Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

poz

sinoć se vraćao od kolege, čovek dobio prvog sina pa se popilo i zaustave me na povratku, naduvao sam 0.83 mg/ml a kako mi reče drugarica policajka :) dozvoljeno je valjda 0.3 :rtfm:

Posle 10 godina kako imam vozačku ovo mi je prvi put da me uopšte zaustavi policija i naravno odma kazna :wallbash:

Dobih zapisnik o izvršenoj kontroli učesnika u saobračaju i potvrdu o primeni posebnih mera.... (dug neki naziv) kojom me isključuju na 24h što sam saznao tak jutros kad sam pročitao sve lepo, oni nisu ništa rekli...

Za kolko stiže čestitka od sudije i koja je kazna?

:crybaby:

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog rodjaka nahvatali u Berlinu sa alkoholom. Hajde sto su ga kaznili i sve to, nego ga slali mesec dana kod psihologa. Da utvrde sta se to kod njega poremetilo, te je on odlucio da sedne u kola pod dejstvom alkohola. Ne znam jesu li i kod nas uvali psihologa za voznju pod alkoholom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad bi bio psihijatar išao bi i 3 meseca kod njega na čet i :coffee: nego mene onaj novčani deo više brine pošto sam konstantno kratak sa lovom :wallbash:

@boki: kako misliš: ako odem! pa kod sudije valjda mora da se ide (kao kod zubara :)

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, bas i ne mora :)

po ovome spadas u srednje alkose i novcana kazna je od 6.000-20.000din. Ima i kaznenih poena valjda, a verovatno i dozvola ko sto kaze boki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema jos psihologa! :harhar:

Inace kazna za 0.83 promila,je oduzimanje dozvole minimum 3 meseca,kazna od 6000 do 20000 dinara,i valjda 4 ili 6 kaznenih poena! <_<

I mene vijaju za 0.6 promila,al ne verujem da cu uspeti da im "bezim" do zastarevanja slucaja! :wallbash:

Dozvoljeno je do 0.3 promila,od 0.3 do 0.5 promila je samo kazna 5000 dinara,sve preko toga su "ozbilnije" kazne! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, čisto da znam, da se psihološki pripremim :thumbup:

Al dobar mi je bio onaj lik što me zaustavio (ženska je u autu radila papirologiju a on "parkirajte auto i dođite") kaže on meni na kraju: vidim, dobar si dečko, sledeći put ćemo te pustiti :D rekoh, hvala druže, ne znaš koliko si me utešio :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja preporucujem da dobro gledas kroz spijunku kad neko zvoni,i da ukucanima das instrukcije da ne primaju sumljive koverte! :ph34r::ph34r: :ph34r:

Dve godine ce brzo proci :D ,ja sam " u bekstvu" vec dva meseca! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čekaj oni su te pustili da voziš? To ne bi smelo po pravilu. Dakle još jedan dokaz da njih boli đoka za bezbednost, nego samo gledaju pare da uzmu! Mene je baja za 0.43 smarao, kao ne sme da me pusti u saobraćaj ali kao ajde napraviće prestup(ali bitno je da mi je napisao kaznu)...ma stoka!

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja preporucujem da dobro gledas kroz spijunku kad neko zvoni,i da ukucanima das instrukcije da ne primaju sumljive koverte! :ph34r::ph34r: :ph34r:

Dve godine ce brzo proci :D ,ja sam " u bekstvu" vec dva meseca! :lol:

Mislim da je Dovla pisao nekoliko puta, ne treba izbegavati primanje koverte, vec kad se dobije treba pismenim putem najaviti nedolazak, ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čekaj oni su te pustili da voziš? To ne bi smelo po pravilu. Dakle još jedan dokaz da njih boli đoka za bezbednost, nego samo gledaju pare da uzmu! Mene je baja za 0.43 smarao, kao ne sme da me pusti u saobraćaj ali kao ajde napraviće prestup(ali bitno je da mi je napisao kaznu)...ma stoka!

I mene su pustili :p ,jos me posle zaustavila jos jedna patrola,ja im pokazao "dokumenatciju" kad majstor kaze "aj aj brisi kuci na spavanje" :rofl:

Mislim da je Dovla pisao nekoliko puta, ne treba izbegavati primanje koverte, vec kad se dobije treba pismenim putem najaviti nedolazak, ako se ne varam.

To care,vidi se da si potkovan :thumbsup: ,ja sam se tako jednom izvukao (za crveno svetlo),dva puta trazio odlaganje zbog ispita :book: ,i zastarelo! :cheers:

Ali ipak mislim da je najbitnije da sto vise izbegavas urucenje poziva,tu se dobija na vremenu! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino je problem što, ako predugo izbegavaš, zalepe ti fiktivnu adresu. Onda ti njih juriš da ti uruče poziv jer ne možeš da produžiš registraciju za auto itd.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čekaj oni su te pustili da voziš? To ne bi smelo po pravilu.

Kažem, nisam ni znao dok jutros nisam pročitao šta sve piše na papirima, isključenje traje od 23:51-17.11.2011 do 23:51-18.11.2011 :whistle:

posle sam ovdezo jednu koleginicu kući u Staroj Pazovi pa odvezo drugu u Vojku i vratio se ponovo u ST.P :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji nacin za izbegavanje poziva je da ukucani kazu da si se odselio - ne znaju gde, ako kazu da nece da prime ima pravo da ti ostavi poziv, tipa u sanduce ili tako nesto, za vrata...dostavljaci uglavnom ne rade to, ali moze i to da se desi, imaju pravo, ako ukucani kazu trenutno nisi tu, svaki punoletni ukucanin mora da primi...tako da je najbolje da kazu odselio si se, onda se vraca poziv sudiji, on trazi novu adresu...

