasni šta ti tu sve treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma otkud ti to :D Ja sam taj koji vecinom promovise doradjivanje postojeceg motora u autu :D Ali mislim da na forumu verovatno najbolji za savet je covek cija je tema:

 

 

Koji upravo radi turbiranje 1.2 motora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto sam video ne mora drugi,decko je na motor 1.2. ubacio turbinu i auto je u upotrebi vec dve godine..bez ikakvog ostecenja motora...a to HGT da ubacujem ,to znam samo mi je poenta da na postojeci motor dodam snagu..Hvala za savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraži na fb Novaspeed, turbirali su Z10, dobio je nešto tipa 105ks i 158Nm.

Na telefonu sam, ne mogu da lepo okačim slike. Ima i video ubrzanja, al preko fb lite ne vidim video snimke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D lepo vrti obrtaljka :D 

Videcu kada sve detalje budem znao i kada pocnem raditi da kacim sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...