Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

Kolegu savetovao advokat da kaže da mu ovaj tražio pare. Svi znaju koliko su imuni na pare i masa njih ima prijave na kontu mita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci,ako bih trazio suocenje,svelo bi se na moju rec protiv njegove (pod uslovom da se uopste pojavi,jer sam cuo da se retko pojavljuju na suocenjima). Koliko bi znacilo to sto imam svedoka? Bio je ortak na suvozacevom mestu. Mada bi i jos jedan ortak,koga smo ostavili malo pre toga,rado svedocio u moju korist... :)

Tvoja rec protiv njegove, njegova ima vecu vaznost. Svedok ti ne pomaze mnogo jer je tvoj pa je normalno da ce da svedoci u tvoju korist. Ne uzimaju ih sudije za ozbiljno. Ja bih trazio suocenje jer ne izlaze cesto tj. da bi dosli na suocenje moraju to da urade kad imaju slobodan dan, ne mogu da izlaze sa posla, verovatno ima 100 boljih nacina da iskoristi taj dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaustavi nas policajac pre nekoliko godina, mi u drugovom golfu 1d. Ja suvozac i prebacio pojas preko rucne kocnice, a drug vozac zaustavljen iz razloga jer mu nije radilo kratko svetlo. E sad, saobracajac kaze njemu dokumenta, on saobracajnu zaboravio kuci a licna karta iz dva dela, pojas-nije vezao, oprema-nema.

Meni kaze vi gospodine zasto niste vezali pojas, ja vezao sam, on nisam, ja jesam nego ne radi ovo za pojas...i on ce ovom drugu, kao, sta, kako, total neispravan, moram da vam pisem kaznu, ajde napisacu samo njemu -meni za pojas!!! Ja tu pocnem svadju ovo,ono, i naravno pisao.

Dodje poziv, ja kod sudije objasnim, imam i svedoka, ona kaze jedino da se suocite, ja kazem obavezno,ona- ali to je o tvom trosku posto nije ista opstina, ja -nema veze obavezno da se suocim, i ona kao napisa da se trazi da se suocimo. Kaze stici ce ti poziv cekaj. Prodje malo i stigne mi gotova kazna bez ikakvog obrazlozenja!!! I toliko o suoceljavanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih par godina dolaze na suocenje obavezno. Razlog je taj sto im je padalo dosta prijava, pa ih pritiskaju staresine maksimalno.

Svedok se podrazumeva da je neutralan i objektivan. Tako je po zakonu.

Od svedoka se ne trazi da polaze zakletvu, ali se podrazumeva da pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu govori istinu.

Rec sluzbenog lica i rec svedoka( koji je neposredno video ili cuo nesto od znacaja za postupak) pred zakonom imaju istu vrednost. Sve im se to lepo napomene.

Nekoliko "nevidljivih" svedoka, uz napomenu da policajac nije hteo da navede u zapisniku njihova imena i verovatnoca da cete proci bez kazne se povecava sigurno.

Nikad nema garancije, ali vredi probati. Meni je uspelo kad je bilo potrebe. Rec je bila o nepropustanju pesaka na pesackom prelazu. Prilicno trivijalan prekrsaj koji se sankcionisao samo novcanom kaznom, ali mi je posluzio da probam ovu varijantu, koju sam cuo od bivseg nacelnika odeljenja za prekrsajne postupke u jednom sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako potenciras neku proceduralnu gresku sto se policajca tice

uz napomenu da policajac nije hteo da navede u zapisniku njihova imena

Upravo cu na to i probati da se vadim (ako uopste i stigne kazna), jer zapisnik ne postoji. Valjda ce tu imati i neku tezinu izjave 2 svedoka. A ako mi bude falsifikovan potpis (kao sto neko rece da mu se desilo),tek onda cemo se ganjati... U ovoj zemlji mnogo stvari funkcionise po principu app (ako prodje,prodje),pa tako i saobracajna policija. Ok,slazem se da je 0,89 mnogo,i da cu,ako me kazne (a i ako me ne kazne :) ),sledeci put razmisliti da li da sednem za volan posle bilo kakvog alkoholisanja. Ali majku mu,trebao je pandur lepo to sve na papir i cao zdravo. Ovako,ostavio mi je prostora da se vadim,pa sto i da ne probam da iskoristim to. Malo li je 6000-20000,3 meseca zabrane i 6 poena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tih 0,89 nije malo, koja god da je kazna, mogao si i da se slupas negde malo dalje, onda bi kazna bila veca, mozda bi ne daj Boze ostao invalid, ili nekog drugog ostavio invalida, a najblaze sto bi se desilo da je da polupas auto i tu napravis bar 500 evra stete, kojih usput verovatno nemas da pljunes odmah da majstori srede auto, pa bi verovatno 2 - 3 meseca gledao auto polupan u dvoristu i rekao nikad vise alkohol i volan ... Sad se nadaj da nece da ti pise prijavu i sledeci put pamet u glavu, jer ja sam platio skolu, 3 meseca bez dozvole, gledao auto svakog dana i pesacio na posao, u grad se ljuljao autobusom ... Sve to me navodi na samo jednu prostu stvar ... Vise ne pijem ni kad ne vozim... a ti vidi kako ces, ne pisem ti ovo da bi te plasio, da bi ti se podsmevao nego samo kao savet drugaru sa foruma ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno isto misljenje.... 0,9 nije malo, svasta se desava i bez alkohola. Jednom za nauk je dovoljno. Ne podrzavam pijane vozace, ali smo mi ovde ipak "porodica" i trebalo bi da se pomazemo.

