Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

Evo jedan iskren savet, posto mi je super ortak bio dovoljno lud a pandur jos ludji, pa je otisao da daje krv posto je tvrdio da nije bazdaren balon :D

Epilog svega je, balon 0.56, vadjenje krvi 0.83 promila. :D

Umro sam od smeha, bilo je jace od mene :rofl:

Pa lepo je čovek rekao da nije baždaren!!! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakog meseca, od danas, odvajaj po 1000 dinara, za jedno 6 meseci, završiće se i postupak i datum za plaćanje kazne.

ako bude 6 meseci svakog meseca skupljao po 1000din imace da plati kaznu za pojas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakog meseca, od danas, odvajaj po 1000 dinara, za jedno 6 meseci, završiće se i postupak i datum za plaćanje kazne.

ako bude 6 meseci svakog meseca skupljao po 1000din imace da plati kaznu za pojas ;)

haha! Treba gledati na život sa vedrije strane!! Naš "pozitivni" (ljubi vas Neša pravnik) zakon predvidja: od 6.000 - 30.000 dinara (za kategoriju srednje ačloholno ometenih učesnika u saobraćaju). Pošto ja navijam za našeg drugara, a i on navija za sebe, a i sudija je na njegovoj strani (teška materijalna situacija, mlad čovek, obavlja privremeni i nesigurni posao putem kola...neće nikad više, evo i po njemu se vidi""), računam da će uz suze pokajnice svakako izgurati tih 6.000 dinara. Naravno, na ročište otići prikladno obučen (najstarije nešto što možeš)...tokom davanja izjave strogo ozbiljno, bez upuštanja u intimizaciju sa sudijom (sudijinicom)...prihvati svu odgovornost i spremnost da platiš celu tvoju "nazovi" platu od 6.000 din. koliko možeš da skupiš za par meseci, makar leba ne jeo...pa vidi šta će da ti se desi. Ukoliko ti naplate više od zakonskog minimuma, a ti udari žalbu! U žalbi navodiš da si učesnik u saobraćaju već...koliko voziš, da do sada NIKAD nisi imao NIKAKAV prekršaj, da si odgovoran, mlad (i lep) čovek, da se aktivno zalažeš za opštu bezbednost saobraćaja (navedi da si član kluba, koji se preko svake mere bori za budnost i bezbednost u sabraćaju sa naroćitim akcentom da svakodnevno pratimo aktivnosti Damira Okanovića, predednika za bezbednost saobraćaja...i to..) i da ti se ovakva glupost nikad u životu više neće ponoviti. Da jedva čekaš da platiš koliko možeš, a više od 6.000 ne možeš, jer bi ishod bio FATALAN! U tom smislu nešto, ali ozbiljno. Odmah da ti kažem da su mene u 42-godišnjem stažu, pre dve godine uhvatili da vozim po uticajem...(Neša zna) Prvo mi udarili kaznu od 3 meseca i 10.000 dinara, a posle putem ŽALBE sam smanjio iznos. Ništa te ne košta, ali prvo idi na ročište.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kazi sudiji da si vozio i od jednom ugledao tu jarku svetlost na nebu. Posle toga se nicega ne secas, od jednom si se obreo opet u kolima ali posle 5 dana. Nemas pojma odakle taj alkohol u tebi. E, da, i kazi kako imas mali oziljak na vratu pozadi. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu me nikad kažnjavali za to, ali znam da se visina kazne izriče od toga da li si zaposlen i tralala, ako kažeš da si nezaposlen, da te roditelji izdržavaju, daće ti minimalnu kaznu, a to je u ovom slučaju 6.000 i to ćeš moći da otplaćuješ godinu dana u ratama ako hoćeš, a to ti je po 500 kinti mesečno, znači i ako si oženjen, kaži živim sa ženom, ne radimo nigde, pomažu nas malo njeni, malo moji i 100% ti daju minimalnu kaznu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novcana kazna je najmanji problem,u najvecem broju slucajeva se dobije minimalna kazna i mogucnost placanja na rate. Pored toga kazneni poeni se upisuju pa se upisuju tu ne moze nista da se izbegne. A sto se tice oduzimanja dozvole tu je najveci problem,cini mi se da su postali jako jako strogi,da su sanse da se dobije uslovna kazna skoro nikakve! :wallbash:

E ja imam dva pitanja:kad vec uspeju nekako da ti uvale poziv,koliko puta moze pismeno da se trazi odlaganje "procesa"!? :unsure:

i da li je normalno da ti poziv odmah urucuje patrola policije na kucnu adresu,znaci pre njih nisu dolazili ni postari,ni pozivari,tako su mene letos navatali! :ph34r::police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam upućen, šta je "tajger"

P.S. Ništa još nije stiglo, možda su me zaboravili :evil:

(Imam osećaj da će za nekoliko dana posle ovog posta nešto i stići :rant: )

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet da se ne krijes, jer kaznice te po istoj tarifi kad god da dodjes. Ja sam dobio 20000, 6 poena i 3 meseca zabrane. Kaznu nisam platio, poene ne znam ko sabira, ali me zanima da li ta kazna zabrane vazi od tog trenutka kad sam dobio presudu ili moram po starom da idem kod njih na pecatiranje dozvole, kazna je stigla pre nekih 4 meseca mozda i vise, pa ne znam da li su je zaturili negde ili ...

