Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

moj drugar imao kaznu 7000 din sa sudskim troskovima i molili ga da plati ,pa mu nudili na rate i na kraju on rekao da nema para a sudija mu izdao resenje na sedam dana zatvora. proslo od tad skoro dve godine i nista,on vec zaboravio,medjutim jedno jutro dodjose panduri i privedose ga kod sudije i sudija ga pita hoces da platis ili ides odmah na odsluzenje kazne. on kaze platicu i sudija ga pusti. panduri ga odvedu na salter banke u sudu i kazu mu da plati. on njima kaze da nema pare kod sebe i da mora do stana po lovu,panduri ga vratise nazad kod sudije po novo resenje i pravac klisa(zatvor). keva mu uplatila kaznu i pustili ga sutradan kada je legla uplata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam neku kaznu od 5000 za neko glupo parkiranje u Krusevcu kada sam bio letos, kazna stigla, ja je nisam platio, a pisalo je tamo ako do bla, bla datuma ne platim da se automatski zamenjuje zatvorskom kaznom.....znaci mozda i dodju po mene da me vode na odmor... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je stiglo poštom je ipak bila pozivnica, 21-vog.om treba da se javim :veryangry:

Inače poznanik moj je "uhvaćen" u vožnji bez vozačke (zaboravio čovek kući)otišo na sud i dobio 25.000 kaznu :crazy: , 3 meseca oduzimanje vozačke i 6 bodova kazneni :wallbash: Uložio žalbu naravno. Oni nisu normalni i kako onda ljudi da ne ponesu bombu sa sobom kad idu u sup ili sud, i treba :rant:

Slika "optužnice"! :thumbdown:

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presuda:

- 3 meseca oduzimanje vozačke,

- 5 ili 6 kaznenih poena, nisam obratio pažnju šta je rekla gospođa sudija :rolleyes: , imala je mnogo lepu pomoćnicu :whistle:

- 10.000 dinara, ovo mi je već privuklo punu pažnju :crybaby:

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta su ti rekli za oduzimanje jel to vazi od dana kad dobijes presudu ili kad ti oni odrede, jer valjda po novom nema vise udaranja pecata nego se samo kod njih evidentira pa ako te provere onda si obrao bostan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mi nije rekla oko toga (a ja se naravno nisam setio da pitam), za dva minuta je izdiktirala zapisnik, dala mi da potpišem i rekla da ću presudu dobiti poštom za koji dan...

Posle mi je palo na pamet da sam mogao da pitam dal umesto novčane kazne mogu da odem u zatvor, da menjam :)

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, zato što mi vozačka ne znači mnogo a pošto zbog dioptrije moram da je produžavam češće čak sam hteo da je spalim jednom što moram da im plaćam svaki put i lekarski i svo sra**e :realmad: s druge strane 10.000 hmmm mogao sam to mnogo pametnije da iskoristim...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da se spases oduzimanja dozvole, to ti sleduje obavezno za odredjeni prekrsaj, jedino sto ne znas pre odlaska na sud koliko je u mesecima, brojevima i dinarima ... posle ti oni objasne, moja presuda jos stoji tamo, mora da bacim to da ne vide moji, ima cale da mi udari zabranu da vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam i presudu prošle nedelje:

- 10,000 dinara i 15 dana da to platim! ili se posle toga zamenjuje za 10 dana zatvora (+1,000 din za troškove postupka što bi oni trebali da plate pošto nisam ja zahtevao da se vodi postupak protiv mene)

- 3 meseca zabrane upravljanja motornim vozilima i

- 6 kaznenih poena...

bar da sam se napio (i napastvovao one dve devojke što su bile samnom te noći) nego ništa :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo pošteno, dobro si prošao s obzirom na to da si imao 0,5 više od dozvoljenog. Pročitaj malo bolje oko tog oduzimanja dozvole, obično ima negde da to može da ti se zameni uslovnom kaznom na godinu-dve tj. da ti se ne oduzima dozvola nego da ne napraviš prekršaj narednih godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj malo bolje oko tog oduzimanja dozvole, obično ima negde da to može da ti se zameni uslovnom kaznom na godinu-dve tj. da ti se ne oduzima dozvola nego da ne napraviš prekršaj narednih godinu dana...

Jel ima neko vise informacije o ovim uslovni kaznama,posto i mene ista sudbina ceka! :lol:

Iz raznih prica sam cuo da su za alkohol najmanje tolerantni... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ja auto vozim uglavnom iz zadovoljstva (u smislu da ne idem na posao njim, nezaposlen) nije mi problem da ne vozim 3 meseca

to mi je čak nekako bolja varijanta nego da godinu dana moram da pazim da me ne zaustave i da mi ne nakarikaju nešto kad budu skupljali za plate...

Baš juče čitam u novinama za onog lika sa puntom što je zgazio onu devojčicu i pobegao, imao je 0,9 u krvi i nije mi jasno kako je

uspeo tako nešto da uradi, mora da je potpuno netolerantan na alkohol!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja preporucujem da dobro gledas kroz spijunku kad neko zvoni,i da ukucanima das instrukcije da ne primaju sumljive koverte! :ph34r::ph34r: :ph34r:

Dve godine ce brzo proci :D ,ja sam " u bekstvu" vec dva meseca! :lol:

Dragi Aleksa...ima jedna odredba u Zakonu (ovo će Nesha malo ozbiljnije da ti protumači). Izbegacanje primitka rešenja ne oslobadja te odgovornosti, niti može uticati na zastarevanje, već može da iskomplikuje slučaj....Ti si lice u bekstvu!Bolje ti čekaj regularno zastarenje, pa ako se desi - na biiip si. Ako se ne desi - žali se (veliki ti iznos, mala deca, krupna žena, sitna plata..) Ja sam tu uspeo da smanjim sa 15.000 na 9.000 po starom zakonu, bez tačkica i mačkica i 4 meseca bez dozvole (upisano u dozvolu). I da ne veruješ nedelju dana pre zastarevanje po žalbenom postupku - stigne mi rešenje ko vrata! I preživeo sam. Sad se postavlja pitanje moralnih principa, Hoćeš li ti tu kaznenu odredbu poštovati ili ne? Ja ti preporučujem da je poštuješ, pošto u suprotnom kazna može da bude i "prdekana", i još povećanje materijalne kazne, i produženje zabrane upravljanja.... Izdržui to. Kakav si ti šofer ako nemaš bar jednu takvu uspomenu. Prodje vreme brzo!!thumbup.gif

A posle se malo disciplinuješ, pa mesto dva zidarska piva, popiješ jedno dečije ( i onako isto platip), prošetaš dobro pre sedanja u kola (pola sata jedno), pa teraj kud ti volja. I gledaj da te ne navataju prvih pola sata posle konzumacije, jer je koncentracija onda najdrastičnija!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poucen sopstvenim iskustvom,tvrdim da se vredi "skrivati" dve godine. ;) Tako sam vec izbegao "crveno" i "brzinu",pa cemo sad i "alkohol"! :lol:

Sto se tice "uspomena" vec imam takvu zabranu upisanu u vozacku jos 2004. godine,sto znaci da svaki put kad me panduri zaustave i vide vozacku nude mi da duvam... :lol:

Sto se tice discipline ona je podignuta na najvisi moguci nivo! :cheers:

Nego jel zna neko nesto o tim uslovnim kaznama!? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije nije postojao pojam "fiktivne adrese" pa je tako moglo da se "skriva". Sada sud nakon dva ili tri neuspešna pokušaja dostave poziva, nalaže SUP-u da ti se markira fiktivna adresa pa prvi put kad se pojaviš u SUP-u (radi vađenja novih dokumenata, registracije auta i sl.) oni te ubace u mašinu da dokazuješ koja ti je stvarna adresa jer im je sud dostavio informaciju da je ta adresa na kojoj se vodiš fiktivna i da nisi dostupan na toj adresi, a policija to generalno ne voli kada ne može da te nađe na adresi koju si im dao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Mene je limar kostao 800 Evra... Koliko god da panduri rebnu, malo je.......

Srecom nije mi terbalo nista za lekove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po mom iskustvu i saznanju,kad je u pitanju alkohol zamena zabrane upravljanja za uslovnu kaznu nije moguca.doduse sve zavisi od sudije al zaista su iskljucivi kad je to u pitanju.ja sam imao zabranu 3 meseca za 0,59 promila pre nekoliko godina.prvi mi prekrsaj bio,molio,kumio,nudio da mi naplate trostruku kaznu jer mi je zaista trebao auto al nije bilo sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas da u sudu da im odnesem uplatnice i pitao sam za uslovnu: nema te mogućnosti :/ takođe "oduzimanje" vozačke i peoni idu po službenoj dužnosti tj. ne nosim ja vozačku u mup ili tako nešto nego oni u evidenciji samo zabeleže i ako me nafataju da vozim u tom periodu ... onda sledio ono ježom u bulju :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to iz uvidjavnosti da ti ucinu uslugu da se ne moras cimati. :rolleyes: ja sam nosio vozacku u sup da mi otkucaju datume zabrane.sad me to redovno prati pri svakoj rutinskoj kontroli.

moj ti je savet da zaista ne vozis taj period iako sam ja nekoliko puta vozio al samo po danu i po guzvi :thumbsup:

i svaki put se znojio ko lud.brzo prodje to vreme a i porazmislis malo o svemu,nije bezveze ta mera,ima efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nabijem ih ja na qrac, kad je trebalo da se plati kazna onda "imaš 15 dana" a sad kad treba da pošalju obaveštenje kad imam zabranu sad ih nema ni da pisnu, morao sam da odem u sud da vidim što ne šalju i da ih ubrzam, kao poslaće odma sutra dokumentaciju u mup ali ne mogu da garantuju kad će kad će ove banane (da ne kažem majmuni) iz mupa da odrade svoje i pošalju obaveštenje :realmad: Sad će mi taman preko leta doći :wallbash: već je moglo pola zabrane da prođe...

Trebalo bi uvesti neko pravilo, ako ne dostave informaciju za 15 dana od uplate kazne, taj deo presude se poništava tj. ne važi (mislim na zabranu vožnje)...

P.S. Šta bi bilo recimo u slučaju da odem negde kolima, vidim kontrolu i dam drugarici (koja ima vozačku) da vozi auto a ja pređem na suvozačevo, jel moram da pravim neko ovlašćenje ili tako nešto (p.s. auto nije na meni već na burazeru!!!) ?

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni zabrana tece od 28, ali ja uredno vozim, ne bas uvek ali kad negde treba da idem ja idem, ako in vidim stajem i izlazim iz auta odmah.

Sto se tice ovlascenja, drugara su cimali da mora da ima ovlasceje od keve jer se na nju vodi auto, ali mislim da ako ti imas ovlascenje i prisutan si prilikom kontrole, da za drugaricu ili nekog drugog vozaca nije potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno sam juče dobio koverat od onih imbicila, zabrana počinje da važi od prijema koverte znači taman mi kači najslađi deo leta :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kada ces da dobijes kovertu,ja sam cekao 3,4 meseca,a vozio sam ,uvek nekim zaobilaznim putevima,ali opet kad tad morao sam da izadjem na pravi ,glavni itd i eto proslo je 3 meseca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...