Uvek, ali uvek budite svesni sta se moze desiti i verujem da smo svi dovoljno razumni da se ponasamo odgovorno, ako ne prema sebi, ono bar prema drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tih 0,89 nije malo, koja god da je kazna, mogao si i da se slupas negde malo dalje, onda bi kazna bila veca, mozda bi ne daj Boze ostao invalid, ili nekog drugog ostavio invalida, a najblaze sto bi se desilo da je da polupas auto i tu napravis bar 500 evra stete, kojih usput verovatno nemas da pljunes odmah da majstori srede auto, pa bi verovatno 2 - 3 meseca gledao auto polupan u dvoristu i rekao nikad vise alkohol i volan ... Sad se nadaj da nece da ti pise prijavu i sledeci put pamet u glavu, jer ja sam platio skolu, 3 meseca bez dozvole, gledao auto svakog dana i pesacio na posao, u grad se ljuljao autobusom ... Sve to me navodi na samo jednu prostu stvar ... Vise ne pijem ni kad ne vozim... a ti vidi kako ces, ne pisem ti ovo da bi te plasio, da bi ti se podsmevao nego samo kao savet drugaru sa foruma ...

slazem se da je 0,89 mnogo,i da cu,ako me kazne (a i ako me ne kazne :) ),sledeci put razmisliti da li da sednem za volan posle bilo kakvog alkoholisanja.

@beli_Punto Ovo sam i napisao najvise iz razloga koje si naveo... J...s i pare i dozvolu i auto,sve se to da srediti.... Ako unesrecis sebe i druge,to se ne moze nadoknaditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci moze jedan savet,

pre tacno godinu i 10 meseci, naduvao sam 1.49 (znam, debil sam, prvi put sednem pijan za auto i zaustave me... prvi i poslednji), od tad su mi stizale dve koverte i dva puta dolazili na vrata da mi daju poziv. da li da se nadam zastarevanju slucaja ili da se javim? ako se javim koliko kaznu mogu da ocekujem, zabranu, poeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, pa ti si naduvao skoro duplo više od mene :)

Ne sećam se tačno ali mislim da je mene to koštalo 10.000 din tako nekako, i valjda godinu dana par kaznenih poena u vozačkoj!!! davno bilo, pogledaj starije postove možda piše...

Mada, pošto je tebi ostalo još 2 meseca do zastarevanja možda bi mogao i da se sakriješ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema sakrivanje, fora je u tome sto se zastarevanje slucaja prekida svaki put kada nadlezni organ pokrene postupak (u mom slucaju dosli su na vrata sa pozivom) i sad opet moram da cekam 2 godine... platio bih, nego kao i svima mi je frka sto ce uzeti vozacku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastarevanje nastupa nakon godinu dana ukoliko nema procesnih radnji nadležnih organa.

Prekršaj SVAKAKO zastareva nakon dve godine.

Ne razumem šta misliš da si postigao time što nisi primio poziv? Prežvakali smo ovu temu milion puta i isti broj puta konstatovali da pozive TREBA primati, a onda ili odlagati (usled bolesti, službenog puta i sl.) ili otići i dati izjavu. Ovako si najverovatnije sebi zabio fiktivnu adresu, a još će i da te osude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim toga sto sam umislio da ne primanjem poziva odlazem oduzimanje vozacke, apsolutno nista drugo ne postizem. ne znam nista o fiktivnoj adresi (prelistacu postove da vidim o cemu se radii).