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novcana kazna je najmanji problem,u najvecem broju slucajeva se dobije minimalna kazna i mogucnost placanja na rate. Pored toga kazneni poeni se upisuju pa se upisuju tu ne moze nista da se izbegne. A sto se tice oduzimanja dozvole tu je najveci problem,cini mi se da su postali jako jako strogi,da su sanse da se dobije uslovna kazna skoro nikakve! :wallbash:

E ja imam dva pitanja:kad vec uspeju nekako da ti uvale poziv,koliko puta moze pismeno da se trazi odlaganje "procesa"!? :unsure:

i da li je normalno da ti poziv odmah urucuje patrola policije na kucnu adresu,znaci pre njih nisu dolazili ni postari,ni pozivari,tako su mene letos navatali! :ph34r::police:

Za prvo pitanje ne znam odgovor, ali za drugo je moguce ako kurir koji nosi pozive ne moze da nadje adresu, pa on tamo vrati nekoliko puta, tako je mog brata rano ujutru isprepadala interventna dok je jos spavao, jos su ga i onako zajedljivo pitali dokle misli da se krije, a on nije znao o cemu je rec, niti je ocekivao neki poziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novcana kazna je najmanji problem,u najvecem broju slucajeva se dobije minimalna kazna i mogucnost placanja na rate. Pored toga kazneni poeni se upisuju pa se upisuju tu ne moze nista da se izbegne. A sto se tice oduzimanja dozvole tu je najveci problem,cini mi se da su postali jako jako strogi,da su sanse da se dobije uslovna kazna skoro nikakve! :wallbash:

E ja imam dva pitanja:kad vec uspeju nekako da ti uvale poziv,koliko puta moze pismeno da se trazi odlaganje "procesa"!? :unsure:

i da li je normalno da ti poziv odmah urucuje patrola policije na kucnu adresu,znaci pre njih nisu dolazili ni postari,ni pozivari,tako su mene letos navatali! :ph34r::police:

Za prvo pitanje ne znam odgovor, ali za drugo je moguce ako kurir koji nosi pozive ne moze da nadje adresu, pa on tamo vrati nekoliko puta, tako je mog brata rano ujutru isprepadala interventna dok je jos spavao, jos su ga i onako zajedljivo pitali dokle misli da se krije, a on nije znao o cemu je rec, niti je ocekivao neki poziv.

Meni su jednu kaznu doneli panduri licno na kucnu adresu,a prekrsaj je bio 30 dana pre toga,znaci ne verujem da su kuriri ili postari dolazili pre njih. :unsure:

Inace meni je pre mesec dana dolazio postar "nesto" da uruci,keva rekla da nisam kuci :thumbup: ,on joj nudio onu cedulju da ja u roku od 7 dana sam to podignem,keva ga i tu oladila! :thumbsup:

I tako... nastavljam sa skrivanjem! :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazna zastareva nakon 2 godine od kada je prekrsaj napravljen. A sto se tice fiktivne adrese, to mi je rekao drugar koji je inace pandur, da neko mora da se potpise i da broj licne karte da bi mogli da ti stave fiktivnu adresu. Znaci ne moze pandur sam da zakljuci da se ti krijes i ode u kompjuter i stavi ti fiktivnu adresu.

Ja bih ti preporucio da odes kod sudije, jer mislim da ipak ispadne bezbolnije i manje se nerviras. Meni su napisali oko 10 kazni (uglavnom su neke glupsoti, nisu alkohol i brzina) u poslednje 4 godine i sve vreme se krijem jer se vodim na adresu gde sam pre ziveo, i samo cekam dan kad cu doci na salter i reci mi da moram da platim milion evra :wallbash: ukoliko hocu da registrujem auto ili da izvadim neki licni dokument. Tako da je bolje odma sve zavrsis (jedino to sto je zabrana 3 meseca, to je zajebano) i miran si. Sto bi Djindjic rekao, ako moras da pojedes zabu, pojedi je odma i to onu najvecu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazna zastareva nakon 2 godine od kada je prekrsaj napravljen.

Prekršajni postupak mora biti pokrenut najkasnije 1 godinu od dana kada je prekršaj učinjen. Nakon toga nastupa zastarelost. :whistle:

A moze i malo komplikovanije,da se krijes,da odlazes,trazis suocavanja... i bude ovako.

Zastarelost svakako nastupa ako protekne više od 2 godine od dana kada je prekršaj načinjen do dana izricanja pravosnažne presude. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jos neko pitanje, jel recimo ako sam imao kaznu za pojas ili svetla ili ne bitno bilo koju kaznu, za koju sam dobio uplatnice i zapisnik na licu mesta, jel i ona zastareva posle 2 godine ili to moram da platim i posle nekoliko godina, ja sve to pocepam i bacim, ne cuvam te gluposti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako ti je stiglo da platiš, moraš, ili da se žališ na presudu u za to predviđenom roku.

Zastarelost nastupa samo ako presuda ne bude uručena u roku (ili presuda na žalbu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastarelost nastupa u roku od dve godine od dana činjenja prekršaja ukoliko se sudski postupak ne završi. Ukoliko sud donese pravosnažno rešenje, izvršenje je obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je juce cika postar odao jednu tajnu jer mi je ostavio ceduljce da imam preporucenu posiljku a vec sam se o'ladila da je neka kazna a da ne znam da sam nesto zabrljala. Elem, kaze on meni da "obicne" preporucene posiljke imaju 6 cifara a da one od suda itd imaju 8. Doduse, dodao je da se nada da nisu promenili, a koliko on zna nisu . Ako je on mene zeznuo (nenamerno) onda sam i ja vas. U svakom slucaju, kod mene se pokazalo kao tacno: ljubavno pismo od banke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel poziv stiže prporučenim pismom ili ga nose ovi iz suda? Danas mi je poštar

ostavio onu ceduljicu da dođem po preporučenu pošiljku, pošto nisam bio kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fak mi 20,000 :blink:

Odo ja u ilegalu ...

bolje da trazis da ides u corku.Mesta neamju i onda krenu da mole da im se plati itd.itd.

isproban recept.Drugar nije hteo da plati pa ga molili 6 meseci jer nema mesta u corki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...