Zatim, kada vec budes morao da primis poziv, posle tamo nekog vremena kada se dostavljac vrati, ne odes na prvo saslusanje jer tek posle treceg poziva mozes da ocekujes policiju i privodjenje, najpametnije na drugi poziv da se odazoves u principu. Zatim ides kod sudije, priznas sve, dobijes minimalnu (vec su rekli gore, 6-20 hiljada, minimum 3 meseca zabrana...bodovi), zatim pises zalbu, onda dobijas zalbu na kucnu adresu koju isto donosi dostavljac...i tako...:) S tim da moram da ti kazem da ovde u NS, ne znam odakle si, ali ovde je neko uobicajeno vreme do prvog poziva, 10 meseci, godinu dana, ako ne i vise...pa vidi, do zastare imas2 godine...

Plus da dodam jos, sudije u proseku imaju 500 zastara na godisnjem nivou...pa racunajte, Novi Sad, 26 sudija prekrsajnog suda...

Ovo vam sve govori radnik prekrsajnog suda ;)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne odma baš odma iz ovih stopa :evil: nego kad dođe čestitka od suda :whistle:

Nego, nešto zanimljivo sam upravo saznao, čokolada sama može uzrokovati očitavanje alkohola na alkotestu, znači pojedete 4-5 parčića čokolade a da pre toga niste ništa žestoko pili recimo 2-3 dana i uradite alkotest i on će prikazati da imate alkohola u krvi, da li je to moguće :D ili da kad se meša neko žestoko piće sa npr. koka-kolom koja je prilično slatka da to povećava stepen alkoholisanosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čokolada sa rumom možda. Takođe i grođe kao i salata sa sirćetom. Istina i za koka kolu uz viski ili konjak. Samo što svi ti "aditivi" ne mogu baš da doteraju do 0,83 :rolleyes: Maksimum koji se može "izvući" je salata sa sirćetom i to 0,3-0,5 kada se oždereš kao svinja od salate. Ovo ostalo može da doda max 0,1-0,15 što te ne vadi skoro nikako ;)

Kao što Woodoo reče, pisane su stranice i stranice o LEGALNIM načinima izbegavanja odgovornosti i dovođenja slučaja do zastarevanja, naravno bez posledica fiktivnih adresa i sl i to sam baš ja pisao. Takođe stoji činjenica da ne treba po svaku cenu to raditi. Nekada je mudro samokazniti se tj. otići kod sudije po kaznu. Kada se rastrezniš i vidiš šta je sve moglo da bude, možda je bolje otići i odslužiti kaznu da bi bolje zapamtio tj. utvrdio gradivo. Što se tiče oduzimanja dozvole tačno je da zakon predviđa 3 meseca oduzimanja dozvole, ali je isto tako tačno da sudija može propisati uslovnu (što u 90% slučajeva i rade) i uz korektno saradnju sa njima (odaziv na prvi poziv, priznanje krivice, pokazivanje kajanja itd) može se proći sa 9-12 meseci uslovne. Kazna se plati, a bodovi ostanu tu dve godine da podsećaju.

Nekada sve to zaista može da ima pozitivan efekat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino je problem što, ako predugo izbegavaš, zalepe ti fiktivnu adresu. Onda ti njih juriš da ti uruče poziv jer ne možeš da produžiš registraciju za auto itd.

Ne dele se tako lako fiktivne adrese! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može od alkoholnih čokoladica da izbaci...šta više ako pojedeš npr. takvu čokaladicu i istog trenutka uzmeš da duvaš, vrlo je moguće da izbaci dosta promila. Ja sam probao jednom čim sam drmnuo časicu rakije da dunem i izbacilo nešto 3,4 promila, ne sećam se tačno.... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da odma odem, Mislim, kakva je poenta odugovlačenja kad te ionako stigne kazna!!!

Pa ako hoces da platis i da ti oduzmu dozvolu na 3 meseca ti idi, ako hoces da probas drugacije ti uradi kako sam ti rekao...

Zasto bih ti inace to govorio? I to sto sam ti rekao, rekao sam ti iz iskustva, uglavom se tako radi

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja to iskustvo. Završi papirologiju odmah, pokušaj da se sa sudijom dogovoriš za uslov, ako može, ako ne može - ništa. Što se visine kazne tiče (ako imaš za gorivo - imaćeš i za kaznu), onda se proguta nekako. Svakog meseca, od danas, odvajaj po 1000 dinara, za jedno 6 meseci, završiće se i postupak i datum za plaćanje kazne. Najgore je zabrana upravljanja vozilom od 3 meseca. E, to neću da te savetujem ništa, sve zavisi od tebe, al uglavnom se sve preživi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan iskren savet, posto mi je super ortak bio dovoljno lud a pandur jos ludji, pa je otisao da daje krv posto je tvrdio da nije bazdaren balon :D

Epilog svega je, balon 0.56, vadjenje krvi 0.83 promila. :D

Umro sam od smeha, bilo je jace od mene :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...