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek kako to si ujutru bezao od poziva, a popodne dobio kaznu, valjda prvo primis poziv, odes da ti uzmu mere i dimenzije, pa ti kroje kapu nakon par meseci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

očigledno da taj poziv što je dobio je bio za sudiju za prekršaje, samo što poziv glasi na određeni datum/vreme, ne može tek tako da se ode i kaže: "ja došo" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, išao sam koliko puta. Sačeka malo, da daktilograf donese predmet i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se ode s obzirom na to da mi nisu uspesno dostavili poziv vec dva puta, dolazila je policija na vrata juce, to je drugi put kako dolaze, rekli mi da se javim prekrsajnom sudu, soba ta-i-ta itd. sudija mi izrekao kaznu i sad cekam da mi stigne na kucnu adresu, s mogucnoscu da mogu da se zalim. mada nemam sta da se zalim, dobio sam minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali oni nisu na tebe čekali par meseci :)

@bile

Možeš da se žališ i da prologiraš vreme to zastarevanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mah, ja sam pošteno isplatio svoj deo, kako ono kažu, "ko ne plati na mostu paltiće na ćupriji" tako da pre ili kasnije te stigne a ako već mora onda bolje pre :)

P.S. nemoj da zaboraviš da odneseš sudiji posle overenu uplatnicu i flašu domaće kao zahvalnicu za minimalnu kaznu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam ovo sve i moram da vas pitam sledece:

Da li panduri smeju da pisu isti prekisaj vise puta ? U mom slucaju prvi put alkohol i iskljucenje i odma posle toga opet alkohol i to sto su me navatali sa tim iskljucenjem u ne punih pola sata, da ne kazem 20 min.

Guglam ovih dana mada nista ne pronalazim o tome, a dosta ljudi mi je reklo da po zakonu ne smeju to da rade, cak i inspektor jedan mi rekao ...

Edited by NebitanLik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad su skinuli tablice i napisali prijavu, secam se da mi je pandur rekao da ako me neko zaustavi pokazem tu prijavu i da idem pravo kuci da ostavim auto ...

tako da mislim da si i ti trebao da pokazes prijavu i da odes kuci bez druge kazne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad su skinuli tablice i napisali prijavu, secam se da mi je pandur rekao da ako me neko zaustavi pokazem tu prijavu i da idem pravo kuci da ostavim auto ...

Čini mi se da su ovo i meni rekli!

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidite sta je zakon u srbiji ... Kad sam se vracao sa Guce, tamo ima jedna tacka prema Cacku gde kontrolisu stalno. Tu me prvi lik zaustavi i sve kao fin fin kad ono k* moj fin. Naduvao nesto preko 0.5 posto sam mislio da imam cak i ispod 0.3 jer je to bilo sutradan, a meni ostalo alkohola..... Da ne duzim pricu. Objasnio sam mu situaciju, pisao mi alkohol i iskljucenje. Inace ne vidim poentu iskljucenja u sred NICEGA (al bukvalno), da ja moram 24h da provedem na toj tacki gde sam uhvacen, a imam fala bogu obaveza i ne samo ja, nego jos i 4 druga koja su bila samnom. Sve me nekako namami da krenem ovo ono, i ja nastavim kad ovaj magarac (moram tako da se izrazim) dojavi sledecim likovima da me zaustave. Ja im pokazem papir, pokazem sve lepo, da bi mi se lik smejao celo vreme u facu i rekao "ZNAM ! Idem po dreger!" Sem toga podjebavao me je kulturno kako bi me izasla jeftinija shlep sluzba do grada nego ova kazna, blablabla. Tu sam opet naduvao isto + pisao iskljucenje 100 000rsd.

Da skratim sa opisom prekrsaja. Posto me tuzi opstina Cacak, drugi grad i opstina, kod mene u sudu su rekli da ocekujem za iskljucenje 100 000 sa porukom "Namerno ce ti zabiti sve to da im punis budzet". Koliko god da je covek koji uzima izjavu bio dobar i pokusao pomoci, nije uspelo. Sve im je bilo isplanirano. Druge sudije, drugi rokovi, prvo poziv na saslusanje za drugi put, pa posle odredjenog vremena za prvi, itd ... Pisem zalbu odbiju, trazim rate a daju mi sve preko k*** da ispadne da je bolje da platim sve odjednom. Bukvalno nista im nisam mogao. Posto su u sudu isto predlagali da se spoje ta 2 zaustavljanja iliti slucaja, posle 3 meseca mi stigne kazna za prvo zaustavljanje i prvo duvanje sve lepo sa uplatnicom i troskovima.

Poenta ovog posta je moje pitanje da li smeju da pisu dva ista prekrsaja, jer kao sto sam naveo vise ljudi mi je reklo da oni navodno po zakonu NE SMEJU to da rade, a ja ipak na kraju dobio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...